Home News Co nowego w kinie? | 9 sierpnia 2019
Co nowego w kinie? | 9 sierpnia 2019

Co nowego w kinie? | 9 sierpnia 2019

256
0

W drugim weekendzie sierpnia do kin wchodzi między innymi animacja Pixara “Toy Story 4” oraz horror “Upiorne opowieści po zmroku”. Przyglądamy się wszystkim premierom od 9 sierpnia. 

Półtora miesiąca musieliśmy czekać na polską premierę “Toy Story 4“. Animacja Pixara debiutuje 9 sierpnia, a wraz z nią także produkowany przez Guillermo del Toro horror “Upiorne opowieści po zmroku“.

Toy Story 4

OBEJRZYJ ZWIASTUN (PL) OBEJRZYJ ZWIASTUN (ANG)

nowości kinowe

Toy Story 4” zadebiutowało w amerykańskich kinach 21 czerwca i do tego czasu zdążyło zgarnąć 960 milionów dolarów w światowym box office. Disney wynik ten ma za lekkie rozczarowanie, co tylko świadczy o wyśrubowanych ambicjach wytwórni. Tak czy inaczej, najnowsza produkcja Pixara została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Jej średnia ocen to 8,39/10 przy współczynniku aprobaty 97% na Rotten Tomatoes. W oryginale wystąpili m.in. Tom Hanks, Tim Allen, Annie Potts, Joan Cusack, Jordan Peele i Keanu Reeves.


Upiorne opowieści po zmroku

OBEJRZYJ ZWIASTUN

nowości kinowe

Upiorne opowieści po zmroku” to horror, za którego produkcję odpowiedzialny jest Guillermo del Toro. Jego reżyserem jest natomiast Norweg André Øvredal, który zabłysnął w 2016 inną pozycją z tego gatunku, “Autopsją Jane Doe“. Akcja filmu toczy się w 1968 w miasteczku Mill Valley. Częścią tamtejszego folkloru są opowieści o rodzinie Bellows. Gdy grupa nastolatków odkrywa pamiętnik Sary, każda z umieszczonych w nim opowieści nagle obraca się w rzeczywistość.

Jeden z utworów, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu wykonała Lana del Rey. Jest to cover utworu Donovana (którego możecie kojarzyć ze ścieżki do “Zodiaka” Finchera), “Season of the Witch”.


Pozostałe nowości kinowe w tym tygodniu (wraz ze zwiastunami):


ZOBACZ TAKŻE: nasza recenzja “Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”


Źródło: opracowanie własne

(256)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o