Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie te modele różnią się tylko głośnikami!
LG OLED55B9PLA jest na rok 2019 i ma 2 x 10 W + 2 x 10 W
LG OLED55B9SLA przedłużyli produkcję na rok 2020 i ma głośniki  2 x 10 W bez głośników niskotonowych.   Niczym innym się nie różnią, matryca ta sama, jasność itp. 
Sprzedaję te telewizory na co dzień w euro i oba są na polską dystrybucję.
Pzdr. Gwarancja taka sama w obu przypadkach door to door LG lub zgłoszenie w sklepie, wcześniej należy mieć podbitą kartę gwarancyjną przed wizytą serwisanta.
Pisałem do LG i otrzymałem odpowiedź, że oba modele posiadają identyczną specyfikację techniczną...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Specka ze strony LG, 2.2CH czyli 4 głośniki...e64b84f5ba561fe4a5655788152571d5.jpga6346daee5dbb02b7f128a1b7106ca33.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może warto zaktualizować opis przedmiotu na stronie Euro, bo wprowadza w błąd właśnie w kwestii głośników w obu modelach. Mnie support również odpowiedział, że to te same modele pod kątem technicznym.

 

ps. czy przy zakupie online, karta gwarancyjna jest podpisana? czy będę musiał to robić dopiero w sklepie stacjonarnym, gdy je otworzą?

Edytowane przez gregsoir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może warto zaktualizować opis przedmiotu na stronie Euro, bo wprowadza w błąd właśnie w kwestii głośników w obu modelach. Mnie support również odpowiedział, że to te same modele pod kątem technicznym.
 
ps. czy przy zakupie online, karta gwarancyjna jest podpisana? czy będę musiał to robić dopiero w sklepie stacjonarnym, gdy je otworzą?
Opisy na stronach sklepów internetowych są dla tych co nie umieją w komputer ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, JohnnyCash napisał:

Opisy na stronach sklepów internetowych są dla tych co nie umieją w komputer...

...pomyślał każdy właściciel strony ze specyfikacją i opisem.

W przeciągu kilku lat ci co umieją w komputer musieli się też nauczyć języka mandaryńskiego, bo nie wiedzieć czemu większość sprzętów i ich oryginalna specyfikacja pochodzi z tamtego rejonu świata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, efel napisał:

...pomyślał każdy właściciel strony ze specyfikacją i opisem.

W przeciągu kilku lat ci co umieją w komputer musieli się też nauczyć języka mandaryńskiego, bo nie wiedzieć czemu większość sprzętów i ich oryginalna specyfikacja pochodzi z tamtego rejonu świata...

Ja się właśnie uczę chińskiego między innymi z tego powodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się właśnie uczę chińskiego między innymi z tego powodu
Dokładnie, ja również zacząłem tłumaczyć chińskie strony, żeby dotrzeć do źródeł :) Opisy na stronach sklepów zgodnie z regulaminami mogą zawierać błędy i nie mogą zazwyczaj stanowić podstawy do zwrotu zakupionego towaru... Poza tym, kto by ufał sprzedawcy, którego nadrzędnym celem jest zysk ponad zadowolenie klienta :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam TV LG B9 połączony z kinem Panasonic SC-BTT405EG kablem HDMI (ARC). Problem polega na tym, że po włączeniu TV kino nie włącza się automatycznie. Jedynym sposobem na włączenie kina jest jego własny pilot, a tego chciałbym uniknąć. W TV mam włączone funkcje Simplink i Auto Power Sync. Jako wyjście dźwięku HDMI-ARC. W kinie włączone HDMI-CEC. Kiedy już włączę kino, mogę nim w pełni sterować za pomocą pilota telewizora oraz wyłącza się razem z TV. Wcześniej miałem TV PUS6561 i kino włączało się razem z TV. 
Próbowałem też ustawić ten przycisk na pilocie magic, który pozwala na włączanie dekodera ustawić tak, żeby włączał kino, ale się nie udało. 
Podczas parowania pilota magic z kinem, jedym z przycisków do sprawdzenia był POWER i działał.
Czy ktoś mógłby mi pomóc? 
Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć w tym TV HDR? W ranach pewnego testu

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jak to, według specyfikacji na stronie LG SLA też ma głośnik niskotonowy (20W + 2x10W).  To jak to w końcu jest ? 

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam proroka Bambolo82B9 65" będzie po 5.700-5.900, a C9 65" za 6.400-6.500.....taaaaaaaa
SLA vs PLA
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/169d10b733
No przecież on to pisał zanim świat się zatrzymał, Polska zamknęła granice a złotówka poleciała na pysk i zanim cenzura wróciła

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w sklepie sprawdziłem jak grają głośniki, jest ok, nawet jakiś bas słychać więc tragedii nie ma. Nie zależy mi na największej jasności jak w C9, więc zachęcony rabatem (5800 w sumie za 65 cali) już zamówiłem i do mnie jedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2020 o 04:40, PABLOV8 napisał:

Panowie te modele różnią się tylko głośnikami!

LG OLED55B9PLA jest na rok 2019 i ma 2 x 10 W + 2 x 10 W
LG OLED55B9SLA przedłużyli produkcję na rok 2020 i ma głośniki  2 x 10 W bez głośników niskotonowych.
 
Niczym innym się nie różnią, matryca ta sama, jasność itp. 
Sprzedaję te telewizory na co dzień w euro i oba są na polską dystrybucję.
Pzdr.

Gwarancja taka sama w obu przypadkach door to door LG lub zgłoszenie w sklepie, wcześniej należy mieć podbitą kartę gwarancyjną przed wizytą serwisanta.

Na stronie LG jest przy opisie SLA informacja że głośniki 40W. 

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-oled65b9sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, aerofan napisał:

OK, w sklepie sprawdziłem jak grają głośniki, jest ok, nawet jakiś bas słychać więc tragedii nie ma. Nie zależy mi na największej jasności jak w C9, więc zachęcony rabatem (5800 w sumie za 65 cali) już zamówiłem i do mnie jedzie. 

Gdzie trafiłeś go za taką cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, aerofan napisał:

W ME po rabacie z drugim przedmiotem.

Wszystkim napalonym na tego typu promocję przypomnę tylko jedną ważną rzecz z tym związaną:

Kupując kilka przedmiotów na takiej promocji praktycznie pozbywacie się prawa odstąpienia od umowy na rękojmi. Czyli jeżeli sprzęt się popsuje 2 razy w ciągu 2 lat to macie święte prawo odzyskać kasę. Regulaminy tych promocji mówią z reguły, że przy odstąpieniu od umowy musicie oddać pozostałe rzeczy w nienaruszonym stanie, lub ich wartość gotówkową w momencie zakupu (realnie tylko ta opcja wchodzi w grę). W praktyce oznacza to, że moglibyście dostać całą kasę którą zapłaciliście za TV, ale pod warunkiem że  oddacie hajs za pozostałe sprzęty wzięte w promocji. To się po prostu nie opłaca wtedy i zostaje wymiana na nowy albo naprawa. 

Czy jest to problem?

Moim zdaniem tak. W ciągu ostatnich kilku lat praktycznie wszystko co kupiłem z elektroniki trafiało na rękojmię. Dwa razy udało mi się odzyskać kasę za sprzęt (PS4 i TV). Sprzęty tanieją. Ta kasa pozwalała w momencie odzyskania na zakup dodatkowego pada do całkiem nowego PS4 które sobie kupiłem ponownie i na większy/lepszy telewizor. Gdybym się uwiązał takimi promocjami nie byłoby to możliwe. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, efel napisał:

Wszystkim napalonym na tego typu promocję przypomnę tylko jedną ważną rzecz z tym związaną:

Kupując kilka przedmiotów na takiej promocji praktycznie pozbywacie się prawa odstąpienia od umowy na rękojmi. Czyli jeżeli sprzęt się popsuje 2 razy w ciągu 2 lat to macie święte prawo odzyskać kasę. Regulaminy tych promocji mówią z reguły, że przy odstąpieniu od umowy musicie oddać pozostałe rzeczy w nienaruszonym stanie, lub ich wartość gotówkową w momencie zakupu (realnie tylko ta opcja wchodzi w grę). W praktyce oznacza to, że moglibyście dostać całą kasę którą zapłaciliście za TV, ale pod warunkiem że  oddacie hajs za pozostałe sprzęty wzięte w promocji. To się po prostu nie opłaca wtedy i zostaje wymiana na nowy albo naprawa. 

Regulaminy promocji nie mogą być niezgodne z zapisami w KC, więc nawet jeśli takowe są, to są niezgodne z prawem i tyle. Nawet jeśli na paragonie mam tysiąc pozycji, to mogę oddzielnie reklamować każdą z nich. 

PS. dopiero teraz zauważyłem, że piszesz o 2 różnych rzeczach i trochę pomieszałeś.

1. Rękojmia obejmuje niezależnie obydwa zakupione przedmioty.

2. Zwracając telewizor w ciągu 2 tygodni naturalnie musiałbym zwrócić też kupiony telefon, lub dopłacić do jego ceny niepromocyjnej, no ale to jest logiczne. 

Edytowane przez aerofan
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wypust OLED65B9SLA (wersja na 2020) ma wyciętego DTSa? czy ktoś ma ten egzemplarz i mógłby to sprawdzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w recenzji tego tv posiada on dtsa 😃 na euro tez jest podane w specyfikacji wparcie dla dts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja PLA posiadała, ale skoro powycinali DTSa w wypustach na 2020, to być może w SLA też wycięli... Wg. displayspecifications DTSa nie ma w tej wersji, ale nie wiem czy to prawdziwa informacja. 

 

image.png.114b413b375d8f84d0b1bb8806b89587.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Damianos19932 napisał:

Z tego co czytałem w recenzji tego tv posiada on dtsa 😃 na euro tez jest podane w specyfikacji wparcie dla dts

65B9SLA jest wsparcie DTS. 

IMG_20200523_110852_resized_20200523_110935893.jpg

Edytowane przez aerofan
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dniu testowania i oglądania TV z każdej strony decyzja jest jedna - telewizor zostaje. Nie wiem, co by musiał mieć C9, co by było warte dopłaty 2k.  A bardzo mocno się zastanawiałem nad jednym lub drugim. 

Nurtowały mnie 2 kwestie - czy TV odczyta dysk udostępniony przez Wifi - znajduje go bez problemu, odczytuje zdjęcia i filmy z dysku tak, jak powinno. 

Banding - niewidoczny przy pełnokolorowych planszach (R G B), przy szarości 10% ledwo widoczny banding z jednej strony, ale gołym okiem niezauważalny tylko jak zrobiłem zdjęcie telefonem które uwypukliło wadę (czy odświeżanie pikseli to jest to, co mogłoby go jeszcze skorygować?)

Po kalibracji zarówno obraz jak i dźwięk jest świetny. Wcześniej miałem Qleda 65KS7000. Tam było też dobrze, no ale czerń już nie tak głęboka i mikrokontrasty przez to zupełnie inne są. Obsługa - meny, pilot, system - lepsza niż Tizen w Samsungu. 

Dementuję również brak głośników basowych w SLA  - są i nawet bas jest głęboki jak na cienki panel.  Puściłem jakąś bajkę teraz z C+ - super wrażenie dźwięku przestrzennego, wcześniej w Samsungu i Sony nie było takiego efektu. 

Poruszanie się po menu intuicyjne i szybko to działa. Netflix, Youtube - również bez zacięć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja 3 dni temu zakupiłem 65 LG B9 i jestem mega zadowolony. Rok temu kupiłem 65 XF 9005. Powiem krótko LG zjada soniacza na śniadanie, dzień do nocy. Jak ktoś ma dylematy  oled czy górna półka LCD to niech się nie zastanawia i bierze najtańszego oleda. Te tv dzieli przepaść, poza tym też miałem dylemat nad C9. Ale 200 nitów za 2 tyś dopłaty nie jest tego warte, chyba że ten tv posłuży z 5 lat, ja wymieniam  co 1,5 roku max 2 lata. Wiec raczej nie było sensu  C9 kupować.

Edytowane przez dragonosi
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...