Home Konferencje, szkolenia, seminaria Publiczność wybiera najlepszy telewizor 2019 roku! Zaczynamy TV Shootout 2019 UK
Publiczność wybiera najlepszy telewizor 2019 roku! Zaczynamy TV Shootout 2019 UK

Publiczność wybiera najlepszy telewizor 2019 roku! Zaczynamy TV Shootout 2019 UK

3.82K
129

Już dziś, 18 sierpnia w Londynie, odbędzie się wydarzenie HDTVTest TV Shootout 2019, które przygotowujemy razem z tym cenionym na świecie medium oceniającym telewizory. W jego trakcie zostaną wyłonione najlepsze (zdaniem publiczności) modele tegorocznych telewizorów z wysokiej półki.

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

Telewizory do porównania dostarcza brytyjski elektromarket Crampton & Moore aby nie było wątpliwości co do pochodzenia produktów (nie są w żaden sposób organizowane przez producentów, którzy  nie biorą udziału w tym wydarzeniu!). Jest to szósta edycja imprezy a naszą relację z zeszłego roku możecie dla przypomnienia przeczytać tutaj.

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

MediaExpert_300x250

Zasady wyboru najlepszego telewizora 2019

W tym roku wszystkie modele telewizorów zostaną przygotowane tak, aby zamaskować ich branding. Dokładnie o to prosiliście po zeszłorocznym wydarzeniu. Publiczność, która będzie przyglądała się obrazowi poszczególnych TV, w żaden sposób nie będzie wiedziała, z jaką marką telewizora ma do czynienia. Ponadto na terenie eventu będzie udostępniony profesjonalny monitor do masteringu filmów (Sony BVM-X300), aby można było porównać obraz ze swoimi wartościami referencyjnymi (wierność odwzorowania kolorów, szczegółowość cieni i odblasków).

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

W konkursie będą brały udział cztery modele telewizorów:

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

Telewizory te będą skalibrowane przez m.in. naszego szefa działu testów, Macieja Kopra (m.in. do standardów użytku w dzień, noc, do grania oraz pod HDR i Dolby Vision), Vincenta Teoh – właściciela i znanego kalibratora HDTVTest a nad wszystkim czuwać będzie także Tyler Pruitt – pracownik firmy Portrait Displays odpowiedzialnej m.in. za program do kalibracji – Calman. Jeżeli chodzi o zawartość, to będą na nich odtwarzane filmy na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray, zawartość nagrana z przekazów naziemnych, a także gry z HDR-em.

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019
Od lewej: Tyler Pruitt, Maciej Koper, Vincent Teoh

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

Publiczność biorąca udział w wydarzeniu będzie przyznawać punkty w skali od 1 do 5 w następujących kategoriach:

 • Kontrast i czerń
 • Wierność odwzorowania kolorów
 • Przetwarzanie obrazu
 • Odwzorowanie ruchu
 • Jakość HDR-u
 • Jakość obrazu w jasnym pokoju
 • Telewizor do grania

Model, który uzyska najwięcej punktów otrzyma miano “Najlepszego telewizora 2019”. Ponadto indywidualne wyróżnienia zostaną przyznane za “Najlepszy telewizor do salonu”, “Najlepszy telewizor z HDR” i “Najlepszy telewizor do gier”.

Wydarzenie HDTVTest TV Shootout 2019 ma odbywać się 18 sierpnia, od 11:30 do 16:30 czasu polskiego w Harefield Academy, Uxbridge.

(3821)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(129)

 1. Jak nie masz dowodów (i co ważne: nigdy nie byłeś na takiej imprezie) to zamilcz i zakończ te pomówienia bo jak będziesz to ciągnąć to będę musiał się tym zająć. Chyba nie sądzisz, że możesz sobie publicznie wypisywać rzeczy na które nie masz żadnych dowodów? Jak napisałem: to są pomówienia i reakcja będzie oczywista. Jeżeli chcesz uczestniczyć w rozmowie na takim poziomie to najpierw musisz przybyć na imprezę i zobaczyć. A tak: serio ale twój głos napisany w ten sposób jak wyżej nie ma prawa bytu na tym portalu i forum. Więc grzecznie proszę o zakończenie pomówień szczególnie, że jesteś totalnie anonimową osobą.

  A na koniec powtórzę SPECJALNIE DLA CIEBIE: to była w 100% niezależna impreza i żaden producent nie brał w niej udziału. Telewizory były dostarczone przez znaną sieć marketów w UK aby nie było żadnych wątpliwości. Robimy to dla zabawy i z pasji bo my też mamy radochę z tego a nie jak piszesz: biznes to biznes. Tobie też życzę by twoja praca była twoim hobby a nie pracą.

 2. Gmeru - a co jest w tym złego że np. piszę o losowych treściach? -  (przygotować jakąś mini ankietę przed rozpoczęciem aby każdy z uczestników z dość dużej puli wybrał np. po dwa tytuły, dema które chciałby obejrzeć? i odtwarzamy te z największą ilością głosów). Abstrahując od waszego Shootout-u - nie dziwi cię to że w innych zawsze wygrywa organizator?, nawet jeżeli wasz jest w 100% uczciwy i rzetelny - to przy innych dziwnych tego typu imprezach ciężko jest niedowiarkom uwierzyć?, że przez inne dziwne tego typu imprezy wasz traci  na wartości? stało by się coś złego jakbyście odróżnili się  od innych tego typu pokazów - np. losową treścią? - nic ? - tylko byście zyskali. Również fajnie by było pozyskać szerszą publiczność do takiej zabawy - bo 38 osób nie jest wartością imponującą, przecież można by np. zorganizować jakiś grupowy wyjazd forumowiczów? - to tylko pomysły aby się odróżnić od reszty i pokazać siłę i wartość tego konkursu.   

 3. A to LG organizowało imprezę? zorro 102 ty się dobrze czujesz? 

 4. qazar - czy ty umiesz czytać ze ze zrozumieniem? czy nie za bardzo ?

  4 godziny temu, zorro102 napisał:

  Abstrahując od waszego Shootout-u - nie dziwi cię to że w innych zawsze wygrywa organizator?,

  miałem na myśli imprezy które organizował Philips tudzież Sony 

  masz linka - formuła imprezy identyczna... 

 5. Dnia 24.08.2019 o 20:50, Maciej Koper napisał:

  to tylko pokazuje jak dobrą robotę zrobiliśmy maskując ramki telewizorów

  Mam pytanie uzupełniające. Rozumiem, że na tych TV w trakcie shootout były puszczane materiały z różnych źródeł (OPPO, jakaś konsola). Telewizor można rozpoznać po tym jakie info wyświetla przy zmianie źródła, czy też przy zmianie trybu (np z SDR do HDR). Ja na pewno rozpoznałbym overlay LG i Samsunga, podejrzewam że większość osób rozpoznałaby przynajmniej markę, którą mają w domu. Czy rozwiązaliście jakoś tą kwestię?

 6. Podczas zmiany materiału były zasłaniane kurtyny. Jest o tym mowa w filmie Vincenta.

 7. 20 godzin temu, zorro102 napisał:

  Gmeru - a co jest w tym złego że np. piszę o losowych treściach? -  (przygotować jakąś mini ankietę przed rozpoczęciem aby każdy z uczestników z dość dużej puli wybrał np. po dwa tytuły, dema które chciałby obejrzeć? i odtwarzamy te z największą ilością głosów)

  Tutaj kolejny raz nie masz racji. Interesuję się telewizorami, myślę że bez wstydu mógłbym uczestniczyć w takim evencie. Ale nie mam pojęcia na jakie materiały miałbym zagłosować, bo nie wiem które obnażają jakieś wady/zalety wyświetlaczy. Taką wiedzę mają tylko specjaliści, którzy mogą sobie pozwolić żeby obejrzeć ten sam film w identycznych warunkach oświetleniowych, na tak samo skalibrowanych telewizorach. Ja oraz pewnie spora grupa uczestników shootout ma w domu jeden, góra dwa telewizory i nie mamy po prostu odniesienia, żeby wytypować materiały do testów. W tej dziedzinie poleganie na wyborze ekspertów jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu.  

 8. Tak, była przesłona elektryczna, która zamykano w monecie zmian źródeł, jak widać idioci tego nie robili w przeciwieństwie do komentujących ( na YouTube)

 9. 8 godzin temu, efel napisał:

  Tutaj kolejny raz nie masz racji. Interesuję się telewizorami, myślę że bez wstydu mógłbym uczestniczyć w takim evencie. Ale nie mam pojęcia na jakie materiały miałbym zagłosować, bo nie wiem które obnażają jakieś wady/zalety wyświetlaczy. Taką wiedzę mają tylko specjaliści, którzy mogą sobie pozwolić żeby obejrzeć ten sam film w identycznych warunkach oświetleniowych, na tak samo skalibrowanych telewizorach. Ja oraz pewnie spora grupa uczestników shootout ma w domu jeden, góra dwa telewizory i nie mamy po prostu odniesienia, żeby wytypować materiały do testów. W tej dziedzinie poleganie na wyborze ekspertów jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu.  

  Przepraszam cię efel - ale nie masz racji. 

  Po pierwsze - to publiczność ma wybrać najlepszy TV - a nie eksperci - takie jest założenie takich konkursów - to chyba zrozumiałe że fajnie jakby np. publiczność mogła wybrać/zagłosować na treść, masz mnóstwo doskonałej jakości filmów z trudnymi i wymagającymi scenami, czy też różnych dem, gier itp które można by było dać do wyboru publiczności  - więc naprawdę wybór treści przez  ekspertów - nie jest tu potrzebny, owszem jakaś preselekcja musi być to zrozumiałe. Ale to ty jako uczestnik mający głos masz wybrać najlepszy TV  na podstawie tego co oglądasz na danym pokazie - więc dobrze abyś miał na to wpływ co chcesz obejrzeć, bo być może np.: cześć treści będzie ci znajoma i na tej podstawie będzie ci łatwiej wybrać TV który bardziej ci się podoba? A przecież punktem odniesienia jest profesjonalny monitor studyjny . Eksperci mają za zadanie tylko dobrze skalibrować każdy z TV i zapewnić aby sygnał docierał w jednakowym czasie do wszystkich TV.

  Po drugie tych imprez ostatnio robi się dużo, Sony bawi się w stanach, Philips organizuje już to omalże na skalę przemysłową - gdzie leje konkurencję na tych pokazach niemiłosiernie (nie wygrywa o "włos" tak jak LG w UK) ale widzisz tam "eksperci" wybierali treść i Philips wypadł rewelacyjne... a w rzeczywistości 803/903  ma np. ogromne problemy z niebieskim kolorem - w co drugim filmie uświadczysz posteryzację, artefakty i jakieś inne dziwne przypadłości na co uskarża się wielu ich posiadaczy ( i o czym nawet Vincent wspomina w teście Philipsów)  - ale tego nie zobaczysz na Shootout-ach organizowanych przez Philipsa - bo treść wybierali "eksperci" od Philipsa. Dlatego fajnie by było jakby redakcja która współorganizuje ten konkurs w UK wprowadziła trochę więcej "otwartości", coś co by odróżniło ich konkurs od tych innych "marketingowych zlotów" organizowanych przez inne firmy.  Stąd mój pomysł na bardziej losową treść, czy też pokazanie działania upłynniaczy, czy  "obróbki"  obrazu np.:  w HDR - to tylko luźne pomysły - które na pewno by nie zaszkodziły - a moim zdaniem podniosłyby tylko prestiż i rangę tej imprezy. A tak za jakiś czas zginie w natłoku innych podobnych pokazów, nawet jeśli jest wartościowa, bo ludzie znudzą się znaczkami "Best TV  Shootout" bo będzie miał to każdy TV od każdego producenta.   

 10. 13 godzin temu, zorro102 napisał:

  A tak za jakiś czas zginie w natłoku innych podobnych pokazów, nawet jeśli jest wartościowa, bo ludzie znudzą się znaczkami "Best TV  Shootout" bo będzie miał to każdy TV od każdego producenta.   

  Ci co ogarniają wiedzą, że ten test jest uczciwy...

  Dnia 19.08.2019 o 23:17, Waldo94 napisał:

   Q90 chyba po prostu jest nieudanym modelem. Nie powinien tak odstawać od oledów.

  Jak to bywa z Samsungami w latach nieparzystych... Hahaha