Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

OPPO będzie miało cały czas przewagę w jednym punkcie, wkładasz płytę, napisy na pendrive i w kilka minut oglądasz to co chcesz.

problem będzie jak nie znajdziesz napisów lub oglądasz jakiś serial i ciagle trzeba podmieniać plik z napisami.

Jednak możliwość kupowania filmów bez konieczności sprawdzania czy maja pl napisy czy nie, np Star Wars w 4K, lub filmy Marvela, których u nas nie ma wcale lub kupno filmów za np. 50zl / szt w porównaniu z polska cena 150zl za film jest bezcenne i to tylko OPPO. Bez dodatkowego tracenia czasu na kimkolwiek inne zabiegi, i jeśli film to wspiera to jest i DV i HDR10+.

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Barnaba napisał:

Trochę zbaczamy z tematu.

Właściwie napisałeś to samo, co ja (tylko nie chciałem się zagłębiać w szczegóły), dodałeś jednak błędną informację o pozbyciu się HDR. Nic takiego nie tracimy przy konwersji kontenera. Miałeś pewnie na myśli "utratę" Dolby Vision? Co też nie jest do końca prawdą, bo metadane DV można zapisać w MKV, tyle, że nie ma tego (jeszcze) jak odtworzyć.

OK, może źle się wypowiedziałem, dane możesz skopiować, ale ich na razie nie odtworzysz.
Dobra, proponuję koniec off-top  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, misfit napisał:

Tworzysz katalog SUB, a w nim umieszczasz napisy sub.srt. I za pomocą pilota wciskasz subtitle i wybierasz Inne (ostatnia pozycja).

lub

Tworzysz katalog z nazwą filmu, dajmy na to Gladiator, w nim umieszczasz plik Gladiator.srt i w tymże katalogu tworzysz następny katalog Gladiator, w którym umieszczasz strukturę BDMV, czyli powinno wyglądać to tak:
- Gladiator/Gladiator/BDMV
- Gladiator/Gladiator.srt

Nazwa katalogu z filmem oraz pliku z napisami musi być taka sama, w innym razie ten sposób nie zadziała.
Zakładam, że na tym chińskim klonie będzie podobnie.

W OPPO wystarczy to zrobic tak jeśli film jest w 4K:

Gladiator/AVCHD
Gladiator/avchd.srt

i nie ma problemu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nygus napisał:

OPPO będzie miało cały czas przewagę w jednym punkcie, wkładasz płytę, napisy na pendrive i w kilka minut oglądasz to co chcesz.

problem będzie jak nie znajdziesz napisów lub oglądasz jakiś serial i ciagle trzeba podmieniać plik z napisami.

Jednak możliwość kupowania filmów bez konieczności sprawdzania czy maja pl napisy czy nie, np Star Wars w 4K, lub filmy Marvela, których u nas nie ma wcale lub kupno filmów za np. 50zl / szt w porównaniu z polska cena 150zl za film jest bezcenne i to tylko OPPO. Bez dodatkowego tracenia czasu na kimkolwiek inne zabiegi, i jeśli film to wspiera to jest i DV i HDR10+.

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Barnaba napisał:

No dobra- zagram atutem ;) Mając już przegrany film, możesz dodać także dodatkowe ścieżki audio i w ten sposób uzyskać w pełni polską wersję interesującego cię filmu.

Tak na poważnie, to zawsze coś będzie ważniejsze w konkretnej sytuacji i fajnie jest mieć wybór.

Czekam na dalsze informacje w temacie zakupu "grupowego" od kolegi @predipall2015

mozemy poczekac pare dni moze wieksza ilosc osob bedzie :)

tym bardziej ze on dopiero kolejne sztuki wysyla za 12 dni bo wprowadzil nowy Pilot :) platnosc PayPal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejne Info jesli chodzi o podpiecie zewnetrzengo nosnika optycznego to przekazal , ze nie testowal jeszcze takiej opcji , ale jesli sprawdzi da znac czy dziala wszystko..

Przy ilosci zamowien w 5-ciu sztukach cena za jeden player wynosi 380dolarow. Przy wiekszej ilosci jeszcze mniej . 

Po dokonaniu grupowej,  badz osobnej wplaty wysyla po 2-3 dniach,  kazdy odtwarzacz testuje osobiscie , aby wykluczyc jakies problemy.

 

Pozdrawiam

Przemek.

Edytowane przez predipall2015
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś nowego wiadomo  w sprawie wspólnego zakupu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mozemy skladac zamowienie jak Chcecie Panowie :)  platnosc wiem ze ma paypalem , wiec ja moge mu napisac wiadomosc,   ze tyle i tyle platnosci z takich i takich maili przyjdzie, aby wiedzial co i jak :)  380dolarow wychodzi znizka jak 5osob bedzie.

 

CHyba ze chcecie to mozna zlozyc zamowienie u Hiszpana mam z nim kontakt ciagle na whatsupie

https://www.imundoaudio.com/producto/m9702-v2/

 

wszystko juz oplacone szybka Wysylka DHL.  na dniach ma miec juz kilka sztuk dostepnych

 

Chodzi o to ze ten z Chin wysyla rowniez DHL zdeklarowana kwote daje 19dolarow., ale jak znam DHL i co zamawialem z aliexpres to nawet przy malej deklaracji kwoty sprawdzali przesylke i kazali wyslac mi potw platnosci i co jest w srodku...tutaj bedzie Loteria ..

 

 

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, predipall2015 napisał:

CHyba ze chcecie to mozna zlozyc zamowienie u Hiszpana mam z nim kontakt ciagle na whatsupie

https://www.imundoaudio.com/producto/m9702-v2/

 

wszystko juz oplacone szybka Wysylka DHL.  na dniach ma miec juz kilka sztuk dostepnych

Ten Hiszpan ciekawie brzmi:) Coś z nim uzgadniałeś? Jakaś zniżka dla forumowiczów z PL?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Barnaba napisał:

Ten Hiszpan ciekawie brzmi:) Coś z nim uzgadniałeś? Jakaś zniżka dla forumowiczów z PL?;)

Trzeba zebrac ile osob chce na 100% i wtedy napisze mu ze mamy taka ilosc osob i czy da nam znizke . bo jak tam widzialem placac visa i przesylka wychodzi 399euro.

Zakladajac ze wezmie troche osob to mysle ze da dla calej elity jakiegos discounta :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, predipall2015 napisał:

Trzeba zebrac ile osob chce na 100%

wpisuję się na listę

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy są na rynku inne odtwarzacze która potrafią odtworzyć pełne menu z obrazu płyty UHD? Czy umie to tylko oryginalne  OPPO i ten chiński klon oppo?

Edytowane przez Salat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Salat napisał:

Czy są na rynku inne odtwarzacze która potrafią odtworzyć pełne menu z obrazu płyty UHD? Czy umie to tylko oryginalne  OPPO i ten chiński klon oppo?

Chyba większość to umie, a przynajmniej duża część. Na pewno: Egreat, Himedia, Dune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba własnie inne tego nie potrafią.

Mam Himedia, i z obrazu płyty UHD można odtwarzać tylko główny film, lub poszczególne filmy z dodatków, ale nie da się wyświetlić menu płyty, tak jak to robi Oppo i jego klon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Barnaba napisał:

Chyba większość to umie, a przynajmniej duża część. Na pewno: Egreat, Himedia, Dune.

No niestety chyba nie jest tak różowo, po pierwsze żaden nie wspiera Dolby Vision, temat menu tak jakoś pomijany w istrukcjach (dla BD i DVD wprost piszą że obsługa menu działa), brak obsługi kilku innych formatów który ten chiński sprzęt ma, plus cena porównywalna bądź wyższa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Salat napisał:

No chyba własnie inne tego nie potrafią.

Mam Himedia, i z obrazu płyty UHD można odtwarzać tylko główny film, lub poszczególne filmy z dodatków, ale nie da się wyświetlić menu płyty, tak jak to robi Oppo i jego klon.

Posiadam Himedie Q10pro i moge odtwarzac Obraz Menu Blu ray jak i strukture bdmv tak i iso  .Na stronie futeko masz potrzebny plugin ktory to robi..Ogolnie Polecam Custom Firmware do Himedi wtedy masz wszystko wgrane .

Dlatego chce przetestowac ten nowy Player Clone Oppo bo posiada DV i Hdr10+ . Ponadto odtwarzacze jak Himedia Zappiti itp . Borykaja sie z Mikro przycieciami (stuttering) w filmach ktore maja bitrate wiekszy jak 80mb tyczy sie to 4k hdr a ten Clone jak czytalem opinie  wszystko plynnie czyta . :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

No niestety chyba nie jest tak różowo, po pierwsze żaden nie wspiera Dolby Vision, temat menu tak jakoś pomijany w istrukcjach (dla BD i DVD wprost piszą że obsługa menu działa), brak obsługi kilku innych formatów który ten chiński sprzęt ma, plus cena porównywalna bądź wyższa.

Pozdrawiam.

Pytanie było o menu, a nie o DV, czy formaty;) Choć o te formaty, to chyba bym się spierał.

Po drugie, Egreat 5A kosztuje 600 zł, a Oppo ponad 4000.

Po trzecie, sprawdziłem na Egreat A5 pierwsze z brzegu 3 filmy (obrazy UHD): It (To),  Transformers i Resident Evil. Oczywiście nie odtworzy DV, ale menu działa bez problemów.

image.png.62acfb934b155a3c5e6ac9c9f0df0c15.png

1 godzinę temu, Salat napisał:

Mam Himedia, i z obrazu płyty UHD można odtwarzać tylko główny film, lub poszczególne filmy z dodatków, ale nie da się wyświetlić menu płyty, tak jak to robi Oppo i jego klon.

To jakieś "kulawe" to twoje Himedia - czytałem, że mają podobną funkcjonalność, jak Egreat. Pewnie są różne modele?

To wszystko, co napisałem nie zmienia postaci rzeczy, że zamierzam kupić tego chińskiego klona Oppo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj plugin ktory dodaje Menu to filmow Bluray badz iso.   (Himedia)

 

https://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=2291.0

 

a Jesli wszystko w jednym to posiadam ten Firmware ktory jak dla mnie bardzo ladnie wyglada i dziala plynnie .

 

https://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=4275.0

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, predipall2015 napisał:

a Jesli wszystko w jednym to posiadam ten Firmware ktory jak dla mnie bardzo ladnie wyglada i dziala plynnie .

Słyszałeś o customowych firmware dla Egreat? Z czystej ciekawości pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

tutaj plugin ktory dodaje Menu to filmow Bluray badz iso.   (Himedia)

Moja Himedia to Q3 (dosyć stary model) i to chyba w tym problem. Bo na futeko wszystkie custom firmware są do Q5 i q10.

A wiecie coś może czy jest jakiś MOD do nVidia Shield żeby odtwarzać menu płyt bluray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

Słyszałeś o customowych firmware dla Egreat? Z czystej ciekawości pytam :)

szczerze. nie zaglebialem sie w Egreata moze cos na futeko.com bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ktos jeszcze sie zapisuje na zakup?,  Hiszpan Napisal do mnie ile potrzebujemy playerkow...powiedzialem ze do ndz dam mu znac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nieodmiennie:) Przy okazji zamówię jeszcze pilot do egreat.

Możesz go podpytać, czy ze struktury UHD (BDMV) wykrywana jest Cinavia? Bo użytkownicy Oppo to raportują (i jednocześnie brak Cinavia przy mkv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Barnaba napisał:

Możesz go podpytać, czy ze struktury UHD (BDMV) wykrywana jest Cinavia? Bo użytkownicy Oppo to raportują (i jednocześnie brak Cinavia przy mkv)

Raportują bo na płycie BD czy BDUHD Cinavia jest zapisywana w bezstratnej ścieżce dźwiękowej, MKV mają zapewne tylko ze stratnym dźwiękiem.
Temat z Cinavią znany od lat.

Ten player tego problemu nie powinien mieć bo jak rozumiem soft który w nim jest to wersja custom a ta wykrywanie Cinavi ma usunięte.
Ale zapytać nie szkodzi.

Ja genralnie się piszę, tylko nadal nie mamy odpowiedzi jak z ewentualnym podłączeniem zewnętrznego napędu po USB.
Druga kwestia, PayPal, nie mam i nie mam zamiaru zakładać, jakieś inne dormy płatności?

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Barnaba napisał:

Ja nieodmiennie:) Przy okazji zamówię jeszcze pilot do egreat.

Możesz go podpytać, czy ze struktury UHD (BDMV) wykrywana jest Cinavia? Bo użytkownicy Oppo to raportują (i jednocześnie brak Cinavia przy mkv)

Cinava jest usunieta w Clonie tak samo jak masz jailbreaka w oryginalnym Oppo . Testowal na strukturze BDMV jak i iso bluray.  Mowi ze Ten klon jeden z najlepszych playerow ktory u niego sie sprzedaje.. 

P.s w tym Clonie masz juz zainstalowanego Jailbreaka. do tego jak sie nie myle dolaczona jest plytka UART aby wgrac w przyszlosci inne Jailbreaki

989f4c5c8ee8170daef14f81164b7b2b_960x490.png

Jesli posiadacie Whatsupa  to moge podpiac osoby ktore chca zakupic Player pod Grupe do Hiszpana. To wszystko sie jego mozecie wypytac :) 

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...