Jump to content

maleko

Użytkownik
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About maleko

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak to policzyłeś? Przecież to jest 1.25 GB/s, 50 GB w 20 sek. Nic trudnego dla SSD (nie SATA3). Gdy czytam takie coś to aż mnie skręca. Po co go poprawiasz gdy nie masz cienia wiedzy o jednostkach? On myli b z B. Ty stosujesz absurdalne Gbs i jeszcze nie umiesz dzielić przez 8. To są urojenia producentów, realnie jest dużo gorzej, co chyba wiesz, bo gdy poszedłeś do drugiego pokoju to sprawdziłeś, że nie masz tych 600. A 10 Gb/s da się wykorzystać do podziału łącza, np. w firmie, a nawet i domu, gdzie maniak dostanie 1 Gb/s, nawet jeśli znajdzie co ściągać to zajmie 10% sieci (dzięki czemu pingi dla innych powinny być OK). Ot wezmą takie łącze 10 Gb/s w kilku sąsiadów. Link na 1 Gb/s to dużo lepszy podział niż QoS, a gdy ktoś złośliwie kupi kartę 10 Gb/s to kupi się switcha 1 Gb/s. Ogólnie idiotyczna oferta dla szpanerów, tyle że to nie samochód czy dom, trudno się tym pochwalić, płacić 399 zł żeby pochwalić się kilka razy w internecie?
 2. A jak się kupuje telewizory? Stojąc na wprost z nosem przy ekranie :) Sprzedawcy oszuści wciskający taki żart jak 4K o tym wiedzą i dla 8K z pewnością tak przygotują alejki w sklepach by się nie dało oglądać z większej odległości przy materiale 8K, zaś przy 1080p tak zagracą że nie podejdziesz bliżej niż 5 metrów.
 3. NOWOŚĆ! https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test Teraz poszli na całość: kupili sześć LG C7 i będą testować na typowym oglądaniu / graniu, bez symulacji (poza może 2., zwykłe CNN, Fifa itp).
 4. Dzięki No mój angielski nie jest zbyt dobry (lub nie było tego opisu na początku, potem oglądałem obrazki). Ważne jest "dolne prawe logo", bo to typowe oglądanie TV (a tu wypalenie też jest choć bardzo mało widoczne, po roku pewnie będzie waliło po oczach).
 5. Nie widzę edycji więc piszę Update. 5 października pojawiły się nowe zdjęcia i teraz wypalenia walą po oczach. O dziwo wali po oczach lewe górne logo (mimo, że lewe dolne jest takie samo, te po prawej to mniej widoczne "50% opacity logo" więc nie dziwne, że mniej wypaliły).
 6. Skąd to wziąłeś? Bo wreszcie udało im się coś wypalić: Week 4 (09/28/2017): Some retention is visible in purple, red, green and blue slides. Tyle, że nadal nie widzę dowodów (chyba permanent retention), pewnie gdzieś są.
 7. http://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled Na rtings próbują coś wypalić już 3 tygodnie, ale marnie im idzie Możecie powiedzieć co robią źle? A może to kwestia części matryc?
 8. OLED-y mają problem z wypalaniem ekranu. W innym temacie to lekceważyłem, bo dotyka to nie czytających instrukcji oraz oglądających bzdury jak TVN24 przez kilka godzin bez przerwy (wbrew instrukcji). Dla monitorów to prawdziwa tragedia, tu się tego uniknąć nie da. No może da włączając na siłę wygaszacz na 5 minut co np. 30 minut Teoretyzuję, ale nawet gdyby to była minuta co godzinę to i tak ludzi by wkurzyła na max. Na kompie takie paski jak w TVN24 są ciągle.
 9. Wiedziałem o autoczyszczeniu, ale nie wiedziałem i nadal nie wiem jak to w danych modelach (o zmianach 2015, 16, 17). Natomiast oglądanie TVN24 przez 3h to przegięcie! Wiedząc o wypalaniu nigdy nie pozwalam na więcej niż 40 minut 4:3 z pasami po bokach, a i tam zwykle robię przerwy na to i owo więc 15 minut rzadko jest przekraczane. I to dla LCD! Niepokoi mnie te 7 minut czyszczenia, czyli co? Po 4 godzinach w czasie grania włącza się coś? Niewielki problem, bo bardzo rzadko osiągam 3 h z rzędu (zwykle 20-60 minut), ale warto wiedzieć czy w czasie gry online nie dojdzie do tragedii. W każdym razie wygląda, że problem wypalania dotyczy małej grupki - nie umiejących czytać instrukcji.
 10. Jak często robiłeś czyszczenie? Ciekaw jestem jaki to ma wpływ, bo np. w klimatyzacji konserwatorzy są w szoku gdy ktoś czyści filtry (instrukcja zaleca co 2 tygodnie lub częściej, a ludzie czyszczą raz na rok). Powstaje pytanie czy ktoś krawo niszczący ekran TVN24 czy TVP Info, niszczy go tysiąc godzin a potem wpada na pomysł czyszczenia. Ja bym go czyścił codziennie po takich stacjach, co podejrzewam powinno pomóc (a jeszcze bardziej przełączanie na inne kanały, np. 4:3 nigdy nie oglądam powyżej godziny, rzadko powyżej 20 minut).
 11. Nieprawda. Nie bez powodu te odległości są podawane od do. "OD" to odległość zalecana dla 4K, zaś "DO" to odległość odpowiednia dla 1080p, im większa tym więcej szczegółów tracisz. Np. dla 65 cali jest to od 137 cm do 273 cm. 137 jest optymalne, dla 272 zysk jest drastycznie mały (to tylko 1 cm!). Rozsądne maksimum to pewnie ok. 200 cm. Ponadto oczy są RÓŻNE! To nie tak, że KAŻDE sprawne oko ma takie same osiągi, ale raczej tak, że chłopak biega na 100 m 12,5 - 16 sek ( tzw. sprawny chłopak 13-15, a sportowiec 9,8-10,5). Zatem niektórzy zauważą różnice z 300 cm, a inni nie zauważą ze 200 cm. No i to i tak jest placebo, większość która "zauważy" ulegnie propagandzie, a w domu i tak siądzie przed TV SD.
 12. Nieprawda. Po prostu czytaj co piszą na stronach firm kurierskich, ja wysyłałem 42, 32, 27 cali, wszystko bez problemu. Masz tam podane maksymalne rozmiary i się zmieścisz (z zapasem), większy problem jest żeby się nie połamał (żeby pudełko było wystarczająco sztywne, tu był problem z 32, a nawet jeśli to jest ubezpieczenie - choć trzeba czytać warunki!).
×
×
 • Create New...
REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »