Home Testy Projektory BenQ Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700
Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700

Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700

8.82K
13

Słowem wstępu

Projektory BenQ podbijają serca miłośników niedrogiej projekcji 4K Ultra HD co pomaga popularyzować ten, najwyższy format treści. Do oferty trafia właśnie nowy model takiego urządzenia – BenQ W2700. Jest to projektor, którego sercem jest przetwornik DLP 4K w wersji 0,47″. To rozwiązanie znane z innych przystępnych projektorów np. W1700. Nowy model różni się jednak paroma cechami. Po pierwsze jego chip jest nowszej rewizji, w której znacząco ograniczono problem szarej obwódki wokół właściwego obrazu. W poprzednich projektorach miała ona spory rozmiar (nawet 10 – 15 centymetrów). Nowy chip zapewnia, że będzie niemal trzykrotnie mniejsza. Zastosowano też nowe technologie takie jak filtr światła pozwalający (nareszcie) uzyskać szeroką paletę barw, automatyczną przysłonę, czy system CinematiColor obiecujący wierne kolory już w ustawieniach fabrycznych. Czy W2700 będzie produktem udanym? Przekonajmy się!

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0

(8823)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(13)

 1. No i tak ze wszystkim jest. Jako pierwszy projektor to miał być za około 6 max 7tyś. A mam mnóstwo materiału w 4k Hdr więc Full Hd odpada. A proj 4k w tych pieniądzach to chyba jeszcze nie to. A niechciałbym się już na początku przygody zrazić do tego typu sprzętu.

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 2. Kto śledzi rynek ten wie, że z DLP nie da się pewnych rzeczy uzyskać. I nic tutaj się nie zmieni. Ma bardzo mocne cechy jak super ostrą rozdzielczość 4K ale ma i słabsze jak kontrast. Żeby mieć wszystko trzeba wydać 20K w górę. A dopłata do TW9400 jest prawie 2 razy więc o czym tu pisać... nie ta półka cenowa. Trzeba zejść na ziemię i zrozumieć, że projektory to drogie zabawki. Zawsze były drogimi i takie pozostaną. W końcu to robienie namiastki kina w domu.... "Tanich" projektorów z super parametrami nigdy się nie doczekamy. Bo jaki to by miało sens?

  1 godzinę temu, Salat napisał:

  Też liczyłem, że ten benq pokaże trochę więcej.

  Czy wiecie może gdzie w Warszawie można na żywo zobaczyć obraz z tego projektora?

  Tutaj:

   

 3. Najlepiej to będzie jak się na coś człowiek już zdecyduje, pójdzie i kupi i z niczym nie porówna. I będzie uważać że to jest super. Fajnie by było.
  Tylko ja mam tv oleda więc...


  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 4. To niestety jak masz TV OLED to musiałbyś sobie kupić JVC za 50K i oglądać go w sali z czarnymi ścianami. Wtedy będziesz zadowolony. W projektorach trzeba wiele wybaczyć. Tutaj liczy się przede wszystkim klimat i wielkość ekranu. Szczególnie w projektorach budżetowych 4K.

 5. Najlepiej to będzie jak się na coś człowiek już zdecyduje, pójdzie i kupi i z niczym nie porówna. I będzie uważać że to jest super. Fajnie by było. Tylko ja mam tv oleda więc...   

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

   

   

   

   

   

  Masz oled TV i chciałeś kupić projektor, za 6tys zł, który mu dorówna.

  Hehehehehe.

  Naiwność level master  

   

  Minimum RS540 I do tego idealne warunki do projekcji (to drugie może być trudniejsze niż sam zakup projektora).

   

   

   

   

 6. Masz oled TV i chciałeś kupić projektor, za 6tys zł, który mu dorówna.Hehehehehe.
  Naiwność level master
   
  Przecież pomarzyć można.

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  Przecież nie o to chodzi. Porównywać nie ma co. Po prostu miałem nadzieję że ten projektor zrobi lepszą opinię.
  Aż tak naiwny nie jestem.

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 7. Jest sens dopłacać 2500zł względem W1700 przy jasnym salonie i gdy obraz wyświetlany jest na ścianie? Ok 120-130'. Materiały z Netflixa, HBO. 

 8. Jest sens dopłacać 2500zł względem W1700 przy jasnym salonie i gdy obraz wyświetlany jest na ścianie? Ok 120-130'. Materiały z Netflixa, HBO. 
  Podejrzewam że z tym by sobie poradził także Benq tk800m. Który jest jeszcze tańszy. Myślenie nad W2700 w takich warunkach to przerost formy nad treścią moim zdaniem. Tu potrzebny jest jasny projektor.

  Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 9. Tk800m jest droższy jakieś 500zł. Na jasności za bardzo mi nie zależy, zdecydowanie wolę postawić na odwzorowanie kolorów. Filmy oglądam i tak tylko późnym wieczorem gdy jest zupełnie ciemno.