Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ogólnie polecacie ten model? już nie wiem co wybrać i jakby nie patrzeć oled chyba najlepszy będzie, choć nadal obawiam wypalen.

Hej, po kilku miesiącach testów czytań porównań itp zostały mi na tapecie Sony A8 i LG GX albo CX. Między GX i CX tylko różnica w wyglądzie i jeszcze do GX można gadać bez pilota. Kupiłem pierwszy raz LG i jestem w szoku. Zastanawiałem się tez nad sounbarem ale dobrze ze nie kupiłem bo dźwięk w tym tv to magia. Oczywiście do kina daleko ale jak na tv to nie wiem skąd się bierze z tak cienkiego tv taki dźwięk. Szybki w działaniu pilot bardzo intuicyjny jak i obsługa. Wiele trików ułatwiających użytkowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 14:29, madhunt3r napisał:

Czy komuś wypalił się już cx? Wydaje mi się ze ten ostatni model jest już wystarczająco zabezpieczony i chyba w necie nie ma jeszcze przypadków wypalen. W poprzednich modelach chyba już coś się pojawiały.

Przecież to jest kwestią czasu jedynie a że  ten model jest nadal dosyć nowy to i o przypadkach wypaleń nie słychać. Za rok lub dwa o tej porze na pewno się trochę ich pojawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 15:29, madhunt3r napisał:

Czy komuś wypalił się już cx? Wydaje mi się ze ten ostatni model jest już wystarczająco zabezpieczony i chyba w necie nie ma jeszcze przypadków wypalen. W poprzednich modelach chyba już coś się pojawiały.

W marcu kwietniu przyszłego roku zaczną się pojawiać wypalone c9 na wypalone cx trzeba będzie poczekać do 2022 roku.

W dniu 11.09.2020 o 15:29, madhunt3r napisał:

Czy komuś wypalił się już cx? Wydaje mi się ze ten ostatni model jest już wystarczająco zabezpieczony i chyba w necie nie ma jeszcze przypadków wypalen. W poprzednich modelach chyba już coś się pojawiały.

W marcu kwietniu przyszłego roku zaczną się pojawiać wypalone c9 na wypalone cx trzeba będzie poczekać do 2022 roku.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy działa Wam Amazon Alexa na tym tv? Nie mam aplikacji na tv a przy konfiguracji z telefonu pojawia się info o nie obsługiwanym kraju.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma telefon Samsunga S10+ i ma problem z połączeniem się przez Wifi Samsung Dex? Mi nie chce się połączyć chyba że coś robię nie tak.
Telefon wyszukuje TV ale TV nie wypluwa informacji o akceptacji połączenia

W najnowszej aktualizacji S10+ dali taką możliwość


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od prawie 3 lat mam Phillipsa OLED 55pos9002.  Obraz miazga, czerń cudo. Szukam nowego tv do 10k 55-65 cali, minimum 100 Hz, już do nowej generacji konsol. 4-8k, wi-fi, bluetooth, HDMI 2.1! Obecnie chyba króluje LG OLED55CX3 lub jego wersja 65".  Używam tv tylko do Netflixa (4k), XboxOneX i tuner platformy C+ 4k (mecze)

Już prawie kupiłem tego LG 65" CX, i "niestety" czytałam Wasze Forum pół nocy :D Mętlik i nadal nie wiem co wybrać...

Edytowane przez tomitoja
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych w TV

Czy ktoś z Was ma telefon Samsunga S10+ i ma problem z połączeniem się przez Wifi Samsung Dex? Mi nie chce się połączyć chyba że coś robię nie tak.
Telefon wyszukuje TV ale TV nie wypluwa informacji o akceptacji połączenia

W najnowszej aktualizacji S10+ dali taką możliwość


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Od prawie 3 lat mam Phillipsa OLED 55pos9002.  Obraz miazga, czerń cudo. Szukam nowego tv do 10k 55-65 cali, minimum 100 Hz, już do nowej generacji konsol. 4-8k, wi-fi, bluetooth, HDMI 2.1! Obecnie chyba króluje LG OLED55CX3 lub jego wersja 65".  Używam tv tylko do Netflixa (4k), XboxOneX i tuner platformy C+ 4k (mecze)
Już prawie kupiłem tego LG 65" CX, i "niestety" czytałam Wasze Forum pół nocy  Mętlik i nadal nie wiem co wybrać...

Bierz pod uwagę komentarze tych co je mają a nie tych co zazdroszczą:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, tomitoja said:

Cześć. Od prawie 3 lat mam Phillipsa OLED 55pos9002.  Obraz miazga, czerń cudo. Szukam nowego tv do 10k 55-65 cali, minimum 100 Hz, już do nowej generacji konsol. 4-8k, wi-fi, bluetooth, HDMI 2.1! Obecnie chyba króluje LG OLED55CX3 lub jego wersja 65".  Używam tv tylko do Netflixa (4k), XboxOneX i tuner platformy C+ 4k (mecze)

Już prawie kupiłem tego LG 65" CX, i "niestety" czytałam Wasze Forum pół nocy :D Mętlik i nadal nie wiem co wybrać...

Byle 65, abyś potem nie żałował. Jak kasę dołożysz i oglądasz mecze to chyba coś Sony 2020 OLEDy. Jak nie, to CX też będzie spoko. Moim zdaniem tylko lepiej brać B9 (wolniejszy system, trochę mniejsza jasność) w 65 niż Sony/CX w 55.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie wiadomo oled może się wypalić. Ale przy korzystaniu go z głowa, a właściwie Lg cx netflix, gry na PS4/5, wiadomo stały hud w grach, tv i jak po wyłączeniu będzie przeprowadzał sobie to czyszczenie matrycy to jakie jest realne ryzyko wypalenia? Tv chce aby posłużył mi bezproblemowo conajmniej 2-3 lata. Z żona czasami oglądamy rano dzień dobry TVN tam są na dole stałe elementy jak zegar logo itp i leci sobie po prostu, ale co materiał znika to całkowicie i są reklamy czy raz na jakiś czas takiego typu programy mogą zaszkodzić matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, madhunt3r napisał:

jakie jest realne ryzyko wypalenia? Tv chce aby posłużył mi bezproblemowo conajmniej 2-3 lata. Z żona czasami oglądamy rano dzień dobry TVN tam są na dole stałe elementy jak zegar logo itp i leci sobie po prostu, ale co materiał znika to całkowicie i są reklamy czy raz na jakiś czas takiego typu programy mogą zaszkodzić matrycy?

Moja żona też ogląda śniadaniówkę tvn i to się nie wypaliło, loga kanałów oglądanych też się nie wypaliły, tak naprawdę lekkie wypalenie zawdzięczam tvn24 i zeszłorocznemu strajkowi nauczycieli i obecnym wyborom i pandemii - 2-3-4h dziennie tvn24 zostawiło ślad. Ale to były setki h na tvn24 - w peaku po 4-5-6h dziennie.

Na razie widać to na planszach a na filmach sporadycznie i trzeba po prostu wiedzieć że tam to jest by widzieć - mam wykupioną rozszerzoną gwarancję - ciekawe czy by to uwzględnili - na razie szkoda mi jeszcze reklamować bo 3d w oledach to jest magia.

No ale był tez ponoć ktoś kto w 10h niby wypalił ramki po tetrisie. Jak to możliwe nie wiem skoro ja mam model z 2016 (E6) niby bez zabezpieczeń.

Jeśli LG daje dalej 2 lata na wypalenia to ja bym się nie bał przy takim sposobie oglądania i mimo kiepskiego upłynniacza pewnie i tak kupił LG - jak wypalisz to powinni wymienić matrycę.

Z drugiej strony niektóre LCD są niezłe - jak siedzisz daleko od ekranu to nawet na nich obraz jest fajny.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie nasycone kolory w tv bardzo ale tez lubie efekty opery czyli te uplynniacze są ważne nie lubie jak szarpie ekran wiec mówicie ze uplynniacze w lg są słabe? Mam teraz samsunga tu wszystko fajnie uplynnia wyglada jak 60fps nadal się obawiam wypalenia. W euro widziałem cx i obok qleda 80t, oled był 2x ciemniejszy na tych planszach co puszczal, ale nie wiem czy to w oledzie nie był jakiś tryb eco, czy po prostu takie ciemne te matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, madhunt3r napisał:

W euro widziałem cx i obok qleda 80t, oled był 2x ciemniejszy na tych planszach co puszczal, ale nie wiem czy to w oledzie nie był jakiś tryb eco, czy po prostu takie ciemne te matryce?

nie wiem jak w sklepie ale w domu jasność oleda nawet z 2016 jest dla mnie super (choć to nie dziwne jak przeszło się z plazmy).

zobacz na rting jakie są poziomy jasności CX vs Q80T - może być że biała plansza / krajobrazy górskie na oled - przez ABL - będzie zauważalnie ciemniejsza.

upłynniacz LG niestety sypie artefaktami, do upłynniania gry  poza tym generuje zbyt duży lag (90-100ms?)

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uplynniacze gry mnie nie interesują jedynie tv, filmów. Muszę się zastanowić kurcze kusi ale strach z tylu głowy ze wypali i cały urok legnie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, madhunt3r napisał:

Muszę się zastanowić kurcze kusi ale strach z tylu głowy ze wypali i cały urok legnie.

tak to już jest - każdy ma zalety i wady - moja żona też wiesza psy na oled - "co to za g..... którego nie można używać jak radia na infoshitowym kanale" 

no ale ja go wybrałem dla 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 14:47, klaus71 napisał:

no ale ja go wybrałem dla 3d

Widziałeś jak się ogląda filmy 3d w jakichś goglach VR? Ja mam Oculus Quest i wg mnie taka opcja jest najlepsza - nie ma żadnego crosstalk, jasność też nie spada. Siedzisz w wirtualnym kinie i masz przed sobą ogromny ekran z dobrym efektem 3d. Jedynie rozdzielczość samych gogli mogłaby być większa, bo trochę widać piksele, ale właśnie wchodzi na rynek Quest 2 który ma to poprawione. Oczywiście to przy założeniu że oglądasz sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Widziałeś jak się ogląda filmy 3d w jakichś goglach VR? Ja mam Oculus Quest i wg mnie taka opcja jest najlepsza - nie ma żadnego crosstalk, jasność też nie spada. Siedzisz w wirtualnym kinie i masz przed sobą ogromny ekran z dobrym efektem 3d. Jedynie rozdzielczość samych gogli mogłaby być większa, bo trochę widać piksele, ale właśnie wchodzi na rynek Quest 2 który ma to poprawione. Oczywiście to przy założeniu że oglądasz sam. 

mam oculus rift s a z lepszych rozdziałek to miałem reverba. niestety dopóki w goglach nie będzie ekranow 4k na jedno oko to jakość drastycznie odbiega od tv.

może kilka pytan:

1. jak oceniasz Questa ? można grać w gry ze steam'a? jest zdaje się jakiś "link" do streamowania?  a może kabel?  testowałeś? jest tak dopracowany jak normalny rift/rift s? czyli klikam start gry i gram?

2. na czym oglądasz filmy na quescie? jakaś apka ? da się odpalić film 3d z plyty bd ?

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

1. jak oceniasz Questa ?

Oceniam bardzo dobrze. Fakt, że to działa bez kabli i parę sekund zajmuje założenie tego na głowę i odpalenie Beat Saber jest nieocenione. 

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

można grać w gry ze steam'a? jest zdaje się jakiś "link" do streamowania?  a może kabel?  testowałeś?

Można i działa to generalnie dobrze. Potrzebny jest dobrej jakości kabel USB-C. Oficjalny kosztuje 80 euro i to jest sporo, ja kupiłem jakiś nieoficjalny 3m za niecałe 100 zł. Gry ze steama działają w w większości bez problemów, może w jednej czy dwóch nie wykryło mi kontrolerów, a nie chciało mi się mapować tego ręcznie (niby się da, ale jest to skomplikowane). Po podłączeniu gogli kablem pyta się w goglach czy chcesz się połączyć z kompem i od tego momentu działa bezproblemowo - masz taki sam obszar domowy jak w Rift. 

Gry z biblioteki Oculus, działają w całości bezproblemowo.

Można też grać bezprzewodowo - kupuje się apkę Virtual Desktop za 20$ i streamuje obraz z PC za pomocą WiFi. Działa to też w miarę spoko, ale nadaje się tylko do jakiś spokojniejszych gier. W Beat Saber się nie da grać ze względu na dodatkowe opóźnienie na kontrolerach - widać wyraźnie że ruch rąk jest opóźniony. Nie wiem jak ogarnęli to że ruchy głową w ogóle takiego opóźnienia nie mają. Grałem też bezprzewodowo trochę w Half Life Alyx - bez większych problemów, aczkolwiek trochę widać że obraz bezprzewodowy jest ciut gorszej jakości niż ten połączony kablem. Oczywiście ten połączony kablem też jest kompresowany i gorszej jakości niż to co oferuje Rift, ale za to rozdzielczość samych gogli jest lepsza no i w Quescie są ekrany OLED, co daje dobry kontrast i nasycone kolory (chociaż co mnie dziwi nie ma całkowitej czerni - ekran zawsze trochę świeci)

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

na czym oglądasz filmy na quescie? jakaś apka ? da się odpalić film 3d z plyty bd ?

Skybox VR. Chyba nie obsługuje płyt, ja oglądam wszystko z NASa. Działa bardzo dobrze, po wyłączeniu symulacji dźwięku 3d (Quest ma za słabego proca i sobie z tym nie radzi). Wszystkie formaty 3d działają bez problemów, są napisy, jest wybór ścieżek audio. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, efel napisał:

Skybox VR. Chyba nie obsługuje płyt, ja oglądam wszystko z NASa. Działa bardzo dobrze, po wyłączeniu symulacji dźwięku 3d (Quest ma za słabego proca i sobie z tym nie radzi). Wszystkie formaty 3d działają bez problemów, są napisy, jest wybór ścieżek audio. 

czyli z płyty musze zrobić ISO czy jakiś własny RIP filmu w 3d?

jak RIP to Skybox VR będzie dawał pełne fullhd na każde oko? a nie jakieś HALF SBS?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, klaus71 napisał:

jak RIP to Skybox VR będzie dawał pełne fullhd na każde oko? a nie jakieś HALF SBS?

Nie wiem jak filmy są zapisywane na płycie 3D, czy jesteś w stanie zrobić takiego RIPa FULL SBS. Skybox obsługuje do rozdzielczości 4K na każde oko. Podejrzewam że wszystko i tak się rozbija o bitrate. W praktyce na Queście filmy 'przyrodnicze' oznaczane jako 5K 180 VR, czyli z funkcją rozglądania się chodzą bez problemu, a bitrate takich ślizgaczy dochodzi do 30 Mbitów. Dwie pełne klatki w miarę dobrej jakości fullhd też pewnie jesteś w stanie wcisnąć w takim bitrate.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, efel napisał:

Nie wiem jak filmy są zapisywane na płycie 3D, czy jesteś w stanie zrobić takiego RIPa FULL SBS.

to jak oglądasz filmy 3d - robisz kopię do ISO? i Skybox VR to obsłuży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

to jak oglądasz filmy 3d - robisz kopię do ISO?

MKV albo MP4. ISO nie próbowałem i wątpię czy obsługuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, efel napisał:

MKV albo MP4. ISO nie próbowałem i wątpię czy obsługuje. 

wychodzi że obsługuje bezpośrednio płytki

https://echoshare.co/watch-3d-blu-ray-in-oculus-rift/

chyba że to jakaś inna apka - albo działa tylko na kompie i z QUESTem się nie dogada

wreszcie do czegoś przydałby się napęd BD w kompie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Skybox VR. Chyba nie obsługuje płyt, ja oglądam wszystko z NASa. Działa bardzo dobrze, po wyłączeniu symulacji dźwięku 3d (Quest ma za słabego proca i sobie z tym nie radzi). Wszystkie formaty 3d działają bez problemów, są napisy, jest wybór ścieżek audio. 

kupiłeś płatną wersję?

jest jakaś sensowna alternatywa - bezpłatna?

ewentualnie czemu ten player - jest tak dobry że warto zapłacić - a inne się kaszanią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, klaus71 napisał:

kupiłeś płatną wersję?

jest jakaś sensowna alternatywa - bezpłatna?

ewentualnie czemu ten player - jest tak dobry że warto zapłacić - a inne się kaszanią?

Tak, była w promocji chyba za 6$, żaden wielki wydatek.  Darmowej alternatywy z działającym odtwarzaniem z NASa nie znalazłem, aczkolwiek też nie szukałem zbytnio, bo jak napisałem za 6$ dostałem wszystko co potrzebowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...