Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno pojawiła się aktualizacja Androida upodabniająca wygląd systemu do Google TV - dotarła już do kogoś z was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie chyba jeszcze jej nie ma. Na głównej stronie było info o tym updacie i piszą że trzeba jeszcze czekać. A znając życie zanim wejdzie automatyczna aktualizacja minie trochę czasu i wcześniej znajdziesz ją na stronie supportu Sony do ręcznego zainstalowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy matryca 75 cali jest taka sama jak 65 cali pod względem jakości?

Gdzieś mi się obiło kiedyś o uszy, że te duże są jakoś gorsze pod jakimś względem, a właśnie nad 75 cali się zastanawiam.

Coś wiecie?

 

I czy 75 cali do oglądania z 2,7m nie będzie za duży?

Edytowane przez Mariollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2021 o 10:28, Mariollo napisał:

I czy 75 cali do oglądania z 2,7m nie będzie za duży?

Przecież masz tu kalkulator i zalecają 3m: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Tyle, że to nie gry FHD, ale TV z dziadowskim bitrate, w dodatku ogromna większość jest w SD. Tak więc będzie znacznie za duży. Ja mam 3,5 m do 55 cali, ale grając zdarza mi się siąść 1,5m dla FHD, w przypadku TV bitrate jest na to zbyt niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszytsko zależy od źródła materiału. Jak miałem 55' to żeby dostrzec wszystkie detale 4k Trzebabylo usiąść 1-1.5m przed tv. Osobiście mam 3.5m i kupiłem 75 bo 85 był za drogi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was gra może w FIFA 21 i mógłby mi podpowiedzieć, na ile ustawił wartość HDR w ustawieniach gry? Nie mogę tego rozkminić, plansze zrównały się na wartości 9 i tak zostawiłem, ale mam wrażenie że kolory boiska są przez to jakby wypłowiałe. Najbardziej mi się podobają po ustawieniu na 100, ale wtedy chyba w ogóle nie będzie widoczny efekt HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie odtwarzacz w sumie sieciowy ponieważ ma on odtwarzać filmy które trzymam na serwerze. Chciałbym, żeby startował w tym samym miejscu co skończył, działał płynnie, czytał bez problemu napisy.

Mam vlc, mx player pro, ale jakoś nie jestem przekonany. Na androida pewnie są lepsze apki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja używam Plexa, na QNAP-ie gdzie trzymam kopie w mkv.

Kilka testów porobiłem i wygląda to tak:

Plex czyta format mkv, ts napisy sup  oraz srt itd filmy 4k z HDR10 oraz DV w mkv oraz mp4, nie czyta avi w 720p, nie dekoduje TrueHD  oraz DTSHD-MA  które oba formaty konwertuje w locie na AC3 oraz DTS, teoretycznie powinno się dać przekazać audio to wzmacniacza ale z tego co czytałem nie wykrywa ani atmosa ani dts-x mimo iż jest tak więc przekazuje zwykły truehd oraz dtshd-ma ,  ma problemy z trailerami w 1080p w mp4 które poprzednik sumsang łykał jak pelikan, jak masz wrzucone kilkanaście filmów 4k w jednym katalogu potrafi przymulić wczytanie samego filmu (10-20s aby można odtworzyć) ale bez najmniejszego problemu obejrzałem Bliźniaka DV w 60fps ~ 85Mbps oraz Powrót do przyszłości w 4k z DV (telewizor zauważ ma wąskie gardło lan 100Mbps a ja mam sieć 1Gbps, wifi 5Ghz też niewiele ratuje bo u mnie mam raptem 120Mbps jedna ściana i nadajnik to tp link archer c80).

Sony też zauważyłem nie rozwiązał do dnia dzisiejszego buga jak mam wpięty kabel lan to nie mogę nawiązać połączenia wifi 5Ghz oraz 2,4 Ghz jak wypnę kabel lan z telewizora mam wifi

Drugi z testowanych przeze mnie odtwarzaczy to Kodi, czyta - wszystko (włączając ISO, struktury DVD oraz BD wraz z menu), dekoduje - wszystko, problem jest jedynie z DV oraz HDR  gdzie znów się kłania wąskie gardło w postaci portu lan telewizora (100mbps). Kodi możesz sobie dowolnie modyfikować ustawiać okładki, skiny itd, Plex jest w tym wypadku bardziej ograniczony chodź nadal za darmo masz okładki opisy i jak wrzucisz w katalog danego filmu nazwę pliku z przyrostkiem trailer to widzisz zapowiedzi (takie domowe VOD).

Jak coś chcesz więcej wiedzieć to pisz śmiało :)

Edytowane przez Domell1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Domell1 napisał:

wąskie gardło w postaci portu lan telewizora (100mbps)

Kup sobie przejściówkę (kartę) usb-rj45. Na forum temat był kilka razy poruszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Barnaba: Masz potwierdzenie że na usb 3.0 działa taka przejściówka na 1Gbps? Wiem że działa przejściówka na usb 2.0 i nieszczęsne 100Mbps ale przeglądałem forum również zagraniczne Sony i nic nie widać ani słychać by w androidzie Sony (albo bardziej google) zaimplementowano odpowiednie sterowniki . Chyba że coś się zmieniło?

Edytowane przez Domell1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Domell1 napisał:

Ja używam Plexa, na QNAP-ie gdzie trzymam kopie w mkv.

Plex wymaga swojej apki na urzadzeniu gdzie trzymam pliki. A ja je trzymam na routerze z podpietym dyskiem po usb...

 

Ja mam tam generalnie mniejsze pliki. FHD głównie i z dźwiękiem DD lub DTS. 4K z atmosem lub X oglądam przez egreat a5 z bezpośrednio podpiętym dyskiem. 

 

2 godziny temu, Domell1 napisał:

telewizor zauważ ma wąskie gardło lan 100Mbps a ja mam sieć 1Gbps, wifi 5Ghz też niewiele ratuje bo u mnie mam raptem 120Mbps jedna ściana i nadajnik to tp link archer c80

Też to zauważyłem...ale u mnie po wifi leci ponad 200mb/s

 

Sprawdze to Kodi

 

@Barnaba mówisz o dongle LAN na USB? Jakie to ma prędkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kenczorf napisał:

dongle LAN na USB? Jakie to ma prędkości?

różne, na różnych tv - tu chwaliliśmy się od 170 do ponad 300

47 minut temu, Domell1 napisał:

Masz potwierdzenie że na usb 3.0 działa taka przejściówka na 1Gbps?

Tak, na moim i innych LG OLED działała na usb3, mimo że system tv nie "widzi" żadnego urządzenia.

Nie widzę powodu, żeby na sony nie działało, ale cuda się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale LG Oled to nie Android tylko webOS a to różnica i to znaczna. Na forum zagranicznym ludziska pisali o wsparcie do Sony w Androidzie dla dongli pod usb 3.0 z rj45 i co ? Lan 100Mbps jest rzekomo wystarczający do filmów 4k więc na tą chwile nie ma wsparcia dla dongli chyba że się zlitują. 

 

PS Rzekoma odpowiedź od suportu Sony https://community.sony.pl/t5/smart-tv/tv-4k-kd-65xe9305-brak-portu-ethernet-1gbps-wifi-ac-jakas-pomylka/td-p/2483757

"Do zapewnienia poprawnej pracy wszystkich funkcji telewizora wymagana jest szybkość łącza około 30Mbps (nawet streaming treści 4K 60p). Wskazana przez klienta szybkość na poziomie 120Mb/s w tym przypadku w żaden sposób nie ogranicza możliwości telewizora, a wyższa ich nie zwiększy."

 

kolejne odpowiedzi 

"Przykro mi, że specyfikacja telewizora jest dla tego klienta niewystarczająca, jednak jest to oficjalne stanowisko działu technicznego, gdy przekazane zostało zapytanie o przepustowość złącza ethernet oraz Wi-fi (wcześniejsze zgłoszenie). Aktualnie nie posiadamy informacji dotyczących możliwości wprowadzenia jakichkolwiek adapterów, które będą w stanie zwiększyć możliwości telewizora w tym zakresie."

 

"Usb lan adaptors don't work.  The drivers arent included.  I've tried one with a chipset that is android compatible with no joy.  If you have good WiFi then you could try that as speeds will be higher and therefore might work for a high bit rate file"

Edytowane przez Domell1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Domell1 napisał:

Ale LG Oled to nie Android tylko webOS a to różnica i to znaczna. Na forum zagranicznym ludziska pisali o wsparcie do Sony w Androidzie dla dongli pod usb 3.0 z rj45 i co ? Lan 100Mbps jest rzekomo wystarczający do filmów 4k więc na tą chwile nie ma wsparcia dla dongli chyba że się zlitują. 

 

PS Rzekoma odpowiedź od suportu Sony https://community.sony.pl/t5/smart-tv/tv-4k-kd-65xe9305-brak-portu-ethernet-1gbps-wifi-ac-jakas-pomylka/td-p/2483757

"Do zapewnienia poprawnej pracy wszystkich funkcji telewizora wymagana jest szybkość łącza około 30Mbps (nawet streaming treści 4K 60p). Wskazana przez klienta szybkość na poziomie 120Mb/s w tym przypadku w żaden sposób nie ogranicza możliwości telewizora, a wyższa ich nie zwiększy."

 

kolejne odpowiedzi 

"Przykro mi, że specyfikacja telewizora jest dla tego klienta niewystarczająca, jednak jest to oficjalne stanowisko działu technicznego, gdy przekazane zostało zapytanie o przepustowość złącza ethernet oraz Wi-fi (wcześniejsze zgłoszenie). Aktualnie nie posiadamy informacji dotyczących możliwości wprowadzenia jakichkolwiek adapterów, które będą w stanie zwiększyć możliwości telewizora w tym zakresie."

 

"Usb lan adaptors don't work.  The drivers arent included.  I've tried one with a chipset that is android compatible with no joy.  If you have good WiFi then you could try that as speeds will be higher and therefore might work for a high bit rate file"

Nic prostszego, jak kupić kilka (na różnych chipsetach) na Allegro czy amazonie z darmowymi zwrotami i przetestować :)

Jak napisałem - system WebOS nie zauważył, że ma cokolwiek podpięte pod usb, a lan działał jak złoto.

ps.

Android w tv to ZUO, ale to moja prywatna opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sklepach cena była wyższa bo model niby z 2021... Hehe

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko trochę nietechniczne, czy karton od TV 75' trzeba trzymać w razie jakiejś gwarancji, czy można spokojnie wywalić?

Pytam, bo kiedyś trzeba było mieć karton od wszystkiego i robi mi się graciarnia i muszę to wszystkie starocie powywalać, a nie wiem jak z nowym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni nie mam problemu z automatycznym włączaniem się kanału zwrotnego audio. Wyłączyłem wszystkie funkcje związane z Bravia Sync (wyłączanie sprężonych urządzeń i automatyczne włączanie telewizora) w ustawieniach wyjścia audio eARC wyłączone i cyfrowe wejście ustawione na PCM. Wszystko śmiga, po włączeniu tv trzeba odczekać 1-2 sekundy i dźwięk płynie z amplitunera.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to u siebie z soundbarem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft zapowiedział dzisiaj implementacje Xbox Cloud (streaming gier obecny już dzisiaj na PC, telefonach z Androidem i iOS) na telewizorach. Korzystałem z tego kilka razy na telefonie i laptopie jak się nudziłem u teściów i działa super.

Ciekawe czy Sony wpuści tą aplikację na swoje telewizorki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale ja z ciekawą informacją. Regiony: Kanada, Brazylia, Meksyk dostały dzisiaj aktualizację do Androida 10.

update.thumb.jpg.f457df0c9dbba38f4b5ad1f2a8eda66d.jpg

brazil.jpg.a91bc8490a9f67afe8cb9b2b4a1e2ad6.jpg

 

Update rzekomo odpalił ALLM - ma o tym świadczyć możliwość wybrania automatycznego trybu małe opóźnienie:

allm.thumb.jpg.2c8cba35bec67db07a3d0d3801af0cb1.jpg

VRR dalej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie z "innej" beczki.

U was też tak jest jak leci mecz i sędzia biega np w zielonym stroju to ta zieleń "bije" po oczach? Podobnie się ma jak zawodnicy mają białe stroje. Nie da się tego ogląda i to wszystko jedno czy źródłem jest telewizja naziemna (TVP1 czy TVP4k) czy telewizja satelitarna.  Regulacja kontrastu, nasycenia nic nie daje. Miał ktoś taki problem?

Kolejna kwestia to TVP4k z telewizji naziemnej, odbieram ale jeśli mecz leci w nocy to podświetlenie jest mniej więcej na takim samym poziomie jak leci na  1-ce. Sytuacja wygląda zgoła odmiennie jak leci mecz gdy słońce świeci. Wtedy na TVP1 jasność ok a na TVP4k mało co widać mimo podświetlenie na maksa.  Tonacja na TVP4k raz jest ok a raz wyprane z kolorów. Już mi ręce opadają z tym telewizorem włączasz jest ok na by na drugi dzień nie dało się obejrzeć na tym samym kanale meczu. Tylko mi się trafił taki wadliwy egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam TVP4K z naziemnej. O ile sam mecz zazwyczaj jest w miare Ok to kolory ze studia to jakaś masakra. Nie to ziemiste, ni to ciepłe ni cholera wie co. Próbowałem ustawiać ale w sumie nic nie dało. Na szczęście studia w sumie nie oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...