Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę? nigdy nie było mi to potrzebne, więc może macie rację. 

Czyli robimy obraz płyty uhd i dokladamy do niego jakiś plik srt i egreat to łyknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Barnaba napisał:

Naprawdę? nigdy nie było mi to potrzebne, więc może macie rację. 

Czyli robimy obraz płyty uhd i dokladamy do niego jakiś plik srt i egreat to łyknie?

no tak kolego  Egreat Himedia itp  normalnie łykaja napisy :)  Sam  testowalem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne zmylił mnie entuzjazm użytkowników oppo, którzy podkreslali tą funkcjonalność przy UHD.

Bardzo przepraszam za moje niedouczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreślają, bo oppo dodaje napisy do płyt, bezpośrednio. Inne playery na płyty tego nie robią.

Ale playery do plików, robi to każdy.

 

Niemniej, tytułowy player, oczywiście godny jest zainteresowania.

Szczególnie, jeśli chodzi o DV.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Bardzo przepraszam za moje niedouczenie?

Każdemu od czasu do czasu się zdarza... :) Wybaczamy...

Ja się bardzo właśnie zdziwiłem jak pisałeś o tej funkcjonalności bo myślałem, że wiele TV BOXów to ma. Pisząc, że to samo potrafi Oppo po prostu stwierdziłem fakt. Wiem, że to klon Oppo, dlatego się właśnie nim zainteresowałem. Natomiast jeśli mamy to traktować jako "zwykły" player plików może ktoś napisać co go wyróżnia na tle konkurencji ? Już wiemy, że nie jest to dodawanie napisów do struktur plików...

Ja od siebie napiszę, że na pewno wyróżnia go możliwość ustawienia: jasności/kontrastu/ostrości/poprawy jakości obrazu... Tego oprócz Egreat/HiMedia nie ma żaden inny player (swojego czasu pod tym kątem studiowałem temat). Ale co jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam60 napisał:

Ja od siebie napiszę, że na pewno wyróżnia go możliwość ustawienia: jasności/kontrastu/ostrości/poprawy jakości obrazu... Tego oprócz Egreat/HiMedia nie ma żaden inny player (swojego czasu pod tym kątem studiowałem temat). Ale co jeszcze ?

Obsługa Dolby Vision, odtwarzanie BD i UHD czy to ze struktury czy z pliku ISO z pełną obsługą menu.
Odtwarzanie DVD-Audio ISO, odtwarzanie SACD ISO.

Więcej z głowy nie pamiętam, na powno było wymieniane w wątku o OPPO 203.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek mi pisze na whatsupie  ze rowniez sprzedaja w Chinach do tych playerkow osobne zasilacze liniowe. Niby o 10% jest lepsza jakosc dzwieku ..

wiem ze kiedys Stosowali je w normalnym Oppo 203 ale jak to sie ma w praktyce szczerze? Nie wiem ;)

Moze jak ktos mial z tym do czynienia sie wypowie.. Bede rowniez wdzieczny ..

2ec747a2-da64-4796-b26b-67d405835044.jpg

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, predipall2015 napisał:

Romek mi pisze na whatsupie  ze juz sprzedaja w Chinach do tych playerkow osobne zasilacze liniowe. Niby o 10% jest lepsza jakosc dzwieku ..

wiem ze kiedys Stosowali je w normalnym Oppo 203 ale jak to sie ma w praktyce szczerze? Nie wiem ;)

Moze jak ktos mial z tym do czynienia sie wypowie.. Bede rowniez wdzieczny ..

 

Przecież toto nie ma chyba żadnego wyjścia analogowego dźwięku, więc gdzie miała by nastąpić ta poprawa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, adawro napisał:

Przecież toto nie ma chyba żadnego wyjścia analogowego dźwięku, więc gdzie miała by nastąpić ta poprawa? 

to juz z Pytaniem nie do mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, predipall2015 napisał:

Romek mi pisze na whatsupie  ze rowniez sprzedaja w Chinach do tych playerkow osobne zasilacze liniowe. Niby o 10% jest lepsza jakosc dzwieku ..

wiem ze kiedys Stosowali je w normalnym Oppo 203 ale jak to sie ma w praktyce szczerze? Nie wiem ;)

Moze jak ktos mial z tym do czynienia sie wypowie.. Bede rowniez wdzieczny ..

2ec747a2-da64-4796-b26b-67d405835044.jpg

A ile chce za to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Barnaba napisał:

A ile chce za to?

100 dolcow.  @adawro z ciekawosci napisalem do niego o tym co powiedziales ze jesli nie ma wyjsc analogowych pomimo tego zasilacza czy bedzie roznica . Odp mi jasne ze tak bo wtedy bit streamy sa inne.  

P.s Nie znam sie na tym tylko pisze co Chinczyk odpisal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, predipall2015 napisał:

..... ze jesli nie ma wyjsc analogowych pomimo tego zasilacza czy bedzie roznica . Odp mi jasne ze tak bo wtedy bit streamy sa inne. 

chyba jednak te zasilacze niezbyt schodzą skoro takie bajki pociska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

chyba jednak te zasilacze niezbyt schodzą skoro takie bajki pociska :)

Ciezko cokolwiek powiedziec kiedys sie interesowalem tym oppo 203 bo mialem zamiar go kupic jakos przez przypadek wparowalem na forum zagraniczne av forum poczytalem troche i tam ludzie zmieniali zasilacze na liniowe (rowniez pokazywali zdjecia przed i po jak mial sie obraz i byla roznica ,ale tutaj mowa o audio) sam chyba @pmcomp zmieniales u siebie na ten liniowy?  no i jeszcze dodam ze mowa o oppo 203 a tutaj ala Clone wiec nie wiadomo czy cos moze sie zmienic .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, predipall2015 napisał:

rowniez pokazywali zdjecia przed i po jak mial sie obraz i byla roznica

no ale na chłopski rozum - jak jakość zasilacza może wpłynąć na obraz?

liście będą bardziej zielone? albo kontury bardziej ostre?

dla mnie magia że ludzie w takie coś wierzą i jeszcze jak piszesz jako dowód dają zdjęcia "przed-po"

już jest tylko krok by do zestawu z zasilaczem dorzucać "audiofilsko profi kabel hdmi" za kolejną stówkę i przy oglądaniu BD robi się w gratisie rozdziałka 4k i szeroka paleta/hdr :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, klaus71 napisał:

no ale na chłopski rozum - jak jakość zasilacza może wpłynąć na obraz?

liście będą bardziej zielone? albo kontury bardziej ostre?

dla mnie magia że ludzie w takie coś wierzą i jeszcze jak piszesz jako dowód dają zdjęcia "przed-po"

już jest tylko krok by do zestawu z zasilaczem dorzucać "audiofilsko profi kabel hdmi" i przy oglądaniu BD robi się w gratisie rozdziałka 4k i szeroka paleta/hdr :)

no takim sposobem nie patrzmy ze wrzucisz cos dodatkowego i zaraz jakosc 50% lepsza... Nie o to chodzi..

Ja Np widze roznice miedzy jakoscia Obrazu w Himedi q10pro  a tzw Clonem Oppo pomimo ze ten sam kontent.. w M9702 obraz jest dla mnie bardziej przejrzysty i nie chodzi o sama ostrosc tylko o jakosc szczegolow nie wiem ale mam zboczenie do tych szczegolow . 

Jesli znowu mi wpadnie w oko ten temat co ludzie montowali te zasilacze liniowe do oppo203 to dam znac :) 

Zapytaj sie kolegi @pmcomp bo on chyba robil do oppo zasilacz Liniowy a czy cos wnioslo na plus? Nie mam zielonego pojecia 

 

Chociaz ten Chinol podkreslil mi zasilacz Liniowy nie wplynie na jakosc Obrazu  tylko na AUDIO

Jesli chodzi o mnie to ja Nie bede nic upgradowal dziala  idealnie, ciągła plynnosc , obraz jest dla mnie Mega i to mnie zadowala :) 

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest kluczowe dla jakości AV. Problem w tym, że masowo montują zasilacze, których jakość jest fatalna: Niestabilne napięcia i ogromne zakłócenia. 

Takie ulepszenia przywracają stan normalny. Takie czasy?

Cena moim zdaniem 2x za wysoka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, zakupilem odtważacz, działa wszystko, ale nie mogę uzyskać dźwięku atmos, dtsx ok inne formaty także, natomiast atmos albo słychać go jako dolbyhd 7.1 albo wcale, reszta obraz dv i hdr super, co mogę mieć źle ustawione?

Już znalazłem przyczyne, źle ustawilem wejście hdmi w amplitunerze, śmiga wszystko bardzo dobrze :)

Edytowane przez ansmola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ansmola napisał:

Witam, mam pytanie, zakupilem odtważacz, działa wszystko, ale nie mogę uzyskać dźwięku atmos, dtsx ok inne formaty także, natomiast atmos albo słychać go jako dolbyhd 7.1 albo wcale, reszta obraz dv i hdr super, co mogę mieć źle ustawione?

Już znalazłem przyczyne, źle ustawilem wejście hdmi w amplitunerze, śmiga wszystko bardzo dobrze :)

ooo juz przyszedl?:) szybko :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, predipall2015 napisał:

ooo juz przyszedl?:) szybko :) 

Błyskawicznie:)  jestem mega zadowolony, dziękuję Ci za pomoc w kontakcie ze sprzedawcą.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala informacja dla wszystkich moze kogos to zainteresuje... do dwoch miesiecy Roman (Ronq) bedzie  sprzedawal nowe playerki  Nazwa "9708" (wymiary : 330x220x48mm)  bedzie to Klon Pioneera LX500.  Cena jaką mi przekazal to 700dolarow wiec kwota nizsza jak Oryginalny , rowniez gdybysmy byli zainteresowani da nam znizke wieksza jak wczesniej :) tj ok 600dolarow za sztuke . 

Jesli chodzi o Pioneera Lx500 nigdy nie mialem stycznosci z nim , wiec nie moge sie wypowiedziec nic o nim jak on sie ma do oppo 203 itp.

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie czy będzie też czytać HDR10 plus? Czy wyłącznie dolby? 

Niestety  wyświetlacz u mnie to Q9FN bez obsługi dv.

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie jak ma się jakość video i audio do egreat a5? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Irokez napisał:

Pytanie czy będzie też czytać HDR10 plus? Czy wyłącznie dolby? 

Niestety  wyświetlacz u mnie to Q9FN bez obsługi dv.

tak wspiera HDR 10+  przy wejsciu w info o video bedziesz mial informacje o hdr10+  ,ale jak mi Roman przed chwila napisal niby jeszcze nie ma filmow z hdr10+ moze w chinach a jak EU powiem ze nie sledzilem czy juz cos jest w hdr10+

Edytowane przez predipall2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Irokez napisał:

I jeszcze jedno pytanie jak ma się jakość video i audio do egreat a5? 

No ale jak ktoś ma ci na to pytanie odpowiedzieć ? Po pierwsze by musiał mieć do porównania oba sprzęty, a nawet jak by miał to co ? miałby powiedzieć "na oko" ?

1 godzinę temu, predipall2015 napisał:

jak mi Roman przed chwila napisal niby jeszcze nie ma filmow z hdr10+ moze w chinach a jak EU powiem ze nie sledzilem czy juz cos jest w hdr10+

Bohemian Rhapsody jest niby wydana w HDR10+ ale mi Panasonic nie widział tego, a ma obsługę HDR10+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adam60 napisał:

No ale jak ktoś ma ci na to pytanie odpowiedzieć ? Po pierwsze by musiał mieć do porównania oba sprzęty, a nawet jak by miał to co ? miałby powiedzieć "na oko" ?

Bohemian Rhapsody jest niby wydana w HDR10+ ale mi Panasonic nie widział tego, a ma obsługę HDR10+...

Sprawdzę dziś/jutro na tym filmie  czy ten player widzi hdr10+  mam samsunga nu8042 i niby wspiera hdr10+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...