Jump to content

Koowall

Użytkownik
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

38 Excellent

About Koowall

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Także mam już Oreo na pokładzie, oglądam filmy UHD na ubpx700 i nie zauważyłem nic złego oprócz tego że system teraz chodzi o wiele szybciej.
 2. Siema, na płytce jest tylko demo prezentacja soundbara - jadą samochody, lata helikopter, wybuchają sztuczne ognie, pada deszcz etc. Z głośnikami tylnymi kupiłeś odrazu? Robią mega dużą różnicę jednak. Jeżeli chodzi o moje problemy to konsole udało mi się podłączyć przez soundbar w końcu, a uhd player obraz puszczony bezpośrednio do tv, a dźwięk oddzielnym hdmi do soundbara. Sam soundbar podłączony hdmi do Arc.
 3. Hmmmn czy jest efekt wow - nie powiedziałbym... Gra mocarnie, filmy z tylnymi głośnikami grają bardzo fajnie, szczególnie te z Atmosem w 4k. Od siebie mogę polecić. Jest to droga impreza, ale jak dla mnie gdzie mam ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu to rozwiązanie idealne.
 4. Pytanie o Netflixa - mam wrażenie, że po ostatniej aktualizacji nie chce mi netflix odtwarzać 5.1 po optyku i mam tylko głuchą ciszę... Stereo idzie normalnie, nie wina kabla bo sprawdzałem dwa. Czy wejście mogło się także popsuć i nie wypuszcza 5.1? Po HDMI idzie normalnie. Zniknęła mi także adnotacja 5.1 która zawsze się pokazywała w miejscu jaki dźwięk obsługuje film, zaraz koło formatu obrazu.
 5. Zmierzę w weekend ? Głośniki są bezprzewodowe z własną wtyczką, tak jak pisałeś. We Wrocławiu chciałem zobaczyć jak grają Z9R to mi w Saturnie powiedzieli, że tylko na zamówienie dostępne są bo słabe bardzo zainteresowanie nimi...była promo na soundbar i dawali głośniki za 1 PLN... szkoda, że kupiłem wcześniej... Jestem bardziej niż zadowolony teraz, dźwięk z soundbara i głośników tworzą jakby kopułę i teraz nie dość, że 5.1 to jeszcze z namiastką Atmosa ?
 6. Hej, narazie nad moją sprawą mędrkują inżynierowie że Sony, w dowód zadośćuczynienia że tak długo przedłużyli mi gwarancję tv o 3 miesiące. Jeżeli chodzi o Twoje pytanie - tak, info wyświetla się na tv lub na wyświetlaczu soundbara zależnie od źródła. Dokupilem głośniki tylne SA Z9R, teraz to chodzi tak jak powinno od początku.
 7. Skontaktowało się Sony ze mną, że wg nich problemem jest TV, a nie soundbar. Narazie dostarczyłem im dowód zakupu, zobaczymy co zaproponują...
 8. Niestety lip sync występuje zarówno po ARC(mniejszy) jak i po optyku (większy). Nie da rady zniwelować, bo potrzebowałbym zmienić na minus, a soundbar tylko na plus działa. Nie da rady, TV Sony mają dwa wejścia HDMI, jedno z nich to także ARC, które obsługują format rozszerzony obrazu. Do jednego jest podłączony soundbar więc zostaje tylko jedno. Mam PS4 Pro i odtwarzacz UHD. Mam sobie wybrać z czego aktualnie chce skorzystać i bawić się każdorazowo w przepinanie kabli? No fucking Way... Sony Polska nie potrafiło rozwiązać mojego problemu i przekazało sprawę do Sony Europe...
 9. Pytanie z innej beczki - niedługo minie mu rok z 55xe9305 ? czy warto brać dodatkową gwarancję w SC na 5 lat? Pytam, bo jednak to prawie 1k PLN..
 10. Chyba wszędzie gdzie się da zostawiłem swój post ? zrobiłem mega obszerny opis, nagrałem film na YT, dzwonię wciąż do Sony... Znalazłem parę osób z takim problemem jak ja, ale niestety bez żadnych rozwiązań. Co najśmieszniejsze dotyczą one nie tylko tego modelu, ale ogólnie soundbarow Sony i problemów z przekazywaniem 4k. Znalazłem też jeden przypadek gdzie tv i soundbar od Sony nie chciały dobrze ze sobą współpracować, a ten sam soundbar z tv od Samsunga smigał aż miło. Już nawet byłbym w stanie zrezygnować z Bravia Sync, ale w tym przypadku dźwięk z tv przez optyka ma lip sync, który mógłbym łatwo skorygować jeżeli soundbar miałbym możliwość korekty na "-", a nie tylko na "+". Już dawno skończyły mi się pomysły... Ogólnie gram to bardzo ładnie i jestem zadowolony, ale takie problemy dyskwalifikują ten sprzęt. Ja rozumiem, że nie prześle sygnału RGB 10bit, ale po to mam poustawiane na AUTO wszędzie żeby sam sobie sygnał rozpoznał z czym ma ewidentny problem...
 11. Nie zrozumieliśmy się albo ja sie źle wyraziłem ? bez restartu softu nic co jest w 4k nic przejdzie przez soundbar. Cały czas jestem w kontakcie z serwisem technicznym Sony i narazie bez skutku. Mam wrażenie, że wypuścili partię wadliwych soundbarow i nie potrafią się przyznać...
×
×
 • Create New...