Jump to content

misiek_to_ja

Użytkownik
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

misiek_to_ja last won the day on February 6 2019

misiek_to_ja had the most liked content!

Community Reputation

122 Excellent

About misiek_to_ja

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten problem z ostrością to raczej nie Twoje urojenia, bo podobne wpisy widziałem na avsforum.com. Dlatego wstrzymuje się jeszcze z aktualizacją, bo dziwne to jest, a ja wyczulony jestem na takie rzeczy i potem nie będzie mi sie chciało bawić w downgrade.
 2. Cześć conker9 😉 U mnie po 1,5 roku jestem nadal bardzo zadowolony, wszystko po prostu śmiga, nadal zdarza mi się drapać po głowie jak wyglądają niektóre materiały w Dolby Vision i 4K. Coś pięknego. TV wyświetla naprawdę piękny obraz i każdy nowy gość jest pod wrażeniem (sami mówią, że teraz rozumiają jaka jest różnica między budżetowym TV 4K, a tym z wyższej półki). To co mnie jednak zaczyna denerwować to rozmiar, jednak 65 cali to za mało, powoli myślę o zmianie na coś w okolicach 85 cali i strasznie żałuje, że w dniu kupna moich 65 cali wersja 75 cali ZF9 była aż dwa razy droższa. Inna sprawa to blooming na kompletnie czarnym tle, jednak jak dla mnie jest trochę za duży przy wyświetlaniu materiałów HDR. Fakt, że występuje to bardzo rzadko przy większych białych elementach na całkowicie ciemnym tle , ale jak dla mnie to jedyna poważniejsza wada tego TV. A jak u Ciebie wrażenia po tym czasie ? BTW, czy rozwiązano już kwestie gubienia ostrości w tym update z Android 9.0 ? Ja nadal na starej wersji z tego powodu.
 3. Może trzeba zrobić factory reset całego TV ? Ja na razie jade na starej wersji, aż inni przetestują soft za mnie i Sony wyda jego poprawioną wersję ;-)
 4. Ooo, a to niespodzianka! Cieszy szczególnie dodanie wsparcia dla Apple AirPlay / HomeKit, nie sądziłem, że dodadzą to do starszych modeli.
 5. A wszystko oki z TV ? Jak tak to bym olał, 27h / 13 włączeń dla TV to jak nic i powalcz o upust albo gwarancje 5 lat (bo powinienieś mieć nówkę jak zapłaciłeś pełną cenę). Jak Ci przeszkadza i kupowałeś przez internet to po prostu zwróć, masz na to 14 dni.
 6. Wydaje mi się oczywiste, że jak chcesz widzieć wiernie zamierzenia tworców/reżysera to nic tutaj nie zmieniasz. Ale jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie coś tam sobie zmienić, każdy ma inne preferencje przecież. Poza tym w kilku recenzjach o tym wspominano, nawet na rtings.com w części dotyczącej kalibracji i ustawień masz: "There is a new Netflix Enhanced Mode that is only available in the native Netflix app. When enabled, some of the settings change automatically. It is not recommended to change these settings, beyond adjusting the brightness to your viewing conditions." Źródło: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9f/settings
 7. Jeżeli chcesz widzieć treści zgodnie z zamierzeniami tworców to oczywiście nie jest zalecane zmienianie ustawień w trybie kalibracji Netflix.
 8. Jako, że miałem przyjemność używania Tizen w Q9FN i Andka w ZF9 to mogę tylko powiedzieć, że jest bardzo porównywalnie. Na obu sprzętach bardzo płynnie, bez żadnych czkawek, niektóre akcje szybciej zrobisz na Tizen, niektóre na Andku (w sensie szybka zmiana jakiegoś ustawienia). Nie wiem jak to jest z zasuwaniem po kanałach, bo mam podłączony dekoder, który włączam kilka razy w ciągu miesiąca. U mnie głównie Netflix, HBO Go, YouTube, filmy/serialy z dysku i gry wideo.
 9. Nigdy czegoś takiego nie miałem. Najlepiej jakbyś sprawdził na jakimś innym routerze WiFi (może mobilny?) i jeśli tam jest identyczny problem to znaczy, że coś jest nie tak z modułem WiFi w TV. Podejrzewam, że jest łatwo wymienialny, wezwiesz serwisanta to Ci pewnie w domu od ręki zrobi.
 10. U mnie 0 problemów na sieci 5 GHz, ale router 3m od TV. Dzieje się tak nawet jak TV jest włączony czy jak wyłączysz? Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 11. Sprawdzałem dla testu z WH1000XM3 i wszystko gra elegancko, bez zrywania, dopiero jak wejdę do drugiego pokoju coś zaczyna się dziać. Oki, masz racje, sprawdziłem i działa. Ja wcześniej próbowałem napisy w formacie .txt i tego niestety nie łyka, za to VLC bez problemu.
 12. A to ciekawe, że czyta napisy. Na pewno z pliku zewnętrznego ? Ja sprawdzałem kilka filmów z dysku i wykrywał tylko napisy zakodowane wewnątrz pliku, ale appka na tyle prosta jest, że pobawiłem się z 10 minut i od razu VLC walnąłem. Ja lubię mieć dostęp do różnorakich ustawień ? Jeszcze Kodi muszę przetestować. Czy VLC / MX Player / Kodi obsługują HLG to nie mam pojęcia, ale zakładam, że tak, jak TV obsługuje i masz opcje w ustawieniach obrazu. Nigdy nie miałem potrzeby sprawdzać tego, bo jeszcze nie natrafiłem na film czy serial w HLG, jest to chyba mało popularny format. A więc musisz przetrzeć szlaki i sam sprawdzić ?
 13. Ta appka natywna do odtwarzania wideo jest dziwna jak dla mnie, chyba nawet napisów z zewnętrznego pliku nie potrafi odtworzyć. Zainstaluj sobie VLC lub MX Player ze sklepu Google. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 14. Wg. tej tabelki HLG jest wspierany przez ZF9: https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00161421 UPDATE: Aaa rzeczywiście w natywnej appce YT nie wykrywa HDR z HLG automatycznie i tego nie załącza. Dałbym sobie coś uciąć, że to działało wcześniej. Muszę ręcznie włączyć w opcjach wideo tryb HDR na HLG i wtedy jest ok. Co ciekawe jak robie casta lub puszczam z appki YT z konsoli to wykrywa wszystko automatycznie, a więc jak dla mnie wygląda to na jakiegoś buga w oprogramowaniu natywnej appki YT.
 15. Action Menu -> Obraz i w prawym górnym rogu widzisz czy jest treść z HDR czy nie. Niestety wiele materiałów jest słabo przygotowanych pod kątem HDR, dotyczy to czasami nawet nowych treści (np. Red Dead Redemption 2, gdzie lepiej HDR wyłączyć). Dobrze przygotowany materiał rozpoznasz od razu. Proponuje odpalić coś z Dolby Vision (np. w Netflix) i nie ma opcji, że nie zauważysz efektu HDR. Zerknij sobie na przykład na Altered Carbon kręcony Alexą 65 (kamera 6.5k) i masterowany w 4K Dolby Vision, orgazm dla oczu. A generalnie (jak dla mnie) najlepsze efekty HDR są w grach wideo, np. God of War, Horizon Zero Dawn, Spider Man, Forza Horizon 4.
×
×
 • Create New...