Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje, że nie będę żałował wyboru LG OLED CX. Jeśli coś mi się wypali w ciągu roku to chyba pod koniec gwarancji będzie trzeba podać sobie rękę z Samsungiem i wybrać QLED'a który niestety będzie odstawał jakością obrazu, ale da mi wywnętrzy spokój i będę mógł go zostawiać na dłużej na wybranych kanałach nie martwiąc się o wypalenia. Posiadanie OLED'a to trochę tak jakbyś miał małe dziecko które ciągle musisz pilnować i o nie dbać. Na OLED'a trzeba chuchać i dmuchać co jest trochę irytujące bo nie możesz sobie pozwolić na dłuższe oglądanie kanałów informacyjnych i innych kanałów z logiem stacji co niestety miałem wcześniej w zwyczaju. Zakup trochę nieprzemyślany patrząc na to co głównie oglądam, ale cóż... Człowiek uczy się na swoich błędach, a czy to będzie błąd to już zobaczymy w przyszłości.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie sam odpowiem na poprzednie pytanie. Modele BX i CX różnią się ilością portów HDMI 2.1 (tylko dwa w serii BX) oraz BX ma mniej wydajny procesor. I teraz tak, o ile ilość portów mnie nie martwi, bo dwa next geny podłączę, to z czym się może wiązać mniej wydajny procesor? Tak podsumowując, to opłaca się brać serię BX za 5800 zł. (55 cali)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ImageX7 napisał:

Mam nadzieje, że nie będę żałował wyboru LG OLED CX. Jeśli coś mi się wypali w ciągu roku to chyba pod koniec gwarancji będzie trzeba podać sobie rękę z Samsungiem i wybrać QLED'a który niestety będzie odstawał jakością obrazu, ale da mi wywnętrzy spokój i będę mógł go zostawiać na dłużej na wybranych kanałach nie martwiąc się o wypalenia. Posiadanie OLED'a to trochę tak jakbyś miał małe dziecko które ciągle musisz pilnować i o nie dbać. Na OLED'a trzeba chuchać i dmuchać co jest trochę irytujące bo nie możesz sobie pozwolić na dłuższe oglądanie kanałów informacyjnych i innych kanałów z logiem stacji co niestety miałem wcześniej w zwyczaju. Zakup trochę nieprzemyślany patrząc na to co głównie oglądam, ale cóż... Człowiek uczy się na swoich błędach, a czy to będzie błąd to już zobaczymy w przyszłości.

Mam Oled'a i powiem, że nie chcę nic innego. 

Obraz w Oled'dzie po kalibracji jest miękki, plastyczny jak w plazmie. Wygląda tak, jak bym patrzył przez okno.

Miałem Sony x4500, Panasonica D900, Samsunga KS9500 i 90R . Teraz mam Oled'a i nigdy już nie kupię Lcd! Nigdy! To byłby krok w tył.

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dewey napisał:

A ja sobie sam odpowiem na poprzednie pytanie. Modele BX i CX różnią się ilością portów HDMI 2.1 (tylko dwa w serii BX) oraz BX ma mniej wydajny procesor. I teraz tak, o ile ilość portów mnie nie martwi, bo dwa next geny podłączę, to z czym się może wiązać mniej wydajny procesor? Tak podsumowując, to opłaca się brać serię BX za 5800 zł. (55 cali)?

Wiem gdzie są CXy 55 w cenie 5799 więc się nie opłaca 😋 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Stoje przed wyborem nowego TV do salonu i chcialbym prosic o Wasza pomoc. 

Obecnie mam LG 55UH8507. Po poczytaniu wielu testow i recrnzji wybor ograniczylem do dwoch modeli - LG CX OLED 65 cali i Samsung Q80T lub Q90T w 65 lub 75 calach. 

Gram bardzo duzo na konsoli (XoneX, 10 listopada wpada Series X), do tego sporo Netflixa i programow TV, takze tych informacyjnych z paskami. :)

Chcialbym sprobowac OLEDa, ale oczywiscie boje sie wypalen. Poza tym dla mnie plusy dla LG to:

- webOS i pilot magic, ktorego mam obecnie i bardzo mi to pasuje, a dodatkowo nie musialbym sie jakos duzo uczyc po zmianie TV,

- 4 HDMI 2.1, ktorych zapewnie nie uzyje, no ale sa

- jack 3.5mm

Minusy, procz mozliwosci wypalenia to:

- brak trybu Motion Plus Gra

 

Za Samsungiem plusy to:

- w cenie 65 oleda mo dorwac Q80T w 75 calach

- tryb Motion Plus Gra

minusy to:

- pilot (wole ten od LG) 

- brak jacka 3.5mm, a wiec soundbara tez bym musial kupic,

- to samsung, a szczerze mowiac jestem antysamsungowcem

 

Co byscie wybrali w tym przypadku? Okna w salonie mam na wschod, wiec bezposrednio slonce mam tylko rano :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwietas Też stałem przed takim wyborem i wybrałem CX bo nigdy nie miałem OLED'a i chciałem w końcu wypróbować tą technologię. W sumie CX jest najlepszym wyborem, ale niestety musisz się pożegnać z kanałami informacyjnymi i kanałami gdzie logo jest bardzo jasne, a niestety są jeszcze takie kanały np. AXN Spin i wiele, wiele innych. Wypalenia wcześniej czy później się pojawią i z tym musisz się z góry pogodzić - no chyba że na tym TV będziesz oglądał tylko filmy na Netflixie gdzie nie ma stałych elementów. Jeśli będziesz godzinami grał i oglądał kanały informacyjne i inne kanały z logami stacji to wypalenia wcześniej czy później się pojawią i to jest raczej nieuniknione. 

Edytowane przez ImageX7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ImageX7 napisał:

@Kwietas Też stałem przed takim wyborem i wybrałem CX bo nigdy nie miałem OLED'a i chciałem w końcu wypróbować tą technologię. W sumie CX jest najlepszym wyborem, ale niestety musisz się pożegnać z kanałami informacyjnymi i kanałami gdzie logo jest bardzo jasne, a niestety są jeszcze takie kanały np. AXN Spin i wiele, wiele innych. Wypalenia wcześniej czy później się pojawią i z tym musisz się z góry pogodzić - no chyba że na tym TV będziesz oglądał tylko filmy na Netflixie gdzie nie ma stałych elementów. Jeśli będziesz godzinami grał i oglądał kanały informacyjne i inne kanały z logami stacji to wypalenia wcześniej czy później się pojawią i to jest raczej nieuniknione. 

No ale bez jaj, przecież może sobie obejrzeć wiadomości parę razy dziennie czy jakiś serial na AXNie:) chodzi raczej żeby nie leciał ten program w kółko :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koowall No i dlatego z OLEDem jest jak z dzieckiem - trzeba go pilnować i nie zostawiać na kilka godzin bez opieki 😄. Swojego Sony XD93 mogłem zostawiać na kanale informacyjnym na cały dzień i nic nie było, a z CX'em już byłby problem 😐.

Edytowane przez ImageX7
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Koowall napisał:

Wiem gdzie są CXy 55 w cenie 5799 więc się nie opłaca 😋 

Gdzie? :) Ale od razu z góry uprzedzam, że interesują mnie raty 0, bo za dużo wydatków przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ImageX7 napisał:

@Koowall No i dlatego z OLEDem jest jak z dzieckiem - trzeba go pilnować i nie zostawiać na kilka godzin bez opieki 😄. Swojego Sony XD93 mogłem zostawiać na kanale informacyjnym na cały dzień i nic nie było, a z CX'em już byłby problem 😐.

Hehhe ja właśnie muszę swojego 55XE9305 sprzedać i chce zainwestować w CXa o tym samym rozmiarze. Jednak dużo filmów w 4k oglądam z BR i denerwują mnie mało nasycone kolory oraz to że napisy białe rozjaśniają mi ta część ekranu gdzie się pojawiają... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dewey napisał:

Gdzie? :) Ale od razu z góry uprzedzam, że interesują mnie raty 0, bo za dużo wydatków przede mną.

Na pewno z polskiej dystrybucji? Czy ze sklepów z ceneo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo takie to i ja na allegro znajdę, TV musi być z 23% VAT i w opcji z ratami 0%, tak jak ma to miejsce w EURO RTV,  jak zna takie źródło, to może poratować linkiem, w przeciwnym wypadku, to szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koowall A tryb HDR to już w ogóle jakieś nieporozumienie w tym modelu, wszystko ciemne i szare...

Edytowane przez ImageX7
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ImageX7 napisał:

@Koowall A tryb HDR to już w ogóle jakieś nieporozumienie w tym modelu, wszystko ciemne i szare...

Ta jasne. Poza tym klania się kalibracja ekranu. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wincent19 napisał:

Ta jasne. Poza tym klania się kalibracja ekranu. 

Kurde, niby dużo nitów ma ten tv, a efektu wow nigdy u mnie nie wywołał... 

Tak samo jeżeli chodzi o Dolby Vision... Mam wrażenie, że bez niego lepiej całość wygląda na płytach, a porównanie mam bo UBP-x700 ma opcję ręcznego jego włączania przy filmach z płyt 4k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego "efektu wow" oczekujesz,  poza tym kazdy ma inne wymagania inne oczy itd oraz potrzebna kalibracja zeby wyciągnąć max korzyści. 

Ja jestem zadowolony z Cx'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, wincent19 napisał:

Nie wiem jakiego "efektu wow" oczekujesz,  poza tym kazdy ma inne wymagania inne oczy itd oraz potrzebna kalibracja zeby wyciągnąć max korzyści. 

Ja jestem zadowolony z Cx'a.

My wyżej z imageX7 odjechaliśmy od tematu do Sony xe9305 😄

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle ile kosztuje wymiana matrycy w modelu CX 65" już po gwarancji producenta?

Edytowane przez ImageX7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ImageX7na bank dużo, prawie tyle co nowy TV, wiem, bo pytałem ostatnio o mojego dwuletniego B7, który się wypalił, a ja kapnąłem się tydzień po gwarancji. Facet krzyknął 5000 zł. Wyśmiałem go, bo za TV w 2018 dałem 5500 zł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że OLED'a najlepiej jest sprzedać z 2-3 miesiące przed końcem gwarancji, trzymanie OLED'a po gwarancji to jak stąpanie po bardzo cienkim lodzie. Bez gwarancji ciężko jest sprzedać OLED'a i odzyskać część kasy 😐. Ciekawe ile dostanę za CX'a 65" w stanie idealnym z półroczną gwarancją producenta, ktoś może orientuje się w cenach? Prawdopodobnie będzie tak, że za 1,5 roku sprzedam CX'a i kupię jego następce.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale idąc Twoim tokiem rozumowania, to kto kupi używanego OLEDa, któremu gwarancja kończy się za 2-3 miesiące, skoro jak sam piszesz, jest to stąpanie po cienkim lodzie :) Ja bym nie kupił, no chyba, że za 50% wartości, jak nie mniej. Zauważ, że większość ludzi się na tym nie zna, więc jak będzie miała do wyboru kupno 2 letniego TV, z końcówką gwarancji, za 2500 zł., a nówkę LCD z salonu w tej samej cenie, lub poniżej , z gwarancją i w odroczonych ratach 0%, to wybierze drugą opcję. Już nie wspomnę jak te telewizory tracą na wartości. Ja kupiłem swojego za 5500 zł., ten sam model, ale rok wcześniej, chodził po 10000 zł. i mówimy o nowych, za używany zapłaciłbym pewnie z 2500 zł., więc po roku to ponad 70% w dół.

Edytowane przez dewey
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ImageX7 napisał:

Czyli wychodzi na to, że OLED'a najlepiej jest sprzedać z 2-3 miesiące przed końcem gwarancji, trzymanie OLED'a po gwarancji to jak stąpanie po bardzo cienkim lodzie. Bez gwarancji ciężko jest sprzedać OLED'a i odzyskać część kasy 😐. Ciekawe ile dostanę za CX'a 65" w stanie idealnym z półroczną gwarancją producenta, ktoś może orientuje się w cenach? Prawdopodobnie będzie tak, że za 1,5 roku sprzedam CX'a i kupię jego następce.

A czemu chcesz sprzedać? Taki post raczej nie zachęca do zakupu... 

BTW czy rozszerzona gwarancja także obejmuje wypalenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koowall Nie ma rozszerzonej gwarancji w LG, sam ostatnio pytałem o to LG na Facebooku. Jak jakiś sklep oferuje "rozszerzoną gwarancję" to znaczy, że jest to ubezpieczenie, a ubezpieczenie nie obejmuje wypaleń i w ogóle nie warto w to się pakować. Z tego co słyszałem to jedynie Panasonic i Sony oferują rozszerzoną gwarancję do 5 lat. Sprzedam dopiero za 1,5 roku jak gwarancja będzie dobiegała końca. Tak jak napisałem wcześniej, trzymanie OLED'a po gwarancji to jak stąpanie po cienkim lodzie, wypali Ci się matryca i zostajesz z tym sam. Lepiej jest sprzedać pod koniec gwarancji i odzyskać chociaż 3-4 tys. dokładasz od siebie 4 tys. i bierzesz nowszy model. Gdzieś na forum czytałem, że jak wymieniasz matrycę w ramach gwarancji to gwarancja liczona jest od nowa - 2 lata, ale nie wiem czy to prawda.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ktoś ma kupić niby takiego oleda z ryzykiem ze za kilka miesiacy się wypali? A Ty będziesz zadowolony z nowego? Słabe bardzo egoistyczne.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pisałem, ale do kolegi nie dociera :) No nic, powodzenia w sprzedaży 2 letniego OLEDA, z końcówką gwarancji, za 3-4 tys., kiedy po tyle chodzą roczne modele w sklepach pokroju EUR RTV. Ja np. teraz przymierzam się do kupna nowego B9 za 4300 zł. w Media Expert. W życiu by mi do głowy nie przyszło żeby dać 3-4 tys. za przykładowo używanego C8 (to był topowy model, który ma teraz 2 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...