Home News Filmowe hity idealne na majówkę. Tytuły, które każdy powinien obejrzeć!
Filmowe hity idealne na majówkę. Tytuły, które każdy powinien obejrzeć!

Filmowe hity idealne na majówkę. Tytuły, które każdy powinien obejrzeć!

204
0

Jakie filmy obejrzeć w majówkę? Mamy dla Was zestawienie produkcji, które mogliście przegapić, a także kilka nowości, które niedawno zawitały na platformach VOD. Część tytułów wybraliśmy z powodu nadchodzących premier, ale to wyjaśniamy przy konkretnych filmach. Po jaki film warto sięgnąć w weekend majowy?

Filmy na majówkę. Jaki film warto obejrzeć w weekend majowy? Netflix, HBO Max, Player

“Polowanie”

W satyrycznym filmie ukazującym współczesną Amerykę pod rządami kontrowersyjnego przywódcy, grupa przypadkowych osób zostaje uprowadzona. Stają się one celem dla bezlitosnych elit, które organizują polowanie jako formę rozrywki. Jednak, gdy ofiary zaczynają się sprzeciwiać i wspólnie działać, rozpoczyna się nieoczekiwana walka o przetrwanie i godność. Premiera w trakcie pandemii nie przysporzyła filmowi popularności, ale to produkcja, która może spodobać się sporej grupie fanów nietypowych projektów.

Film dostępny na HBO Max.

“Hellboy”

W okresie końca II wojny światowej nazistowska machina przyprowadza na ziemię Hellboya, demona o niezwykłej mocy. Po wojnie, przyjęty przez aliantów, Hellboy staje się obrońcą świata, używając swoich nadprzyrodzonych zdolności do walki ze złem. Jednakże mroczne siły z piekieł, które go stworzyły, nie zamierzają odpuszczać i podejmują próbę odzyskania go, co stawia go w centrum zmagania pomiędzy siłami dobra i zła. Do niedawna trudno dostępny online, teraz można obejrzeć wygodnie online.

Film dostępny na HBO Max, Polsat Box Go.

“Doppelgänger. Sobowtór”

W trzymającym w napięciu thrillerze psychologicznym, widzowie są wprowadzeni w świat dwóch równoległych rzeczywistości, rozgrywających się po obu stronach żelaznej kurtyny. Główny bohater, osiadły we Francji, zanurza się w lokalnej społeczności, korzystając z wygod i wolności, jakie oferuje zamożny Zachód, jednocześnie realizując tajne zadania wywiadowcze. W tle tej historii rozgrywają się przełomowe wydarzenia lat osiemdziesiątych – od Solidarności i Sierpnia ’80, przez mroczne lata stanu wojennego, aż po czas transformacji, które wpływają na losy głównego bohatera i kształtują dramatyczną narrację filmu.

Film dostępny na Prime Video.

“Kos”

Wiosną 1794 roku w Polsce, kiedy napięcie sięga zenitu, generał Tadeusz „Kos” Kościuszko wraca do kraju z zamiarem wywołania powstania przeciwko Rosjanom. W jego ślad rusza bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, gotowy za wszelką cenę schwytać generała. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, marzy o uzyskaniu swojego dziedzictwa szlacheckiego, ale musi uciekać przed swym bratem, aby udowodnić swoje prawa. W dramatycznych okolicznościach Ignac spotyka Domingo, wiernego przyjaciela Kościuszki, i pomimo braku wspólnego języka, nawiązuje z nim silną więź. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie generał Kościuszko ukrywa się przed prześladowcami. Losy powstania i przyszłość kraju zależą teraz od wyboru, który stanie przed Ignacem – czy wybrać dziedzictwo czy walkę u boku “Kosa” Kościuszki.

Film dostępny na SkyShowtime – świeża premiera.

“Johnny”

Patryk, chłopak z trudną przeszłością, trafia do hospicjum w Pucku na przymusowe prace społeczne po włamaniu. Tam spotyka niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego, który angażuje go i jego rówieśników z zawodówki do pomocy chorym. Duchowny przekonuje ich, że bliskość, czułość i empatia są kluczowe w relacjach międzyludzkich. Jednak ich misja staje się jeszcze ważniejsza, gdy Jan sam musi stawić czoło chorobie. To wyzwanie zmienia życie Patryka i całą społeczność.

Film dostępny na Netflix, Player.

“Piła”

Mężczyźni budzą się w dziwnym miejscu przypominającym prehistoryczną łazienkę, zupełnie obcy i zagubieni. W panice starają się zrozumieć, co ich spotkało i jak stąd uciec. Jednak ich próby są daremne, gdyż odkrywają, że ich stopy są przywiązane wielkimi, metalowymi łańcuchami do ściekowych rur. Teraz muszą działać szybko, by znaleźć wyjście, zanim będzie za późno.

Film dostępny na Netflix. Pozostałe części sagi także znajdziecie online na platformie.

“Gliniarz z Beverly Hills”

W dynamicznym mieście Detroit, znany ze swojej przebiegłości i błyskotliwości policjant, Foley, podejmuje śmiałe wyzwanie, przenosząc się do ekskluzywnego świata Beverly Hills. Zdeterminowany w swych zamiarach, bez zahamowań sięga po wszelkie możliwe środki: od swojego sprytu, przez nietypowe metody dochodzenia, aż po sarkastyczne poczucie humoru. Jego celem jest dopadnięcie mordercy, lecz drogę do sukcesu usłana jest międzynarodowa sieć przemytników narkotyków, która wcale nie zamierza ułatwiać mu zadania.

Film dostępny na Netflix, podobnie jak II i III część. Niedługo platforma pokaże najnowszą czwartą odsłonę z podtytułem “Axel F”.


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(204)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x