Home News PlayStation 5: można już przenosić za duże gry na zewnętrzny dysk USB! Rusza ważna aktualizacja – kiedy będzie ją można pobrać?
PlayStation 5: można już przenosić za duże gry na zewnętrzny dysk USB! Rusza ważna aktualizacja – kiedy będzie ją można pobrać?

PlayStation 5: można już przenosić za duże gry na zewnętrzny dysk USB! Rusza ważna aktualizacja – kiedy będzie ją można pobrać?

219
0

Sony potwierdziło, że ruszyła dziś pierwsza duża, ważna aktualizacja konsoli PlayStation 5! Update pozwoli użytkownikom przenosić niemieszczące się na dysku gry na zewnętrzną pamięć łączoną po USB. To wciąż nie jest rozwiązanie problemu małej pojemności wbudowanego dysku, ale chyba jesteśmy coraz bliżej.

Nie mieszczą ci się gry na PlayStation 5? Przenieś je na zewnętrzny dysk USB

Najnowsza aktualizacja zawiera szereg nowych rozwiązań, stąd z pewnością można ją nazwać największą i najważniejszą, jaką wydano dotąd na PS5. Kluczową funkcją jest możliwość przeniesienia i przechowywania gier na zewnętrznych dyskach podłączanych do konsoli przez port USB. Do tej pory gracze byli ograniczeni pamięcią wewnętrzną urządzenia, która – co tu dużo mówić – jest żałośnie ograniczona. 667 GB, które przeznaczono na ważące przecież niejednokrotnie spory procent tej liczby tytuły to skrajne nieporozumienie.

Ostatnio Sony zapewniło, że prędzej czy później odda graczom do użytku dodatkowy slot na pamięć SSD, który wprawdzie znajduje się we wnętrzu nowej konsoli, ale pozostaje nieaktywny. W międzyczasie Japończycy sięgają po półśrodki – czyli dają graczom opcję przerzucenia “ponadprogramowych” produkcji na własną pamięć. Jest oczywiście haczyk – takich gier nie można odpalić z zewnętrznej pamięci, a jedynie na niej trzymać. Wciąż zatem trzeba będzie pozbyć się czegoś z dysku, zanim dana gra powróci na naszą konsolę. Jak to tłumaczy Sony? Dosyć groteskowo – zdaniem producenta taka operacja i tak jest szybsza, niż ponowne pobranie i instalacja gry ze sklepu lub płyty.

PlayStation 5: można już przenosić za duże gry na zewnętrzny dysk USB! Rusza ważna aktualizacja - kiedy będzie ją można pobrać?
Po instalacji nowego update’u, posiadacze PS5 dostaną opcję przenoszenia gier na własne dyski zewnętrzne – ale bez opcji włączania tytułów z ich poziomu

Przy okazji ogłoszenia nowej aktualizacji ponownie usłyszeliśmy, że Sony pracuje aktualnie nad możliwością poszerzania pamięci konsoli o dyski M.2. Co jeszcze znajduje się w paczce, która wedle zapewnień rozpoczęła już swoją podróż na konsole w poszczególnych regionach świata? Update zawiera też rozbudowę funkcji Share Play –  gracze bawiący się na PlayStation 5 mogą od teraz udostępniać obraz ze swojej konsoli znajomym grającym na PS4. Ponadto można też będzie mocniej spersonalizować ustawienia zdobywanych trofeów, a konkretnie sposobu rejestracji tych zdarzeń. Będzie można zdecydować, jakiego rodzaju trofea konsola ma automatycznie zapisywać w formie klipów.

Kiedy należy się spodziewać aktualizacji na konsolach zlokalizowanych w Polsce? Proces powinien potrwać maksymalnie kilka tygodni, warto więc na bieżąco sprawdzać zakładkę z aktualizacjami i powiadomienia, które zostawia dla nas PS5.

Nadchodzi ratunek dla posiadaczy PS5. Sony wreszcie udostępni dodatkowy port na pamięć SSD!
Z 825 GB widocznych na pudle z PS5, na gry zostaje już tylko 667 GB – i Sony wciąż nie zmieniło tego stanu rzeczy

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1618317379


Więcej na temat konsol i gier:

(219)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x