Home News LG będzie sprzedawać panele OLED firmie Skyworth
LG będzie sprzedawać panele OLED firmie Skyworth

LG będzie sprzedawać panele OLED firmie Skyworth

781
0

LG Display potwierdziło, że firma będzie od teraz sprzedawać panele OLED chińskiemu koncernowi Skyworth.

Szef chińskiego oddziału regionalnego LG Display potwierdził, że koreańska firma zacznie sprzedawać panele OLED chińskiemu Skyworthowi.

Nie będą to jednak kompletne produkty, a raczej jednostki typu “open cell”. W praktyce oznacza to panel bez układu sterowania i innych komponentów. Mogą one natomiast zostać dostarczone osobno według wymogów nabywcy, redukując koszty.

LG

Skyworth dzięki temu mógłby umocnić się na pozycji lidera w sprzedaży telewizorów OLED w Chinach. Koncern posiada 46% udziału w tym segmencie tamtejszego rynku. Jednocześnie posunięcie LG Display również może okazać się lukratywne finansowo dla koreańskiej firmy.

Chiny mają ogromny potencjał na wzrost sprzedaży OLED TV. Udział tych telewizorów jest w Państwie Środka mniejszy niż w innych regionach, ale ma on dynamicznie wzrosnąć. Pomiędzy 2021 a 2022 rokiem Chiny mają zostać największym rynkiem OLED-ów.


ZOBACZ TAKŻE: Chiny wkrótce będą największym rynkiem OLED


Źródło: avforums

(781)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o