Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z posiadających ten telewizor mógłby sprawdzić, czy da się gdzieś (np. w opcjach) ustawić, żeby na wyjście optyczne audio z telewizora zawsze podawany był sygnał stereo 2.0?

Chodzi mi o sytuację, gdy telewizor dekoduje np dts z filmu, robi downmix do 2.0 i taki sygnał wysyła dalej do np. wzmacniacza stereo z wejściem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 22:08, revo86 napisał:

Pozdrawiam proroka Bambolo82B9 65" będzie po 5.700-5.900, a C9 65" za 6.400-6.500.....taaaaaaaa

SLA vs PLA

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/169d10b733

Kupiłem LG B9 65" pod koniec maja 2020 w Mediaexpert za 6.000. W akcji "kup 2 produkty, a dostaniesz rabat". 

Także moje przewidywania były w 99% trafne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 15:36, bmiara napisał:

Czy ktoś z posiadających ten telewizor mógłby sprawdzić, czy da się gdzieś (np. w opcjach) ustawić, żeby na wyjście optyczne audio z telewizora zawsze podawany był sygnał stereo 2.0?

Chodzi mi o sytuację, gdy telewizor dekoduje np dts z filmu, robi downmix do 2.0 i taki sygnał wysyła dalej do np. wzmacniacza stereo z wejściem optycznym.

  Ustawienia Wyjście optyczne PCM   dts5.1 i dolby digital 5.1 tv robi downmix do 2.0 działa z każdego źródła usb hdmi pc.  2 sposób ustawienia wbudowany głośnik tv + optyczne zawsze podawany jest sygnał 2.0 pcm  

Edytowane przez ronaldo864

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kaktusr napisał:

Powie mi ktoś w takim razie co to za model ?

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55b97la-uhd-4k-a7-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv

 

Nie ma go nigdzie w screenspecifications i martwie się że to jakieś odrzuty z fabryki :)

Martwisz się na zapas. To normalny model. Cena trochę nie korzystna. Ja wytrwałem model 65" za 6200 w Mediaexpert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam chyba problem kupilem tego lgika i na calej gornej czesci na jasnych tłach mam czare kropki na matrycy, tv nie otwierany fabrycznie zapakowany, cz mam i moge to reklamowac do lg ?4cdb6c74af5e238ac23025068e9fbc39.jpg

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B9 od tygodnia, matryca idealna, zero problemów, ale... w każdej aplikacji dźwięk jest opóźniony. Na wbudowanych głośnikach około 150mls, przez ARC jeszcze więcej. Można łatwo sprawdzić (test sv sync na youtube w 60fps i nagrać slow-mo telefonem). Czy ktoś to zauważył? W testach recenzjach nic o tym, a nie da się oglądać. Sprawdzałem każdą opcję w menu, resetowałem do ustawień fabrycznych, nic nie daje. Problemu nie ma przez HDMI, tylko z webos. Reklamować, czy to standard w B9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, R Junk napisał:

Mam B9 od tygodnia, matryca idealna, zero problemów, ale... w każdej aplikacji dźwięk jest opóźniony. Na wbudowanych głośnikach około 150mls, przez ARC jeszcze więcej. Można łatwo sprawdzić (test sv sync na youtube w 60fps i nagrać slow-mo telefonem). Czy ktoś to zauważył? W testach recenzjach nic o tym, a nie da się oglądać. Sprawdzałem każdą opcję w menu, resetowałem do ustawień fabrycznych, nic nie daje. Problemu nie ma przez HDMI, tylko z webos. Reklamować, czy to standard w B9?

Reklamować. Podejrzewam że właśnie dlatego byłeś w stanie kupić ten TV tydzień temu bo z tą wadą ktoś go po prostu zwrócił, a sklep sprzedał ponownie. Serii 9 nowych, bezproblemowych egzemplarzy nie ma na rynku już chyba od 2 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam te telewizory też tak lagują? Mam wersję 65PLA. Wszystko trwa strasznie długo, np. od momentu naciśnięcia mikrofonu do czasu aż można mówić, potem znowu szuka danej frazy kilka sekund. Wiem, że to gorszy procesor niż w C9, ale nie spodziewałem się, że TV za niemało pieniędzy może tak mulić. Nie mam zainstalowanych żadnych aplikacji poza kilkoma serwisami VOD. Wcześniej miałem średniopółkowego Philipsa PUS6561  tam było normalnie - naciskałem przycisk na pilocie i powodował natychmiastową reakcję na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, efel said:

Reklamować. Podejrzewam że właśnie dlatego byłeś w stanie kupić ten TV tydzień temu bo z tą wadą ktoś go po prostu zwrócił, a sklep sprzedał ponownie. Serii 9 nowych, bezproblemowych egzemplarzy nie ma na rynku już chyba od 2 miesięcy. 

To jest seria SLA, przedłużona produkcja na 2020, bezproblemowo dostępna w wielu sklepach. Wszystko było też fabrycznie zapakowane, z folią na ekranie, nie ma szans aby to był zwrot.

 

@bomel91Też się tego obawiałem, ale nic mi nie muli i nie trwa strasznie długo, a przede wszystkim nie zacina się. Mogłoby być szybciej i animacje mogłyby być płynniejsze, ale nie przeszkadza w użytkowaniu. Jest wolniej niż na np Nvidia Shield, ale bez porównania lepiej niż Android na kilku letnich Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bomel91Sprawdziłem i u mnie jest szybko, 1-2 sekundy maks i są wyniki. Może masz nie aktualny webos? Jak mam otwartego Netflixa i wypowiem nazwę filmu/serialu to mnie przenosi do ekranu wyszukiwania Netflixa. Też nie sądzę aby to był problem z B9, raczej z netem, to wyszukiwanie jest online, interfejs na filmiku działa Ci ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2020 o 21:09, kaktusr napisał:

Panowie mam chyba problem kupilem tego lgika i na calej gornej czesci na jasnych tłach mam czare kropki na matrycy, tv nie otwierany fabrycznie zapakowany, cz mam i moge to reklamowac do lg ?4cdb6c74af5e238ac23025068e9fbc39.jpg

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Zgłosiłem temat do LG, z racji że nie ma nigdzie już b9 w sklepach, przyjechali bez problemu wymienili matryce na nową, w nowej zero problemów. Pan z serwisu mówił że to nie bad pixele tylko syf na matrycy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R Junkwłaśnie nie mam dostępnej żadnej aktualizacji. Nie wiem czemu nie szuka w aplikacji, jak u Ciebie. Net, co prawda przez Wi-Fi, ale ok. 80mb na speedteście, więc raczej nie jest źle. Sprawdziłem i na YouTube wyszukuje znacznie szybciej. Do telewizji korzystam z modułu CAM i przy zwykłym konwerterze zmiana kanału niestety trwa kilka sekund i to też pewnie potęguje w moim przypadku uczucie, że telewizor wolno działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bomel91 btw, mam wersję 4.80.02.

 

Odnośnie opóźnień dźwięku to  zdaje się jest to standard w Oledach LG. Byłem w sklepie, wystawowy B9 i C9 robił to samo. Także nie wierzę, że u kogoś jest ok, raczej nie przeszkadza, albo  nie korzysta z wbudowanych aplikacji. Dla mnie ponad 100 mls opóźnienia to jest masakra, będę musiał dokupić nowego Shielda albo Apple TV dla DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 19:43, R Junk napisał:

Mam B9 od tygodnia, matryca idealna, zero problemów, ale... w każdej aplikacji dźwięk jest opóźniony. Na wbudowanych głośnikach około 150mls, przez ARC jeszcze więcej. Można łatwo sprawdzić (test sv sync na youtube w 60fps i nagrać slow-mo telefonem). Czy ktoś to zauważył? W testach recenzjach nic o tym, a nie da się oglądać. Sprawdzałem każdą opcję w menu, resetowałem do ustawień fabrycznych, nic nie daje. Problemu nie ma przez HDMI, tylko z webos. Reklamować, czy to standard w B9?

U mnie na YT jest ok 150ms opóźnienia, a regulacja w opcjach jest tylko na plus a nie na minus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (optyk do aplitunera) zauwazalne opzonienie jest tylko na YT. Ogladam duzo Netflixa i tutaj problem nie wystepuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zero problemów na B9. Żadnych opóźnień dźwięku czy kłopotów z wyszukiwaniem. Trafiłem też na czyściutką matrycę.

Edytowane przez Bambolo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze posiedziałem nad tym i najgorzej jest na YouTube. Przez wbudowane głośniki na YouTube jest ponad 100 mls, za dużo aby dało się oglądać, ale już na Netflixie problemu nie ma, AppleTV może minimalne, Amazon podobnie. Tylko co z tego, jak HDMI ARC zawsze dodaje 50-70 mls opóźnienia. To jest zrozumiałe, dźwięk idzie do osobnego urządzania które musi zdekodować audio. Ja tylko nie ogarniam, dlaczego w ustawieniach telewizora nie mogę tego wyrównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 16:08, Bambolo82 napisał:

U mnie zero problemów na B9. Żadnych opóźnień dźwięku czy kłopotów z wyszukiwaniem. Trafiłem też na czyściutką matrycę.

Fajnie, tyle, że raczej nie będziesz miał inaczej, niż mają inni (kwestia dźwięku na YT). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, aerofan napisał:

Fajnie, tyle, że raczej nie będziesz miał inaczej, niż mają inni (kwestia dźwięku na YT). 

No nie wiem, wczoraj specjalnie też puściłem dłuższy film na YT i nie zauważyłem, żeby coś było nie tak, a zawsze mi się wydawało, że jestem wyczulony na tego typu rzeczy.

Moglibyście nagrać jakiś fragment jakiegoś filmu i pokazać, jak to u was wygląda? Czy raczej się tego nie uchwyci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, R Junk napisał:

Tylko co z tego, jak HDMI ARC zawsze dodaje 50-70 mls opóźnienia

Chyba zawyżyłeś tą wartość. Ja na moim B7 nie widzę praktycznie żadnych opóźnień jak gram na konsoli i dźwięk idzie przez optyka z TV do kina domowego. A jestem raczej wyczulony na takie rzeczy jak input lag i opóźnienie dźwięku. 

Jeżeli opóźnienie jest słyszalne nawet na głośnikach wbudowanych w TV to reklamuj - ewidentnie jest coś nie tak z Twoim telewizorem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...