Home News Najbardziej przerażający horror powraca. Druga część przestraszy jeszcze mocniej? Obejrzyj w weekend!
Najbardziej przerażający horror powraca. Druga część przestraszy jeszcze mocniej? Obejrzyj w weekend!

Najbardziej przerażający horror powraca. Druga część przestraszy jeszcze mocniej? Obejrzyj w weekend!

320
0

Sukces uniwersum “Obecności” przekroczył najśmielsze oczekiwania, a w ten piątek do kin trafi już 9. film z tego świata. “Zakonnica II” to jednak nie jedyna premiera warta uwagi – przed nami interesujące dokumenty, dramaty oraz premiera online hitu kinowego Disney’a. Jaki film warto obejrzeć w weekend?

Jaki film warto obejrzeć w weekend? TOP nowości w kinie i online na HBO Max, Disney+ i CANAL+ online

“Zakonnica II”

Uniwersum Obecności powraca. Tym razem dostajemy sequel spin-offa pt. “The Nun”. W drugiej części przyjrzymy się okrutnemu morderstwu księdza, do którego doszło w roku 1956 we Francji. Wywołało ono chaos na skalę światową. Upowszechniło się zło, rozprzestrzeniając się po całym globie. W kontynuacji dobrze odebranego filmu opowiada się historię siostry Irene granej przez Taissa Farmigę, która po raz kolejny musi stawić czoła Valakowi – demonicznemu zakonniczemu bytowi.

Film trafi do kin 8 września.

“Miliard szczęśliwych ludzi”

Zespół “Bayer Full” to prawdziwa legenda muzyki disco polo, którą kieruje Sławomir Świerzyński. Grupa funkcjonuje już ponad 25 lat i sprzedała miliony płyt. Niemniej jednak, mimo swojego sukcesu, nie była ona obecna w polskich mediach. Mainstreamowe stacje radiowe i telewizyjne unikają muzyki disco polo, a zespół działa głównie w tzw. drugim obiegu. Krytycy często traktują go jako rozrywkę niższej jakości.

W 2010 roku pojawiła się jednak nieoczekiwana wiadomość, która mogła zaskoczyć wielu fanów. To opowieść o niezwykłym zdarzeniu – kolizji dwóch wyjątkowych osobowości. Chodzi o kulisy współpracy lidera “Bayer Full” z chińskim biznesmenem polskiego pochodzenia.

Film trafi na HBO Max 8 września.

“Portret kobiety w ogniu”

To opowieść o miłości wyprzedzającej swoje czasy i intymnej więzi zdolnej pokonać liczne tabu. Akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku, ale eksploruje najbardziej aktualne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są dwie kobiety: przygotowywana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka Marianna. Marianna ma namalować portret Heloi, ale w tajemnicy, ponieważ Heloiza nie chce pozować, buntując się przeciwko przymusowemu małżeństwu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwej tożsamości młodej kobiety tak długo, jak sama ukrywa własną tożsamość.

Film trafi na HBO Max 8 września.

“Trzy kobiety i wojna”

Film to opowieść o trzech niezwykłych kobietach: Marthcie Gellhorn, Margret Bourke-White i Lee Miller, które w trakcie II wojny światowej odważyły się wkroczyć na front jako reporterki wojenne. To była epoka, w której kobiety po raz pierwszy miały możliwość pełnienia tej roli. Ich relacje z frontu i osobiste wspomnienia są wyjątkowe, ponieważ oferują zupełnie nową perspektywę na wojnę.

Dzięki pracy tych trzech nieustraszonych kobiet widzowie mają okazję zobaczyć konflikt z zupełnie innej strony. Ich raporty i zdjęcia pokazują ludzkie cierpienie, odwagę i determinację w obliczu wojennej tragedii. Te kobiety nie tylko odważyły się wyjść poza tradycyjne role społeczne, ale także przyczyniły się do zmiany sposobu, w jaki społeczeństwo patrzyło na wojnę.

Film trafi na CANAL+ online 7 września.

“Mała syrenka”

Aktorska wersja kultowego, animowanego musicalu opowiada o młodej, odważnej syrence o imieniu Ariel. Ona postanawia podążać za głosem serca i zawiera niebezpieczny pakt z podstępną morską wiedźmą. Dzięki temu umożliwia sobie życie na lądzie, ale cena, jaką musi zapłacić, okaże się niezwykle wysoka, nie tylko dla niej, ale także dla jej ojca.

Film trafi na Disney+ 6 września.


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(320)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x