Home News Wielka aktualizacja PlayStation 5: najważniejsze zmiany! Usunięto m.in. problem z 4K120Hz w HDR na telewizorach Samsung
Wielka aktualizacja PlayStation 5: najważniejsze zmiany! Usunięto m.in. problem z 4K120Hz w HDR na telewizorach Samsung

Wielka aktualizacja PlayStation 5: najważniejsze zmiany! Usunięto m.in. problem z 4K120Hz w HDR na telewizorach Samsung

5.24K
0

Gracze z całego świata donoszą, że najnowsza aktualizacja konsoli PlayStation 5 wprowadza szereg bardzo istotnych poprawek! Co cieszy szczególnie nas – także tych związanych z obsługą sygnałów 4K120Hz i HDR. Jeśli posiadacie PS5, to koniecznie sprawdźcie poniżej, co już trafiło albo trafi w najbliższych dniach na Wasz sprzęt!

Aktualizacja PlayStation 5: poprawki obsługi 4K120Hz i HDR

Niedawno pisaliśmy, że update dystrybuowany właśnie przez Sony na konsole PS5 niesie ze sobą opcję przenoszenia ważących zbyt wiele gier na zewnętrzne dyski. Okazuje się, że to tylko jednak z bardzo ważnych zmian, jakich doczekała się właśnie konsola 9. generacji. Poprawiono kwestie, z którymi sprzęt ten borykał się od premiery w listopadzie ubiegłego roku.

Jedną z często wspominanych dotąd bolączek była sprawa obsługi sygnału HDR. Wcześniej konsola nie pozwalała go wyłączyć w grach, przez co tytuły pozwalające na granie wyłącznie w SDR wyglądały na PS5 bardzo niekorzystnie. Wiemy już, że po wgraniu aktualizacji oznaczonej kodem 21.01-03.00.00 będzie można wreszcie dostosować ustawienia sygnału zależnie od wybranego tytułu:

Ponadto dodano obsługę niektórych monitorów z ekranami Full HD 120Hz. Tu Sony jasno daje do zrozumienia, że nie wszystkie takie modele dostępne na rynku poradzą sobie z grami w takiej płynności włączonymi na nowej konsoli. Opcję można dostosować w ustawieniach.

Chyba największym problemem z wyświetlaniem obrazu z konsoli PS5, na który zwracano uwagę w ostatnich miesiącach, była współpraca z telewizorami marki Samsung. Do tej pory odbiorniki Koreańczyków z 2020 roku nie mogły wyświetlać sygnału 4K120Hz z HDR. Trzeba było zdecydować się jedno albo drugie. O tym problemie pisaliśmy na portalu kilkukrotnie, a ostatnie znane nam dane wskazywały na winę Sony i działania Japończyków w kierunku wydania stosownej aktualizacji. Update 21.01-03.00.00, jak się okazuje, eliminuje i tę istotną przeszkodę! Jeżeli zatem posiadamy PS5 i jeden z nowych telewizorów Samsung, możemy się już cieszyć pełnią możliwości next-gena!

Telewizory Samsung i PS5: HDR nie działa poprawnie w trybie 4K120. Sony wyda aktualizację, która wyeliminuje błąd
Nowa aktualizacja dla PS5 pozwala wreszcie grać w 4K120Hz z HDR na telewizorach Samsung!

Kiedy spodziewać się nadejścia aktualizacji, jeżeli jeszcze jej nie mamy? Sony dopiero rozpoczęło ten proces, a może on potrwać maksymalnie kilka tygodni. Wygląda na to, że w pierwszej kolejności update dociera do użytkowników w Ameryce Północnej.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródła: https://www.avcesar.com/actu/id-33633/playstation-5-probleme-4k-120-hdr-tv-samsung-et-gestion-jeu-sdr-hdr-regles.html, https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1618395778


Więcej na temat konsol i gier:

(5239)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x