Home News Xbox Game Pass już działa w chmurze na komputerach z Windows i urządzeniach Apple! Tylko dla zaproszonych – kto może testować?
Xbox Game Pass już działa w chmurze na komputerach z Windows i urządzeniach Apple! Tylko dla zaproszonych – kto może testować?

Xbox Game Pass już działa w chmurze na komputerach z Windows i urządzeniach Apple! Tylko dla zaproszonych – kto może testować?

35
0

Już dziś pierwsi abonenci usługi Xbox Game Pass Ultimate mogą wypróbować wersję serwisu gamingowego Cloud Gaming dla przeglądarek! Microsoft szykuje się do implementacji grania w chmurze na komputerach z systemami Windows i urządzeniach mobilnych Apple. Ruszyły testy beta, do których zaproszono także wybranych graczy z Polski.

Xbox Cloud z Game Pass – ruszyły beta testy w przeglądarkach na Windows i sprzętach Apple

W połowie lutego informowaliśmy, że pracownicy Xboxa testują już wewnętrznie przeglądarkową wersję własnej usługi grania w chmurze: Xbox Cloud Gaming. Ten etap został już zakończony, a od dziś pierwsi posiadacze konsol “zielonych” i subskrypcji Game Pass Ultimate mogą wypróbować ją osobiście! Microsoft poinformował, że na razie proponuje testy beta tylko wybranym graczom.

Xbox Game Pass już działa w chmurze na komputerach z Windows i urządzeniach Apple! Tylko dla zaproszonych - kto może testować?
fot. Microsoft

Zaproszenie do korzystania z Cloud Gaming może trafić do każdego abonenta wersji Ultimate serwisu gamingowego Xboxa. Jego nowa wersja działa od dziś na przeglądarkach internetowych w obrębie systemu Windows na komputerach oraz iOS na smartfonach i tabletach Apple. Lista obsługiwanych przeglądarek przedstawia się następująco:

  • Microsoft Edge
  • Google Chrome
  • Apple Safari

Jak można sprawdzić, czy zostaliśmy zaproszeni do testów? Microsoft rozsyła je drogą mailową, dlatego jeśli posiadamy abonament GP Ultimate, warto sprawdzać w najbliższych dniach skrzynkę. Oferta, podobnie jak w Cloud Gaming dla smartfonów z Androidem (uruchomionym pod koniec lata 2020 i przetestowanym przez nas) daje dostęp do ponad 100 gier dostępnych w ramach subskrypcji na konsoli.

Testy beta mają oczywiście za zadaniem sprawdzić wytrzymałość serwerów i doprowadzić do globalnego debiutu usługi na przeglądarkach. Taki sam model Microsoft wprowadził w ubiegłym roku, kiedy stopniowo wprowadzał Cloud Gaming na smartfony. Kiedy można się spodziewać dostępności usługi na komputerach (także Macbookach) i urządzeniach mobilnych Apple dla wszystkich użytkowników? Microsoft informuje, że powinno to nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

Czego potrzebujemy do zabawy, jeżeli dotrze do nas zaproszenie? Wszystko wyjaśniono na specjalnej stronie poświęconej testom:

Xbox Game Pass już działa w chmurze na komputerach z Windows i urządzeniach Apple! Tylko dla zaproszonych - kto może testować?

Xbox Cloud Gaming i Game Pass w przeglądarce na Windows i Apple – jaka rozdzielczość?

Kwestią wciąż nie do końca jasną pozostaje rozdzielczość, jaką zaoferuje webowa wersja na start. Oprogramowanie przygotowane z myślą o mobilnych graczach opiera się na infrastrukturze i mocy Xboxa One S, więc w teorii streaming w pełnym 4K nie powinien być możliwy, dopóki sprzęt stojący za serwerami nie zostanie zaktualizowany do klasy nowego Xboxa Series X. Mówi się, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

W trakcie testów raczej nie ma się co spodziewać fajerwerków. Podczas naszych testów usługi w chmurze w sierpniu 2020 roku, jej jakość pozostawiała na smartfonie sporo do życzenia. Z biegiem miesięcy znacznie się jednak poprawiła i dziś działa bez zarzutu. Wciąż jednak nie ma mowy o 4K.

Tak będzie wyglądać przeglądarkowa wersja Xbox Cloud na Windows i macOS! Zagrają też posiadacze iPhone’ów i iPadów
Tak wyglądaa Xbox Cloud Gaming w przeglądarce; fot. The Verge

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/xbox-cloud-gaming-jak-dziala-strumieniowanie-gier-wideo


Więcej na temat konsol i gier:

(35)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x