Home News PlayStation 5 ma ten sam krytyczny problem z baterią co starsze konsole! Możemy stracić dostęp do gier – czy jest już rozwiązanie?
PlayStation 5 ma ten sam krytyczny problem z baterią co starsze konsole! Możemy stracić dostęp do gier – czy jest już rozwiązanie?

PlayStation 5 ma ten sam krytyczny problem z baterią co starsze konsole! Możemy stracić dostęp do gier – czy jest już rozwiązanie?

3.97K
4

Niedawno jeden z posiadaczy PS4 odkrył, że rozładowanie baterii zlokalizowanej na płycie głównej konsoli powoduje permanentną blokadę dostępu do jakichkolwiek gier – fizycznych i cyfrowych. Niestety dokładnie taki sam schemat funkcjonuje w przypadku “cyfrówek” na PlayStation 5.

Rozładowana bateria CMOS w PlayStation 5 blokuje dostęp do gier

Bateria CMOS umieszczona na płycie głównej konsol Sony w teorii powinna odpowiadać za zasilenie zegara systemowego – i nic więcej. W praktyce jednak powoduje ogromne straty, jeśli tylko doprowadzimy do jej rozładowania. Jeżeli nasza konsola nie jest stale podłączona do PlayStation Network, to po jej ponownym uruchomieniu utracimy dostęp do gier. W przypadku PS4 mowa o wszystkich tytułach, natomiast na PS5 nie można uruchomić kopii cyfrowych znajdujących się na dysku.

W kwestii gier na płytach ze starszej konsoli włączanych na PlayStation 5 nie stwierdzono jednoznacznie, czy niedziałająca bateria CMOS oddziałuje w ten sam sposób. Badający sprawę użytkownicy donoszą jednak, że w przypadku niektórych tytułów rzeczywiście występują problemy.

8K pojawi się w PS5! Sony zapowiada taką rozdzielczość w przyszłej aktualizacji. Czego jeszcze się spodziewamy?
Niestety, PS5 też może ucierpieć z powodu rozładowania baterii na płycie głównej

Lista zlokalizowanych problemów na PS5 związanych z baterią przedstawia się następująco:

  • Konsola PS5 może ucierpieć z powodu blokady dostępu do gier, jeśli padnie bateria lub nie ma dostępu do serwerów Sony;
  • Po restarcie konsoli spowodowanym wyjęciem baterii CMOS, wszystkie gry cyfrowe przestają działać;
  • Fizyczne gry z PS4 włączają się normalnie, działają też trofea. Nie włącza się natomiast Resident Evil 2;
  • Mortal Kombat 11 na PS5 nie chce się zainstalować – przy 97% proces zostaje zatrzymany;
  • Call of Duty: Black Ops – Cold War włącza się, ale nie da się w nią grać z powodu konieczności komunikacji z serwerami.

Zaangażowani w amatorskie “dochodzenie” gracze zachęcają, by masowo zgłaszać problem Sony. Japończycy z pewnością są już świadomi niepożądanego mechanizmu aktywowanego przez niedziałającą lub nieobecną w konsoli baterię. Pytanie, co i jak szybko postanowią z tym kłopotem zrobić. Gracze liczą na sprawną aktualizację systemową, która mogłaby wyeliminować związek kondycji baterii z działaniem gier na PS4 i PS5 (oraz podobno także PS3).

W PlayStation 4 wykryto krytyczny błąd, który na zawsze blokuje dostęp do gier - także offline! Co zrobić kiedy nas to spotka?
Problem zlokalizowany na PS4 potwierdzono już na PS5 i starszej konsoli: PS3

Rozładowaną baterię można oczywiście własnoręcznie wymienić. Nie wiadomo jednak, czy taki zabieg naprawia błąd i na powrót można cieszyć się grami – takiej informacji jeszcze nie znaleźliśmy. Niewykluczone, że po rozładowaniu jednostki we wnętrzu konsoli blokada gier staje się permanentna. Wydaje się to wprawdzie mało prawdopodobne, ale i takiego ponurego scenariusza nie można na ten moment wykluczyć.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-cmos-battery-failure-will-prevent-use-of-digital-games-report/


Więcej na temat konsol i gier:

(3968)

1 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
1 dzień temu

Sony dalo dupy i tyle pol roku od premiery a konsoli nadal niemozna normalnie kupic porazkA

Grzegorz
Grzegorz
1 dzień temu

Wielkie mi halo , po wyjęciu napędu Blu ray z płyty głównej w Ps3 nie da się gier uruchomić z dysku.

Daro
14 godzin temu

Sony na kazdym kroku klijentow w chu..ja was robi

Hasiu
Hasiu
11 godzin temu

Gwarancja i już.

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x