Jump to content

misiek_to_ja

Użytkownik
 • Content Count

  102
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

misiek_to_ja last won the day on February 6

misiek_to_ja had the most liked content!

Community Reputation

120 Excellent

About misiek_to_ja

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A wszystko oki z TV ? Jak tak to bym olał, 27h / 13 włączeń dla TV to jak nic i powalcz o upust albo gwarancje 5 lat (bo powinienieś mieć nówkę jak zapłaciłeś pełną cenę). Jak Ci przeszkadza i kupowałeś przez internet to po prostu zwróć, masz na to 14 dni.
 2. Wydaje mi się oczywiste, że jak chcesz widzieć wiernie zamierzenia tworców/reżysera to nic tutaj nie zmieniasz. Ale jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie coś tam sobie zmienić, każdy ma inne preferencje przecież. Poza tym w kilku recenzjach o tym wspominano, nawet na rtings.com w części dotyczącej kalibracji i ustawień masz: "There is a new Netflix Enhanced Mode that is only available in the native Netflix app. When enabled, some of the settings change automatically. It is not recommended to change these settings, beyond adjusting the brightness to your viewing conditions." Źródło: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9f/settings
 3. Jeżeli chcesz widzieć treści zgodnie z zamierzeniami tworców to oczywiście nie jest zalecane zmienianie ustawień w trybie kalibracji Netflix.
 4. Jako, że miałem przyjemność używania Tizen w Q9FN i Andka w ZF9 to mogę tylko powiedzieć, że jest bardzo porównywalnie. Na obu sprzętach bardzo płynnie, bez żadnych czkawek, niektóre akcje szybciej zrobisz na Tizen, niektóre na Andku (w sensie szybka zmiana jakiegoś ustawienia). Nie wiem jak to jest z zasuwaniem po kanałach, bo mam podłączony dekoder, który włączam kilka razy w ciągu miesiąca. U mnie głównie Netflix, HBO Go, YouTube, filmy/serialy z dysku i gry wideo.
 5. Nigdy czegoś takiego nie miałem. Najlepiej jakbyś sprawdził na jakimś innym routerze WiFi (może mobilny?) i jeśli tam jest identyczny problem to znaczy, że coś jest nie tak z modułem WiFi w TV. Podejrzewam, że jest łatwo wymienialny, wezwiesz serwisanta to Ci pewnie w domu od ręki zrobi.
 6. U mnie 0 problemów na sieci 5 GHz, ale router 3m od TV. Dzieje się tak nawet jak TV jest włączony czy jak wyłączysz? Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 7. Sprawdzałem dla testu z WH1000XM3 i wszystko gra elegancko, bez zrywania, dopiero jak wejdę do drugiego pokoju coś zaczyna się dziać. Oki, masz racje, sprawdziłem i działa. Ja wcześniej próbowałem napisy w formacie .txt i tego niestety nie łyka, za to VLC bez problemu.
 8. A to ciekawe, że czyta napisy. Na pewno z pliku zewnętrznego ? Ja sprawdzałem kilka filmów z dysku i wykrywał tylko napisy zakodowane wewnątrz pliku, ale appka na tyle prosta jest, że pobawiłem się z 10 minut i od razu VLC walnąłem. Ja lubię mieć dostęp do różnorakich ustawień ? Jeszcze Kodi muszę przetestować. Czy VLC / MX Player / Kodi obsługują HLG to nie mam pojęcia, ale zakładam, że tak, jak TV obsługuje i masz opcje w ustawieniach obrazu. Nigdy nie miałem potrzeby sprawdzać tego, bo jeszcze nie natrafiłem na film czy serial w HLG, jest to chyba mało popularny format. A więc musisz przetrzeć szlaki i sam sprawdzić ?
 9. Ta appka natywna do odtwarzania wideo jest dziwna jak dla mnie, chyba nawet napisów z zewnętrznego pliku nie potrafi odtworzyć. Zainstaluj sobie VLC lub MX Player ze sklepu Google. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 10. Wg. tej tabelki HLG jest wspierany przez ZF9: https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00161421 UPDATE: Aaa rzeczywiście w natywnej appce YT nie wykrywa HDR z HLG automatycznie i tego nie załącza. Dałbym sobie coś uciąć, że to działało wcześniej. Muszę ręcznie włączyć w opcjach wideo tryb HDR na HLG i wtedy jest ok. Co ciekawe jak robie casta lub puszczam z appki YT z konsoli to wykrywa wszystko automatycznie, a więc jak dla mnie wygląda to na jakiegoś buga w oprogramowaniu natywnej appki YT.
 11. Action Menu -> Obraz i w prawym górnym rogu widzisz czy jest treść z HDR czy nie. Niestety wiele materiałów jest słabo przygotowanych pod kątem HDR, dotyczy to czasami nawet nowych treści (np. Red Dead Redemption 2, gdzie lepiej HDR wyłączyć). Dobrze przygotowany materiał rozpoznasz od razu. Proponuje odpalić coś z Dolby Vision (np. w Netflix) i nie ma opcji, że nie zauważysz efektu HDR. Zerknij sobie na przykład na Altered Carbon kręcony Alexą 65 (kamera 6.5k) i masterowany w 4K Dolby Vision, orgazm dla oczu. A generalnie (jak dla mnie) najlepsze efekty HDR są w grach wideo, np. God of War, Horizon Zero Dawn, Spider Man, Forza Horizon 4.
 12. Wszystkie złącza obsługują 4k, musisz tylko w ustawieniach HDMI zmienić format na ulepszony. To jest jedno z nielicznych ustawień, które trzeba zmienić po wyjęciu z pudła, a jest tak dlatego, że starsze urządzenia nie radzą sobie z tym trybem (np. brak dźwięku w starszych dekoderach), stąd domyślnie jest to wyłączone. Obecna promka 13tys za 75 cali rzeczywiście super cena. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 13. Z ciekawości wpadłem na wątek po dwóch tygodniach czy coś ciekawego zaczęło się dziać i czy spam się trochę zmniejszył, klik na ostatnią podstronę i bum. Widzę hubio, że nadal jesteś w formie i przeklejasz cały czas ten sam tekst (chociaż widzę, że inne kolorki tym razem). Wytrwałości nie można Tobie odmówić. Wpadnę zatem za miesiąc, jestem nadal pełny nadziei ?
 14. Hubio - powtarzasz to jak katarynka, ale jakie to ma znaczenie jak w żaden sposób nie przekłada się na to co widzimy ? Poza tym czy mógłbyś nam wszystkim wytłumaczyć czym jest kontrast, czym się manifestuje? Jak oceniasz, że coś ma lepszy kontrast, coś słabszy? Tak swoimi własnymi słowami nam wytłumacz. I wytłumacz nam czym jest kontrast ANSI. Prosimy Cię! Las Vegas, rok 2018, targi CES. Samsung first look: "Q9FN - niesamowity TV, niesamowite wrażenia, po tygodniu może zaczniecie prawidłowo coś ustawiać, po kilku tygodniach może ustawicie prawidłowo, ale gwarantujemy Wam dreszcz emocji przez cały okres jego posiadania". Kłamczuszki z marketingowców Samsunga, a mogli od razu podzielić się z nami tymi informacjami, większość osób oczekuje tego typu atrakcji kupując premium TV za kilkanaście tysięcy złotych. Ja niestety nie miałem Q9FN całego tygodnia, a więc nie doszedłem do tego etapu, że prawie zacząłem go prawidłowo ustawiać. Zgadza się. Prychłem srogo, dzięki ? Czemu sam siebie oszukujesz, jak podświadomie doskonale wiesz, że nie jesteś zadowolony. To przynajmniej mówią nam Twoje posty, którymi sam siebie starasz się przekonać, a powtórzenie tego samego kilkaset razy nie sprawi, że tak się stanie.
 15. To prawda, ale jak spojrzysz np. na niektóre seriale Netflix czy gry i masz np. ognisko czy lampy na ciemnym tle, to widać jak intensywnie się to świeci. Oczywiście nie musisz odwracać głowy, ale masz wrażenie jakby to ognisko było zaraz przed Tobą. W filmach bardzo rzadko można zaobserwować coś takiego, efekt HDR jest subtelniejszy, czasami na granicy zauważalności.
×
×
 • Create New...