Home News Produkcja OLED: Korea chce się uniezależnić od Japonii
Produkcja OLED: Korea chce się uniezależnić od Japonii

Produkcja OLED: Korea chce się uniezależnić od Japonii

1.07K
0

Jak podaje dziennik The Investor, południowokoreański rząd zamierza uniezależnić się od dostaw materiałów wymaganych do masowej produkcji OLED. Bardzo wiele z nich jest importowanych z Japonii, która ostatnio nałożyła na Koreę sankcje.

Przegląd cen telewizorów OLED | 5 SIERPNIA 2019

Rząd Korei Południowej domagał się niedawno wypłacenia reparacji za przymusowe wcielenie mieszkańców tego kraju do japońskich fabryk w okresie drugiej wojny światowej. Japonia jest odmiennego zdania i twierdzi, że kwestie te zostały uregulowane już w 1965 roku.

OLED

W rezultacie doszło do dyplomatycznego spięcia. Kraj Kwitnącej Wiśni nałożył sankcje na towary eksportowane do Japonii, w tym na fluorowany polimid. Komponent ten jest niezbędny do produkcji paneli OLED.

Według południowokoreańskiego dziennika The Investor, tamtejszy rząd zamierza zainwestować 6,5 miliarda dolarów w rozwój lokalnej infrastruktury. Działanie to ma pomóc uniezależnić się od dostaw pewnych kluczowych materiałów z Japonii. Lista strategicznych towarów importowanych obejmuje 100 pozycji. Są głownie używane do produkcji układów elektronicznych, wyświetlaczy, elektroniki użytkowej i używane w przemyśle chemicznym.


ZOBACZ TAKŻE: Grozi wstrzymanie produkcji paneli OLED


Wcześniej informowaliśmy, że w fabrykach OLED może dojść do przerw w produkcji z końcem lipca. W rękach Japonii znajduje się około 90% światowych dostaw fluorowanego polimidu. Nie wiadomo jednak jaka jest sytuacja zakładów produkcyjnych firm Samsung i LG.

Źródło: OLED-info

(1066)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o