Jump to content

maleko

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About maleko

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W artykule brakuje najważniejszego czyli SD. Ogromna większość osób ogląda SD, zapewne to ok. 90% przekazu. Jeśli jakieś "HD" to jest to M jak Miłość na TVP2 czy TVP3 Info z żałosnym bitrate. Dla SD mała odległość lub duży ekran są szkodliwe i nie warto sobie psuć 90% czasu oglądania. Tak więc typowe 40 cali to rozsądne maksimum. A do grania wystarczy siąść bliżej.
 2. maleko

  OLED vs LED

  Jeszcze mniejszy LED. Masz przecież kalkulator: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ Dla 55 cali to 1.16 m przy 4K oraz 2.31 m dla 1080p. SD to 720 x 576 576i, nieproporcjonalne więc ciężko policzyć, ale będzie to rzędu 5 m. Upscalling to kpiny, od początku wiadomo, że CRT miażdżą LCD, a LCD sztucznie zaniżają jakość SD. Żaden LCD w SD nie da jakości zbliżonej do CRT. Tak jak pisze wyżej efel: będziesz miał pogorszenie zamiast polepszenia. Ja dużo oglądam xvid czy nagrań na starą nagrywarkę HDD analogową i doskonale wiem jak odległość niszczy. Np. leżąc i oglądając skoki narciarskie wszystko wygląda fajnie, ale gry gram siedząc blisko i włączę sobie skoki to to samo wygląda paskudnie, po prostu do grania siadam na krześle o 40% bliżej niż leżąc.
 3. Jak to policzyłeś? Przecież to jest 1.25 GB/s, 50 GB w 20 sek. Nic trudnego dla SSD (nie SATA3). Gdy czytam takie coś to aż mnie skręca. Po co go poprawiasz gdy nie masz cienia wiedzy o jednostkach? On myli b z B. Ty stosujesz absurdalne Gbs i jeszcze nie umiesz dzielić przez 8. To są urojenia producentów, realnie jest dużo gorzej, co chyba wiesz, bo gdy poszedłeś do drugiego pokoju to sprawdziłeś, że nie masz tych 600. A 10 Gb/s da się wykorzystać do podziału łącza, np. w firmie, a nawet i domu, gdzie maniak dostanie 1 Gb/s, nawet jeśli znajdzie co ściągać to zajmie 10% sieci (dzięki czemu pingi dla innych powinny być OK). Ot wezmą takie łącze 10 Gb/s w kilku sąsiadów. Link na 1 Gb/s to dużo lepszy podział niż QoS, a gdy ktoś złośliwie kupi kartę 10 Gb/s to kupi się switcha 1 Gb/s. Ogólnie idiotyczna oferta dla szpanerów, tyle że to nie samochód czy dom, trudno się tym pochwalić, płacić 399 zł żeby pochwalić się kilka razy w internecie?
 4. A jak się kupuje telewizory? Stojąc na wprost z nosem przy ekranie :) Sprzedawcy oszuści wciskający taki żart jak 4K o tym wiedzą i dla 8K z pewnością tak przygotują alejki w sklepach by się nie dało oglądać z większej odległości przy materiale 8K, zaś przy 1080p tak zagracą że nie podejdziesz bliżej niż 5 metrów.
 5. NOWOŚĆ! https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test Teraz poszli na całość: kupili sześć LG C7 i będą testować na typowym oglądaniu / graniu, bez symulacji (poza może 2., zwykłe CNN, Fifa itp).
 6. Dzięki No mój angielski nie jest zbyt dobry (lub nie było tego opisu na początku, potem oglądałem obrazki). Ważne jest "dolne prawe logo", bo to typowe oglądanie TV (a tu wypalenie też jest choć bardzo mało widoczne, po roku pewnie będzie waliło po oczach).
 7. Nie widzę edycji więc piszę Update. 5 października pojawiły się nowe zdjęcia i teraz wypalenia walą po oczach. O dziwo wali po oczach lewe górne logo (mimo, że lewe dolne jest takie samo, te po prawej to mniej widoczne "50% opacity logo" więc nie dziwne, że mniej wypaliły).
 8. Skąd to wziąłeś? Bo wreszcie udało im się coś wypalić: Week 4 (09/28/2017): Some retention is visible in purple, red, green and blue slides. Tyle, że nadal nie widzę dowodów (chyba permanent retention), pewnie gdzieś są.
 9. http://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled Na rtings próbują coś wypalić już 3 tygodnie, ale marnie im idzie Możecie powiedzieć co robią źle? A może to kwestia części matryc?
 10. OLED-y mają problem z wypalaniem ekranu. W innym temacie to lekceważyłem, bo dotyka to nie czytających instrukcji oraz oglądających bzdury jak TVN24 przez kilka godzin bez przerwy (wbrew instrukcji). Dla monitorów to prawdziwa tragedia, tu się tego uniknąć nie da. No może da włączając na siłę wygaszacz na 5 minut co np. 30 minut Teoretyzuję, ale nawet gdyby to była minuta co godzinę to i tak ludzi by wkurzyła na max. Na kompie takie paski jak w TVN24 są ciągle.
 11. Wiedziałem o autoczyszczeniu, ale nie wiedziałem i nadal nie wiem jak to w danych modelach (o zmianach 2015, 16, 17). Natomiast oglądanie TVN24 przez 3h to przegięcie! Wiedząc o wypalaniu nigdy nie pozwalam na więcej niż 40 minut 4:3 z pasami po bokach, a i tam zwykle robię przerwy na to i owo więc 15 minut rzadko jest przekraczane. I to dla LCD! Niepokoi mnie te 7 minut czyszczenia, czyli co? Po 4 godzinach w czasie grania włącza się coś? Niewielki problem, bo bardzo rzadko osiągam 3 h z rzędu (zwykle 20-60 minut), ale warto wiedzieć czy w czasie gry online nie dojdzie do tragedii. W każdym razie wygląda, że problem wypalania dotyczy małej grupki - nie umiejących czytać instrukcji.
×
×
 • Create New...