Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Więc sklepy każą dopłacać 500 zł (w przypadku 75 cali) za fakt, że na tabliczce znamionowej będzie 01/2021 zamiast 12/2020? Absurd 

Pokazuje też to, że nie ma co liczyć na duże obniżki w najbliższym czasie, bo KD się lada moment skończą i obowiązywać będą tylko ceny KE i to od tych cen będą później ewentualne obniżki, czyli pewnie zejdą co najwyżej do cen z KD, ale to tylko gdybanie.

Ciekawe skąd ta różnica w poborze mocy na stronie Euro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony centrę w temacie ;)
ec1e756b19f51f955059000632608eeb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sony centrę w temacie ;)
ec1e756b19f51f955059000632608eeb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonycentre to nie jeat oficjalny sklep firmy sony oni tylko w nazwie mają sony, to sklep jak inne sklepy tylko, że sprzedają produkty sony. Już to przerabiałem.

Edytowane przez Maniasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ekspert Sony" z media expert potwierdził, że są to te same telewizory a zmiana oznaczenia wiąże się z tym, że od marca weszła nowa dyrektywa unijna odnośnie oznaczeń klas energetycznych i trzeba było zmienić oznaczenie, żeby odróżnić sprzęt sprzed zmiany i po. Podobno nawet w istniejących tv tylko zmieniali nalepki na kartonie i aktualizowali oznaczenie w softwarze. A więc sklepy lecą sobie w kulki i wmawiają ludziom, że to jest nowszy produkt i trzeba zapłacić więcej...

Tak czy siak ja już zamówiłem dwie sztuki KD 55 cali w euro za 3195 w ratach 0% płatnych od listopada i były to na tę chwilę ostatnie dwie sztuki w tym sklepie, ale wiem, że w media expert jest ich jeszcze ponad 500 na magazynie

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie wyboru tv do tego pokoju, temat chcę ogarnąć do końca marca.
mam opcję zakupu SONY XH9096 (75 cali) za 6700 zł
czy ktoś jest w stanie poradzić, czy oglądanie tego tv z kuchni będzie komfortowe czy lepiej od razu kupić wieszak obrotowy?
polecicie jakieś sprawdzone modele wieszaków?
 

ss.JPG

Edytowane przez Wojtek1989PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kuchni będzie słaba jakość obrazu bo telewizor ma matrycę VA bez filtra poprawiającego kąty widzenia. Ten jest od modelu XH95. Natomiast z kanapy to bardzo dobry model i jakość obrazu będzie super. Ponieważ masz bardzo dobrą cenę to może jednak nie oczekiwać top obrazu z kuchni? Albo jak napisałeś: kupić wieszak obrotowy i problem z głowy. Wielkość idealna bo to duże odległości. 75 minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, jeśli tv będzie na plasko to obraz będzie sporo słabszy. Czasem tak siedzę przy HO i kolory totalnie pogubione. Obraz mega rozjaśniony. Traci mocno na jakości. 

Rozwiązaniem może być obrotowy uchwyt no i zastanowił bym się bardziej nad 85' przy takiej odległości....szczegolnie z kuchni.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś rozwikłał kwestie zbyt ciemnego (nie mylić z jasnością) obrazu przy HDR oraz DV na xh90? Żadne ustawienia testowane przeze mnie nie poprawiają tego "defektu".

Dodam iż filmy SDR oglądam na 10% jasności, przy filmach HDR (oraz DV) z automatu załącza się jasność w TV na 100%, a i tak to trochę wygląda jakby obraz w jasnych partiach "wydobywał" detale np chmury ale w ciemnych scenach je ucinał przez co np detale typu ubrania zlewają się w czerń itp. Jest to dosyć irytujące gdy się oglądało dany film w SDR na blu-ray (2012, Ghostbusters, Aquaman itd). Rozważam kalibracje telewizora ale pytanie czy ona rozwiąże ten problem czy jest to błąd telewizora który nie poprawi nawet jego kalibracja? Do tej pory zbierałem filmy blu-ray, dopiero od niedawna zbieram również UHD, ale jak tak ma to wyglądać (ciemniejszy obraz oraz zlewanie się detali w ciemnych partiach) to ja jednak podziękuje. Tylko mi nie piszcie że oglądałem pewnie poprzednio na trybie dynamiczny itp, nie poprzednio oglądałem w trybie filmowy i na minimalnym podświetleniu.

Po ostatniej aktualizacji znów występuje niestety problem z parowaniem pilota z dekoderem, może nie tak często że co 2-3 dni ale co tydzień góra 2 tygodnie trzeba telewizor restartować by znów "łapał" sterowanie dekoderem. Nadal po aktualizacji przenoszą się niektóre ustawienia z SDR na HDR. Ogólnie ten Android TV jak dla mnie to jedna wielka porażka, aplikacje które używałem na zamkniętym systemie Samsunga Tizen miały mniej błędów, działały stabilniej i szybciej (Plex mi ładował film 1s z NAS-a a nie  jak obecnie 30-40s i kolejne aktualizacja nie poprawiają tego, Kodi ). Niestety ale samą "jakością" obrazu telewizora Sony mnie nie przekonał i następny telewizor to niestety będzie powrót do Tizena. 

Edytowane przez Domell1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gmeru napisał:

Z kuchni będzie słaba jakość obrazu bo telewizor ma matrycę VA bez filtra poprawiającego kąty widzenia. Ten jest od modelu XH95. Natomiast z kanapy to bardzo dobry model i jakość obrazu będzie super. Ponieważ masz bardzo dobrą cenę to może jednak nie oczekiwać top obrazu z kuchni? Albo jak napisałeś: kupić wieszak obrotowy i problem z głowy. Wielkość idealna bo to duże odległości. 75 minimum.

znasz moze jakis wieszak obrotowy, przy ktorym tv nie bedzie zbytnio odstawal od sciany przy ustawieniu - na wprost? sa wieszki po 150 zl i sa po 1000 zl, jest sens przeplacac?

3 godziny temu, kenczorf napisał:

Tak jak kolega wyżej napisał, jeśli tv będzie na plasko to obraz będzie sporo słabszy. Czasem tak siedzę przy HO i kolory totalnie pogubione. Obraz mega rozjaśniony. Traci mocno na jakości. 

Rozwiązaniem może być obrotowy uchwyt no i zastanowił bym się bardziej nad 85' przy takiej odległości....szczegolnie z kuchni.. 

chyba uznaje ze mnie nie stac na tv 85 cali, 11-12 tys. za telewizor?

w dodatku dzis MM anulowalo moje zamowienie na ten tv w cenie 6699 zl, obecnie najtansza oferta to 6999 zl ...

Edytowane przez Wojtek1989PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Domell1 napisał:

Witam

Ktoś rozwikłał kwestie zbyt ciemnego (nie mylić z jasnością) obrazu przy HDR oraz DV na xh90? Żadne ustawienia testowane przeze mnie nie poprawiają tego "defektu".

Dodam iż filmy SDR oglądam na 10% jasności, przy filmach HDR (oraz DV) z automatu załącza się jasność w TV na 100%, a i tak to trochę wygląda jakby obraz w jasnych partiach "wydobywał" detale np chmury ale w ciemnych scenach je ucinał przez co np detale typu ubrania zlewają się w czerń itp. Jest to dosyć irytujące gdy się oglądało dany film w SDR na blu-ray (2012, Ghostbusters, Aquaman itd). Rozważam kalibracje telewizora ale pytanie czy ona rozwiąże ten problem czy jest to błąd telewizora który nie poprawi nawet jego kalibracja? Do tej pory zbierałem filmy blu-ray, dopiero od niedawna zbieram również UHD, ale jak tak ma to wyglądać (ciemniejszy obraz oraz zlewanie się detali w ciemnych partiach) to ja jednak podziękuje. Tylko mi nie piszcie że oglądałem pewnie poprzednio na trybie dynamiczny itp, nie poprzednio oglądałem w trybie filmowy i na minimalnym podświetleniu.

Po ostatniej aktualizacji znów występuje niestety problem z parowaniem pilota z dekoderem, może nie tak często że co 2-3 dni ale co tydzień góra 2 tygodnie trzeba telewizor restartować by znów "łapał" sterowanie dekoderem. Nadal po aktualizacji przenoszą się niektóre ustawienia z SDR na HDR. Ogólnie ten Android TV jak dla mnie to jedna wielka porażka, aplikacje które używałem na zamkniętym systemie Samsunga Tizen miały mniej błędów, działały stabilniej i szybciej (Plex mi ładował film 1s z NAS-a a nie  jak obecnie 30-40s i kolejne aktualizacja nie poprawiają tego, Kodi ). Niestety ale samą "jakością" obrazu telewizora Sony mnie nie przekonał i następny telewizor to niestety będzie powrót do Tizena. 

Ten model nie ma powalającej jasności w HDR, więc pewnie dlatego tak jest. Dużo jaśniejszą matrycę ma XH95 albo Hisense. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba uznaje ze mnie nie stac na tv 85 cali, 11-12 tys. za telewizor?

 

w dodatku dzis MM anulowalo moje zamowienie na ten tv w cenie 6699 zl, obecnie najtansza oferta to 6999 zl ...

VOGELS THIN 550

Na zdjęciu trzyma XH90 85 cali

 

f398f8792a58d36f02cfe4077444f575.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wojtek1989PL napisał:

znasz moze jakis wieszak obrotowy, przy ktorym tv nie bedzie zbytnio odstawal od sciany przy ustawieniu - na wprost?

Tu masz wariant wieszaka z odchyleniem do 60 stopni wydaje się solidny i przemyślany, po złożeniu odstaje 8cm od ściany

Nie wiem co będziesz oglądał na tym TV, ale 4,7m i 75 cali to naprawdę trochę mało do treści 4K, ja bym poszukał na Twoim miejscu coś w stylu LG 82UN85003LA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie mój egzemplarz, zrobiłem aktualizację i przywróciłem tv do ustawień fabrycznych.

Nie mogę jednak zalogować się w aplikacji HBO GO. Niestety po przepisaniu kodu wyświetlającego się na TV w przeglądarce na komputerze wyskakuje ciągle komunikat "Nieprawidłowy kod dostępu! Błędny kod aktywacyjny. Spróbuj wpisać jeszcze raz". Niezależnie od tego ile razy próbuję i z jakim kodem (po zresetowaniu aplikacji na TV wyskakuje nowy).

Zdaję sobie sprawę, że to prawdopodobnie błąd po stronie HBO, a nie Sony, ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dostep mam przez operatora NC+ (chociaż teraz to chyba Canal+ ?).

Dzisiaj dotarł do mnie mój egzemplarz, zrobiłem aktualizację i przywróciłem tv do ustawień fabrycznych.

Nie mogę jednak zalogować się w aplikacji HBO GO. Niestety po przepisaniu kodu wyświetlającego się na TV w przeglądarce na komputerze wyskakuje ciągle komunikat "Nieprawidłowy kod dostępu! Błędny kod aktywacyjny. Spróbuj wpisać jeszcze raz". Niezależnie od tego ile razy próbuję i z jakim kodem (po zresetowaniu aplikacji na TV wyskakuje nowy).

Zdaję sobie sprawę, że to prawdopodobnie błąd po stronie HBO, a nie Sony, ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dostep mam przez operatora NC+ (chociaż teraz to chyba Canal+ ?).

EDIT: Znalazłem sposób - wpisałem kod nie w przeglądarce komputera, tylko w aplikacji mobilnej HBO GO na telefonie. Działa.

Korzystając z okazji mam kolejne pytanko. Ile czasu trwa u Was włączanie się tv po "twardym" wyłączeniu (czyli bez zdalnego włączania itd), czyli z sytuacji kiedy pobiera on deklarowane 1,5W w standby? Powyłączałem już chyba wszystkie możliwe opcje, które mogą zachęcać TV do mielenia czegoś w tle, a po wyłączeniu odpala się spowrotem w 2 sekundy i od razu jest połączony z WiFi.

Wydaje mi się, że powinno to trwać jednak trochę dłużej? Sugeruje mi to, że TV jednak nie jest w standby tylko coś tam sobie w tle dłubie i pobiera 8/15/30/60W energii (takie wartości widziałem u osób, które mierzyły to miernikami po wyłączeniu tego soniacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie - czy wiecie coś na temat aktualizacji do XH90, żeby miał kodek AV1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z ARC w tym TV. Pod 75XH9096 mam podpięty amplituner Harman Kardon AVR151. Ogólnie dźwięk działa tylko za każdym razem po włączeniu TV muszę wejść w opcje->obraz i dźwięk -> wyjścia audio -> tryb eARC i tam zmienić z wył na auto, potem wrócić z auto na wył i dopiero pojawia się dźwięk przez amplituner. Za każdym włączeniem muszę przetestować te ustawienie. Macie może pomysł czym to może być spowodowane i jak ew ustawić to tak abym nie musiał za każdym razem resetować ?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na różnych kablach, zawsze to samo, muszę ręcznie włączyć i wyłączyć eARC i wtedy dopiero idzie dźwięk zwrotny

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie wiedzę jakie mamy tu gniazdo LAN? 100mb czy 1gb? Coś mi się wydaje, że 100 tylko bo jak, testuje po kablu to osiąga maks 98mb a po WiFi ponad 170mb, ale chce się upewnić.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zostawisz eARC na auto to nie zadziała? Bo na logikę powinno wtedy automatycznie wykrywać czy podłączony sprzęt obsługuje tą funkcję czy nie. Amplituner posiada zwykłe ARC więc TV sam powinien przełączyć się na zwykłe ARC. Oczywiście w Amplitunerze ARC masz włączony lub ustawiony na Auto? Może to kwestia ustawień w Bravia Sync? Nie wiem czy przypadkiem Bravia Sync nie musi być aktywne aby prawidłowo działało przesyłanie dźwięku przez ARC. Osobiśie posiadam TV z serii XF więc tam nie ma eARC, więc nie mam 100% pewności. Osobiście obstawiałbym, że to kwestia odpowiednich ustawień w TV i Ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kenczorf napisał:

Macie wiedzę jakie mamy tu gniazdo LAN? 100mb czy 1gb? Coś mi się wydaje, że 100 tylko bo jak, testuje po kablu to osiąga maks 98mb a po WiFi ponad 170mb, ale chce się upewnić.. 

Setka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszło, może komuś kiedyś się przyda. Wyczyściłem pamięć podręczna w TV, reset systemu. Na ampli wyłączyłem HDMI Link wtedy mogłem zmienić ustawienie HDMI Audio to TV na on. Potem po włączeniu HDMI Link ustawienie HDMI Audio to TV zrobiło się "auto" i puki co wszystko zaczęło działać jak trzeba. Dzięki wszystkim którzy starali się pomóc!

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po takim zabiegu zresetują się ustawienia tv? Mam na myśli  np. ustawienia obrazu, konta w netflix, amazon itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak reset w telefonie. Po fakcie masz go jak z pudełka...dlatego tyle się wzbraniałem. Ale po tym jak to zrobiłem niemam już problemu z czarnym obraz po hdmi. 

Znów tv zaczął, mi się włączać... 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem taki że nie zawsze załącza mi się soundbar. Jak włączę dekoder to odpali się soundbari wszystko działa ok ale jak włączę sam tv np do netflixa to już niekoniecznie. I to nawet nie chodzi o to że tv go nie włączy tylko o to że jak go włączę sam to dźwięk dalej idzie z tv a nie z soundbara. Soundbar podłączony do tv kablem HDMI do HDMI 3 arc

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...