Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Temat się pojawiał w tym wątku, ale zazwyczaj bez żadnych konkretów niestety.

Czy ktoś ogarnięty może polecić jakieś ustawienia obrazu do trybu gry oraz do trybu filmu (pod serwisy VOD) ? Przeskoczyłem na ten tv z 8 letniego 1080p bez HDRu i nie bardzo umiem się odnaleźć, wszystko jest dla mnie jakieś ciemne. Czwarty dzień bawię się ustawieniami i ciągle mi coś nie odpowiada :P I czy można coś zrobić, żeby przy upłynniaczu (motionflow, chyba tak to się nazywa?) ekran tak nie ciemniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ten link, u mnie po drobnych korektach jest naprawdę ok

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Pytanie mam. Soundbar jbl 9.1wpiędy do sony 65hx90.. przy włączeniu netflixa włącza dolbu serround DD zamiast atmosa (takie mam info na belce). Przy próbie wymuszenia ustawień dzwięku eARC na auto głos znika zupełnie. dopiero przy ustawieniu eARC na off znowu dzwięk wraca, ale dolby serround. Wg mnie jesli bedzie eARC na auto to wtedy na netflixie (przy filmie z atmosem) powinien być napis dolby atmos na balece a nie serround. mhm... coś źle kminie?

Edytowane przez emdzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przy ustawieniu eARC na Auto tak jak piszesz Atmos powinien działać tak jak piszesz. No i dźwięk nie powinien znikać. Próbowałeś po przestawieniu na eARC w TV zrestartować go i na nowo podłączyć z soundbarem? Zerknij jeszcze do menu Bravia Sync po włączeniu eARC czy wszystko prawidlowo jest wykrywane i ustawione.

Atmos z Netflixa jest przesyłany w formie dźwięku Dolby Digital (nie jest to pełny Atmos TrueHD jak z BluRay 4K), ale zakładam że pomimo tego soundbar powinien wyświetlać nazwę Atmos.

Włącz eARC na Auto, zrestartuj TV i spróbuj pogrzebać w ustawieniach Bravia Sync, może coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomogło wyłączenie wszystkiego z gniazdka i włączenie ponowne. już wykrywa prawidłowo rodzaj dzwięku, czyli na zwykly tv wyswietla PMC, na canal+ dolby digital, na netflixie dolby atmos. dzięki

 

ps. mam tylko nadzieje że pomoglo na stałe, a nie na jeden dzień.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie się pochwaliłem, zadziałało może z dwa razy a teraz znów muszę resetować. Sony zaleca wezwanie serwisu, jak tylko skończymy kwarantannę to chyba nie będę miał wyjścia

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co wywalczyłes. Chyba większość ma podobne problemy. U mnie też kłopot jest z soundbarem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kablem optycznym jest podobnie? Nie mam w domu aby sprawdzić

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem żeby włączyć Bravia sync w TV i na razie faktycznie wszystko działa.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta wiec update jako kolejny. Podziałało dzień i nagle przy oglądaniu tv przełączyło dźwięk na "Głośnik TV" i od tamtej pory znów muszę resetować, nawet włączenie i wyłączenie Bravia Sync nie pomaga.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszam Cie że nie tylko u Ciebie jest ten problem...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie 4k w Playerze? Na tv Samsung mam, na komórce czy kompie mam a na Sony nie...dlaczego? Odinstalowywałem, czyściłem dane i nic. W danych diagnostycznych apki nie pokauzje wsparcie 4k 🤷‍♂️

IMG_20210328_172554.thumb.jpg.304af4f4aaabfb207df647ea50f9a749.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczyna mnie ten tv drażnić i chyba dam go sypialni do salonu kupię coś innego...

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Użytkuje tv od 2 tygodni , wszystko śmiga super , lecz mam problem przy oglądaniu meczów jak kamera przybliża i oddala to na ekranie robi się jaśniej i ciemniej takie pół sekundowe mignięcia, na innych rodzaju programach tego nie ma, motion flow włączony reszta "ulepszaczy" wyłączona najnowszy soft wgrany , nie wiem czy wina leży po stronie nadawcy programu sportowych czy moich ustawień 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z czymś takim...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatni raz gościłem na forum jakieś 10 lat temu jak kupowałem swoją plazmę Panasonica St55.

Czasu trochę upłynęło, logo i pasek serwisu informacyjnego się wypaliły, czas zmienić tv.

Zmieniły się też trochę czasy i już 8k na tv nie wydam.

Po wstępnej analizie, w związku z promocjami wybór padł na 55cali xh90, ale otwarty jestem na inne propozycje.

Wymagania:

-android!

- cena 3-5k

- do 65"

- głównie sport (piłka + golf), Netflix. YouTube

Pokoj nasłoneczniony, niestety okno po skosie za plecami oglądającego.

Co byście polecali?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejście z tym "nie wydam 8k" bo też bym wolał wydać 3k a potem zmienić tv np. za 2 lata. Spokojnie w takim budżecie kupisz coś dobrego w tym momencie bo jest masa wyprzedaży z 2020. XH90 wydaje się bardzo dobrym celem, Nawet dzisiaj wrzucałem za super kasę akurat w sony centre: https://hdtvpolska.com/ostatni-moment-tani-telewizor-sony-xh90-z-hdmi-2-1-4k-120hz-rekomendowany-do-playstation-5-gdzie-kupimy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem własnie ten artykuł.

A które inne telewizory (android) miałbym rozważać jako konkurencje dla Xh90?

czy lepiej byłoby troche dołożyć i kupic 65", ewentualnie kupic jakis słabszy model ? zapomniałem dodać że odległość oglądania to jakie 2.7m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.7m do treści 4K to powinno być 75cali brane pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie z tymi soniaczami tylko że niestety nie bardzo chcą działać z soundbarem JBL 9.1. przerywają dźwięk podłączony do eARC (model KE-65XH9096). także radzę z tym uważać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowalem trochę rozruszać XH90 pod kątem rozrywki i zainstalowałem aplikację NVIDIA GeForce NOW. Można to podsumować krótkim WOW ! To naprawdę działa! Mam trochę gierek na Epic Games z cotygodniowego rozdawnictwa, kilka na Steamie i możliwość odpalenia tego na telewizorze to fantastyczna sprawa :) W takim Kingdom Come: Deliverance jest nawet lepsza grafika niż przy odpaleniu na moim Xboxie Series. Chciałbym teraz wypróbować kilka strategii, które nie chodzą na moim komputerze - czy ktoś może polecić mi zestaw klawiatura+myszka pod nasz telewizor? Zależałoby mi na bluetooth, móc używać ich też ewentualnie na smartfonie, a nie tylko na tv. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie od Rapoo 8000M?

Dodatkowe pytanie, jakie aplikacje polecacie do ubijania apek w tle? A może jest tak, że nie ma między nimi różnic i dowolna pierwsza ściągnięta ze sklepu google poradzi sobie tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego tematu z tą aplikacją.mozezz mi coś więcej napisać o tym? Ja w sumie w ogóle nie gram ale u synów widziałem na kompach że mają te launchery o których pisałeś.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien użytkownik reddita wgrał soft z XJ90 na Xh90. Od razu powiem ze nie naprawiło to problemu z 4k/120hz. Ponoć wszystko działa, wg niektórych hdr jest jaśniejszy i naprawione zostały częste problemy xh90. Wrzucam jako ciekawostkę 

Źródło

Edytowane przez Bogusz Mastalerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...