Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2020 o 13:14, efel napisał:

Oceniam bardzo dobrze. Fakt, że to działa bez kabli i parę sekund zajmuje założenie tego na głowę i odpalenie Beat Saber jest nieocenione. 

czyli quest bez kabli chodzi na jakimś akumulatorku?

jak byś miał kupowac quest 2 to byś brał 64gb czy 256gb? ja w sumie raczej bym chciał grać na kabelku w gry ze steam'a - bo ta grafika w goglach to pewnie padaka i tylko popierdółki jak beat sabre czy superhot dobrze wyglądają - a ja bardziej chciałbym grać w tytuły o jakości jaką daje HL Alyx - więc komp chyba niezbędny?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, klaus71 napisał:

czyli quest bez kabli chodzi na jakimś akumulatorku?

jak byś miał kupowac quest 2 to byś brał 64gb czy 256gb? ja w sumie raczej bym chciał grać na kabelku w gry ze steam'a - bo ta grafika w goglach to pewnie padaka i tylko popierdółki jak beat sabre czy superhot dobrze wyglądają - a ja bardziej chciałbym grać w tytuły o jakości jaką daje HL Alyx - więc komp chyba niezbędny?

Zrobił się offtop jak cholera :).

Tak Quest chodzi na akumulatorku, ma w środku coś w rodzaju smartfona. Beat Saber nie nazwałbym popierdółką, to jest najlepiej sprzedająca się gra na VR w historii póki co i moim zdaniem jest świetna. Daje więcej frajdy niż wiele gier AAA np na konsolach, właśnie dlatego że jest w VR. Trzeba sobie zdawać sprawę że graficznie VR nie dogoni nigdy tego co jest na płaskim ekranie, bo gry na konsoli chodzą w 30 klatkach, a gry w VR muszą wyciągać tych klatek 90. Twórcy o tym wiedzą i w VR nie grafika jest najważniejsza, tylko immersja.

Gier takich jak HL Alyx nie ma wiele. W zasadzie wcale. To był pierwszy przypadek gry wysokobudżetowej VR z dobrą grafiką, dopracowaną fabułą i mechaniką. Większość tego co można pograć w VR nawet na kompie to są właśnie jakieś niewielkie tytuły z uproszczoną grafiką. To się będzie zmieniać, ale miną lata, przez które Quest wystarczy - proste gry ograsz bezpośrednio na nim, a te dopracowane rodzynki podłączysz się kablem do PC.

Czy kupiłbym wersję 64 GB czy 256? Po roku używania Questa 128 GB mam dokładnie 64 GB wolnego na nim, więc wydaje się że 64 GB w zupełności wystarczy. Na pewno lepiej tą kasę przeznaczyć na komfort, czyli kupić lepszy interfejs twarzowy i ten lepszy pasek. Albo poczekać co wymyślą inne firmy, bo przydałby się pasek na głowę z wbudowanymi słuchawkami. Słuchawki do Questa to jest mus, te głośniczki to jest dno i metr mułu.  

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, efel napisał:

Gier takich jak HL Alyx nie ma wiele. W zasadzie wcale. To był pierwszy przypadek gry wysokobudżetowej VR z dobrą grafiką, dopracowaną fabułą i mechaniką. Większość tego co

no nie taki pierwszy - dla mnie lepsze są choćby te: doom vfr, RE7/Far Point na ps vr, eve valkyrie, elite dangerous

ale fakt w sumie niewiele tego jest

dzięki za opinię

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pochwalicie sie swoimi ustawieniami pod ps4? + tv Sdr i hdr? 

Oczywiscie chodzi o te podstawowe. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w tym wątku pochwaliłem się że na moim nowym CX, Player.tv działa bez problemu. Niestety przestał działać, podobnie jak u innych. Czy komuś udało się uruchomić tą aplikację ? Wszystkie inne działają OK.

 

Z góry dzięki

Edytowane przez Panas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odebrał już aktualizację 3.11....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum i od razu pytanie dlaczego SOUNDBAR TCL TS9030 nie dostaje sygnału dolby atmos z tego telewizora, chociaż wszystko jest idealnie podłączone jak w opisach poprzez port HDMI ARC kabel referencyjny HDMI 2.1 oraz ustawienia LG CX  tak jak jest opisane w instrukcjach.

Dlaczego  w ustawieniach  dźwięku w telewizorze DOLBY ATMOS jest komunikat że ten dźwięk może być tylko na wewnętrznych głośnikach to chyba jakieś nieporozumienie.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketra12 napisał:

Witam

To mój pierwszy post na tym forum i od razu pytanie dlaczego SOUNDBAR TCL TS9030 nie dostaje sygnału dolby atmos z tego telewizora, chociaż wszystko jest idealnie podłączone jak w opisach poprzez port HDMI ARC kabel referencyjny HDMI 2.1 oraz ustawienia LG CX  tak jak jest opisane w instrukcjach.

Dlaczego  w ustawieniach  dźwięku w telewizorze DOLBY ATMOS jest komunikat że ten dźwięk może być tylko na wewnętrznych głośnikach to chyba jakieś nieporozumienie.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim??

 

Czy SOUNDBAR TCL TS9030 obsługuje Atmosa po HDMI-ARC? Jeżeli nie to powinieneś mieć pretensje raczej do producenta soundbaru. Od razu powiem że obsługa Atmos przez HDMI-ARC w soundbarach jest raczej rzadkością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu na audio.com wynika, że obsługuje Dolby Atmos.

cytat :

ARC czy eARC

Jedną z zalet najnowszej wersji kanału zwrotnego ARC o nazwie eARC jest możliwość przesyłania sygnału Dolby Atmos (z telewizora). Ale nawet nowe modele soundbarów, w tym urządzenia z tego testu (K&M oraz TCL) pokazują jednak, że można sobie poradzić bez eARC- mając Dolby Atmos przez "zwykły" ARC.

Producenci odkryli i sprytnie wykorzystali nieoczywistą możliwość, która drzemie w specyfikacji formatów Dolby. Otóż sygnał Dolby Atmos możemy przesłać na dwa różne sposoby: "podczepiając" go pod starszy format Dolby Digital Plus oraz nieco nowszy Dolby TrueHD.

Aby przesłać bazowy sygnał Dolby TrueHD, niezbędna jest najnowsza wersja kanału zwrotnego eARC, ale już z Dolby Digital Plus poradzi sobie ARC.

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/3258-tcl-ts9030-ray-danz

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, efel napisał:

Czy SOUNDBAR TCL TS9030 obsługuje Atmosa po HDMI-ARC? Jeżeli nie to powinieneś mieć pretensje raczej do producenta soundbaru. Od razu powiem że obsługa Atmos przez HDMI-ARC w soundbarach jest raczej rzadkością

Dzięki za odpowiedź, ale niestety ma ARC nie eARC . Będę musiał oddać soundbara.

56 minut temu, marciniozo napisał:

Z testu na audio.com wynika, że obsługuje Dolby Atmos.

cytat :

ARC czy eARC

Jedną z zalet najnowszej wersji kanału zwrotnego ARC o nazwie eARC jest możliwość przesyłania sygnału Dolby Atmos (z telewizora). Ale nawet nowe modele soundbarów, w tym urządzenia z tego testu (K&M oraz TCL) pokazują jednak, że można sobie poradzić bez eARC- mając Dolby Atmos przez "zwykły" ARC.

Producenci odkryli i sprytnie wykorzystali nieoczywistą możliwość, która drzemie w specyfikacji formatów Dolby. Otóż sygnał Dolby Atmos możemy przesłać na dwa różne sposoby: "podczepiając" go pod starszy format Dolby Digital Plus oraz nieco nowszy Dolby TrueHD.

Aby przesłać bazowy sygnał Dolby TrueHD, niezbędna jest najnowsza wersja kanału zwrotnego eARC, ale już z Dolby Digital Plus poradzi sobie ARC.

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/3258-tcl-ts9030-ray-danz

Dzięki - doczytałem to będę próbował tak połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę szczegółowe warunki gwarancji o ilości wypalonych pikseli kwalifikujących sprzęt do naprawy/ wymiany? Na stronie LG jest tylko ogólna informacja o gwarancji na ich produkty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lwielogorski napisał:

Gdzie znajdę szczegółowe warunki gwarancji o ilości wypalonych pikseli kwalifikujących sprzęt do naprawy/ wymiany? Na stronie LG jest tylko ogólna informacja o gwarancji na ich produkty. 

Wystarczy zatelefonować do serwisu LG. Tam udzielą ci informacji.

Wystarczy jeden wypalony piksel, który świeci na czarnym tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
To mój pierwszy post na tym forum i od razu pytanie dlaczego SOUNDBAR TCL TS9030 nie dostaje sygnału dolby atmos z tego telewizora, chociaż wszystko jest idealnie podłączone jak w opisach poprzez port HDMI ARC kabel referencyjny HDMI 2.1 oraz ustawienia LG CX  tak jak jest opisane w instrukcjach.
Dlaczego  w ustawieniach  dźwięku w telewizorze DOLBY ATMOS jest komunikat że ten dźwięk może być tylko na wewnętrznych głośnikach to chyba jakieś nieporozumienie.
Czy ktoś się spotkał z czymś takim??
 
W ustawieniach dźwięku w TV masz włączone e-ARC oraz wyjście dźwięku cyfrowego na PASS THROUGH??472b0b3a26d74c71c224e2ad791d9028.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 87brzoza napisał:

W ustawieniach dźwięku w TV masz włączone e-ARC oraz wyjście dźwięku cyfrowego na PASS THROUGH??472b0b3a26d74c71c224e2ad791d9028.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Mam włączone eARC a PASS THROUGH to nie pamiętam, ale próbowałem rożnych kombinacji teraz jestem w pracy - wieczorem sprawdzę

1 minutę temu, ketra12 napisał:

Mam włączone eARC a PASS THROUGH to nie pamiętam, ale próbowałem rożnych kombinacji teraz jestem w pracy - wieczorem sprawdzę

Myślisz że to jest powód braku ATMOS-a ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy, tylko w takiej kombinacji uzyskałem Atmos z Netflix na yahma 2070.

Czyli eARC i Pass Through 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketra12 napisał:

Mam włączone eARC a PASS THROUGH to nie pamiętam, ale próbowałem rożnych kombinacji teraz jestem w pracy - wieczorem sprawdzę

Myślisz że to jest powód braku ATMOS-a ??

 

Tak to jest właśnie powód braku Dolby Atmos. Soundbar nie musi posiadać hdmi 2.1 z eArc by go odtworzyć tylko TV. 

Przy tych ustawieniach uzyskasz Dolby Atmos na soundbarze czy to z netflixa, xboxa czy innego odtwarzacza 4k.

Edytowane przez 87brzoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na C9 w takim właśnie ustawienia (Pass-trouhg i eARC) Dolby Atmos na amplituner jest wysyłane, a amolituner nie ma HDMI2.1 i eARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

Podnieśliście mnie na duchu ;) . Jak wrócę z pracy zaraz testuję. Acha na wyświetlaczach amplitunera czy soundbara wyświetla się DOLBY ATMOS ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyświetla się Dolby Atmos. I tak jak było to już wcześniej napisane jest DA razem z Dolby True HD, lub (jak pewnie będzie w Twoim przypadku) razem ze ścieżką Dolby Digital plus.

Na szybko przykładowe zdjęcia wyświetlacza amplitunera - plik z telewizora Dolby Atmos.

 

IMG_20201002_183721.jpg

IMG_20201002_183727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stereofoniczna belka, która przyjmie ATMOS i coś tam odtworzy. 

Z opisu producenta: Opracowana przez Sony technologia przetwarzania cyfrowego pola dźwiękowego rekonstruuje wirtualne, przestrzenne pole dźwiękowe z użyciem wyłącznie przednich głośników. Dzięki niej dźwięk dobiega ze wszystkich stron mimo braku tylnych głośników. 

Rekonstrukca wirtualna to od dziś marzenie każdego słuchacza. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 3 dni zf9 - ten tryb wirtualnego dzwięku lepiej wyłączyć - rozwala dzwięk

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...