Jump to content

maleko

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

4 Neutral

About maleko

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W artykule brakuje najważniejszego czyli SD. Ogromna większość osób ogląda SD, zapewne to ok. 90% przekazu. Jeśli jakieś "HD" to jest to M jak Miłość na TVP2 czy TVP3 Info z żałosnym bitrate. Dla SD mała odległość lub duży ekran są szkodliwe i nie warto sobie psuć 90% czasu oglądania. Tak więc typowe 40 cali to rozsądne maksimum. A do grania wystarczy siąść bliżej.
 2. maleko

  OLED vs LED

  Jeszcze mniejszy LED. Masz przecież kalkulator: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ Dla 55 cali to 1.16 m przy 4K oraz 2.31 m dla 1080p. SD to 720 x 576 576i, nieproporcjonalne więc ciężko policzyć, ale będzie to rzędu 5 m. Upscalling to kpiny, od początku wiadomo, że CRT miażdżą LCD, a LCD sztucznie zaniżają jakość SD. Żaden LCD w SD nie da jakości zbliżonej do CRT. Tak jak pisze wyżej efel: będziesz miał pogorszenie zamiast polepszenia. Ja dużo oglądam xvid czy nagrań na starą nagrywarkę HDD analogową i doskonale wiem jak odległość niszczy. Np. leżąc i oglądając skoki narciarskie wszystko wygląda fajnie, ale gry gram siedząc blisko i włączę sobie skoki to to samo wygląda paskudnie, po prostu do grania siadam na krześle o 40% bliżej niż leżąc.
 3. Jak to policzyłeś? Przecież to jest 1.25 GB/s, 50 GB w 20 sek. Nic trudnego dla SSD (nie SATA3). Gdy czytam takie coś to aż mnie skręca. Po co go poprawiasz gdy nie masz cienia wiedzy o jednostkach? On myli b z B. Ty stosujesz absurdalne Gbs i jeszcze nie umiesz dzielić przez 8. To są urojenia producentów, realnie jest dużo gorzej, co chyba wiesz, bo gdy poszedłeś do drugiego pokoju to sprawdziłeś, że nie masz tych 600. A 10 Gb/s da się wykorzystać do podziału łącza, np. w firmie, a nawet i domu, gdzie maniak dostanie 1 Gb/s, nawet jeśli znajdzie co ściągać to zajmie 10% sieci (dzięki czemu pingi dla innych powinny być OK). Ot wezmą takie łącze 10 Gb/s w kilku sąsiadów. Link na 1 Gb/s to dużo lepszy podział niż QoS, a gdy ktoś złośliwie kupi kartę 10 Gb/s to kupi się switcha 1 Gb/s. Ogólnie idiotyczna oferta dla szpanerów, tyle że to nie samochód czy dom, trudno się tym pochwalić, płacić 399 zł żeby pochwalić się kilka razy w internecie?
 4. A jak się kupuje telewizory? Stojąc na wprost z nosem przy ekranie :) Sprzedawcy oszuści wciskający taki żart jak 4K o tym wiedzą i dla 8K z pewnością tak przygotują alejki w sklepach by się nie dało oglądać z większej odległości przy materiale 8K, zaś przy 1080p tak zagracą że nie podejdziesz bliżej niż 5 metrów.
×
×
 • Create New...