Home News Od teraz ręcznie włączymy 120Hz i HDR w PlayStation 5 oraz podłączymy konsolę do monitora. Nowa aktualizacja wprowadza oczekiwane funkcje!
Od teraz ręcznie włączymy 120Hz i HDR w PlayStation 5 oraz podłączymy konsolę do monitora. Nowa aktualizacja wprowadza oczekiwane funkcje!

Od teraz ręcznie włączymy 120Hz i HDR w PlayStation 5 oraz podłączymy konsolę do monitora. Nowa aktualizacja wprowadza oczekiwane funkcje!

2.93K
2

Sony porządnie wzięło się za aktualizowanie i poszerzane funkcji konsoli PlayStation 5! W ramach jednej paczki naprawiono kilka sporych błędów i wprowadzono szereg ciekawych i potrzebnych rozwiązań. Wśród nich jest opcja podłączenia next-gena do niektórych monitorów i manualnej kontroli nad sygnałami 120Hz i HDR!

Aktualizacja PlayStation 5: obsługa monitorów i kontrola nad 120Hz i HDR

Jeżeli posiadasz konsolę PlayStation 5, to mamy dla Ciebie dobre wieści: pierwsza duża aktualizacja konsoli wprowadza szereg istotnych rozwiązań, na których brak gracze narzekali od listopada! O obsłudze jednocześnie częstotliwości odświeżania 120Hz i HDR w telewizorach Samsung już pisaliśmy, teraz natomiast sprawdzamy pozostałe ważne nowości.

Od teraz ręcznie włączymy 120Hz i HDR w PlayStation 5 oraz podłączymy konsolę do monitora. Nowa aktualizacja wprowadza oczekiwane funkcje!
165Hz monitor Lenovo G27q-20

Jak się okazuje, update 21.01-03.00.00 dotarł już do Polski – nowy firmware zainstalowaliśmy na naszej redakcyjnej konsoli. W jego opisie Sony od razu informuje o kluczowych nowościach:

  • obsłudze monitorów zdolnych wyświetlić obraz w Full HD 102Hz – te sprzęty od teraz wspierają sygnały o wysokiej częstotliwości odświeżania w grach włączanych na PS5;
  • ręcznej obsłudze sygnału HDR, który można wyłączyć w grach, które go nie obsługują.

Aktualizacja oprogramowania PS5 120Hz HDR

Ręczna kontrola nad sygnałami 120Hz:

Ta funkcja pozwala graczowi na samodzielne decydowanie o obsłudze 120 fps w grach. W przeszłości często napotykano z tym duże problemy, ponieważ funkcja ta nie zawsze prawidłowo działała w niektórych grach, a nie można jej było po prostu wyłączyć lub na odwrót: poprawnie włączyć. Teraz można to zrobić z poziomu menu “Wejście wideo” w ustawieniach “Ekran i wideo” konsoli:

Aktualizacja oprogramowania PS5 120Hz HDR_1

Ręczna kontrola nad sygnałami HDR:

Druga ważna nowość dotyczy sygnałów HDR. Z tym szerokie grono posiadaczy PS5 miało bardzo duży problem, ponieważ konsola automatycznie stosowała HDR nawet w tych tytułach, które go nie obsługują. Wreszcie można samodzielnie zdecydować, w jakim trybie chcemy grać. To ustawienie również znajdziemy w menu “Wejście wideo”:

Aktualizacja oprogramowania PS5 120Hz HDR_2

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: Sony, własne


Więcej na temat konsol i gier:

(2929)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
bakker
bakker
2 miesięcy temu

Ja polecam monitory od samsunga generalnie, dobra cena, odświeżanie ekranu i oczy się nie męczą

Polearmer
Polearmer
2 miesięcy temu
Reply to  bakker

a jakie konkretnie? Mam samsunga ale zastanawiam sie nad zmianą

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x