Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-65ZF9 | TEST | Bravia MASTER Series LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokąd ten świat zmierza ... niedługo będziecie pytać na portalach jaką panienkę wziąc sobie za żonę. Masakra.

A wystarczy pojeździć po sklepach i pobawić wszystkie interesujące telewizory. A jak nie to trzeba było pojechać na AVS. Z jakies trzy tygodnie macie Las Vegas a potem we wrzesniu znowu IFA w Berlinie.

Co za młodzież.

?

 

23 godziny temu, Majzeros napisał:

Ja od dłuższego czasu przymierzam się do zmiany Panasa ST50. Chaciałem OLEDA, ale ye wypalenia. TV mam podpięte pod kompa i głównie gram + YT i Netflix. Czekałem i chyba znalazłem TV idealny dla mnie. ZF9 pasuje mi w każdym aspekcie:) dzięki za test.

A masz wypalenia na ST50?

Jizzzzzzz ... wy rzeczywiście wierzycie we wszystko co wyczytacie w necie?

4 godziny temu, pebe86 napisał:

Najpierw hejtowałeś chłopaków z HDTV że nie zrobili testu tego telewizora, teraz insynuujesz że test jest sponsorowany.

Test jest (jak zwykle) bardzo szczegółowy, więc się pytam- na podstawie którego fragmentu takie ciężkie oskarżenia? Bo mają swoją opinię, którą potrafili uzasadnić, a która różni się od "rzetelnych" zachodnich recenzentów?

 

Jak to? Jedni piszą że telewizor jest A to przeciez jak drudzy piszą, że B to ... kłamią.

He, he, he ... Cóż za logika.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, qazar napisał:

Jak to zwykle z elektroniką użytkową co jest akceptowalne dla jednego niekoniecznie jest dla drugiego. Dla mnie ten TV to rozczarowanie, blooming to nie problem, ale czerń i kontrast, który jest podstawą plastyczności i głębokości  obrazu jest nie do przeskoczenia  

Trochę Cię nie rozumiem. Twierdzisz, że blooming to nie problem, tylko czerń i kontrast. A czytałeś w ogóle ten test ? Bo mam wrażenie że nie do końca. Maciej wyraźnie pisze, że ZF9 ma świetną czerń, jest to nawet zaznaczone w plusach w podsumowaniu. Cytuję: "Powyższe pomiary pokazują, że ZF9 jest w stanie dostarczyć bardzo dobrą czerń, która plasuje go w TOP3 telewizorów LCD na 2018 rok. Jego główny rywal – Samsung Q9FNA potrafi w prawdzie dostarczyć lepsze wyniki i da się to zauważyć, aczkolwiek puryści obrazu na pewno docenią ZF9 za mniej agresywny algorytm wygaszający. Nie powoduje on ani gwałtownych skoków jasności, ani tak ekstremalnego przyciemnienia by ginęły detale w czerni." Oraz " W niektórych ze scen TV był w stanie dostarczyć czerń bliską OLED’owej. Często możemy ją podziwiać". Więc wychodzi na to, że masz swoją świetną czerń, a skoro "blooming to nie problem", to jest to  tv także dla Ciebie ;)
 

Chyba że szukasz czerni idealnej i nieskończonego kontrastu, wtedy wybór jest tylko jeden - OLED.

Edytowane przez conker9
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, conker9 napisał:

Trochę Cię nie rozumiem. Twierdzisz, że blooming to nie problem, tylko czerń i kontrast. A czytałeś w ogóle ten test ? Bo mam wrażenie że nie do końca. Maciej wyraźnie pisze, że ZF9 ma świetną czerń, jest to nawet zaznaczone w plusach w podsumowaniu. Cytuję: "Powyższe pomiary pokazują, że ZF9 jest w stanie dostarczyć bardzo dobrą czerń, która plasuje go w TOP3 telewizorów LCD na 2018 rok. Jego główny rywal – Samsung Q9FNA potrafi w prawdzie dostarczyć lepsze wyniki i da się to zauważyć, aczkolwiek puryści obrazu na pewno docenią ZF9 za mniej agresywny algorytm wygaszający. Nie powoduje on ani gwałtownych skoków jasności, ani tak ekstremalnego przyciemnienia by ginęły detale w czerni." Oraz " W niektórych ze scen TV był w stanie dostarczyć czerń bliską OLED’owej. Często możemy ją podziwiać". Więc wychodzi na to, że masz swoją świetną czerń, a skoro "blooming to nie problem", to jest to  tv także dla Ciebie ;)
 

Chyba że szukasz czerni idealnej i nieskończonego kontrastu, wtedy wybór jest tylko jeden - OLED.

Kolego żebyś wiedział ze czytałem i nie muszę się akurat zgadzać z Maćkiem. Ten tv cierpi na fatalna przypadłość, że w ciemnym pomieszczeniu widać na filmach SDR i w szczególności HDR kiepską czerń( mówię o prezentacji na żywo!). To również potwierdza Vincent jak i inni testujący! Maciek co absolutnie rozumię preferuje słabsza czerń ale lepszą kontrole jasności w HDR i SDR oraz precyzyjne kolory i więcej detali w czerniach, niż agresywny system wygaszania z Q9. Co nie zmienia faktu iż oba tv to regres w pewnych kwestiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, qazar napisał:

Kolego żebyś wiedział ze czytałem i nie muszę się akurat zgadzać z Maćkiem. Ten tv cierpi na fatalna przypadłość, że w ciemnym pomieszczeniu widać na filmach SDR i w szczególności HDR kiepską czerń( mówię o prezentacji na żywo!). To również potwierdza Vincent jak i inni testujący! Maciek co absolutnie rozumię preferuje słabsza czerń ale lepszą kontrole jasności w HDR i SDR oraz precyzyjne kolory i więcej detali w czerniach, niż agresywny system wygaszania z Q9. Co nie zmienia faktu iż oba tv to regres w pewnych kwestiach

Maciek raczej niekoniecznie preferuje słabszą czerń, skoro jest miłośnikiem Oledów, podobnie jak Vincent. Wiesz, nie mam zamiaru się kłócić, ja ten telewizor posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony, pomimo tego, że oglądam w ciemnym pomieszczeniu. Czerń na pewno nie jest idealna, ale jest bardzo dobra, a kontrast i czerń w filmach są lepsze niż na XF90, a nawet niż na XE93. Poza tym, ZF9 ma sporo zalet, których tamte telewizory nie posiadają. Mi to zdecydowanie wystarcza, aż nadto ;)

Edytowane przez conker9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie wiem dokąd ten świat zmierza ... niedługo będziecie pytać na portalach jaką panienkę wziąc sobie za żonę. Masakra.

A wystarczy pojeździć po sklepach i pobawić wszystkie interesujące telewizory. A jak nie to trzeba było pojechać na AVS. Z jakies trzy tygodnie macie Las Vegas a potem we wrzesniu znowu IFA w Berlinie.

Co za młodzież.

pmcomp nie do końca- problem będzie dopiero jak jeden poleci blondynkę, drugi brunetkę. I teraz pytanie- który kłamie? ?

Niektórzy odbierają innym prawo do własnej oceny. Test jest rzetelny, każdy ma prawo do własnej oceny. Słabe strony telewizora wspomniane, jego mocne również. Ale przecież nikt nie ma do tego prawa- trzeba robić ctrl C ctrl V z zachodnich serwisów- wtedy jest ok. Zachód- nasza wyrocznia! ?

@Porter11 - masz problem z tym portalem i jego testami (po raz kolejny) - to po prostu nie czytaj... Tyle wałkujesz już temat tych dwóch telewizorów, że ja bym mieszkanie szybciej kupił. 

Przecież nikt już nic nowego w ich temacie nie napisze. 

I to nas niestety różni- ja kupuję po to aby korzystać, a nie żyję po to aby ciągle wybierać ;) 

P.S.

A że taki Rtings ocenił kąty boczne ZF9 tylko minimalnie lepiej od np. XF90 to już nieistotne... Widziałem oba telewizory w akcji w zaciemnionym pomieszczeniu, i dla mnie różnica jest BARDZO duża. To tyle w temacie rzetelności zachodnich recenzji. KAŻDA z nich jest subiektywna, i dla każdego do oceny finalnej inna jest waga danych składowych. 

Edytowane przez pebe86
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czekałem na ten test i muszę powiedzieć że warto chyba kupić zf9 75 cali teraz jest w cenie 18tys na promocji pytanie co lepsze pod konsolę i tv q9 czy zf9 w 75 calach oba, został jeszcze jeden aż w rękawie qled 8k Samsunga pytanie kiedy będzie jego test i napewno jest najdroższy z całej trójki niestety oled w 77 jest nieosiągalny, sony ma lepszy android niż tizen w samsung Panowie pomóżcie conwybrac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem recenzje Vincenta i już zgłupiałem, bo rzeczywiście odczucia są zgoła inne niż recenzja tutaj na serwisie i to nie tylko kwestia słabego kontrastu i czerni na planszach testowych oraz faktu, że local dimming powinien być zawsze włączony, ale z tego co mówi widać wypraną/szarą czerń przy regularnym oglądaniu w ciemnych pomieszczeniach. A więc to nie tylko widać na planszach testowych. No i mocno narzeka na przeszkadzający blooming.

Posłuchajcie co mówi od 05m40s do 07m37s (od 06m45s wyjaśnia czemu to co zrobiło Sony w tym TV nie jest jednak dobrym rozwiązaniemi), potem też od 15m31s. Generalnie fajnie wytłumaczył wszystko odnośnie czerni i kontrastu w ZF9 oraz wypranego obrazu HDR / szarej czerni przy oglądaniu w ciemnym pomieszczeniu.  Od 19m37s Vincent podsumowuje i czy poleca -  generalnie nie ze względu na szarą czerń i duży blooming, który przeszkadza szczególnie oglądając filmy z dużymi czarnymi paskami na górze i na dole ekranu.

Innymi słowy ZF9 byłby super TV, gdyby Sony nie pokusiło się na ten filtr optyczny zwiekszający kąty widzenia kosztem kontrastu, wypranej szarej czerni i większego bloomingu. Zatem nie jest to TV dla osób, które pragną niczym niezmąconych seansów filmowych / serialowych w ciemnych pomieszczeniach, ale powinien się sprawdzić dobrze podczas oglądania w ciągu dnia.

 

Edytowane przez misiek_to_ja
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szara czerń... matko jedyna. ?? Serio??? Nie masz racji. To bardzo dobry telewizor do kina domowego bo to jest jego jedno z głównych zastosowań. Polecam samemu zobaczyć ten telewizor i dopiero pisać odczucia bo szare to jest niebo w dzień pochmurny albo telewizor ips za 2tys?

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Szara czerń... matko jedyna. ?? Serio??? Nie masz racji. 

Jest duża szansa, że nie mam racji, bo rzeczywiście nie widziałem go na oczy. Napisałem tylko to co stwierdził Vincent w swojej recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duze macie oczekiwania, postep jest stopniowy, wady wciaz obecne. Ten TV ma za to bardzo dobra value for money. Co do jakosci, sprawa jest prosta, poprawili katy, pogorszyli kontrast i czern. Zazwyczaj jest cos za cos.

Edytowane przez bubusia
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, bubusia napisał:

Za duze macie oczekiwania, postep jest stopniowy, wady wciaz obecne. Ten TV ma za to bardzo dobra value for money. Co do jakosci, sprawa jest prosta, poprawili katy, pogorszyli kontrast i czern. Zazwyczaj jest cos za cos.

To fakt. Jeśli ktoś ogląda wyłącznie na wprost to chyba lepiej pójść w stronę Q9FN. W ZF9 mamy za to idealne rozwiązanie pośrednie między VA a IPS - mamy trochę gorszą czerń niż u liderów, ale za to zaskakująco dobre kąty boczne.

U mnie np. ten aspekt był istotny, bo często oglądam tv pod kątem- i głównie dlatego poszedłem w stronę OLED-a 65C8. Kupiony prawie 2 miesiące temu, a do dzisiaj nie trafiła się lepsza oferta niż wtedy (10499 zł minus 500 zł cashback i 1050 zł w bonach do MM).

Ale gdybym miał dzisiaj kupować LCD- to chyba byłby to właśnie ZF9. Będąc świadomym jego mocnych i słabych stron.

Co do value for money- akurat się nie zgadzam ;) Dla mnie najlepszy obecnie na rynku stosunek ceny do jakości i możliwości ma 65XF9005, który często można znaleźć w promocjach za ok. 6700 zł. 65ZF9 to jednak minimum 10k. Przynajmniej na teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Recka pozytywna, mi również tv się podoba a Vincent nie był zbyt przychylny ostatecznie dla tego modelu Sony i bądź mądry człowieku ;) Moim zdaniem pozytywy tego modelu przeważają negatywy. Nawet OLEDy nie są idealne a dodatkowo są trochę małe bo wielkie wrażenia robią dopiero tv od 85\" jak Soniacz 8596 w MM :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Słabe jest to że ten TV nazywa się ZF9 a nie XF94, skoro jest niby następcą XE94. Co z tego że było mówione, że on nie jest następcą ZD9 skoro jego nazwa sugeruje coś innego? Jaki procent użytkowników zainteresowanych zakupem TV będzie wiedziało o tym że ZF9 to następca XE94 a nie ZD9? Sony moim zdaniem celowo wprowadza ludzi w błąd i stara się sprzedać coś gorszego jadąc na legendzie ZD9. Podobny 'trik' zastosował Samsung w tegorocznym Q9FN, na szczęście wszyscy się szybko połapali i w każdym sklepie Q9 i Q9FN były od siebie wyraźnie odróżnione i każdy sklep i recenzja nie pomijały kluczowych literek FN w nazwie modelu. 
  • Słabe jest to że w momencie premiery ten telewizor kosztował 13 tys, czyli tyle ile ZD9 pod koniec swojej obecności na rynku. A ZF9 jest telewizorem wyraźnie gorszym od ZD9, o czym wie samo Sony podkreślając, że to nie jest następca ZD9.
  • Słabe jest to, że kupując TV za ponad 10 tys złotych nadal dostajemy sprzęt z poważnymi wadami projektowymi, których musimy być świadomi, żeby się srogo nie rozczarować po zakupie. Kurde, jeżeli stać mnie na ten telewizor to prawdopodobnie nie mam czasu na czytanie szczegółowych recenzji, idę do sklepu, biorę flagowca i liczę że inżynierzy wykonali swoją robotę najlepiej jak się dało, bez żadnych kompromisów. Tutaj tak niestety nie jest.
  • Słabe jest to, że nie wiadomo komu wierzyć z zaufanych recenzentów. Vincent mówi, że czerń jest słaba, a @Maciej Koper że wystarczająca nawet do oglądania w ciemności. Dziwne to trochę.
  • Słabe jest to, że procek w środku obsługujący Androida jest nowy, ale to ciągle MediaTek, który jest chińskim badziewiem i który w przeszłości ponosił całkowitą winę za to że niektóre aplikacje (nawet systemowe) były niekompatybilne, lub wykrzaczały się na nim. Co powodowało dla użytkownika, że po prostu coś się wieszało, coś nie działało. Ot kolejny dzień na Androidzie. To że tak nie musi być udowadnia Nvidia Shield TV.
  • Słabe jest to że pogorszyli sterowanie upłynniaczem. Sony miało jeden z najlepszych upłynniaczy na rynku i ktoś wpadł na pomysł, żeby uprościć jego ustawienia, co amputowało 'złoty środek' pożądany przez ludzi uczulonych na efekt opery mydlanej czyli hmm pewnie z 50% populacji. Ktoś w Sony o tym zadecydował, ktoś to przyklepał i przetestował. Czy tam pracują jeszcze ludzie ze zdrowym inżynierskim rozsądkiem?

Trochę za dużo tych wad jak dla mnie, żebym mógł ten sprzęt z czystym sumieniem polecić komukolwiek. Znaczek 'Bardzo polecamy' jest wg mnie przyznany na wyrost. Szczególnie za tą cenę którą obecnie ma. Dobrze że staniał już bardzo wyraźnie, bo za cenę wyjściową to był po prostu rozbój w biały dzień i splunięcie w twarz dla wszystkich fanów marki Sony. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Słabe jest to, że nie wiadomo komu wierzyć z zaufanych recenzentów. Vincent mówi, że czerń jest słaba, a @Maciej Koper że wystarczająca nawet do oglądania w ciemności. Dziwne to trochę.

Fajnie że ktoś tez to zauważył. Bo są tacy dla których to co tutaj napisane to święte i jedynie „rzetelne”? Pomijam że nie tylko Vincent o tym mówił  Na rtings jest to samo  Można cytować tu wiele innych poważnych portali traktujących o sprzęcie  

 

1 godzinę temu, efel napisał:

Znaczek 'Bardzo polecamy' jest wg mnie przyznany na wyrost.

Kolejny fakt. Ale tak jest w większości tutejszych testów. Szkoda. Zaraz ktoś mi zarzuci że znowu insynuuję że „test” był kupiony ?

Edytowane przez Porter11
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper - dzięki za test. Według mnie rok 2018 dla Sony jest tym, czym dla Samsunga był rok 2017. Soniarze poczuli się zbyt pewnie i na rynek wypuścili produkty, które są bardzo dobre,  jednak mają przy sobie zawsze jakieś "ALE". XF90 jest bardzo dobry, ALE nie na tyle, żeby potrzebna była przesiadka z XE90 lub tym bardziej z XE93, AF9 jest świetny, ALE ma niższą jasność od swoich konkurentów. ZF9 jest świetny, ALE nie domaga pod względem kontrastu. Rozumiem, że w waszych testach problem nie wyszedł, natomiast ciemna, zbalansowana scena w HDR będzie bić po oczach jasnym ekranem. Nie zamierzam negować niewątpliwych zalet tego TV, ale tak jak Vincent za nieporozumienie uważam fakt zwiększenia kątów kosztem kontrastu. Jeśli ktoś decyduje się na zakup LCD z VA, to robi to z pełną świadomością zalet i mankamentów tej technologii. Tutaj sytuacja wygląda tak, jakby Sony nie potrafiło się zdecydować i próbowało zrobić coś do wszystkiego. Na pewno każdy wie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, prawda? :P 

@efel - czy znasz jakiś idealny TV, który mógłbyś nam polecić? Każdy TV ma swoje wady i zalety, więc proponuję, żebyś nie popadał w swoje standardowe zacietrzewienie. Czy możesz podać jakieś fakty, które będą jednoznacznie pokazywać, że nowy Mediatek nie sprawdzi się? Licencja firmy ARM na produkcję procesorów opartych o rdzenie Cortex A73, które znajdują się w tym procku bardzo wyraźnie definiuje, co powinno się w nim znaleźć... Możesz narzekać na mniejszą ilość parametrów sterowania upłynniaczem obrazu, co nie zmienia faktu, że i tak jest to najlepszy upłynniacz wśród różnych producentów TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, efel napisał:
  • Słabe jest to że ten TV nazywa się ZF9 a nie XF94, skoro jest niby następcą XE94. Co z tego że było mówione, że on nie jest następcą ZD9 skoro jego nazwa sugeruje coś innego? Jaki procent użytkowników zainteresowanych zakupem TV będzie wiedziało o tym że ZF9 to następca XE94 a nie ZD9? Sony moim zdaniem celowo wprowadza ludzi w błąd i stara się sprzedać coś gorszego jadąc na legendzie ZD9. Podobny 'trik' zastosował Samsung w tegorocznym Q9FN, na szczęście wszyscy się szybko połapali i w każdym sklepie Q9 i Q9FN były od siebie wyraźnie odróżnione i każdy sklep i recenzja nie pomijały kluczowych literek FN w nazwie modelu. 
  • Słabe jest to że w momencie premiery ten telewizor kosztował 13 tys, czyli tyle ile ZD9 pod koniec swojej obecności na rynku. A ZF9 jest telewizorem wyraźnie gorszym od ZD9, o czym wie samo Sony podkreślając, że to nie jest następca ZD9.
  • Słabe jest to, że kupując TV za ponad 10 tys złotych nadal dostajemy sprzęt z poważnymi wadami projektowymi, których musimy być świadomi, żeby się srogo nie rozczarować po zakupie. Kurde, jeżeli stać mnie na ten telewizor to prawdopodobnie nie mam czasu na czytanie szczegółowych recenzji, idę do sklepu, biorę flagowca i liczę że inżynierzy wykonali swoją robotę najlepiej jak się dało, bez żadnych kompromisów. Tutaj tak niestety nie jest.
  • Słabe jest to, że nie wiadomo komu wierzyć z zaufanych recenzentów. Vincent mówi, że czerń jest słaba, a @Maciej Koper że wystarczająca nawet do oglądania w ciemności. Dziwne to trochę.
  • Słabe jest to, że procek w środku obsługujący Androida jest nowy, ale to ciągle MediaTek, który jest chińskim badziewiem i który w przeszłości ponosił całkowitą winę za to że niektóre aplikacje (nawet systemowe) były niekompatybilne, lub wykrzaczały się na nim. Co powodowało dla użytkownika, że po prostu coś się wieszało, coś nie działało. Ot kolejny dzień na Androidzie. To że tak nie musi być udowadnia Nvidia Shield TV.
  • Słabe jest to że pogorszyli sterowanie upłynniaczem. Sony miało jeden z najlepszych upłynniaczy na rynku i ktoś wpadł na pomysł, żeby uprościć jego ustawienia, co amputowało 'złoty środek' pożądany przez ludzi uczulonych na efekt opery mydlanej czyli hmm pewnie z 50% populacji. Ktoś w Sony o tym zadecydował, ktoś to przyklepał i przetestował. Czy tam pracują jeszcze ludzie ze zdrowym inżynierskim rozsądkiem?

Trochę za dużo tych wad jak dla mnie, żebym mógł ten sprzęt z czystym sumieniem polecić komukolwiek. Znaczek 'Bardzo polecamy' jest wg mnie przyznany na wyrost. Szczególnie za tą cenę którą obecnie ma. Dobrze że staniał już bardzo wyraźnie, bo za cenę wyjściową to był po prostu rozbój w biały dzień i splunięcie w twarz dla wszystkich fanów marki Sony. 

Hmmmmm....W czym niby ZF9 jest wyraźnie gorszy od ZD9 ? Przegrywa w każdym aspekcie, wygrywa tylko pod względem kontrastu i lepszej czerni, która w ZF9 jest i tak świetna wg Macieja. Zresztą, sam tak uważam, jako posiadacz tego TV.  Ma lepszy HDR i wyższą jasność w SDR, lepszą obróbkę obrazu, dużo lepszy procesor, lepsza reprodukcję kolorów, odwzorowanie ruchu,  input lag,  wreszcie lepsze kąty widzenia i dużo płynniejszy android. Druga sprawa, która mnie trochę dziwi - wszyscy zachodni recenzenci porównują właśnie te 2 telewizory ze sobą, twierdzą nawet że ZF9 JEST następcą ZD9 , również Vincent tak twierdzi. Recenzent z Forbesa czy Rtings również. Tymczasem, tylko Maciek twierdzi inaczej. Poza tym, nawet Rtings podaje, że pomimo gorszego kontrastu i czerni, ZF9 jest ogólnie lepszym telewizorem niż ZD9. Może Maciek się wypowie w tych kwestiach ? 

A tu link do porównania  http://www.uhdledtvcomparison.com/sony-z9f-vs-z9d-review-xbr65z9f-vs-xbr65z9d-xbr75z9f-vs-xbr75z9d/

Edytowane przez conker9
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo,kilka osób widziało ZF9 na zdjęciu,a do powiedzenia mają'' WIELE''.Oraz dalej ich kłuje w oczy znaczek SONY?

Edytowane przez gangi007
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy powinien samemu ocenić na własne oczy. Nie lubię tak pisać, ale tutaj naprawdę drążycie już w subiektywnych opiniach. Podałem wyniki mierzalne w teście. Każdy je widzi, a to czy dla kogoś są one dobre czy złe to jego prywatne zdanie :) Vincent lubi idealną czerń, z resztą kto by jej nie lubił, a ja na przykład cenie sobie też dobry kąt widzenia, co Vincentowi wiem, że akurat nie przeszkadza. Na rtings z kolei mierzą planszę ANSI, co nie ma większego sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maciej Koper napisał:

a ja na przykład cenie sobie też dobry kąt widzenia, co Vincentowi wiem, że akurat nie przeszkadza. 

a który ma lepszą czerń ? LG sk9500  czy jednak ZF9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu rozważałem krótko zakup wersji 75ZF9 po uznanej reklamacji 3-letniego KD-75x9105c, ale po przeczytaniu opinii zagranicznych oraz wizycie w Sony Center i godzinnym testowaniu szybko wycofałem się z tego pomysłu i wczoraj chyba rzutem na taśmę udało mi się kupić fabrycznie zapakowany KD-75ZD9 i jestem mega-szczęśliwy! Oprócz opisanych wyżej wad dla mnie ważne jest że lubię 3d a ten jak wiadomo (podobnie jak wszystkie obecnie produkowane niestety) nie ma tej funkcji. Druga niezmiernie ważna dla mnie sprawa, to jakość wyświetlanych zdjęć. Dziwi mnie że generalnie w testach telewizorów ten aspekt praktycznie w ogóle nie jest poruszany. A to było dla mnie jedno z dwóch głównych kryteriów 3 lata temu gdy decydowałem się na Sony, bo tylko telewizory tej marki potrafiły wyświetlać zdjęcia 4K! Co gorsza - oglądając niedawno telewizory różnych firm wygląda że tak jest do dzisiaj. Ale najgorsze jest to, że po moich usilnych staraniach nie udało mi się wyświetlić zdjęć 4K na ZF9. Szok! A dwa miesiące temu kupiłem telewizor dla moich rodziców KD-55XF8505 i ten pięknie wyświetla zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Warto byłoby uzupełnić ten test o informację jaka jest tego przyczyna, czy to wina Androida 8.0 i nowej wersji funkcji Album?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie zapakowany ZD9 ??? A gdzie go kupiłeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lokalnym sklepie w którym kupuję większość sprzętu od kilkunastu lat. Mieli go w ofercie od kilku miesięcy, więcej już nie ma i raczej nie będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli faktycznie był nówka a nie poekspozycyjny jak wszystkie ostatnie sztuki to gratuluje zakupu. I oby wszystko było Ok. Kawał dobrego TV udało Ci się wyrwać ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia, zapakowany jak jakiś pojazd kosmiczny, oklejony foliami i nalepkami z pełnym wyposażeniem w tym z dwiema parami oryginalnych aktywnych okularów 3d Sony. Jest niesamowity już przy zewnętrznym oglądzie, niezwykle elegancki także od tyłu. Bardzo przemyślany i finezyjny projekt. Siedziałem do drugiej w nocy sprawdzając i ustawiając po swojemu jakość obrazu nie mogąc się od niego oderwać. A dodam że poprzednik, czyli KD-75x9105c był naprawdę dobry lecz ten przerasta go co najmniej o głowę.

Edytowane przez jarmalik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie ? to jest najlepsze w takich zakupach, żadna kobieta tego nie zrozumie ? życzę jeszcze wielu ochów i achów !!! 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...