Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądam TVP 4k z satelity i wszystko jest ok. Na początku faktycznie były wyprane kolory ale to na samym starcie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że u mnie sam mecz elegancko, ale studio strasznie jaskrawe.

Przy okazji - czy można jakoś wyłączyć to powiadomienie o oszczędzaniu energii przy zmianach ustawień?

Mam model KE i domyślam się, że to zostało wprowadzone przez te nowe wymogi o oszczędzaniu, ale wkurzające to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Łukasz Tadych napisał:

Witam, Czy pilot dołączany do tv sony ma funkcję "myszki" tak jak w przypadku tv od LG? albo czy wgl sony ma takie piloty ?

pozdrawiam

Nie ma. Ale jest sposób. Musisz podłączyć klawiaturę i wtedy w androidzie pojawi się kursor. Ale pilot nie ma żyroskopu, więc nie ma wskaźnika. Kilka lat temu to usunięto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chodzi mi o Menu ekranowe denona wyświetlanego na Sony hx90. AVRX 2700 połączony przez hdmi eARC z sony hx90, do denona podłączone są sony blu-ray, Evobox i Nvidia Shield i na tych urządzeniach menu ekranowe denona wyświetla się normalnie. Ale jak oglądam tv nadziemną to już menu denona nie ma, tylko wyświetlacz zostaje co trochę utrudnia ustawienie preferencji. W poprzednim ampli sony było ok. Czy ktoś może wiedzieć o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam działa Google Stadia? U mnie niestety strasznie klatkuje, jak odpalam z Mi Box to jest ok a z Tv niestety szarpie niemiłosiernie

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Sam sobie odpowiem, trzeba wejść w ustawienia programisty i potem dać renderowanie GPU i HW i jest ok

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie było, ew przegapiłem ale na model XH90 można wgrać aktualizacje z X90J. Po wygraniu tv ma Google TV zamiast Android TV a w ustawieniach wciąż jest opisany jako XH90. Co ciekawe aktualizacja ta rozwiązuje wszystkie problemy jakie miałem z TV w tym eARC, które teraz działa za każdym razem. Również Stadia działa jak szalona i teraz dopiero widać że jest 4K. Wiele osób na świecie już wygrało, ja wgrałem i działa ale chciałbym podkreślić że każdy wgrywa na swoją odpowiedzialność. Plik dla X90J można znaleźć na polskiej stronie Sony, wgrywamy na USB i TV rozpoznaje aktualizację, trwa to 10-12 minut i cieszymy się nowym systemem.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym juz w kwietniu... Ale z ciekawości wgrałem żeby sprawdzić i wydaje mi się że obraz jest lepszy chociaż może to subiektywne odczucie. Po wygraniu z soundbarem problem jak był tak jest. Robiłeś restart do ustawień fabrycznych po wygraniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to przegapiłem kwietniowego newsa, nie robiłem przywracania ustawień fabrycznych, od 5 dni zero problemów z eARC. Nawet wylistowało mój amplituner w BraviaSync, wcześniej go nie znajdowało. Może spróbuj wrzucić soft z maja (6.38) Również uważam, że obraz jest zauważalnie lepszy.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to spróbuję zainstalować od nowa soundbar i sprawdzę. Też nie chcę robić przywracania do fabrycznych bo poleca mi ustawienia kalibracyjne a nie chce.mi się od nowa z tym bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wgrałem ten plik. Sporo poprawił,nie mniej jeżeli chodzi o sam Google TV to interfejs obecnie nie różni się za bardzo od tego z AndroidTV ponieważ Polska jeszcze nie jest w pełni wspierana przez GoogleTV (przy VPN jednak działa ta fajna zakładka "For You")

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy w końcu będzie poprawiony soft na XH90?

Dzisiaj na wszystkich złączach hdmi miałem "zielony ekran" (nie ważne czy 2.1 czy 2.0 jeden pieron). Pierwsza myśl była taka iż wina przewodu hdmi , może wina odtwarzacza uhd ale się okazało że to wina softu xh90 (sprawdziłem). Restart telewizora nie naprawił "zielonego ekranu", natomiast reset do ustawień fabrycznych już tak. Pytanie na jak długo, z tego co wyczytałem w komentarzach na YT nie tylko ja mam problem kolejny problem z XH90 w postaci "zielonego ekranu" na portach hdmi GREEN SCREEN SONY XH90/X900H

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z eARC wrócił nawet na GoogleTV, dźwięk znika w czasie oglądania

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni - piekło zamarzło.

Seria XH90 dostała w najnowszej aktualizacji obiecaną obsługę VRR (i ALLM, ale ta była gdzieniegdzie już wcześniej).

https://service.sony.com.cn/download/firm/00002932.html

C648522C13CE7CEFABC623C71AF435E7.thumb.jpg.d18bc5a5ee5fedc0dedc362f0c9a492f.jpg

0930211022.thumb.jpg.51f017f66ca1932845dd7d719782a68c.jpg

Update na razie dostępny w regionach Chiny oraz USA: https://tv.update.sony.net/OND/2020/na/main/PS211163/sony_atvotafull_2020_1601288100_naa_auth.zip

Informacyjnie - pliki nie zainstalują się na europejskich modelach. Ani u tych, którzy zniecierpliwieni wgrali soft od tegorocznego X90J ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwerach Sony pojawił się update dla regionu Europa. Tutaj link: https://tv.update.sony.net/OND/2020/eu/main/PS211153/sony_atvotafull_2020_1601288100_eua_auth.zip

Oczywiście wgrywacie go na własną odpowiedzialność. Ja jeszcze poczekam ;) Z tego co udało mi się wyczytać na AVS i reddicie:

Plusy: Naprawiono popularny błąd z wygaszaniem stref (wywołany ostatnią aktualizacją, tą niedostępną dla Europy)

Minusy: tryb VRR wyłącza całkowicie automatyczne lokalne przyciemnianie (local dimming) oraz X-tended Dynamic Range. Matryca świeci więc cały czas w każdej strefie i nasza wspaniała czerń idzie się... Nie można też używać jednocześnie Dolby Vision oraz VRR. W update nie pojawił się również tryb gry Dolby Vision, więc posiadacze Xboxa którzy chcą pograć z DV (Microsoft kilka dni temu wprowadził implementację DV do swoich gier) napotykają duuuży imput lag, wlaściwie uniemożliwiający grę.

 

PS. Czy da się tutaj edytować posty? Nie widzę takiej możliwości, dlatego dodałem drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie siedzę na avs i czytam o tym... Wygląda na to że faktycznie się zablokowaliśmy wgrywając soft od nowszej serii. Czekam zatem na aktualizację dla nowszej. Swoją drogą to nie sądziłem sony będzie miało takie problemy z tymi aktualizacjami. Soft w philipsie 8535 działał o klasę lepiej i co najważniejsze nie było tam klopotu z e-arc....

 

Posty można edytować ale tylko do pewnego czasu po wysłaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze, że jeszcze nie wgrywałem softu od X90J, wstrzymam się jeszcze w takim razie, bo ja z tym TV nie mam żadnego popularnie występującego problemu. Nęciła mnie poprawa jakości obrazu, zauważalna jak pisaliście.
Jedyny problem jaki z nim mam - raz na jakiś czas pilot przestaje obsługiwać dekoder CP, ale wystarczy wyłączyć z prądu\restart androida i bangla.

Za to z Philipsem 8535 to dopiero były jazdy z jakością obrazu. Trzeba było mieć farta, żeby trafić bez wady. Kalibracja nic nie dawała.
W sumie to przez to kupiłem XH90, bo na początku uwiedziony Ambi Light, chciałem tego Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Reddit są już linki do najnowszej aktualizacji dla wszystkich regionów. Legitne bo na serwerach sony. Xh90. Ja już jestem po instalacji, ale nie mam jak sprawdzić VRR bo mam ps5. Link do tematu na Reddit ze wszystkimi linkami.

 

IMG_20211001_112925.jpg

Edytowane przez Bogusz Mastalerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z aktualizacji skoro nadal to nie dzila jak powinno...
@Gra
Oczywiście masz rację z 8535. Sam go oddałem i kupiłem tego soniaka bo obraz był nie do zaakceptowania, ale softowo działał ok. Pilotem od tv.mozna było sterować dekoder bez problemu i z soundbarem zero klopotu było. A tutaj po instalacji działało wszystko później padł soundbar ( trzeba się namęczyć żeby zaskoczyło) a sterowanie dekodera pilotem tv też odpuściłem bo to jakiś dramat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno do końca roku pojawi się kolejna aktualizacja, która będzie "VRR final release".

Ciekawe czy zajmą się tylko poprawką bugów, które ta aktualna powoduje (a o których właściwie jeszcze nie wiemy, bo za krótki czas była używana przez społeczność), czy może spróbują czegoś "grubszego" - np. przywrócą local dimming podczas korzystania z VRR.

sony.jpg.5bb5fd734d6bb3c435ab4aa1ee3a436e.jpg

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1633063112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odpuściłem. Ale i tak jestem zadowolony bo obraz lepszy
Ja ostatnio zauważyłem, że w przypadku wyłączenia się dźwięku nie ma sensu szukać rozwiązania w TV. Wyłączam amplituner na 10 sekund z prądu i dźwięk wraca po ponownym podłączeniu do zasilania. Wkurzające ale szybsze niż zabawa z ustawieniami tv no i zdarza się raz na trzy-cztery dni. Kurde człowiek myślał że Sony to taki Mercedes wśród telewizorów a wsparcie leży i kwiczy.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bgdm napisał:

Ja ostatnio zauważyłem, że w przypadku wyłączenia się dźwięku nie ma sensu szukać rozwiązania w TV. Wyłączam amplituner na 10 sekund z prądu i dźwięk wraca po ponownym podłączeniu do zasilania. Wkurzające ale szybsze niż zabawa z ustawieniami tv no i zdarza się raz na trzy-cztery dni. Kurde człowiek myślał że Sony to taki Mercedes wśród telewizorów a wsparcie leży i kwiczy.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mówię, że tak jest ale już nieraz się złapałem, że jak masz starszy sprzęt i zmienisz jedna z jego, części to nie zawsze starszy lubi działać z nowszym. Mowie tu o nowym tv i starym ampli. Technologie tak szybko w obecnych czasach się zmieniają ze wystarczy kilka lat i już coś że sobą nie bangla. Więc może to wina ampli a nie tv. 

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...