Home Konferencje, szkolenia, seminaria Publiczność wybiera najlepszy telewizor 2019 roku! Zaczynamy TV Shootout 2019 UK
Publiczność wybiera najlepszy telewizor 2019 roku! Zaczynamy TV Shootout 2019 UK

Publiczność wybiera najlepszy telewizor 2019 roku! Zaczynamy TV Shootout 2019 UK

4.27K
129

Już dziś, 18 sierpnia w Londynie, odbędzie się wydarzenie HDTVTest TV Shootout 2019, które przygotowujemy razem z tym cenionym na świecie medium oceniającym telewizory. W jego trakcie zostaną wyłonione najlepsze (zdaniem publiczności) modele tegorocznych telewizorów z wysokiej półki.

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

Telewizory do porównania dostarcza brytyjski elektromarket Crampton & Moore aby nie było wątpliwości co do pochodzenia produktów (nie są w żaden sposób organizowane przez producentów, którzy  nie biorą udziału w tym wydarzeniu!). Jest to szósta edycja imprezy a naszą relację z zeszłego roku możecie dla przypomnienia przeczytać tutaj.

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

MediaExpert_300x250

Zasady wyboru najlepszego telewizora 2019

W tym roku wszystkie modele telewizorów zostaną przygotowane tak, aby zamaskować ich branding. Dokładnie o to prosiliście po zeszłorocznym wydarzeniu. Publiczność, która będzie przyglądała się obrazowi poszczególnych TV, w żaden sposób nie będzie wiedziała, z jaką marką telewizora ma do czynienia. Ponadto na terenie eventu będzie udostępniony profesjonalny monitor do masteringu filmów (Sony BVM-X300), aby można było porównać obraz ze swoimi wartościami referencyjnymi (wierność odwzorowania kolorów, szczegółowość cieni i odblasków).

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

W konkursie będą brały udział cztery modele telewizorów:

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

Telewizory te będą skalibrowane przez m.in. naszego szefa działu testów, Macieja Kopra (m.in. do standardów użytku w dzień, noc, do grania oraz pod HDR i Dolby Vision), Vincenta Teoh – właściciela i znanego kalibratora HDTVTest a nad wszystkim czuwać będzie także Tyler Pruitt – pracownik firmy Portrait Displays odpowiedzialnej m.in. za program do kalibracji – Calman. Jeżeli chodzi o zawartość, to będą na nich odtwarzane filmy na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray, zawartość nagrana z przekazów naziemnych, a także gry z HDR-em.

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019
Od lewej: Tyler Pruitt, Maciej Koper, Vincent Teoh

TV Shootout 2019 najlepszy telewizor 2019

Publiczność biorąca udział w wydarzeniu będzie przyznawać punkty w skali od 1 do 5 w następujących kategoriach:

  • Kontrast i czerń
  • Wierność odwzorowania kolorów
  • Przetwarzanie obrazu
  • Odwzorowanie ruchu
  • Jakość HDR-u
  • Jakość obrazu w jasnym pokoju
  • Telewizor do grania

Model, który uzyska najwięcej punktów otrzyma miano “Najlepszego telewizora 2019”. Ponadto indywidualne wyróżnienia zostaną przyznane za “Najlepszy telewizor do salonu”, “Najlepszy telewizor z HDR” i “Najlepszy telewizor do gier”.

Wydarzenie HDTVTest TV Shootout 2019 ma odbywać się 18 sierpnia, od 11:30 do 16:30 czasu polskiego w Harefield Academy, Uxbridge.

(4274)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

129
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o