Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

A już myślałem że z żoną zauważyliśmy tylko efekt placebo :) Ale sama mi się pytała czy coś ustawiałem w obrazie a nie wiedziała o aktualizacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ronaldo864 napisał:

Update został wycofany , ciekawe co jest spartolone ??

Gdzie niby został wycofany? Na stronie LG normalnie wisi do pobrania 05.00.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zainstalowałem 05.00.02 oraz 05.00.10
Podczas instalacji 05.00.10 musiałem wyjąć wtyczkę z gniazdka, bo ponowne uruchomienie z pilota nie aktywowało aktualizacji przy starcie systemu.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Fjubens napisał:

Gdzie niby został wycofany? Na stronie LG normalnie wisi do pobrania 05.00.10

W OTA  nie ma aktualizacji , na zagranicznych  forach piszą,  że aktualizacja powoduje częste resetowanie i tzw black screen  przy zmianie formatowania  obrazu . Osoby które zainstalowały proszę o waszą opinię na ten temat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem normalnie przez OTA. Nic się nie dzieje wszystko działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się nie dzieje. Ale nie bawię się formatowaniem obrazu. Nie oglądam programów dezinformacyjnych 😛

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam wszystko. Jednak głównie BD UHD i VOD. Sprawdziłem ustawienia, zmieniałem format obrazu. Nic się nie dzieje. Telewizor działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kilka osób zgłaszało problem i zapobiegawczo usunęli. To jest tylko elektronika. Różne cyrki się czasem dzieją czy to w telefonie czy laptopie po aktualizacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rybus85 napisał:

U mnie też się nie dzieje. Ale nie bawię się formatowaniem obrazu. Nie oglądam programów dezinformacyjnych 😛

a przy zmianie z 16:9  na np 4:3 jest widoczny czarny ekran ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, na mojej półrocznej B9 pojawiły 3, jasnoszare poziome linie przebiegające przez całą szerokość matrcy - na górze, środku oraz dole ekranu. Widoczne głównie na jasnych, jednolitych tłach - głównie niebieski, żółty, etc. Zagadałem z serwisem, przyjechał facet, porobił zdjęcia, kilka dni później wrócił z nową matrycą i tym samym problemem. Nie wygląda to na problem z matrycą. Linie nie pojawiają się natychmiastowo, potrzebują kilkunastu sekund żeby się "uaktywnić", po minucie, dwóch znikają. Ciężko powiedzieć co się dzieje i kiedy dostanę w twarz tym felerem. Podczas jazdy w FH4 (na XSX) na jasnym, niebieskim niebie praktycznie nie do zauważenia. Odpaliłem z kolei Call of The Sea i zaraz w prologu, na zielononiebieskiej poświacie za bohaterką, po 15 sekundach problem wyszedł w całej swojej okazałości, żeby po ponad minucie zniknąć.

Na reedit znalazłem kilkanaście osób z tą samą przypadłością, głównie przy tegorocznych modelach (CX), jeden użytkownik 65" C8 nawet uwiecznił ten problem na zdjęciach (na 65" linie pojawiają się cztery) - https://imgur.com/a/Rcng52f

Spotkał się ktoś z takimi rewelacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do użytkowników B9 z 2019- czy u Was jak się wejdzie w ustawienia połączenia z internetem to dopiero w tym momencie TV nawiazauje połączenie, czy też jest cały czas on-line? Niezależnie czy łącze się po kablu czy wi-fi od pewnego czasu mam jakby "ręcznie łączenie". Dodatkowo dość częśto gubi serwer multimediów - dysk podpięty pod router.

Router ASUS RT-AC57U, net po światłowodzie od Pomarańczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa odkąd tv jest u mnie. Tv cały czas online. Wszystkie aktualizacje na bieżąco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja oprogramowania dla  B9 - 05.00.15 z dnia 04 lutego 2021r. (951MB)

Na Avforums informacja co wnosi aktualizacja :

1. Improvement
1) Improved video playback issue in Netflix
2) Software update contains minor bug fix

Mieschko, u mnie też TV cały czas połączony z siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, czy brak Dolby Atmos przez eARC w B9 z aplikacji Netflixa na telewizorze to wina niedorobionej aplikacji, czy coś jest nie tak z TV. Mój amplituner obsluguje eARC, kabel HDMI mam 2.0, po którym eARC powinno przechodzić. Nie wiem w czym jest problem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam b9 i mam atmos w netflix przez earc w q950t. Tak na kablu 2.1 jak i 2.0.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak kabel HDMI 2.1, czy 2.0. Jest kabel Ultra High Speed i High Speed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może wie, czy brak Dolby Atmos przez eARC w B9 z aplikacji Netflixa na telewizorze to wina niedorobionej aplikacji, czy coś jest nie tak z TV. Mój amplituner obsluguje eARC, kabel HDMI mam 2.0, po którym eARC powinno przechodzić. Nie wiem w czym jest problem.  
Netflix tego nie potrzebuje, więc może poprostu wyłącz eArc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak kabel HDMI 2.1, czy 2.0. Jest kabel Ultra High Speed i High Speed.
No i wychodzi tak czy siak na to samo. Więc po co ta dygresja. Zresztą jak szukasz kabla przy kupnie, to uwierz, szybciej znajdziesz wpisując 2.1 niż ultra high speed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam obecnie 55b8 z której jestem zadowolony. Mam już 2.5 roku, natomiast pojawiła się szansa aby za 900zł wziąć model 55b9 z gwarancja 18m od znajomego  - ze względu na to że zmieniłem konsole na xboxa series X pytanie czy warto dopłacić dla wejścia HDMI 2.1 i czy są jakieś znaczące różnice między wersją poprzednią :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica  w skalowaniu sygnału 1080i jest bardzo duża na plus w b9 . Hdmi 2.1 Gsync i vrr , według mnie  warto zmienić  pod nową konsolę ,  Osobiście posiadam b9 65 a kuzynka b8 55 cali i tą samą kablówkę cyfrową , i u mnie mimo większej matrycy obraz z telewizji wygląda znacznie lepiej  , nowszy webos działa też szybciej, aplikacje  typu plex czy youtube zauważalnie szybciej działają na b9 oraz wifi jest bardziej stabilne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja oprogramowania dla  B9 - 05.00.20. Nie wiem jakie zmiany, nie sprawdzałem rano przed pracą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2021 o 07:14, marciniozo napisał:

Pojawiła się aktualizacja oprogramowania dla  B9 - 05.00.20. Nie wiem jakie zmiany, nie sprawdzałem rano przed pracą. 

Nie mam żadnej aktualizacji. Jesteś pewien że dobrze spojrzałeś? Czy ktoś uruchomił TVP 4K na B9? Ja tak, obraz bardzo ładny, ze studia chyba nie nadają w 4K, ale same mecze wyglądają świetnie. Polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem pewny co do aktualizacji. Mam aktualnie wersję 05.00.20. Jakiś istotnych zmian nie zauważyłem. Co do kanału TVP 4K - odbieram go w sieci Multimedia na pozycji 222. Mam moduł CAM. W sieci Multimedia nie ma dekoderów z obsługą 4K. Obraz bez HDR z dźwiękiem Dolby Atmos/DD+. Jakość obrazu ze stadionów bardzo dobra, z tym, że obraz z niektórych kamer jest ciut ciemniejszy. Obraz ze studia jest kiepski. Być może przyczyną jest konwersja z HDR do SDR...

Generalnie jakość samych meczy jak najbardziej OK. Widać znaczną różnicę do przekazu  HD w MM. Do tego TV podpięty do amplitunera i mamy fajny dźwięk ze stadionu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Będę drążył temat aktualizacji. Szukałem w internecie i nigdzie nie znalazłem informacji o aktualizacji 05.00.20. Sprawdzałem u siebie i też nic, mam 05.00.15. Możesz podrzucić zrzut ekranu z wersją oprogramowania? 

IMG_20210613_210435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...