Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, a zarazem prośbę.

Ostatnio grałem w kilka gier i przy ładowaniu ekranu czy przełączeniu z planszy zauważyłem dziwną poświatę na matrycy.

Testowałem to na planszy testowej z YT 

 

Tak to wygląda u mnie w trakcie testów z YT 

1%

okrc7re.jpg

Cs82nTJ.jpg

 

Przy 5% nie widać tak bardzo 

9k1QkAu.jpg

W trakcie ładowania ekranów gry 

 

PSMY799.jpg

8A5ixJJ.jpg

 

Gwarancja jest to połowy maja 2022 

Możecie zobaczyć jak to wygląda na waszych matrycach? chodzi mi o ten test najbardziej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dawno nic nie otwarzałęm w formacie mkv i dolby atmos bardziej oglądam na prjektorze ale zdaje Mi się że jak kupiłem telewizor 12.5 roku temu to odtwarzał normalnie mkv z atmosem a teraz przy każdym pliku "to wideo nie obsługuje dzwięku" i ścieżka dolby atmos to dolby audio z głośnikó tv jak i na amplitunerze który to obsługuje...

Rozumiem żę LG obcieło możliwośći oglądania mkv z atmosem 😕 Jest jakaś opcja alternatywna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pliku z Atmosem wyskakuje to wideo nie obsługuje dzwięku ale dźwięk jest ....

Zgłaszałem to na infolini z C9 i olali temat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj pojawił mi się komunikat że jest nowa wersja oprogramowania dla telewizor. Odłożyłem aktualizacje na później. Niestety teraz telewizor jej nie widzi mimo że na stronie jest , czy ktoś ma podobnie jak ja? 

Nie rozumiem dlaczego teraz nie widzi aktualizacji. 

Screenshot_2022-02-21-21-23-57-229_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A więc tak, aktualizację wrzucilem za pomocą pendriva. Aktualizacja poszła gładko. Wszystko działa prawidłowo. Pozdrawiam. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie dzisiaj TV pobrał w/w aktualizację oprogramowania automatycznie. Wszystko tak działa OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już HBO MAX. Sprawdzam Diunę. Jest Dolby Vision i Dolby Atmos. Tak przeglądam i są pozycje z Dolby Vision i Dolby Atmos, ale jest też sporo filmów w jakości HD z dźwiękiem 5.1.

W LG content store nie było aplikacji HBO MAX. Trzeba dodać. Potem już tylko logowanie i jest.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest już HBO MAX. Sprawdzam Diunę. Jest Dolby Vision i Dolby Atmos. Tak przeglądam i są pozycje z Dolby Vision i Dolby Atmos, ale jest też sporo filmów w jakości HD z dźwiękiem 5.1.
W LG content store nie było aplikacji HBO MAX. Trzeba dodać. Potem już tylko logowanie i jest.

Co znaczy dodać? W jaki sposób to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, surfer30 napisał:


Co znaczy dodać? W jaki sposób to zrobić?

Zmienić lokalizację w ustawieniach np. na Niemcy i zaakceptować. Wtedy w sklepie pojawi się aplikacja HBO MAX. Następnie wrócić do lokalizacji Polska. W LG content store aplikacja HBO MAX już będzie.

Jedna uwaga, warto zrobić przed tą zmianą kopię ustawień kanałów na pendrivie żeby sobie później przywrócić. Zmiana lokalizacji skasuje zapisane kanały TV!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowiadam :)
Po kliknięciu na hbo przenosi do aplikacji i instalacji ale na razie mam kłopot. Udało się za chyba 10 razem zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

surfer30

Rano nie było takiej opcji. Może LG coś zadziałało i dodało. Od rana po instalacji nie działał u mnie sklep. Zrobiłem reset TV. Nie wiem czy to pomogło, ważne, że już wszystko śmiga OK.

Edytowane przez marciniozo
literówka
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, surfer30 napisał:

Po kliknięciu na hbo przenosi do aplikacji i instalacji ale na razie mam kłopot. Udało się za chyba 10 razem zainstalować.

Dokładnie tak zrobiłem. LG content już działa i da się wreszcie zainstalować HBO MAX, ale faktycznie ,pozycji w 4K - większość jest w HD. Ale ładniejszy ten HD niż na HBO GO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak zrobiłem. LG content już działa i da się wreszcie zainstalować HBO MAX, ale faktycznie ,pozycji w 4K - większość jest w HD. Ale ładniejszy ten HD niż na HBO GO. 

Jest tez szybsze niż poprzednia wersja. No i jest Diuna :)
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przestała mi działać aplikacja Netflix na TV. Nie wiem, czy nie ma to związku z instalacją HBO Max chyba, że to tylko zbieg okoliczności. Restart TV nic nie daje, nawet kilkugodzinna przerwa w zasilaniu. 

Sprawa nieaktualna. Nagle Netflix zaczął działać na TV po 14 godzinnej przerwie.

Edytowane przez Snookerman
Temat stał sie nieaktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni nie działa mi LG Content Store na moim OLED65B9SLA, wyświetla się komunikat jak na zdjęciu. Ktoś ma ten sam problem?

IMG_3761.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, JohnnyCash napisał:

Od kilku dni nie działa mi LG Content Store na moim OLED65B9SLA, wyświetla się komunikat jak na zdjęciu. Ktoś ma ten sam problem?

IMG_3761.jpeg

Jest dość duży problem w Polsce . pracują już nad tym . Póki co pomaga zmiana regionu np.na Holandię i wszystko działa

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce na to pytanie:

czy ktoś ma wiedzę czy LG zamierza wprowadzić aplikacje Canal Online na ten model?

I drugie pytanie: czy ktoś ma i steruje pilotem od tv dekoder 4K ULTRABOX+

MODEL: USW4001NCP i NCP-3670SF do canal plus (to jest ich najnowszy dekoder).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do użytkowników Xbox series X.  Też tak macie że przelaczajac się z aktualnej gry do menu Xboxa ekran robi się czarny i jakby nie było sygnału przez sekundę? Bo mi się odrazu pokazuje na chwilę plansza z jakimś pejzażem i zaraz wraca do Xbox. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do użytkowników Xbox series X.  Też tak macie że przelaczajac się z aktualnej gry do menu Xboxa ekran robi się czarny i jakby nie było sygnału przez sekundę? Bo mi się odrazu pokazuje na chwilę plansza z jakimś pejzażem i zaraz wraca do Xbox. 

U mnie noc takiego nie mam miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś ustawienia zmieniałeś pod konsole? Bo ja tylko podłączyłem pod HDMI 4 i odrazu mi wykryło że to Xbox i załącza się Tryb obrazu Gra i Instant Game Response.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja oprogramowania B9. 05.20.35.

Nie wiem czy to po tej aktualizacji, czy już wcześniej w LG content store pojawiło się trochę nowych aplikacji, ale szału nie ma. Disney plus brak, podobnie jak i Canal Plus. Jutro sprawdzę dokładniej czy są jakieś większe zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...