Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.07.2019 o 23:54, Irokez napisał:

Pytanie czy będzie też czytać HDR10 plus? Czy wyłącznie dolby? 

Niestety  wyświetlacz u mnie to Q9FN bez obsługi dv.

Sprawdzilem na Filmie Bohemian Rhapsody.. Przez Amplituner Onky 686 nie widzial mi HDR10+ Player w INFO pokazywal samo HDR ,

Bezposrednio do TV jest juz hdr10+ w INFO  (przez TV HDMI Video  i AUDIO puszczone na Amplituner )

IMG_8979.JPG

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Ale jest za darmo :) .

to jedno, druga sprawa że studia mają chyba jakiś wpływ na to jak film wygląda.

Przykład Szybkich i Wściekłych gdzie w dolby cała jasność filmu jest sztucznie podbita i wygląda to trochę dziwnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, predipall2015 napisał:

Sprawdzilem na Filmie Bohemian Rhapsody.. Przez Amplituner Onky 686 nie widzial mi HDR10+ Player w INFO pokazywal samo HDR ,

Bezposrednio do TV jest juz hdr10+ w INFO  (przez TV HDMI Video  i AUDIO puszczone na Amplituner )

IMG_8979.JPG

Wielkie dzięki !!! W temacie o Q9FN nikt mi nie pomógł, a to może być kwestia właśnie Onkyo... zupełnie "zapomniałem", że wszystko idzie przez ampli. Sprawdzę zaraz czy w ogóle ampli mi obsługuje lub jakieś ustawienia. Jeszcze raz dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam60 napisał:

Wielkie dzięki !!! W temacie o Q9FN nikt mi nie pomógł, a to może być kwestia właśnie Onkyo... zupełnie "zapomniałem", że wszystko idzie przez ampli. Sprawdzę zaraz czy w ogóle ampli mi obsługuje lub jakieś ustawienia. Jeszcze raz dzięki !

ok daj znac:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, predipall2015 napisał:

ok daj znac:) 

ampli nie obsługuje HDR10+ tylko DV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@predipall2015

Dzięki za odpowiedz w temacie oppo i plików mkv atmos, powiedz mi już trochę czasu masz M9702 zadowolony jesteś dalej z zakupu? czy oprócz Himedie miałeś jeszcze jakieś inne tv \ android boxy? chodzi mi o to jak oceniasz jakość obrazu w M9702 porównując do wszystkiego co miałeś wcześniej.

A i czy istnieje jakiś support dla tego playerka? chodzi o soft i przyszłe updejt'y?

Pozdro.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, D4r3KS napisał:

@predipall2015

Dzięki za odpowiedz w temacie oppo i plików mkv atmos, powiedz mi już trochę czasu masz M9702 zadowolony jesteś dalej z zakupu? czy oprócz Himedie miałeś jeszcze jakieś inne tv \ android boxy? chodzi mi o to jak oceniasz jakość obrazu w M9702 porównując do wszystkiego co miałeś wcześniej.

A i czy istnieje jakiś support dla tego playerka? chodzi o soft i przyszłe updejt'y?

Pozdro.

szczerze? jestem mega zadowolony i nie wymienie ten player na nic innego . Mialem egreata do testow pare dni i himedie pare msc... Ciezko cokolwiek powiedziec o obrazie ale patrzac subiektywnie moim zdaniem ten player nadal filmom innej jakosci chodzi o to , ze obraz jest o tyle ostrzejszy ze kontury sie nie rozwarstwiaja... nie wiem jak to profesjonalnie powiedziec ale obraz dla mnie jest bardziej przejrzysty jakościowo anizeli w himedii no i w Himedi jak i egreat bolaczka sa jąkania obrazu tzw stuttering innym użytkownikom moze to nie przeszkadzac mi natomiast bardzo. ( czyli zacinki obrazu milisekundowe co jakis czas . Na forach av forum ladny test jest o stutteringu w tych playerkach ) np na Aquaman 4k hdr na Himedi obraz mi mocno ciął w kopi bdmv  a na tym playerku plynnie od poczatku kazdy film :) 

 

P.s Jesli ktos mieszka w okolicach Kalisza (wielkopolska) to zapraszam do siebie na test tego Playerka .

Tak soft update , support jest jak najbardziej gdyby cos wyszlo nowego w update Roman (Ronq) bedzie mnie informowal na whatsupie,  mily pomocny Facet.

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze? jestem mega zadowolony i nie wymienie ten player na nic innego . Mialem egreata do testow pare dni i himedie pare msc... Ciezko cokolwiek powiedziec o obrazie ale patrzac subiektywnie moim zdaniem ten player nadal filmom innej jakosci chodzi o to , ze obraz jest o tyle ostrzejszy ze kontury sie nie rozwarstwiaja... nie wiem jak to profesjonalnie powiedziec ale obraz dla mnie jest bardziej przejrzysty jakościowo anizeli w himedii no i w Himedi jak i egreat bolaczka sa jąkania obrazu tzw stuttering innym użytkownikom moze to nie przeszkadzac mi natomiast bardzo. ( czyli zacinki obrazu milisekundowe co jakis czas . Na forach av forum ladny test jest o stutteringu w tych playerkach ) np na Aquaman 4k hdr na Himedi obraz mi mocno ciął w kopi bdmv  a na tym playerku plynnie od poczatku kazdy film  
 
P.s Jesli ktos mieszka w okolicach Kalisza (wielkopolska) to zapraszam do siebie na test tego Playerka .
Tak soft update , support jest jak najbardziej gdyby cos wyszlo nowego w update Roman (Ronq) bedzie mnie informowal na whatsupie,  mily pomocny Facet.
Witam. A jak ten player ma się do Cambridge cxuhd? Pomijając cenę oczywiście. Cambridge trochę okrojony względem oppo 203.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, STELVIO napisał:

Witam. A jak ten player ma się do Cambridge cxuhd? Pomijając cenę oczywiście. Cambridge trochę okrojony względem oppo 203.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

szczerze nie posiadalem Cambridge wiec ciezko mi cokolwiek powiedziec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja poprostu szukam sprzętu który mi wszystko odczyta z dysku twardego bez zająknięcia. Czyli każdą rozdzielczość I każdy dźwięk. Nic innego mnie nie interesuje.Nad płytkami się cały czas zastanawiam. Są te egreat, zidoo czy himedia. No i mam mętlik w głowie. A, i zależy mi na wczytywaniu napisów czy otwieranie set bezpośrednio z dysku gdzie mam film. Laptop to potrafi ale nie stoi przy reszcie kina domowego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Oczywiście chodzi mi o napisy SRT.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@predipall2015

Dzięki za odpowiedz ja mam shield tv na nim lata wszystko od kopyta zero problemów, ALE jakość obrazu to to nie jest to co bym chciał.

Rozważam jeszcze budowę htpc tylko trochę nie chce mi się z tym bawić... wolał bym właśnie m9702 lub Cambridge.

@STELVIO

No co Cambridge to to samo praktycznie... gdzieś czytałem że jest problem z HDR+ DV i TV sony, piszesz o tym żeby wszystko odczytywało bez mały problemu ja w wątku oppo pytałem o mkv i atmosa i z tym jest problem przeczytaj sobie.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, STELVIO napisał:

Witam. A jak ten player ma się do Cambridge cxuhd? Pomijając cenę oczywiście. Cambridge trochę okrojony względem oppo 203.
 

Inna obudowa :)

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@predipall2015
Dzięki za odpowiedz ja mam shield tv na nim lata wszystko od kopyta zero problemów, ALE jakość obrazu to to nie jest to co bym chciał.
Rozważam jeszcze budowę htpc tylko trochę nie chce mi się z tym bawić... wolał bym właśnie m9702 lub Cambridge.
@STELVIO
No co Cambridge to to samo praktycznie... gdzieś czytałem że jest problem z HDR+ DV i TV sony, piszesz o tym żeby wszystko odczytywało bez mały problemu ja w wątku oppo pytałem o mkv i atmosa i z tym jest problem przeczytaj sobie.
Podstawą jest 1080p, 4k i Hdr. Dźwięk atmos i dts. Jakby był problem z atmosem w Cambridge cxuhd to już dyskwalifikuje sprzęt w moich oczach.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Inna obudowa z flagą brytyjską
Jeszcze brak analogu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cxuhd optyk wyjście, hdmi in, napęd blu-ray, ładna obudowa.

 

Czytaj

 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, D4r3KS napisał:

No co Cambridge to to samo praktycznie... gdzieś czytałem że jest problem z HDR+ DV i TV sony, piszesz o tym żeby wszystko odczytywało bez mały problemu ja w wątku oppo pytałem o mkv i atmosa i z tym jest problem przeczytaj sobie.

Nie ma żadnego problemu z HDR i TV Sony, występowała pewna "niekompatybilność" w początkowym okresie. Problem był po stronie Sony, gdzie w pierwszych TV Sony z HDR, cały ciężar obróbki HDR był wymuszony na urządzeniach zewnętrznych, i w OPPO i w CXUHD w menu HDR jest możliwość wybrania urządzenia które "obrabia" HDR; AUTO, HDR - TV lead, HDR - player lead.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko wyjaśniło się ja czytam teraz czy w CXUHD jest ten problem z mkv i atmosem i w wielu miejscach czytam że tak pytanie teraz czy zostanie to naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to spoko wyjaśniło się ja czytam teraz czy w CXUHD jest ten problem z mkv i atmosem i w wielu miejscach czytam że tak pytanie teraz czy zostanie to naprawione.
Ja za bardzo się nie znam na tych formatach. Tzn mkv występuje gdzie? Może mnie to nie dotyczy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w ostatniej wersji firmware w OPPO coś mieszali z DV i od czasu jego instalacji na swoim LG C7 nie spotkałem się jeszcze z problemem z ciemnoszarymi pasami w trybie DV o którym m.in. wspominał Maciej Koper przy okazji filmu Fate of the Furious - https://hdtvpolska.com/test-dolby-vision-vs-hdr10-na-lg-oled-z-ultra-hd-blu-ray/4/
Zakładam, że skoro M9702 korzysta z tego samego firmware to i jego dotyczy ta poprawka.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO W internecie... do tego kontenera są konwertowane ripy z sieci no i własne kopię BD również warto pakować do niego bo można zaoszczędzić sporo miejsca w porównaniu do m2ts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne jak wygląda ten "problem" z atmosem w OPPO. Atmos jest odtwarzanym. Ewentualny problem można zauważyć tylko i wyłącznie w momencie kiedy włączasz odtwarzanie jakiegoś pliku a tu.... cisza, brak dźwięku. Wystarczy albo zmienić ścieżkę dźwiękową na inna (jeśli jest inna) i po 1s powrócić do tej właściwej. Dźwięk jest. Albo wyłączyć plik i włączyć jeszcze raz, dźwięk jest.

Dla mnie to jest niedogodność widoczna raz na kilkanaście włączeń jakichś plików.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że z płyt uhd i ewentualnie torentów 4k z atmosem nie ma problemu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...