Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Prąd drożeje :) Więc to 16W w standby trochę zaczyna mnie irytować. Postanowiłem podłączyć TV do smart-gniazdka, które będzie telewizorowi odłączało na noc prąd.

Moje pytanie brzmi: czy codzienne odłączanie i podłączanie do prądu może wpłynąć na żywotność telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czego wynika te 16W z tego co wiem obecne prawo w EU nie pozwala na taki pobór w trybie uśpienia, co mówi instrukcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pobór mocy wynika z niekompetencji Sony. Wszystkie funkcje smart mam wyłączone, nawet wifi, a on i tak bierze 16W, sprawdźcie sami swoje XH90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem swój oled AG8. W stanie czuwania mam od 0 do 0.3  Czasem wskakuje na 30-50W przez pare minut ale wtedy robi kompensacje matrycy bo to Oled wiec normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2022 o 13:54, Dudman napisał:

Moje pytanie brzmi: czy codzienne odłączanie i podłączanie do prądu może wpłynąć na żywotność telewizora?

Może coś uszkodzić jak u mnie. Nie tak bardzo, ale reset do fabryki był konieczny. Przecież TV tylko oszukuje, że jest wyłączony i ciągle coś zapisuje w pamięci wewnętrznej, wyłączenie prądu może zrobić problem. Już nie pamiętam co było, ale pamiętam kiedy - po kilku wyłączeniach prądu z rzędu, coś robili na słupie, nie ma mowy o przypadku.

17 godzin temu, Dudman napisał:

Taki pobór mocy wynika z niekompetencji Sony. Wszystkie funkcje smart mam wyłączone, nawet wifi, a on i tak bierze 16W, sprawdźcie sami swoje XH90.

Wyłącz wszystko: LAN - koniecznie, wifi, funkcje zdalne i dziesiątki innych (aktualizacja przewodnika, kanałów) itp. Sprawdź wszystkie setki opcji, mimo że często karą jest wyjście gdzie indziej i potem musisz szukać gdzie byłeś. Mam najnowszą aktualizację: tą pozbawioną xvid (żeby to naprawić zainstalowałem KODI i VLC), v6.1576. W dodatku jest błąd, że zmiany zmieniają na niby więc trzeba wracać do nadrzędnego menu i stamtąd co celu.

Po tych zabiegach mam 0,x W - po kilkunastu sekundach od wyłączenia, zapewne coś tam kiedyś mieli (kiedyś robiłem test na mierniku przez kilka nocy), ale bardzo rzadko i średnia się mieści poniżej 1 W.

Edytowane przez maleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 10:00, Dudman napisał:

Niemniej na AVS pojawił się wpis o Chińczyku, który wcześniej jako pierwszy chwalił się na twitterze, że testuje firmware wprowadzające VRR (pamiętam, że widziałem ten wpis i nawet tłumaczyłem go sobie w google translatorze).

Teraz ten sam osobnik rzekomo zdradził, że testuje oprogramowanie w którym w trybie 4k 120 Hz wyświetlana jest pełna rozdzielczość ekranu (czyli bez ścięcia połowy pikseli w pionie, które mamy dzisiaj). Jednocześnie niedostępne w tym trybie mają być upłynniacze obrazu ("all smoothing options and backlight strobing disabled").

 

W dniu 10.01.2022 o 23:25, Dudman napisał:

Sam sobie odpowiem: wg aktualnych plotek (podobno pojawiących się na CES) faktycznie testowane jest oprogramowanie wprowadzające tryb prawdziwego 4k120hz.

Kluczowe zastrzeżenie: podobnie jak tryb VRR ma on wyłączone wygaszanie stref...

Wszedłem w posiadanie tego firmware. Nie instalowałem jeszcze, bo się trochę cykam, ale gdyby ktoś chciał samemu spróbować, to pod pewnymi warunkami dot. dyskrecji moge sie nim podzielić na priv. Jedyne wymaganie które znam to firmware na telewizorze najpóźniej v6.1288 EU (beta ma nr wcześniejszy niż v6.1534 EU).

Edytowane przez Dudman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...