Home Testy Telewizory OLED Sony Flagowy TV Sony OLED AG9 | TEST | Model 2019
Flagowy TV Sony OLED AG9 | TEST | Model 2019

Flagowy TV Sony OLED AG9 | TEST | Model 2019

33.35K
59

Słowem wstępu

Sony OLED AG9 to nowy telewizor japońskiego producenta, który swą premierę miał dosyć niedawno. Trudno jednak na ten moment, umiejscowić go w katalogu produktów firmy Sony. Logika nakazywałaby sądzić, że jest on następcą KD-65AF9. Z drugiej jednak strony, AF9 to model stosunkowo świeży i pewnie przez jakiś czas telewizory będą koegzystować na rynku. Sony AG9 należy do prestiżowej linii “Master Series“. Nawiązuje ona swą nazwą do studyjnej jakości obrazu. Sony jest przecież firmą produkującą wyświetlacze studyjne, w tym referencyjny model do post-produkcji treści Ultra HD z HDR, jakim jest BVM-X300.

Ekrany należące do tej serii mają za cel odtwarzać treść w sposób jak najbardziej zbliżony do sprzętu studyjnego ponieważ, jak twierdzi producent, wtedy można uzyskać największą przyjemność z seansu. Trudno się z tym nie zgodzić!

Sony OLED AG9

Bohater dzisiejszego testu dostępny jest w rozmiarach 55″, 65″ i 77″. Do testów wzięliśmy 65″ model. Cieszy, że japoński producent zdecydował się na wprowadzenie do oferty modelu o rozmiarze 77 cali gdyż ze strony LCD mamy w tej chwili ogromną przewagę dużych przekątnych dostępnych w sprzedaży. Cenowo niestety nadal jest bardzo wysoko jednak liczę, że nadejdzie w końcu czas gdy 77 calowe OLED będą w takich cenach jak niezłej klasy telewizory LCD w takich jak i większych rozmiarach.

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0

(33351)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(59)

 1. Dziś kupiłem AG9 77 

  Z gwarancją Sony extra plus na 5 lat. Mam nadzieję że będę zadowolony. Dostawa za 3 dni. 

 2. 43 minuty temu, prokop123 napisał:

  Dziś kupiłem AG9 77 

  Z gwarancją Sony extra plus na 5 lat. Mam nadzieję że będę zadowolony. Dostawa za 3 dni. 

  Gratuje zakupu i życze aby cieszył oko dłużej niż KS9000 :)

 3. 23 minuty temu, Waldo94 napisał:

  Gratuje zakupu i życze aby cieszył oko dłużej niż KS9000 :)

  Mam nadzieję, zakrzywiony kształt mi się znudził 😂

 4. 520 cd/m2. Czyli daleko mu do Samsunga serii 950R. Wprawdzie to nie Oled, ale za to 82" - 8K i w podobnej cenie...

 5. Dnia 30.06.2019 o 21:36, prokop123 napisał:

  Dziś kupiłem AG9 77 

  Z gwarancją Sony extra plus na 5 lat. Mam nadzieję że będę zadowolony. Dostawa za 3 dni. 

  Uuuuu to gratulacje i pochwal się jak to ''bydle'' świeci😁 jak z bandingiem , równomiernością itp. Nigdy nikt tego rozmiaru nie testuje i Maciej mógł by podczas kalibracji u ciebie lekko go przetestować .Ciekawe na jaki egz trafiłeś ?

 6. 41 minut temu, ROMAN38 napisał:

  Uuuuu to gratulacje i pochwal się jak to ''bydle'' świeci😁 jak z bandingiem , równomiernością itp. Nigdy nikt tego rozmiaru nie testuje i Maciej mógł by podczas kalibracji u ciebie lekko go przetestować .Ciekawe na jaki egz trafiłeś ?

  @Maciej Koper może w ramach reklamy i testu na 77"  kalibracja w cenie  ? :) Chętnie udostępnię salon i telewizor jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem tak dużego telewizora. 

  Do tv mam Sony  HT-ST5000 wiec i jego sprawność będziesz mógł ocenić czy wart jest tyle pieniędzy. 

 7. No przydał by się taki test dla odmiany bo raczej nikt inny nie udostępni 77 calowego oleda !!!!!! Raczej liczyłbym na rabat :D

 8. Dnia 18.06.2019 o 20:05, Gmeru napisał:

  Linie czy bity? My nie bawimy się w takie rzeczy. Zamierzchła mitologia.

  Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Jaka mitologia? Chcesz powiedzieć, że to sfera retoryki a nie ontologii? Dlaczego np. nie testujecie rozdzielczości dynamicznej (w liniach)? Proszę odpowiedz, dlaczego? Przecież to cholernie ważna sprawa i pole do matactw przez producentów. Wchodzi 8K. Na ile to jest 8K w ruchowych scenach? Za trudne? No to na ile telewizory 4K są naprawdę 4K w scenach dynamicznych a na ich słabe procesory i inne bebechy robią z tego "pulpę" 2K albo jeszcze gorzej? Testy powinny to ukazywać. Na pewno bardziej niż to jakie "basy" ma dany TV czy jaki nowy przycisk pojawił się na pilocie.

 9. Moim zdaniem rozpatrywany powinien być wyłącznie aspekt jakości obrazu dynamicznego (TV służy do odtwarzania obrazów ruchomych - na OLEDach producenci zakazują odtwarzać obrazy statyczne) ale jakość obrazów ruchomych woła o pomstę do nieba i nikt jakoś tego nie kwestionuję - dziwne  - a tutaj te UFO jakoś jest zawsze niewyraźnie/rozmyte - albo nawet mniej wyraźnie niż w niektórych LCD gdzie są widoczne granice UFO - ostra krawędź (można sobie porównać tutejsze testy dla LCD) - co ma fatalne odzwierciedlenie w oglądaniu imprez sportowych szczególnie tych z udziałem szybko pomykającej piłki. Jak czytam treść opisu testu pod zdjęciami to jakość mi to nie pasuje - jakbym oglądał zdjęcia z innego testu.

  No cóż Autorzy tego forum oprócz papki marketingowej nie mają odwagi udzielać odpowiedzi na rzeczywiste - problemy z funkcjonalnością sprzętu który testują za który słono płaci użytkownik i oczekuję rzetelnej wiedzy - ale fajne jest to że spora część czytających (nawet tych nie udzielających się na forum) nie wierzy w serwowaną tu (i nie tylko tu - na sąsiednim forum jest jeszcze gorzej) ) papkę marketingową, wyszukuję różne materiały i ma swój osąd :)

  Nawiązując do "braku problemu w wypalaniach matryc OLED" bez trudu można znaleźć materiały że jest inaczej niż Autorzy zaklinają rzeczywistość 

  https://pclab.pl/news78370.html

  http://www.tvtest.pl/dowody-na-wypalanie-sie-oledow/

   

  Jak mówiłem "screeny" nie płoną - i wszystkiego co niewygodne nie da się ocenzurować