Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dudman napisał:

A czy home screen się zmienił (na udawany Google TV) czy został po staremu?

nie zauważyłem żadnej zmiany, wygląda identycznie jak wcześniej. Aż sprawdzałem w ustawieniach ekranu czy wskoczył Android10, bo nie zauważyłem żadnej zmiany. I tak, mam android 10 i jedynie menu ustawień TV ma nowszy wygląd (moim zdaniem mniej intuicyjny) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem Update z USB. U mnie nie wyświetla się menu po włączeniu. Jakieś różnice w obrazie widzicie bo na AVSForum maja problem z plynnością ruchu przy 24p..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się, ze poległem… chce podłączyć TV kablem optycznym do DACa, żeby pooglądać np Netflixa z dźwiękiem na kolumnach. Zwykle stereo, niby nic wielkiego ale w chwili obecnej mnie przerosło. Jakie mam ustawienia?
Wyjście audio: system audio, cyfrowe wyjście audio: PCM. Poziom głośności cyfrowego wyjścia audio: max. Ścieżka na Netflixie ustawiona chyba stereo (nie 5.1). Efekt? Dźwięku nie ma, DAC nie wykrywa sygnału. Coś gdzieś jeszcze ustawić? Podejrzewam, ze na wyjściu z TV jest sygnał Dolby Digital a nie stereo PCM. Coś gdzieś jeszcze można ustawić? Ktos z Was ma podłączony TV do DAC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady to każdy pad na bluetooth będzie ok. Pytanie tylko czy taki pad za 50zł będzie odpowiadał Tobie (jakość wykonania, czułość itp.)

Może masz jakiś stary od konsoli? Ja podłączam pad od Xboxa i wszystko śmiga jak ta la la. Te od Playstation 3/4/5 też są na bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do oglądania filmów używam egreata ale zdziwiło mnie gdy odpaliłem film z dtsem w apce tv to kablem podpietym po hdmi3 z wlaczonym earc moj ampli dostaje sygnal PCM i to stereo. WTF? Jka oglądam netflixa to normalnie pokazuje puszcza DD. W czym rzecz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemysław Dobosz napisał:

A ta apka to...?

Fabryczna. Wybieram z serwera multimediów film i wlaczam. 

Vlc co dziwne tnie film, z kodi też był jakiś problem. Ale z tego co pamiętam testowałem to po zakupie i było ok... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzam się i o zgrozo zauważyłem, że orgyinalny karton mójego 55XH90 nie mieści się w pionie w moim samochodzie :( 

Gdzieniegdzie w Internecie przeczytałem, że jeżeli odpowiednio go zabezpieczymy (chodzi np. o orygialne opakowanie, które posiadam) to telewizory LCD można przewozić w pozycji leżącej.

Sprawdzał ktoś może? ;) Może mu się na leżąco stać coś złego? Mam do przejechania ok 5km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kładź na ekranie żeby się coś przez karton nie wbiło i tyle. Jaki problem? 

PS sony otworzyło swoje vod w jakości bliskiej br4k. 

Jest szansa, że nasze tv dostaną możliwość dostępu czy tylko nowsze modele z prockiem xr? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak mi nawet w sklepie ME koleś mówił gdy pomagał mi włożyć do samochodu, żeby matrycą do góry.
Z tego co czytałem na forach to ma to być tylko dla xr. Mam cichą nadzieję że.moze wystarczy wgrany soft od xr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyleciała na TV jakaś grudniowa aktualizacja, nic nie psuje? :D można instalować? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 16:02, Gra napisał:

Przyleciała na TV jakaś grudniowa aktualizacja, nic nie psuje? :D można instalować? ;) 

Podobno są problemy z oglądaniem w 23.976 klatkach - mikroprzycięcia czy coś takiego. Nie mam jak zweryfikować, bo nie instalowałem.

Niemniej na AVS pojawił się wpis o Chińczyku, który wcześniej jako pierwszy chwalił się na twitterze, że testuje firmware wprowadzające VRR (pamiętam, że widziałem ten wpis i nawet tłumaczyłem go sobie w google translatorze).

Teraz ten sam osobnik rzekomo zdradził, że testuje oprogramowanie w którym w trybie 4k 120 Hz wyświetlana jest pełna rozdzielczość ekranu (czyli bez ścięcia połowy pikseli w pionie, które mamy dzisiaj). Jednocześnie niedostępne w tym trybie mają być upłynniacze obrazu ("all smoothing options and backlight strobing disabled").

Czy ktoś widział może wpis tego twitterowicza? Ja niestety nie mogę znaleźć w swojej historii przeglądania tych starych wpisów (żeby dotrzeć do jego konta), a koleś, który o nim pisał na AVS nie dał żadnego linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyleciała na TV jakaś grudniowa aktualizacja, nic nie psuje?  można instalować?  
Nie wiem czy to wina aktualizacji, ale od czasu instalacji mam problem z synchronizacją dźwięku po arc.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Android TV można w Netflixie pobierać filmy do oglądania offline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni na dole ekranu i czasami na prawym boku pojawia mi się na chwilę biały pasek. Często przy przełączeniu kanału ale nie tylko. Nie jestem pewien ale stało się to chyba po ostatniej aktualizacji. 

Ktoś może zauważył podobne objawy??

A może miał podobne czyżby problem z matrycą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 10:00, Dudman napisał:

Podobno są problemy z oglądaniem w 23.976 klatkach - mikroprzycięcia czy coś takiego. Nie mam jak zweryfikować, bo nie instalowałem.

Niemniej na AVS pojawił się wpis o Chińczyku, który wcześniej jako pierwszy chwalił się na twitterze, że testuje firmware wprowadzające VRR (pamiętam, że widziałem ten wpis i nawet tłumaczyłem go sobie w google translatorze).

Teraz ten sam osobnik rzekomo zdradził, że testuje oprogramowanie w którym w trybie 4k 120 Hz wyświetlana jest pełna rozdzielczość ekranu (czyli bez ścięcia połowy pikseli w pionie, które mamy dzisiaj). Jednocześnie niedostępne w tym trybie mają być upłynniacze obrazu ("all smoothing options and backlight strobing disabled").

Czy ktoś widział może wpis tego twitterowicza? Ja niestety nie mogę znaleźć w swojej historii przeglądania tych starych wpisów (żeby dotrzeć do jego konta), a koleś, który o nim pisał na AVS nie dał żadnego linka.

Sam sobie odpowiem: wg aktualnych plotek (podobno pojawiących się na CES) faktycznie testowane jest oprogramowanie wprowadzające tryb prawdziwego 4k120hz.

Kluczowe zastrzeżenie: podobnie jak tryb VRR ma on wyłączone wygaszanie stref...

Czy Sony naprawdę nie potrafi zrobić niczego porządnie? :< 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idą w takim kierunku to wg mnie tutaj hardwarowo coś nie ogarnia. Jakoś nowsze modele z lepszymi gratami w środku to mają. 

To tak samo jak dawno temu na samsunga s3 obiecywano że będzie kitkat. Ostatecznie okazało się, że telefon tego nie pociągnie biorąc pod uwagę co tam swojego musieliby jeszcze upchać. Obiecywali tak jak sony teraz a ostatecznie hardware nie pozwolił na to

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, że gubi się połączenie z soundbarem, ale chyba jednak zaryzykuję ;)

Jest jakiś sensowny i najmniej kłopotliwy do polecenia? Ważne - bez osobnego subwoofera, nie ma już na niego miejsca ;) 
Coś do 1000zł, ale jeśli warto do czegoś dołożyć 500zł, to OK, ale nie więcej.
Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wciągam na listę ;)

Jeśli uważacie, że nie na temat (choć dla mnie tak, w kontekście kompatybilności\zminimalizowaniu problemów połączenia z TV), to napiszę gdzie indziej - na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika? Na formaty obsługiwanych dźwięków? ilość kanałów? czy przy "jednym" nie ma to znaczenia?

Sony HT-X8500 może stawać z tym JBL czy wymięka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawiło się nowe firmware do aktualizacji przez USB. Stoję przed zakupem tego TV i zastanawiam się czy po aktulizacji do Androida 10 obsługuje kodek AV1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...