Home Testy Projektory BenQ Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700
Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700

Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700

12.87K
23

Słowem wstępu

Projektory BenQ podbijają serca miłośników niedrogiej projekcji 4K Ultra HD co pomaga popularyzować ten, najwyższy format treści. Do oferty trafia właśnie nowy model takiego urządzenia – BenQ W2700. Jest to projektor, którego sercem jest przetwornik DLP 4K w wersji 0,47″. To rozwiązanie znane z innych przystępnych projektorów np. W1700. Nowy model różni się jednak paroma cechami. Po pierwsze jego chip jest nowszej rewizji, w której znacząco ograniczono problem szarej obwódki wokół właściwego obrazu. W poprzednich projektorach miała ona spory rozmiar (nawet 10 – 15 centymetrów). Nowy chip zapewnia, że będzie niemal trzykrotnie mniejsza. Zastosowano też nowe technologie takie jak filtr światła pozwalający (nareszcie) uzyskać szeroką paletę barw, automatyczną przysłonę, czy system CinematiColor obiecujący wierne kolory już w ustawieniach fabrycznych. Czy W2700 będzie produktem udanym? Przekonajmy się!

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0

(12874)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(23)

 1. Dnia 14.06.2019 o 08:51, Salat napisał:

  Czy wiecie może gdzie w Warszawie można na żywo zobaczyć obraz z tego projektora?

  Cześć

  Polecam dwa miejsca w Warszawie: http://rzutniki.com/news/n/169/Kontakt (100 zł za prezentację) i https://sklep.hcx.com.pl/pl/i/Kontakt/9 (za free)

  Miałem okazję w tych dwóch miejsca przetestować: BenQ W2700, Epsoona EH-TW7400 i Epsona EH-TW9400. Oczywiście wszystko w warunkach sali kinowej (czarne ściany, bez okien, projektor idealnie ustawiony na ekran, duży ekran o szer. 3m). Materiał 4K/ UHD.

  W takich warunkach nie zauważyłem różnic między BenQ W2700 a Epsonem 7400. Wyraźne kolory, ostry obraz, soczyste barwy, czernie czarne albo bardzo czarne. Różnica była w stosunku do Epsona 9400 (ale nie uderzająca jak dla niewprawionego i laickiego oka).

  Przymierzam się cały czas do projektora do domu: oglądanie tylko filmów 4k/ UHD z HDR i innymi "gadżetami", odległość oglądania ok. 4m., szerokość ekranu ok 3m (nie wiem ile to jest cali w przeliczeniu), ściany białe, oglądanie wieczorem przy zasłoniętych roletach. W tej chwili wydaję mi się, że BenQ jest najlepszym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Nie jest to projektor za 20k ale według mojej oceny jakość obrazu jest bardzo dobra.

  Oczywiście zastanawiam się jak ten obraz będzie się prezentował w moich warunkach domowych, bo to może być całkiem inna bajka. Być może uda mi się przetestować, np. "wypożyczając" sprzęt na kilka dni. Nie wiem czy to w ogóle możliwe ale będę próbował.

  Natrafiłem na youtube na recenzję BenQ W2700 

  Jest po niemiecku. Według testu projektor wypada bardzo dobrze i w swojej klasie (obecnie) to zdecydowanie najlepszy projektor. Posiada rozwiązania, które w tej klasie projektorów w ogóle nie są stosowane.

 2. Podobno największą wadą tego Benq W2700 jest bardzo niski kontrast. Ale jak to jest w praktyce i widząc trzy naraz jak Ty to nie wiem. Ogólnie bardzo chwalony sprzęt. Tylko pytanie, bo to nowość i trzeba zareklamować czy po prostu jest dobry.

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 3. Fajnie że udało Ci się to zobaczyć na własne oczy. Epson 7400 nie ma pełnego Hdmi 18Gbps , Epson 9400 jedno, Benq aż dwa. W tej cenie w ogóle ma fajne wyposażenie. Może kiedyś zrobię sobie wycieczkę żeby to zobaczyć.

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 4. Tak się zastanawiam jak salony podchodzą do pokazów projektorów? Czy tak samo podchodzą do każdego jeśli chodzi o ustawienia? Skąd my klienci mamy wiedzieć że każdy został tak samo ustawiony (czyli najlepiej jak się da)? Czy na pewno ten za 10 i więcej tyś lepiej świeci niż ten za 5/7tyś?

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 5. Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy. Jestem przekonany, że to działa jak z każdym innym towarem - polecane jest w danym momencie to z czego są większe profity. Poza tym warunki w salonach są idealne, a w domu takich nie ma. Więc nie ma możliwości porównania. Zakładam jedynie, że w miarę obiektywne są testy przeprowadzane na różnych portalach tematycznych i na youtube. Będę jeszcze testował w warunkach domowych epsona 7400 ale nie będę mógł porównać z BenQ. Znalazłem salon, który przyjeżdża ze sprzętem do domu na pokaz - koszt 300 zł.

  Test niestety w warunkach dziennych (dojeżdżają do g. 17) no i bez możliwości porównania do BenQ. Szkoda, bo być może w moich warunkach domowych w zupełności sprawdziłby się BenQ.

 6. Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy. Jestem przekonany, że to działa jak z każdym innym towarem - polecane jest w danym momencie to z czego są większe profity. Poza tym warunki w salonach są idealne, a w domu takich nie ma. Więc nie ma możliwości porównania. Zakładam jedynie, że w miarę obiektywne są testy przeprowadzane na różnych portalach tematycznych i na youtube. Będę jeszcze testował w warunkach domowych epsona 7400 ale nie będę mógł porównać z BenQ. Znalazłem salon, który przyjeżdża ze sprzętem do domu na pokaz - koszt 300 zł.
  Test niestety w warunkach dziennych (dojeżdżają do g. 17) no i bez możliwości porównania do BenQ. Szkoda, bo być może w moich warunkach domowych w zupełności sprawdziłby się BenQ.
  Jak tylko coś będziesz wiedział to zdaj relację. Epson 7400 kontra Benq W2700. Chyba najlepsze średniaki 4k w tym momencie.

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 7. Ale to jednak BenQ dostał nagrodę EISA....

 8. Ale to jednak BenQ dostał nagrodę EISA....
  Akurat w te nagrody to za bardzo nie wierzę. W tv to chyba Philips co roku dostaje jakąś nagrodę. A do końca nie wiem za co. Nadmienię tylko że przez 15 lat kupowałem tv Philips. Teraz mam już coś innego. A Epson eh-tw7400 chyba starszy od tego Benq W2700. Ale ja wiąże z nim wielkie nadzieje ( Benq).

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 9. BanQ W2700 i W5700 dostały nagrodę. Faktycznie Epson trochę starszy. Ja też wiążę nadzieję - z dwóch powodów: skoro dla laickiego wykorzystania dostanę prawie to samo jeśli chodzi o jakość obrazu to nie widzę powodów żeby przepłacać. Po wtóre BenQ jest znacznie mniejszy, co w domowym użytku w normalnym pokoju gdzie są meble, lampy itd ma niebagatelne znacznie.

REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »