Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Co do problemów sieciowych z Netflix:

testujcie z przeglądarki www wbudowanej w telewizor na witrynie fast.com (to chodzi na serwerach Netflix).

Jeżeli na każdym urządzeniu w domu wyniki w godzinach szczytu (to ważne) będą słabe tzn mniej niż 10 mbit, a łącze macie lepsze to znak że wasz dostawca internetu ma problem z dostępem do serwerów Netflix i jemu należy ten fakt zgłosić. Pomiędzy Waszym domem a serwerem Netflix jest cała infrastruktura sieciowa, która ma wąskie gardła. Jeżeli dostawca puszcza Was rurą która gdzieś się później zatyka sami nic z tym nie zrobicie a i sam Netflix też tu nie pomoże. Ja tak miałem i namierzenie tego problemu trochę mi zajęło, później dostawca internetu też się głowił ale finalnie sprawa rozwiązana po jego stronie. 

Co do karty sieciowej 100 mbit w TV: to ograniczenie jest przy połączeniu kablem, na wifi można wyciągnać około 2-3 razy więcej. 100 mbit w 99% przypadków wystarcza. Do najlepszej jakości Netflixa potrzebujecie 15 mbit, na Apple TV może być potrzebne trochę więcej, ale też mniej niż 100. Jedynym scenariuszem gdy setka nie wystarcza jest taki: macie domowy serwer NAS na którym trzymacie własnoręcznie wykonane ripy płyt Bluray 4K z bitrate większym niż 100 mbit (to co można znaleźć w sieci mieści się z reguły w tych 100 mbitach).

Jeżeli chodzi o ustawienia do WiFi żeby przekroczyć setkę to potrzeba WiFi na 5 ghz i najważniejsza jest szerokość kanału (40 albo 80 Mhz). Sam nr kanału też trzeba dobrać metodą prób i błędów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 07:22, sircreed napisał:

No i padło na oled55bx3 po promce za 4400.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia przeglądanie nowego tv zaczynałem od 2500 😀

Gdzie taka promka? Na tą chwilę widzę, że najtaniej jest w EURO po 4800. Czy ktoś się orientuje czy model BX3 (czyli jak rozumiem B10) ma szybszą kartę sieciową od B9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marek Maśniak napisał:

Gdzie taka promka? Na tą chwilę widzę, że najtaniej jest w EURO po 4800. Czy ktoś się orientuje czy model BX3 (czyli jak rozumiem B10) ma szybszą kartę sieciową od B9?

Nie ta sama karta sieciowa  co w b9  jest w cx i bx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OLED65B9SLA, wcześniej miałem 55B7PLA, podłączony soundbar Yamaha ATS-2070 po HDMI ARC, o ile dźwięk był w B7 o tyle B9 zachowuje się dziwnie, soundbar włącza się razem z TV, można nim sterować pilotem TV ale nie ma dźwięku... Co powinienem sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JohnnyCash napisał:

Mam OLED65B9SLA, wcześniej miałem 55B7PLA, podłączony soundbar Yamaha ATS-2070 po HDMI ARC, o ile dźwięk był w B7 o tyle B9 zachowuje się dziwnie, soundbar włącza się razem z TV, można nim sterować pilotem TV ale nie ma dźwięku... Co powinienem sprawdzić?

Pod które hdmi podłczyłeś sounbar ...?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kino Panasonic, też mam czasem takie problemy. Jeśli np. załączę Ultraboxa, to po HDMI-CEC włącza się też kino, ale niema głosu. Jeśli z kolei włączam TV, to kino się samo nie włącza mimo poprawnych ustawień. U mnie rozwiązaniem jest ustawienie przycisku włączania dekodera na pilocie (prawy górny róg) na włączanie kina. Wtedy włączam TV, potem kino i zazwyczaj dźwięk jest, choć też nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ronaldo864 napisał:

Pod które hdmi podłczyłeś sounbar ...?...

No właśnie pod niewłaściwe, pod ARC na soundbarze, ale na TV dałem złe :) Skorygowałem i bangla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 14:45, efel napisał:

 

Co do karty sieciowej 100 mbit w TV: to ograniczenie jest przy połączeniu kablem, na wifi można wyciągnać około 2-3 razy więcej. 100 mbit w 99% przypadków wystarcza. Do najlepszej jakości Netflixa potrzebujecie 15 mbit, na Apple TV może być potrzebne trochę więcej, ale też mniej niż 100. Jedynym scenariuszem gdy setka nie wystarcza jest taki: macie domowy serwer NAS na którym trzymacie własnoręcznie wykonane ripy płyt Bluray 4K z bitrate większym niż 100 mbit (to co można znaleźć w sieci mieści się z reguły w tych 100 mbitach).

Jeżeli chodzi o ustawienia do WiFi żeby przekroczyć setkę to potrzeba WiFi na 5 ghz i najważniejsza jest szerokość kanału (40 albo 80 Mhz). Sam nr kanału też trzeba dobrać metodą prób i błędów. 

Jaką prędkość udało Ci się uzyskać po wifi? Kombinowałem u siebie wifi 5 GHz, szerokością pasma i kanałami... Dalej jest tak samo jak po kablu czyli ok 50-60 mbit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam wpis dla tych którzy nadal obawiają się wypaleń w OLED. Wiem że źródło może nie być nieprzekonywujące, ale widać żę podchodzą do sprawy rzeczowo.

Cytat:

"6. Zapomnij o retencji obrazu, wypaleniu lub innym zjawisku

Występuje kilka firm, które stosują takie hasła w ramach swojej strategii marketingowej, ale naprawdę takie zjawiska rzadko występują w jakichkolwiek telewizorach OLED lub LCD. W rzeczywistości wszystkie telewizory LG OLED korzystają ze specjalistycznej technologii, która nie tylko chroni ekran przed uszkodzeniami, ale ma także właściwości regenerujące.

Można skorzystać z trzech opcji w ustawieniach wyświetlacza OLED, aby zachować jakość obrazu. Przesunięcie ekranu (Screen Shift) pozwala na niewielkie przesunięcie ekranu w regularnych odstępach czasowych; Redukcja błędów wyświetlacza (Clear Panel Noise) resetuje telewizor w taki sposób, że oczyszcza piksele, a Sterowanie siłą luminacji (Logo Luminance Adjustment) wykrywa statyczne detale na ekranie i przyciemnia je automatycznie, aby zapobiec stałej retencji obrazu.

Oprócz podanych wyżej funkcji, Odświeżanie pikseli (Pixel Refresher) może automatycznie wykryć degradację dowolnego piksela oraz ją odpowiednio skompensować. Ponadto może wykryć wzrost napięcia tranzystora cienkowarstwowego, gdy telewizor jest wyłączany. To pozwala na wykrycie i przeciwdziałanie degradacji piksela przez jego porównanie z ustawioną wartością referencyjną.

Połączenie tych technologii pozwala na czerpanie przyjemności z oglądania telewizora LG OLED."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 17:45, romeq napisał:

Jaką prędkość udało Ci się uzyskać po wifi? Kombinowałem u siebie wifi 5 GHz, szerokością pasma i kanałami... Dalej jest tak samo jak po kablu czyli ok 50-60 mbit. 

Wifi 5 ghz  router asus ac5300 odległość  od tv 14m, 2 ściany max prędkość  według  wbudowanego testu appki w sklepie lg  150Mbit  -170Mbit   max  . Internet mam 200 Mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ronaldo864 napisał:

Wifi 5 ghz  router asus ac5300 odległość  od tv 14m, 2 ściany max prędkość  według  wbudowanego testu appki w sklepie lg  150Mbit  -170Mbit   max  . Internet mam 200 Mbit

Jak się nazywa ta apka ze sklepu lg? 150mbit w zupełności mi wystarczy. Mam rotuer Netgear wndr3700v2, chyba czas pomyśleć nad zmianą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 12:27, romeq napisał:

Jak się nazywa ta apka ze sklepu lg? 150mbit w zupełności mi wystarczy. Mam rotuer Netgear wndr3700v2, chyba czas pomyśleć nad zmianą :)

Internet Speed 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router za telewizorem. Net 300/150.6bdfa2a70acdc7839995809127bff293.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie też, że są niedrogie karty ethernet (RJ45) 1 GB na usb, które nieco zwiększają (ale bez szaleństwa) prędkość względem wbudowanej karty 100Mb

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z  Netflixem został rozwiązany  .Okazało się, ze wina leży  po stronie nadawcy internetu. Dostałem od niego enigmatyczną informację o błędzie na serwerach .Nie wiem czy dostawca sam nie ograniczał przepustowości  na Netflixie

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 21:57, Barnaba napisał:

Pamiętajcie też, że są niedrogie karty ethernet (RJ45) 1 GB na usb, które nieco zwiększają (ale bez szaleństwa) prędkość względem wbudowanej karty 100Mb

Testowałeś czy telewizor wykryje taką kartę na usb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, romeq napisał:

Testowałeś czy telewizor wykryje taką kartę na usb? 

Oczywiście. I na usb2 i usb3. Na seriach 7 i 8, więc dość "leciwe". Transfer D. nie urywa - o ile pamiętam ok 170 wychodziło

Aaa już pamiętam (bo to dawno było) - tv oficjalnie nie reagował, czyli jakby nie wykrywał, ale transmisja była bez problemu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instaluje aktualizację 05.00.02. Ciekawe co wnosi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marciniozo napisał:

A nie jest to 05.00.10?

Faktycznie teraz ma taki numer. Gdy się wgrywała widniał numer 05.00.02. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać, czy nic nie popsuli w nowej wersji.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że obraz jest jakby trochę lepszy. Zwłaszcza efekt ruchu. Nie rwie tak jak wcześniej. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odniosłem takie wrażenie, że po tej aktualizacji obraz jakby ciut lepszy. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...