Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, valakass49 napisał:

Chce 65" wiekszy mi nie wejdzie ale slyszałem ze Samsung ma jakis zamknięty android nie wiem o co chodzi

ma własny system, nazywa się Tizen - po prostu alternatywa wobec Androida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, valakass49 napisał:

Netflix, YT ogolnie z netu, troche z dysku 

to wg mnie niema co doplacać do q80t - chyba, że różnica to nie wiem 300zł ?

Poza tym...może się mylę ale q80t niema DV? A na netflixie mnóstwo materiałów jest w DV

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2021 o 14:37, lonek_rwl napisał:


Mam 85” od tygodnia i ani razu się nie zawiesił ani nie wyłączył
 

Ja mam 65 i właśnie po ostatniej aktualizacji z lutego po raz pierwszy dostałem czarny obraz ze źródła HDMI (dekoder CP). Przed aktualizacją nie było tego problemu. Ech...

Edytowane przez Gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wg mnie niema co doplacać do q80t - chyba, że różnica to nie wiem 300zł ?
Poza tym...może się mylę ale q80t niema DV? A na netflixie mnóstwo materiałów jest w DV
Samsungowi DV to szczęścia niepotrzebne

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ano dlatego, że z tymi złączami jest wieczny problem...
a przy okazji: czy w tym modelu XH9096 rozwiązany jest już problem z softem i tv już się nie restartuje/nie wiesza??? Sporo o tym było w necie, planuję zakup a nie chciałbym wydać 5 tysi i frustrować się nagłym włączaniem tv w nocy albo wyłączaniem podczas seansu ;(

No i wyobraź sobie, że po dwóch tygodniach TV zaczął się wyłączać. Jak już wyrwałem sobie wszystkie włosy z głowy i właśnie miałem siadać do forum o tym pisać to... przypomniałem sobie, że ustawiłem w opcjach wygaszacza ekranu, że TV wygasza ekran po 5 minutach bezczynności oraz ze zamiast wygaszacza w postaci kolorków to ma się po prostu wyłączyć.
TV blednie interpretował że nic nie wyświetla (np. Oglądając film przez przeglądarkę internetowa) i się wygaszał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś opcja, żeby uruchomić w TV przeglądarkę chrome?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tego TV: czy poprawiono już problem z blurem w podczas wyświetlania 4K 120 fps czy dalej jest masakra? W internecie ciężko odnaleźć wiarygodną informację, pośród wpisów tylu hejterów tego telewizorka :D

Bo jak rozumiem na VRR to i tak nie ma co liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

W dniu 8.03.2021 o 01:33, Gra napisał:

Czy jest jakaś opcja, żeby uruchomić w TV przeglądarkę chrome?

ESFileExplorer, pobierasz apkę Google Chrome z PC, przegrywasz na Pena lub przez otoczenie sieciowe, odpalasz apkę przez ESFileExplorer (może być inny menedżer), pozwalasz ESFileExplorer uruchamiać pliki w TV i instalujesz Chrome, odpalasz i masz ;) Tak działało na NVIDIA SHIELD 2019 Pro, a że to Android, to powinno działać bez problemu. Musisz tylko wiedzieć, czy 32 czy 64 bit ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 08:19, Dudman napisał:

Pytanie do posiadaczy tego TV: czy poprawiono już problem z blurem w podczas wyświetlania 4K 120 fps czy dalej jest masakra? W internecie ciężko odnaleźć wiarygodną informację, pośród wpisów tylu hejterów tego telewizorka :D

Bo jak rozumiem na VRR to i tak nie ma co liczyć?

Tu masz fajne zdjęcia (60 Hz, 120 Hz stare i 120 Hz nowe): https://www.glitched.online/the-sony-bravia-x900h-blur-issue-is-not-fixed-but-looks-better-after-firmware-v6-0414/

Od tego czasu pojawiły się nowe firmware (chyba 2 lub 3) i nic nie zmieniły wbrew obietnicom. Wygląda, że obietnica obejmowała 0414 i to już raczej koniec. Zaś VRR pewnie wprowadzą gdy tylko PS5 je dostanie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, żeby kupić sobie jeszcze 55XH90 i właśnie zauważyłem że są wersje KD oraz KE? Czym one się różnią bo nie mogę znaleźć nigdzie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD - to poprostu kategoria produktów w nomenklaturze Sony, w tym przypadku poprostu telewizorów.

 

Z kolei KE to nie wiem czy nie czasami stare plazmy.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc nie wiadomo, ale mi to wygląda na jakąś zagraniczną dystrybucję więc jeżeli nie jest wyraźnie tańsza to bym normalny KD...

Dla przykładu telewizory na rynek japoński zaczynają się od KJ.

A domniemana różnica w poborze energii to również nic pozytywnego dla KE, skoro mniej pobiera to słabiej świeci. A KD ściemnić wobec własnego uznania zawsze można. Sprzętowo to zapewne ta sama elektronika a różnica tkwi w domyślnych ustawieniach jasności w systemie lub jest ograniczona maksymalna jasność względem KD.

Ciekawostka: producent w nocie katalowowej na swojej stronie nie podaje informacji o poborze energii dla KE.

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/ke-55xh9096/specifications

Dla KD jest ta informacja normalnie podana.

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xh9096/specifications


Wysłane z mojego BV9800Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawe, na stronie Sony jak wchodzi się w serię XH90, a następnie w dane techniczne to modele KD w niej już nie występują... Jest wypisanych 15 modeli, ale wszystkie zaczynają się od KE:

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xh90-series/specifications

Ciekawe co się za tym kryje i fajnie by było wiedzieć, bo do dzisiaj jest fajna promka na ten tv a w sklepie dostępne są obie wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym sklepie jest dobra promka? Szukam dla szwagra 75 albo 85

Patrzę w euro to porażka. Ja nie wiem skąd są takie skoki cen. Teraz 75 jest niby na promocji za bagatela 7900.....a ja kilka miesięcy temu kupiłem za 6800....

85 było wtedy za 9k a teraz za ponad 11k....:O 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W euro jest 50 zł za każde wydane 500 zł. Cena za 75 cali to 7399 zł a z promocją wyjdzie 6699. Na 55 cali jest dodatkowo promka na dwie raty gratis przy ratach 30x0%, więc KD-55XH9096 można dostać za 3220. KE niestety już za 200 zł więcej w euro i 300 zł więcej w media expert - w media też jest ta promocja 50 zł za wydane 500 zł i te dwie raty gratis.

I stąd kluczowe pytanie, czy posiadanie KE coś mi da względem KD. Czy różnią się technicznie i czy może być tak, że KE będzie dłużej wspierane (aktualizacje)?

Edytowane przez guri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W którym sklepie jest dobra promka? Szukam dla szwagra 75 albo 85
Patrzę w euro to porażka. Ja nie wiem skąd są takie skoki cen. Teraz 75 jest niby na promocji za bagatela 7900.....a ja kilka miesięcy temu kupiłem za 6800....
85 było wtedy za 9k a teraz za ponad 11k....:o 

Kupiłeś w grudniu, 85 byl wtedy za 9100. Takiej ceny do kwietnia nie będzie.
Dzisiaj masz 85 za 10200 w scentre.pl

Tak swoją droga od kilku lat patrzę i widzę ze najlepsze ceny są między black friday a świetami.

W kwietniu zdarza się ze niektórych modeli już nie ma dostępnych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, guri napisał:

W euro jest 50 zł za każde wydane 500 zł. Cena za 75 cali to 7399 zł a z promocją wyjdzie 6699

To mamy chyba różne strony. 75' kosztuje 7900

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-ke-75xh9096-tv-led-4k.bhtml

Czyli odliczając zwrot euro wyjdzie 7150

 

Godzinę temu, lonek_rwl napisał:

Tak swoją droga od kilku lat patrzę i widzę ze najlepsze ceny są między black friday a świetami.

Mi się jeszcze wydaje, że wpływ na to miało początek lockdownu. Wszystkie sklepy zaczęły promocje robić bo nie było wiadomo kiedy znów otworza. Ale kurde różnice cen spore... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ale patrz na swój link. Poniżej napisali, że KE jest po prostu nowszym modelem KD

Ja mam KD 75xh9096 czyli starszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszy model, ale to ciągle seria XH90, więc jeżeli różnica to tylko rok produkcji i literka w oznaczeniu, a produkt jest ten sam, to nie widzę sensu dopłacać 500 zł. A jeżeli różni je coś jeszcze, to fajnie jakby ktoś kompetentny wyłuskał co to za różnice (lub potwierdził, że tych różnic nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD, KE, - kategoria produktu na dany rynek.
X, Z - seria.
H - rocznik.
90... - model.

Skoro już na stronie producenta widnieją KE to jest to najzwyklejsza w świecie zmiana nazewnictwa co potwierdza np. brak ZJ9 a będzie Z9J, czyli nazewnictwo zostanie częściowo zunifikowane z innymi rynkami, mam tu na myśli USA.

A skoro o USA już wspomniałem to u nich również zaszła zmiana w pierwszym członie z XBR na XR.

Sony ową zmianę wprowadza jak widać również w zeszłorocznych modelach robiąc małe zamieszanie.

Tak czy inaczej modele KD-55XH90 i KE-55XH90 to te same telewizory tyle tylko że z różną datą produkcji.

Wysłane z mojego BV9800Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KD, KE, - kategoria produktu na dany rynek.
X, Z - seria.
H - rocznik.
90... - model.

Skoro już na stronie producenta widnieją KE to jest to najzwyklejsza w świecie zmiana nazewnictwa co potwierdza np. brak ZJ9 a będzie Z9J, czyli nazewnictwo zostanie częściowo zunifikowane z innymi rynkami, mam tu na myśli USA.

A skoro o USA już wspomniałem to u nich również zaszła zmiana w pierwszym członie z XBR na XR.

Sony ową zmianę wprowadza jak widać również w zeszłorocznych modelach robiąc małe zamieszanie.

Tak czy inaczej modele KD-55XH90 i KE-55XH90 to te same telewizory tyle tylko że z różną datą produkcji.

Wysłane z mojego BV9800Pro przy użyciu Tapatalka



No jest to konkretna odpowiedz.
Jestem gdzieś blisko źródełka czy wiesz bo wiesz? (Bez sarkazmu)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc muszę odpowiedzieć że wiem bo wiem, ale wiem że tak jest.
Z kolei to co ktoś tam pisał ze sklepu euro że XE to nowszy MODEL względem XD to najnormalniejsze wprowadzanie klienia w błąd.



Wysłane z mojego BV9800Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...