Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. LG OLED B9 dotarł do naszej redakcji! Chyba nie muszę tłumaczyć jak bardzo ciekawi nas ten model ze względu na jego legendarnego już poprzednika B8, słynącego z doskonałej ceny, szczególnie w drugiej części cyklu swojego rynkowego życia. O ile wszyscy znamy "starszych braci" takich jak LG OLED C9 czy LG OLED E9 i wiemy jak wiele pozytywnych rzeczy możemy o nich powiedzieć, tak niestety ich cena jest dla wielu nabywców barierą, szczególnie w przypadku E9. Model B9 zalicza obecnie bardzo dobre obniżki cenowe, które sugerują, że po modelu B8, będzie to ponownie bardzo popularny telewizor w organicznej technologii na 2020 rok. Czy najpopularniejszy ze względu na stosunek ceny do jakości? O tym przekonamy się w tym roku.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio jak duża jest różnica B9 vs C9 w nitach (chodzi o jasność w materiałach HDR)
Ktoś zna odpowiedź?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TrueGrand napisał:

Średnio jak duża jest różnica B9 vs C9 w nitach (chodzi o jasność w materiałach HDR)
Ktoś zna odpowiedź?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

B9 ma 540 nitów a C9 od 600 do 800 w zależności od sceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TrueGrand napisał:

Średnio jak duża jest różnica B9 vs C9 w nitach (chodzi o jasność w materiałach HDR)
Ktoś zna odpowiedź?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Przecież masz odpowiedź w teście na to pytanie ;( Dodatkowo wystarczy wejść w test C9 a potem w B9 i też porównać tabele i wykresy. Wszystko podane na tacy.😫

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Myfos napisał:

Szkoda, że o nvidia g-sync nic nie zostało wspomniane. Jest to rzecz która skłania mnie do zakupu LG zamiast samsunga

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/g-sync-compatible-2019-lg-tv-available-now/

@Gmeru

możesz się odnieść do tematu g-synca? Dlaczego nic o nim nie wspominacie w testach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat poruszymy dokładniej w osobnym wpisie, który za jakiś czas zrobimy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto teraz wstrzymać się z zakupem do kwietnia/maja. B9 65" będzie po 5.700-5.900, a C9 65" za 6.400-6.500. 55" B9 będzie tańsze niż 4.000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bambolo82 napisał:

Warto teraz wstrzymać się z zakupem do kwietnia/maja. B9 65" będzie po 5.700-5.900, a C9 65" za 6.400-6.500. 55" B9 będzie tańsze niż 4.000.

A C9 55'?

I skąd masz takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Myfos napisał:

A C9 55'?

I skąd masz takie info?

Śledzę ceny i ich zmiany od 2015 r. Telewizory najtańsze są w kwietniu /maju roku następnego po roku danej serii. NIGDY NIE KUPUJ TELEWIZORÓW W ŚWIĘTA BOZEGO NARODZENIA, BLACK FRIDAY LUB W TYGODNIACH PO PREMIERZE. 

Według danych z Ceneo np. B9 55" kosztował na starcie ponad 7.000. Teraz chodzi po 4.500, a w maju będzie grubo poniżej 4.000.

Edytowane przez Bambolo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprawilibyście te odnośniki do cen, bo 7500zł za model 55" i 11500zł za 65" w mediaexpert wygląda po prostu śmiesznie. Poza tym zwracam uwagę Maciejowi, że po raz kolejny popełnia błąd pisząc "z przed". Nie wiem skąd Ci się to wzięło, ale naucz się w końcu, że jedyną poprawną formą jest "sprzed".

Edytowane przez gh0st666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bambolo82 napisał:

Teraz chodzi po 4.500, a w maju będzie grubo poniżej 4.000.

3500zł realna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2020 o 09:18, Waldo94 napisał:

3500zł realna cena.

Najlepsze są ceny na premierę :) Ten model od początku powinien kosztować w granicach 4,500 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam teraz model b9 dostałem w ramach rękojmi za b7 chciałbym zapytać posiadaczy tego tv odnośnie matrycy w porównaniu do b7 zauważyłem jakby kolory są przygaszone tak jakby zieleń się dyskretnie wkrada na planszach testowych wszystko wygląda ok bading miałem piewszgo dnia użytkowania jakby czarny pas na dole po dwóch dniach wszystko się wyrównało. Wygląda na to że lg broni się przed wypaleniami wprowadzając takie zabiegi.. Jak to u was wygląda bo jak dotąd niewiele w tym temacie się dzieje.

Wysłane z Honor 9

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dostałem ten telewizor  w ramach wymiany za B7.Miałem podobne odczucie, obraz jakby bardziej zielankowaty. Natomiast po upływie ok.100 godzin użytkowania obraz zdecydowanie poprawił się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, IKR napisał:

Również dostałem ten telewizor  w ramach wymiany za B7.Miałem podobne odczucie, obraz jakby bardziej zielankowaty. Natomiast po upływie ok.100 godzin użytkowania obraz zdecydowanie poprawił się.

Ja miałem takie samo wrażenie po przesiadce z 55eg9a7v więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby po 100 godzinach obraz sam się"reperował". Myślę, że to po prostu zaczyna działać przyzwyczajenie do obrazu, przestaje się zauważać pewne rzeczy. Też dostałem B9 po wypaleniu 2 matryc w B6.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocją na LG 55B9 plus  Xbox One S 1TB All-Digital Edition + Minecraft + Sea Of Thieves + Fortnite  za 1zl do 30.03

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b9pla.bhtml

Albo 

Samsung 65Q70 + ta sama konsola  za  1zl  do 30.03

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe65q70rat.bhtml  

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się różnią te dwa modele B9-tki?

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b9pla.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b9sla-tv-oled-uhd-4k.bhtml

z opisu jedynie różnica na niekorzyść OLED65B9SLA w głośnikach (?) , ale nie wiem czy to nie jakaś kaczka dziennikarska :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym się różnią te dwa modele B9-tki?
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b9pla.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b9sla-tv-oled-uhd-4k.bhtml
z opisu jedynie różnica na niekorzyść OLED65B9SLA w głośnikach (?) , ale nie wiem czy to nie jakaś kaczka dziennikarska  
Nie różnią się niczym, S - to selling area UK, Singapur, mam 65B9SLA z wymiany za 55B7V, z punktu widzenia konsumenta - nie ma różnic

https://en.tab-tv.com/?page_id=7111

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Witam posiadam teraz model b9 dostałem w ramach rękojmi za b7 chciałbym zapytać posiadaczy tego tv odnośnie matrycy w porównaniu do b7 zauważyłem jakby kolory są przygaszone tak jakby zieleń się dyskretnie wkrada na planszach testowych wszystko wygląda ok bading miałem piewszgo dnia użytkowania jakby czarny pas na dole po dwóch dniach wszystko się wyrównało. Wygląda na to że lg broni się przed wypaleniami wprowadzając takie zabiegi.. Jak to u was wygląda bo jak dotąd niewiele w tym temacie się dzieje.

Wysłane z Honor 9


Mnie się podoba matryca w B9, oglądam na ustawieniach Kino (użytkownik), więc biel nie musi być czysto biała, zresztą przecież ona nigdy taka zazwyczaj nie jest nawet w naturze :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JohnnyCash napisał:

Nie różnią się niczym, S - to selling area UK, Singapur, mam 65B9SLA z wymiany za 55B7V, z punktu widzenia konsumenta - nie ma różnic

https://en.tab-tv.com/?page_id=7111

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Mnie się podoba matryca w B9, oglądam na ustawieniach Kino (użytkownik), więc biel nie musi być czysto biała, zresztą przecież ona nigdy taka zazwyczaj nie jest nawet w naturze :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

jesteś pewny? :D

image.thumb.png.fee86faa97dcd253d2c1f355a286f4e9.png

Edytowane przez gregsoir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2020 o 17:43, JohnnyCash napisał:

Tak, jestem Ekspertem RTVEUROAGD :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

to dlaczego na stronie Euro inny ekspert odpowiada co innego? :) i wie ktoś dlaczego w ogóle Euro sprzedaje dwie różne dystrybucje, skoro to PLA jest na Polskę? czy realizacja gwarancji bezpośrednio u producenta przy modelu SLA taka sama jak przy PLA? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dlaczego na stronie Euro inny ekspert odpowiada co innego?  i wie ktoś dlaczego w ogóle Euro sprzedaje dwie różne dystrybucje, skoro to PLA jest na Polskę? czy realizacja gwarancji bezpośrednio u producenta przy modelu SLA taka sama jak przy PLA? 
Zadajesz nam pytania jakie powinieneś zadać do LG :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te modele różnią się tylko głośnikami!

LG OLED55B9PLA jest na rok 2019 i ma 2 x 10 W + 2 x 10 W
LG OLED55B9SLA przedłużyli produkcję na rok 2020 i ma głośniki  2 x 10 W bez głośników niskotonowych.
 
Niczym innym się nie różnią, matryca ta sama, jasność itp. 
Sprzedaję te telewizory na co dzień w euro i oba są na polską dystrybucję.
Pzdr.
W dniu 15.04.2020 o 21:45, gregsoir napisał:

to dlaczego na stronie Euro inny ekspert odpowiada co innego? :) i wie ktoś dlaczego w ogóle Euro sprzedaje dwie różne dystrybucje, skoro to PLA jest na Polskę? czy realizacja gwarancji bezpośrednio u producenta przy modelu SLA taka sama jak przy PLA? 
 

Gwarancja taka sama w obu przypadkach door to door LG lub zgłoszenie w sklepie, wcześniej należy mieć podbitą kartę gwarancyjną przed wizytą serwisanta.

Edytowane przez PABLOV8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...