Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, madhunt3r napisał:

Oled pod względem jakości obrazu dla mnie ideał, czernie itp. Ale nie chce mieć za każdym razem kiedy włączam go z tylu głowy aby uważać na coś itp. Wiec niestety wole zwykłego Leda gdzie nic się nie wypali i nie będę musiał na nic uważać. Spokojniejszy wybor.

Kupiłem swojego OLEDa na początku czerwca 2017 roku, więc używam go już ponad 3 lata. Gram sporo, a wypaleń brak. Jest tak jak napisał efel - jeżeli jesteś pro graczem i grasz non stop w jedną grę z bardzo jaskrawym HUDem, nabijając w niej tysiące godzin, to może być problem i lepiej brać lcd. Jeżeli zmieniasz gry to nie ma co przesadzać ze strachem - większość wypalonych w internecie OLEDów ucierpiała na skutek pasków informacyjnych, a nie gier. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, R Junk napisał:

Mogę się też założyć, że połowa sprzedanych OLEDów jest wypalona po 2 latach tylko ludzie tego nie widzą lub im to nie przeszkadza.

Przyjmuję zakład. Jak chcesz to rozstrzygnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, efel said:

Przyjmuję zakład. Jak chcesz to rozstrzygnąć?

Napiszemy do LG aby przez webos wyświetliła, każdemu kto używa TV od 2 lat, komunikat z prośbą o odpalenie planszy w magnecie, zrobienia dobrego zdjęcia i przesłania?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno LG wymienia matrycę na gwarancji (tej standardowej 2 letniej od producenta) a po wymianie gwarancja i tak leci od nowa, mało tego wszystko odbywa się w 15min na miejscu u klienta. Można sobie zobaczyć jak to wygląda:

a tutaj nasz rodak opisuje wrażenia po wymianie z koronawirusem w tle jak był strach wpuszczać kogoś obcego do domu.

Można posłuchać co mówi (jemu też matryca się nie wypaliła tylko pixy padły)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, R Junk napisał:

Napiszemy do LG aby przez webos wyświetliła, każdemu kto używa TV od 2 lat, komunikat z prośbą o odpalenie planszy w magnecie, zrobienia dobrego zdjęcia i przesłania?

Prościej byłoby zapytać tu na forum. A jeszcze prościej wydedukować, że nawet gdyby 50% 2 letnich OLEDów było wypalonych i tylko niewielki procent ich użytkowników coś zauważy i przyjdzie z fotką na forum, żeby się poradzić co z tym można zrobić, to  postów/tematów o wypalonych OLEdach mielibyśmy tygodniowo dziesiątki, a mamy kilkanaście rocznie.  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój LG B7V w ciągu 18 miesięcy dwa razy matryca do wymiany ale naszczęscie 

udało się gotówkę odzyskać. Grałem w różne gry jak i kanały tv  różne oglądałem a i tak się wypalił.

Edytowane przez mxmxm
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel poczytaj sobie tematy na forum o B7 który też ponoć na bum cyk cyk już się nie wypalał.  Po 2-3 latach to dopiero wychodzi naprawdę jak jest a i tak niemało osób w tym okresie już ma po 2 wymiany na gwarancji. To nie jest trwała technologia o tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vader_4747 napisał:

Kupiłem swojego OLEDa na początku czerwca 2017 roku, więc używam go już ponad 3 lata. Gram sporo, a wypaleń brak. Jest tak jak napisał efel - jeżeli jesteś pro graczem i grasz non stop w jedną grę z bardzo jaskrawym HUDem, nabijając w niej tysiące godzin, to może być problem i lepiej brać lcd. Jeżeli zmieniasz gry to nie ma co przesadzać ze strachem - większość wypalonych w internecie OLEDów ucierpiała na skutek pasków informacyjnych, a nie gier. 

Ja kozystałem z LG B9 w roli "monitora" do gier (głównie PC)

Mój "stary" B9 szybciej oddałem ojcu do sypialni przesiadając się na nowszy model (CX) i ma się do dzisiaj dobrze a ograłem na nim np. Wolcen: Lords of Mayhem z "morderczym" GUI "na pół ekranu" i nic się nie wypaliło. "Rypałem" dzień w dzień po kilka godzin, lvl, farmienie itemów itp. (taka gra w stylu Diablo)

LTiImxP

Moja fotka z wyżej wymienionej gry na B9

Nie wypinam OLED'a z listwy i nie mam problemów (matryca sama się czyści po wył. TV) co nie znaczy że nigdy to nie nastąpi bo jednak trafiają się osoby które zgłaszają takie przypadki. 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wypalenia OLEDów to nie jest czy, tylko kiedy.Tak samo jak losowy jest banding i nierównie podświetlenie/zabarwienie tak nie równo będą się matryce wypalać. Jeden będzie miał szczęście i pociśnie 5 lat, inny rok. Jednemu będzie to przeszkadzać bardziej, innemu mniej. I jasne, nie wiem czy to 50%, ale przypuszczam, że ogólnie dużo wypaleń jest ignorowanych. Tak jak ludziom nie przeszkadza blooming w LCD (HDR nie użyteczny z napisami), opóźniony dźwięk przez ARC we wszystkich webosach,  wolny android w starszych Sony, tak jestem pewien, że z wypaleniami jest podobnie. Nie przeszkadza, albo nie widzą jak się palcem nie wytknie (i dobrze hehe).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być korzystałem oczywiście sorry piszę z "fona" 🤗

Znajomy z innego forum kadajo (nie będę już linkować) ostatnio zamieścił foty z monitora na matrycy VA od MSI i jakie było zdziwienie że są ślady "wypalenia"

Nic nie jest wieczne, to tylko elektronika jak ma się coś zepsuć to i tak padnie bez znaczenia czy to LCD czy OLED.

20200819-132452

I nie wiem czy kogoś to interesuje ale monitory OLED też już robią dla graczy na matrycach LGD więc chyba się do tego nadają skoro takie robią😉 

https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/dell-aw5520qf-monitor/pd

 

Edytowane przez azgan
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

@efel poczytaj sobie tematy na forum o B7 który też ponoć na bum cyk cyk już się nie wypalał.  Po 2-3 latach to dopiero wychodzi naprawdę jak jest a i tak niemało osób w tym okresie już ma po 2 wymiany na gwarancji. To nie jest trwała technologia o tyle. 

Na bieżąco śledzę wątek B7 i nie muszę nic czytać. Niemało osób ma już po 2 wymiany na gwarancji? Niemało to znaczy wg Ciebie ile? Bo ja pamiętam takich przypadków 2-3 góra plus kilka pojedynczych wymian B7mki i kilka C7mki. Nie twierdzę że temat wypaleń jest nieistotny i go nie ma, ale podajesz po prostu nieprawdziwe informacje i manipulujesz stosując takie skróty myślowe jak 'niemało osób miało po 2 wymiany na gwarancji'.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to Ty teraz manipulujesz bo ja też czytam w miarę regularnie forum i te '2-3 osoby" to trzeba pomnożyć razy 3 minimum. 

Sam przyznałeś też że były przypadki w innych modelach LG OLED, a przecież niektórzy uparcie pisali (i nadal to robią) że problem dotyczył tylko starszych modeli. 

Taka technologia i tyle. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Że też mi nie chce się nic wypalić na OLED65B7, a chętnie bym przygarnął nową matrycę

5000 godz przepracowane

50% czasu ps4 pro, 50% Apple TV, Netflix

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez znaczenia co się psuje (czy to matryca się kiedyś wypali w OLED czy padną strefy FALD w LCD) to wymaga i tak ingerencji serwisu. Teraz nie robią już elektroniki na 10 lat tylko jest dobrze jak podziała jeszcze jakiś czas po gwarancji. Bardziej istotne jest jak sprawnie działa serwis i czy gwarancja leci od nowa po naprawie. W plazmach też było straszenie jak to się szybko wypalają a wiele osób ma je do dzisiaj i żyją bez awarii.

Od tego jest gwarancja żeby spać spokojnie i się nie zastanawiać co może paść w TV 😉. Po gwarancji LCD też może się zepsuć - jak matryca nie do wymiany to płyta główna lub zasilacz etc. Nie mamy na to wpływu jednemu podziała 5 lat a innemu zaliczy zgon w czasie gwarancji lub zaraz po jej upływie.

Podam inny przykład znajomego 

LCD niby takie super i trwałe a jego QLED Philipsa już po pół roku zaliczył zgon i wizytę w serwisie. To też nie wygląda doborze 

c5XIQ2

Screenshot-20200819-162018-Samsung-Internet

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, R Junk napisał:

opóźniony dźwięk przez ARC we wszystkich webosach,

 

Zaciekawiłeś mnie i choć mało to dla mnie ważne, postanowiłem sprawdzić.

Na B7 i C8 synchronizacja AV jest idealna przez ARC - sprawdzałem planszami testowymi z Youtube.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowe oprogramowanie 3.10.44

Aktualnie brak informacji jakie poprawki zawiera, jedna z opinii z sieci podaje info, że podobno rozwiązuje problem przerw dźwięku z ATV 4K (apple tv)

Edytowane przez tesbor
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, LV426 napisał:

Sam przyznałeś też że były przypadki w innych modelach LG OLED, a przecież niektórzy uparcie pisali (i nadal to robią) że problem dotyczył tylko starszych modeli. 

Taka technologia i tyle. 

Jak już czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Problem o wiele bardziej dotyczył starszych modeli. Nikt nigdy nie pisał że problemu wypaleń już nie ma. Panele OLED przed rokiem 2017 były o wiele bardziej podatne na wypalenia. Co nie znaczy że każdy TV wyprodukowany w 2016 się wypalił. Jeżeli miałbym to odnieść na skalę forumową to wypalonych OLEDów LG z serii 6 się tu przewinęło kilkanaście, do dwudziestu maksymalnie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Barnaba said:

Zaciekawiłeś mnie i choć mało to dla mnie ważne, postanowiłem sprawdzić.

Na B7 i C8 synchronizacja AV jest idealna przez ARC - sprawdzałem planszami testowymi z Youtube.

Moje B9, sklepowe B9 i C9 i jakiś low-endowy LCD na który trafiłem u znajomych, wszystkie mają rozwalony dźwięk z YouTube, nawet ARC nie trzeba. Na innych aplikacjach bez ARC jest w miarę ok, przez ARC u mnie B9 (z Marantz SR5011), jest opóźnienie. Na avforums temat poruszany już setki razy, wystarczy wygooglać LG audio delay, szczególnie YT.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, R Junk napisał:

Moje B9, sklepowe B9 i C9 i jakiś low-endowy LCD na który trafiłem u znajomych, wszystkie mają rozwalony dźwięk z YouTube, nawet ARC nie trzeba. Na innych aplikacjach bez ARC jest w miarę ok, przez ARC u mnie B9 (z Marantz SR5011), jest opóźnienie. Na avforums temat poruszany już setki razy, wystarczy wygooglać LG audio delay, szczególnie YT.

A wziąłeś pod uwagę te kwestie?:

  • na opóźnienie dźwięku mają wpływ ustawienia obrazu - szczególnie używanie upłynniacza, który musi dodać te 100-200 ms opóźnienia. Ja upłynniacza nie trawię i zawsze mam wyłączony.
  • Twoja metoda testowania może być zła - nagrywanie telefonem w slow motion jest bez sensu, bo skąd wiesz czy telefon idealnie synchronizuje nagrywany dźwięk z obrazem? (zaryzykuję stwierdzenie że tego nie robi prawidłowo, a szczególnie w slo-mo)

Sprawdzałem ten filmik, który kiedyś wrzuciłeś na swoim B7 i ja żadnego opóźnienia nie zauważyłem zarówno na głośnikach wbudowanych jak i na głośnikach podłączonych optykiem.

https://www.youtube.com/watch?v=TjAa0wOe5k4

Edytowane przez efel
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam upłynniaczy z tego samego powodu. Nawet jakbym używał to nie powinno mieć znaczenia ponieważ TV powinien to skompensować i zsynchronizować. Dodatkowo gdyby było jak mówisz to efekt byłby albo odwrotny (jeżeli TV najpierw procesował audio), albo z o tym samym opóźnieniu (jeżeli TV najpierw procesuje obraz, z potem dźwięk).

Testuje na slo-mo jako dowód na to co widzę/słyszę. Ja nie włączyłem sobie filmiku z [beeep]y aby szukać problemu, kurde w ogóle nie przyszło mi do głowy takie coś sprawdzić przed zakupem. Tylko zacząłem używać TV i widzę, że jest kaszana, że lip-sync jest zrąbany, więc zacząłem googlać o co chodzi i gdzie jest ręczne ustawienie synchronizacji (nie ma, da się tylko pogorszyć). Sam pomysł ze slow-mo, nie jest mój, ktoś już tak zrobił. I też przyszło mi do głowy sprawdzić czy to czasem slo-mo nie ma synca, więc nagrałem te filmik z YT parę razy na swoim laptopie, gdzie problemu nie widzę. Jest idealnie zgrane. Tak samo jak nagram w slo-mo YT z shielda (shield->av->tv), to test mi się też sprawdza i jest na odwrót, dźwięk 20-30 ms za wcześnie, ale to można sobie na ampli skompensować i jest git wtedy.

I oto mi własnie chodzi, masa osób tego nie zauważy, albo nie ma  z tym problemu, albo się przyzwyczai. Tak jak do bandingu, bloomingu, nierównego podświetlania czy słabych wypaleń. Mnie np bleeding nigdy szczególnie nie drażnił w LCD, albo szybko przestałem zwracać uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tesbor napisał:

jest nowe oprogramowanie 3.10.44

Aktualnie brak informacji jakie poprawki zawiera, jedna z opinii z sieci podaje info, że podobno rozwiązuje problem przerw dźwięku z ATV 4K (apple tv)

Dzięki piękne za info o aktualizacji FirmWare 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, R Junk napisał:

I oto mi własnie chodzi, masa osób tego nie zauważy, albo nie ma  z tym problemu, albo się przyzwyczai. Tak jak do bandingu, bloomingu, nierównego podświetlania czy słabych wypaleń. Mnie np bleeding nigdy szczególnie nie drażnił w LCD, albo szybko przestałem zwracać uwagę.

Zgadzam się, choć tylko częściowo ;) Przyzwyczaiłem się np do lekko żółtego zabarwienia matrycy OLED z jednej strony - na tyle słabe, że normalnie nie do zauważenia.

No ale np blooming, czy clouding na LCD przekracza moje poziomy tolerancji.

Wracając do tematu... Być może masz rację, że taki błąd jest popularny w telewizorach LG. Ja go chyba jednak nie doświadczyłem. Sporo również czytam for i też mi to umknęło.

Być może coś źle testuję?

Czy np taki filmik jest wg ciebie odpowiedni? 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnego problemu z synchronizacją dźwięku u siebie nie widzę ani na nowym CX ani na  modelu z tamtego roku a specjalnie to teraz sprawdziłem i wszystko jest O.K zarówno z dekodera NC+ jak i appki Netflixa. 

W testach i recenzjach też nie wiedziałem żeby gdzieś wspominali o takim problemie.

Kolejny TIP - może się to komuś przyda 

Wpisujemy na pilocie "1113111" (Tak jak jest to pokazane na filmiku) dzięki czemu możemy zyskać dostęp do sekretnych (dodatkowych) opcji CX'a

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B9 nie ma opóźnień  dźwięku na wyżej załączonych testowych filmach youtube,  używam softu 04.80.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...