Home Jaki kupić telewizor? Przegląd cen telewizorów OLED | 8 LIPCA 2019 |
Przegląd cen telewizorów OLED | 8 LIPCA 2019 |

Przegląd cen telewizorów OLED | 8 LIPCA 2019 |

13.53K
21

Zapraszamy na drugie w tym miesiącu zestawienie cen telewizorów OLED. W tym tygodniu możemy liczyć przede wszystkim na bardzo korzystne ceny wybranych modeli TV Panasonic, które w 2018 roku zyskały miano najlepszych telewizorów do filmów i seriali. To też znak, że nowe modele są tuż tuż przed nami.

Słowem wstępu

Ten tydzień nie przyniósł większych zmian cen telewizorów LG. Wszedł do sprzedaży natomiast 77-calowy C9. Jeśli chodzi o telewizory marki Philips, tutaj także działo się niewiele. Tak, jak w ubiegłym tygodniu, największe obniżki dotyczą odbiorników Panasonic. 55-calowy FZ800 możemy nabyć w cenie 4999 złotych co jest doskonałą wiadomością dla fanów najwyższej jakości obrazu w filmach i serialach i to już na fabrycznych ustawieniach po wyjęciu z pudła. Tańszy również jest jego 65-calowy kuzyn (o 499 zł). U Sony ceny pozostały na tym samym poziomie, co w poprzednim zestawieniu.

W poniższym zestawieniu przedstawiamy sytuację cenową modeli:

W każdym przypadku za punkt odniesienia obraliśmy ceny z poprzedniego zestawienia (gdzie to możliwe). Ceny w publikacji odzwierciedlają stan na 8.07.2019. Na pomarańczowo zaznaczyliśmy najniższe ceny danego modelu.

Nie wkroczyły jeszcze do sprzedaży tegoroczne modele OLED Panasonic (jest jedynie część nowych LED-ów), ale flagowy model GZ2000 można już zakupić w ramach zamówienia przedsprzedażowego.

(13532)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(21)

 1. 1 godzinę temu, Gmeru napisał:

  Dobrze wiesz, że jestem aż nadto miły i przymykam oko na wiele spraw ale każdy wie jak Olsztyn nas od zawsze traktuje. 

  Dlatego proszę aby robić czasem wyjątki dla ciekawszych materiałów z forum kikiego.

 2. Ale to nie jest ciekawy temat z naszego punktu widzenia bo na razie tematu nie ma - tak jak napisałem wyżej. On robi temat bo to sprzedaje więc sobie działa na własną rękę jak ze wszystkimi swoimi "testami". To nie jest dziennikarz tylko sprzedawca. Nie dostaje tv tylko idzie na magazyn i sobie otwiera towar swój i coś tam sprawdza. My prowadzimy portal. Całkowicie inaczej to wszystko wygląda.

 3. Nie róbcie żadnych wyjątków.

   

   

   

 4. 8 minut temu, Gmeru napisał:

  Ale to nie jest ciekawy temat z naszego punktu widzenia bo na razie tematu nie ma - tak jak napisałem wyżej. On robi temat bo to sprzedaje więc sobie działa na własną rękę jak ze wszystkimi swoimi "testami".

  Ok. Oszust nie byłby oszustem gdyby testował i pisał jak faktycznie jest, tylko leje wode by wyłapać "januszy" na swoje buble.

 5. 18 minut temu, Gmeru napisał:

  Nie chcę narzekać i zabijać Wasz entuzjazm ale... w tym tv nie ma nic wyróżniającego się względem innych OLED oprócz trochę niższej ceny... Jak wiemy obrazowo wszystkie OLEDy czołowych firm są zbliżone a ich kres możliwości został osiągnięty. Różnią się systemem, apkami, możliwościami... a tutaj niestety na ten moment mocno kulawo....

  Tak szczerze to bardziej zastanawiam się czy pod względem obrazu jest gorzej a nie lepiej niż w LG. Tj. czego spodziewać się po najlepszym fabrycznym trybie, czy da się kalibracją dojść do ideału, czy algorytm czyszczenia panelu nie jest w jakiś sposób upośledzony. W dalszej kolejności jak wygląda przetwarzanie (ruch, czy nie dzieją się dziwne rzeczy przy skalowaniu, czy poprawiacze za dużo nie psują i czy da się wyłączyć). Smart TV to w gruncie rzeczy rzecz trzeciorzędna bo jeśli te TV będą odpowiednio tańsze i nie będą bardzo odstawały obrazem to zawsze można dokupić jakieś pudełko za grosze.

 6. Cena 3 160 zł w sklepie Euro za niemal nowy ale używany model, jest na tyle obniżona że może to sugerować że ten model prawdopodobnie mógłby kosztować nieco mniej niż te 4 tysiące (tym bardziej że nowość w momencie premiery ma zawsze nieco wyższą cenę ) a to już daje pole do popisu sprzedawcom którzy mogliby zniwelować jego wadę w postaci mniej zaawansowanego smarta niż u topowej konkurencji, dodając >gratis< do kompletu jakiegoś taniego ale sprawdzonego boxa na Androidzie i wtedy już taki tv w komplecie z boxem w cenie 4 tysięcy mógłby stać się dość konkurencyjnym modelem w swojej klasie cenowej.

 7. Ja chciałbym zwrócić uwagę, że uchował się jeszcze Philips OLED 9002, który dostępny był jeszcze w 2017 r i chyba ma bardzo korzystną cenę. 55 cali, teraz wielu szuka 65, ale moim zdaniem poza tym, że w zestawieniu widzę nowsze modele to nadaje się do polecenia.

 8. 36 minut temu, FrankyGoes napisał:

  Ja chciałbym zwrócić uwagę, że uchował się jeszcze Philips OLED 9002, który dostępny był jeszcze w 2017 r i chyba ma bardzo korzystną cenę. 55 cali, teraz wielu szuka 65, ale moim zdaniem poza tym, że w zestawieniu widzę nowsze modele to nadaje się do polecenia.

  Chcesz polecać ludziom egzemplarze powystawowe z widocznymi wypaleniami ?

 9. Przecież nie chodzi o powystawowe, tylko niesprzedane.

 10.  

  On 7/8/2019 at 7:18 PM, Gmeru said:

  Nie chcę narzekać i zabijać Wasz entuzjazm ale... w tym tv nie ma nic wyróżniającego się względem innych OLED oprócz trochę niższej ceny... Jak wiemy obrazowo wszystkie OLEDy czołowych firm są zbliżone a ich kres możliwości został osiągnięty. Różnią się systemem, apkami, możliwościami... a tutaj niestety na ten moment mocno kulawo.... To dopiero początek i firma planuje kolejne ruchy i modele. (...)

  Moim zdaniem to jest dokładnie powód, dla którego ten TV może budzić entuzjazm. Jeśli jakość obrazu jest dobra a cena atrakcyjna (kosztem nieistotnych dla mnie dodatków) - to brzmi to bardzo obiecująco.

  Prawdę mówiąc nie chcę żadnego "SMART TV", który po roku czy dwóch i tak przestanie otrzymywać aktualizacje. W zupełności wystarczy mi "DUMB TV" + odtwarzacz Blu-Ray + AppleTV. Nie potrzebuję żadnych apek ani asystentów głosowych.