Home News PlayStation Store jednak nie zostanie zamknięty dla starszych konsol! Sony uznało swój błąd, ale nie wszyscy będą zadowoleni – dlaczego?
PlayStation Store jednak nie zostanie zamknięty dla starszych konsol! Sony uznało swój błąd, ale nie wszyscy będą zadowoleni – dlaczego?

PlayStation Store jednak nie zostanie zamknięty dla starszych konsol! Sony uznało swój błąd, ale nie wszyscy będą zadowoleni – dlaczego?

113
1

Sony wycofuje się ze swojej decyzji o zamknięciu PlayStation Store dla posiadaczy wszystkich starszych konsol. Gracze mający w domach PS3 i PS Vita wciąż będą mieli dostęp do pełnego katalogu gier cyfrowych na te platformy. Japończycy nie idą jednak na rękę wszystkim – PS Store wkrótce zamknie swoje wrota dla konsol PS Vita.

PS3 i PS Vita nadal z dostępem do PlayStation Store! PSP bez wsparcia

Do całkowitego odcięcia właścicieli leciwych konsol od PlayStation Store jednak nie dojdzie. Po dłuższym czasie od ogłoszenia odważnego kroku, Sony częściowo wycofuje się z tej decyzji. Wiadomo na pewno, że gracze wciąż bawiący się na PS3 i przenośnym PS Vita nie utracą – przynajmniej w najbliższym czasie – dostępu do katalogu tysięcy gier cyfrowych. Stanie się tak jednak w przypadku PlayStation Portable:

 „Po dłuższej refleksji widać, że podjęliśmy złą decyzję. Dlatego dzisiaj z radością mogę powiedzieć, że utrzymamy dostęp PlayStation Store na urządzeniach PS3 i PS Vita. Wsparcie dla PSP zostanie wycofane zgodnie z planem 2 lipca 2021 roku<” – ogłosił szef Sony Interactive Entertainment Jim Ryan.

PS Store pozostanie otwarty dla konsol PS3 i PS Vita. Posiadacze PSP wkrótce utracą do niego dostęp

PS3 i PSP miały pierwotnie stracić dostęp do PS Store 2 lipca 2021 roku, natomiast wsparcie dla PS Vita miało zakończyć się 27 sierpnia. Użytkownicy PSP nie utracą na pewno opcji grania w cyfrowe produkcje pobrane wcześniej z katalogu sklepu. Gry będące własnością posiadaczy tej mobilnej konsoli nadal będą dostępne – znajdą się na liście pobierania.

Gracze nie będą już mogli pobierać zawartości z PS Store, ale nie oznacza to utraty zgromadzonych tam środków. Pieniądze z kont PSN wciąż będzie można wykorzystać w przypadku zakupów na PlayStation 4 i PlayStation 5. Nie przepadną też subskrypcje PlayStation Plus i dostęp do gier w ich ramach.

Do kiedy PlayStation Store pozostanie zatem otwarte dla PS3 i PS Vita? Sony dodało tylko, że na pewno w “przewidywalnej przyszłości” – konkretnych ram czasowych nie podano. Rzesza posiadaczy PS3, które cykl sprzedaży zakończyło w 2017 roku, odetchnęła z ulgą. To właśnie ze strony graczy wciąż obcujących z tą platformą wylało się na Sony najwięcej pomyj za pierwotną decyzję.

Sony zamknie PlayStation Store dla posiadaczy starszych konsol - także przenośnych! Co dalej z ich katalogami?

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1618892000


Więcej na temat konsol i gier:

(113)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
rwer
rwer
3 minut temu

Ja z rodziną używam PS3, choćby z tego względu że nie da się kupić PS5 za rozsądną cenę.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x