Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Nie mogąc długo czekać po teście telewizora Sony XH95, postanowiliśmy od razu zabrać się za jego "młodszego brata" czyli XH90! Nasz wskaźnik ciekawości sięgnął zenitu w związku z faktem, że to właśnie ten model (a nie XH95) posiada pełne złącze HDMI 2.1 wspierające 4K@120Hz. Cytując klasyka: Jak do tego doszło? Nie wiem. Z faktami nie ma co dyskutować ;) Dodatkowo przez firmę Sony został wybrany jako rekomendowany telewizor do konsoli PlayStation 5! A to już nie są przelewki tylko sprzęt, który ma pokazać kolejną generację grafiki. XH90 to w rzeczywistości następca XG85, który już na pierwszy rzut oka oferuje znacznie więcej. Poza zaktualizowanym portem HDMI, wyposażony jest on także w matrycę VA z wysokim kontrastem (i dodatkowym wsparciem w postaci funkcji lokalnego wygaszania). Oczywiście jest też Dolby Vision i 120Hz matryca. Ekran występuje w rozmiarach 55", 65", 75" i 85". Do testów wybraliśmy 65"!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy redakcja jest mi wstanie powiedzieć czy wybrać KD-65XH90 czy KD-65XG95 ceny podobne, PS4 mam, PS5 na pewno będzie na premierę :) TV przeważnie oglądam sport lub Netflix, HBO, Więc brać nowszy ale wersja Lite czy starczy flagowiec ? Dzięki za doradzenie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

...czyli od mojego KD-55XF9005 to 2 generacja, bo jest XG i teraz XH. W stosunku do ceny XF9005, który można kupić w okolicach 3000 zł, a nawet było już poniżej za 55", to ogólnie dla HDMI 2.1 i wyższego Androida nie opłaca się brać tego TV?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pozytywna recenzja. Zależy mi na hdmi 2.1 już na przyszłość do ps5. Obecnie mam Samsunga NU8072 i zastanawiam się czy to będzie dobry upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając soundbar Samsunga, będę mógł sterować głośnością z poziomu tv xh90? Tzn pilotem Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł. Ja mam Sony jeszcze model XD i soundbar Samsung MS750 i elegancko wszystko działa. 

To jak jest z tym bandingiem kolorów w tym modelu? Chodzi o wykastrowanie go z łagodnej gradacji i to jednak duży minus bo na tym mi zależało przy ewentualnym przejściu na nowszy model. A tu niespodzianka i Sony zabiera coś co miały poprzednie modele. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Sony pracuje nad aktualizacja która doda niektóre opcje, które nie zostały zawarte w początkowych wersjach softu, ze względu na nowy procesor. Czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wszystko wyjdzie bo jeszcze nie ma tv na rynku z androidem, który ma np. VRR w jakiejkolwiek formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co tu teraz wybrać Sony xh90 czy Samsung q80T hmmmmm.

Tylko Sony xf9005 , telewizor idealny cena -jakość


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF to dobry tv ale jednak już przeżytek. W XH chyba jakość obrazu jest trochę lepsza (lokalne wygaszanie), nawet pomimo mniejszej jasności maksymalnej. Do tego system działa dużo sprawniej bo procesor jest nowszy, a także dodane HDMI 2.1 wraz z VRR i resztą funkcji to już spokojna głowa na przyszłość. Zwłaszcza jeśli ktoś gra na konsoli u zamierza kupić nadchodzące dopiero. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF super HDR, wiadomo ale HDR to nie wszystko.. kultura pracy telewizora, android to jest przepaść... trochę się jednak zmieniło przez te lata. Do tego XH90 ma naj naj nowszy procesor, nowszy od XH95 czy ZH8 - dobrze rokuje na przyszłość.

  • Plusik 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2020 o 18:44, Gmeru napisał:

XF super HDR, wiadomo ale HDR to nie wszystko.. kultura pracy telewizora, android to jest przepaść... trochę się jednak zmieniło przez te lata. Do tego XH90 ma naj naj nowszy procesor, nowszy od XH95 czy ZH8 - dobrze rokuje na przyszłość.

Nie wiem o co chodzi z tymi rokowaniami, tak czy siak dostanie pewnie jeden update do kolejnej wersji Androida i na tym tyle, bo taka polityka Sony. Dla mnie system i tak jest potrzebny tylko do włączenia Netflixa. Więc pytanie, jeżeli komuś nie zależy na nowym Androidzie, HDMI 2.1, z którego i tak raczej niewiele gier zrobi pożytek w najbliższym czasie to jaki jest sens dopłacania do XH, w czym jest jeszcze lepszy, aby uzasadnić ten 1500zł różnicy? Za 3 lata jak już może to HDMI 2.1 się do czegoś przyda to i tak okaże się, ze SONY w nim nie zaimplementowało większości rzeczy, bo ma wyższe i nowsze modele i znowu będzie, kupcie nowy. IMO lepiej teraz kupić XF, póki jest bo stosunek ceny do jakości ma rewelacyjny, dać się wygrzać na rynku HDMI 2.1 i za te 3-4 lata kupić coś nowego, zamiast teraz przepłacać bo może się przyda, nie przyda się, w 90% przypadków. Tak kupiłem 5 latb temu jeden z pierwszych TV 4k za normalną cenę czyli HU9600 i przez pierwsze lata to 4k było bezużyteczne.
 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

dostanie pewnie jeden update do kolejnej wersji Androida i na tym tyle, bo taka polityka Sony

Ależ bzdury wypisujesz. Aktualizacji wersji Androida miałem 2 jak nie 3 w modelu z 2016/2017 roku, do tego co najmniej dwa razy tyle pomniejszych. 

Niektóre telefony mają mniej aktualizacji jak tv tej firmy. 

Masz żal do kogoś że chce HDMI 2.1 i tv na lata kupić już teraz (bo może akurat potrzebuje) bo Ty się rzuciłeś za wcześnie na tv 4K. O rety. 

Tv co 2-3 lata zmieniają nieliczni i z tego co widzę na tym forum to co raz więcej posiadaczy LG OLED (można zajrzeć w temat o LG B7). 

Edytowane przez LV426
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tv 65” i tylko z hdmi 2.1, który myślicie będzie lepszy XH90 vs Q80T a może dołożyć i Q90T ciekawe czy warto tyle dołożyć 🤔

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Ależ bzdury wypisujesz. Aktualizacji wersji Androida miałem 2 jak nie 3 w modelu z 2016/2017 roku, do tego co najmniej dwa razy tyle pomniejszych. 

Niektóre telefony mają mniej aktualizacji jak tv tej firmy. 

Masz żal do kogoś że chce HDMI 2.1 i tv na lata kupić już teraz (bo może akurat potrzebuje) bo Ty się rzuciłeś za wcześnie na tv 4K. O rety. 

Tv co 2-3 lata zmieniają nieliczni i z tego co widzę na tym forum to co raz więcej posiadaczy LG OLED (można zajrzeć w temat o LG B7). 

Do nikogo nie mam żalu tylko wyrażam swoje zdanie.4K było tylko przykładem, akurat wchodzenie w nowe technologie na samym początku tak się zazwyczaj kończy, bo każda technologia z biegiem czasu się rozwija. Jak komuś bardzo zależy na tym HDMI 2.1 to pewnie ten TV jest rozsądnym wyborem, ale czy na dłużej? Tu już bym się jednak zastanowił na wyłożenie pieniędzy na coś o półkę wyżej jak koniecznie chcemy coś na lata. No i zadałem konkretne pytanie, czy ten TV ma coś prócz HDMI 2.1 i nowego Androida co uzasadnia różnice 1500 zł w stosunku do XF?

Sam wspomniałeś o B7, to też taki przykład pchania się w nowości za rozsądną cenę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do nikogo nie mam żalu tylko wyrażam swoje zdanie.4K było tylko przykładem, akurat wchodzenie w nowe technologie na samym początku tak się zazwyczaj kończy, bo każda technologia z biegiem czasu się rozwija. Jak komuś bardzo zależy na tym HDMI 2.1 to pewnie ten TV jest rozsądnym wyborem, ale czy na dłużej? Tu już bym się jednak zastanowił na wyłożenie pieniędzy na coś o półkę wyżej jak koniecznie chcemy coś na lata. No i zadałem konkretne pytanie, czy ten TV ma coś prócz HDMI 2.1 i nowego Androida co uzasadnia różnice 1500 zł w stosunku do XF?

Sam wspomniałeś o B7, to też taki przykład pchania się w nowości za rozsądną cenę.

Nie ma nic poza tymi dwiema różnicami które wymieniłeś . XF9005 wyprzedził w 2018 cała stawkę , teraz jest godnym przeciwnikiem dla nowych modeli które , co wiedza dobrze siedzący w temacie , odstają często jeżeli chodzi o jakość obrazu od tego TV. Pamiętajcie ze telewizor ma mieć super jakość obrazu , do tego został stworzony i po tym głównie go oceniamy. Reszta to dodatki , raz lepsze , raz gorsze .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z B7 na 85cali xh i jestem mega zadowolony. Jestem po kalibracji i jeżeli jest ktoś kto nie może się zdecydować to szczerze polecam ten model. Wiadomo czerń jest na innym poziomie i tego się nie da przeskoczyć. Android działa bdb HDR tez daje radę nie ma się do czego przyczepić 👍

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, MaciekZywiec napisał:

HDR tez daje radę nie ma się do czego przyczepić 👍

A w trybie HDR jak wygladaja napisy i pasy kinowe jak pojawia sie blisko jasne obiekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na dobrej promocji gdzie odliczali 2k przy zakupach powyżej 13k.  Tv wymieniam średnio co 3 lata w tym przypadku wykupiłem ubezpieczenie z przedłużona gwarancja od uszkodzeń mechanicznych. Napewno więcej opini pojawi się bliżej premiery nowej generacji konsol. Największa niewiadoma dla mnie był android ale tak jak pisałem wcześniej sprawuje się idealnie nic nie przycina nie zwiesza się i co najważniejsze szybko działa.

12 minut temu, Xisiek napisał:

A w trybie HDR jak wygladaja napisy i pasy kinowe jak pojawia sie blisko jasne obiekty?

Pasy wyglądają bdb a co do napisów to jest lekka poświata nie wiem jak się to fachowo nazywa. Jestem realista i wiem ze nie jest to półka Premium Tylko wysoka i w tej cenie nie znalazłbym nic lepszego a radziłem się fachowców z forum którzy kalibrowali te modele przed wizyta u mnie. Mi głównie zależało na wielkości tv ponieważ mam duży salon i b7 55 wyglądał słabo. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peterpl Dziękuję że doprecyzowałeś, teraz Ci przyznam rację. Dopłata 1500 PLN za XH to jednak za dużo jeśli ktoś wymienia np. z takiego XF lub innego tv o porównywalnej jakości obrazu. Z nowszego modelu pewnie się przyjemniej korzysta bo za sprawą mocniejszego procesora system działa wyraźnie sprawniej. Sam nowszy Android wiele nie wnosi. Dostaje się też lepsze głośniki i w większych rozmiarach chyba jest ta powłoka poprawiająca kąty widzenia. Jest też na zapas HDMI 2.1 z eARC a więc spokojna głowa na przyszłość dla graczy (pal licho 120fps ale VRR już będzie robić różnicę raczej). 

Z drugiej strony wycięto łagodną gradacje czyli przydatną funkcję wyraźnie poprawiającą obraz, za którą chwalone były poprzednie modele. 

Miałem brać ten tv ale znowu zaczekam bo cena spadnie, a może jednak dodadzą w aktualizacji wycięte funkcje (pewne ustawienia obrazu też usunięto względem modeli z poprzednich lat), tak jak to było z HDR na YouTube. Jeśli nie to też bez spiny weźmie się ciut poprawiony model na przyszły rok. Będzie już wiadomo co i jak z konsolami, jak to współpracuje etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ze względu na nowy procesor, niektóre wycięte opcje zostaną dodane wraz z nowa aktualizacja do android tv 11 nad która Sony pracuje.

Kupiłem na dobrej promocji gdzie odliczali 2k przy zakupach powyżej 13k.  Tv wymieniam średnio co 3 lata w tym przypadku wykupiłem ubezpieczenie z przedłużona gwarancja od uszkodzeń mechanicznych. Napewno więcej opini pojawi się bliżej premiery nowej generacji konsol. Największa niewiadoma dla mnie był android ale tak jak pisałem wcześniej sprawuje się idealnie nic nie przycina nie zwiesza się i co najważniejsze szybko działa.
Pasy wyglądają bdb a co do napisów to jest lekka poświata nie wiem jak się to fachowo nazywa. Jestem realista i wiem ze nie jest to półka Premium Tylko wysoka i w tej cenie nie znalazłbym nic lepszego a radziłem się fachowców z forum którzy kalibrowali te modele przed wizyta u mnie. Mi głównie zależało na wielkości tv ponieważ mam duży salon i b7 55 wyglądał słabo. 

Czyli ogólnie pod względem jakości obrazu, kolorów, ostrości i jasności matrycy w sdr i hdr polecasz? Odpalałeś jakieś gry na konsoli? Jak jakość obrazu wtedy w porównaniu do oleda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...