Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-65ZF9 | TEST | Bravia MASTER Series LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Sony KD-65ZF9 | TEST | Bravia MASTER Series LCD z podświetleniem Direct LED

Prestiżowa linia ekranów "Bravia Master Series", swój debiut miała podczas tegorocznych targów IFA 2018. Należą do niej dwa modele telewizorów - OLED AF9, który mamy już przetestowany, oraz ZF9. Ten drugi weźmiemy dziś pod lupę! Jest to ekran LCD wykonany w zaawansowanej technologii Direct LED, która pozwala uzyskiwać bardzo dobrą czerń, oraz wysoką jasność (konieczną m.in. do HDR). Zastosowano także innowacyjne technologie, takie jak specjalna warstwa polaryzacyjna, która ma na celu poprawić kąt widzenia będący najczęstszą bolączką ekranów LCD z matrycą VA (tą o lepszej czerni). Wszystkie wymienione elementy mają pozwolić nawiązać do studyjnej jakości obrazu. Sony jest przecież firmą produkującą wyświetlacze studyjne, w tym referencyjny model do post-produkcji treści Ultra HD z HDR, jakim jest BVM-X300. Ekrany takie jak AF9, czy ZF9 mają za cel odtwarzać treść w sposób jak najbardziej zbliżony do sprzętu studyjnego ponieważ, jak twierdzi producent, wtedy można uzyskać największą przyjemność z seansu. Trudno się z tym nie zgodzić!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi Pan, Panie Macieju namieszał !!!! W tym miesiącu chcę kupić TV i byłem zdecydowany na Q9FN pomimo tego że zawsze kupowałem telewizory Sony (było ich kilka). Decyzję podjąłem na podstawie niezbyt przychylnych dotąd recenzji ZF9 a tutaj .......... bardzo polecamy. Po co czytałem ten tekst ??? ?

Tak więc pytanie do Pana redaktora. Biorąc wszystkie "za" i "przeciw" gdyby wybierał Pan telewizor dla siebie i miałby Pan tylko te dwie opcje, to który ??? Ponoć Samsung wiele problemów "wieku dziecięcego" załatwił już mowym softem. Ja jestem maniakiem dobrego obrazu i oglądamy z żoną bardzo dużo filmów i seriali do tego jestem zapalonym graczem PS4 Pro. Obecnie mam Sony KDL-47W805A i chcę kupić 65 cali a znudziły mi się już szare pasy zamiast czarnych (tutaj kusi czerń Samsunga). Proszę więc o podpowiedź. Gdyby wybierał Pan TV tylko pod kątem oglądania treści w 4K i HDR to który by Pan wybrał ? Kąty widzenia itp. nie są dla mnie istotne.

Edytowane przez Porter11
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był na Twoim miejscu to brałbym Samsunga a jeśli musiałby to być tv od Sony to polowałbym na ZD9 ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lekki off-top, ale na kanwie tematu lecę. Poprawcie mnie jeśli się mylę bo również chciałbym zakupić telewizor z wyższej półki:

obecnie w tej kategorii cenowej (10-12tys. - 55-65 LCD i najlepiej Sony, ale niekoniecznie) nie idzie kupić telewizora niemal idealnego jak w ostatnich latach tak? OLED-y (dla mnie) raczej odpadają.

Co to znaczy niemal idealny? tzn. taki jaki był np. do 4K HDR - XE93 oraz w niemal wszystkich pozostałych aspektach ZD9. Wydaje mi się, że tak były one traktowane (testy HDTV.pl i opinie na forum). Jak wiemy nie ma i nie będzie szans na nówkę sztukę wcześniej wymienionych. Czy mamy obecnie jakieś alternatywy? Tj. jaki jest obecnie najlepszy na rynku do filmu i sportu? (ZF9 czy Q9FN a może inny)?

Przedział cenowy: (10-12tys.) LCD LED
Przekątna: 55-65 cali
4K z HDR

Edytowane przez ffallen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Porter11 napisał:

To mi Pan, Panie Macieju namieszał !!!! W tym miesiącu chcę kupić TV i byłem zdecydowany na Q9FN pomimo tego że zawsze kupowałem telewizory Sony (było ich kilka). Decyzję podjąłem na podstawie niezbyt przychylnych dotąd recenzji ZF9 a tutaj .......... bardzo polecamy. Po co czytałem ten tekst ??? ?

Tak więc pytanie do Pana redaktora. Biorąc wszystkie "za" i "przeciw" gdyby wybierał Pan telewizor dla siebie i miałby Pan tylko te dwie opcje, to który ??? Ponoć Samsung wiele problemów "wieku dziecięcego" załatwił już mowym softem. Ja jestem maniakiem dobrego obrazu i oglądamy z żoną bardzo dużo filmów i seriali do tego jestem zapalonym graczem PS4 Pro. Obecnie mam Sony KDL-47W805A i chcę kupić 65 cali a znudziły mi się już szare pasy zamiast czarnych (tutaj kusi czerń Samsunga). Proszę więc o podpowiedź. Gdyby wybierał Pan TV tylko pod kątem oglądania treści w 4K i HDR to który by Pan wybrał ? Kąty widzenia itp. nie są dla mnie istotne.

Jeśli to coś zmienia to wydrukuj sobie znaczek referencja i przyłóż do monitora ? Serio, to tylko znaczek. Liczą się walory, które są dla Ciebie istotne, więc musisz przeczytać dokładnie test i postanowić. Mój wybór ma tu raczej niewielkie znaczenie, choć jeśli chcesz wiedzieć to raczej wybrałbym ZF9. Osobiście sobie bardzo cenię obraz jak pod linijkę nawet jeśli ma niższe parametry takie jak kontrast, czy jasność.

4 minuty temu, ffallen napisał:

Przepraszam za lekki off-top, ale na kanwie tematu lecę. Poprawcie mnie jeśli się mylę bo również chciałbym zakupić telewizor z wyższej półki:

obecnie w tej kategorii cenowej (10-12tys. - 55-65 LCD i najlepiej Sony, ale niekoniecznie) nie idzie kupić telewizora niemal idealnego jak w ostatnich latach tak? OLED-y (dla mnie) raczej odpadają.

Co to znaczy niemal idealny? tzn. taki jaki był np. do 4K HDR - XE93 oraz w niemal wszystkich pozostałych aspektach ZD9.

Ten KD-65ZF9 kosztuje niecałe 11 tys, a do HDR jest bez dwóch zdań lepszy niż XE93.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super teścik, dziękuję. @Maciej Koper pomijając kwestię ceny to co lepsze ZF9 czy też AF9? Czy ta czerń w ZF9 przy oglądaniu filmów z napisami będzie aż tak wyraźnie odstawać od AF9? Za to w sporcie i 4k HDR czy przewaga ZF9 będzie aż tak wyraźna nad AF9?

Dodatkowo teraz w sony center jest promocja na modelu ZF9 i tak 65' jest za 9999zł a 75' za 18099zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ramzes99 napisał:

Super teścik, dziękuję. @Maciej Koper pomijając kwestię ceny to co lepsze ZF9 czy też AF9? Czy ta czerń w ZF9 przy oglądaniu filmów z napisami będzie aż tak wyraźnie odstawać od AF9? Za to w sporcie i 4k HDR czy przewaga ZF9 będzie aż tak wyraźna nad AF9?

Dodatkowo teraz w sony center jest promocja na modelu ZF9 i tak 65' jest za 9999zł a 75' za 18099zł

Trochę trudno porównywać lcd-ka do oleda. Jeśli chodzi o HDR to na pewno będziesz miał znaczącą różnice na korzyść zf9 bo wszystkie oledy są ciemne. Zobacz w testach jakie wartości HDR osiągają oledy a zobacz zf9 czy Q9fn - dla mnie to przepaść i prawda jest raka ze jak chcesz naprawdę cieszyć się HDR-em w pełnej krasie to tylko LCD. 

Co do czerni tutaj pan Maciej pisze że zf9 ma super czerń ale z moich obserwacji w salonie Sony to tak różowo nie jest. W ciemnym pomieszczeniu pasy są szare nie czarne. Tutaj wygrywa Q9fn który jak dla mnie ma czerń prawie idealna jak Oled. Dlatego mam kosmiczny dylemat czy kupić Samsunga czy tego Sony. Oled dla mnie odpada bo dużo gram na ps4 pro.  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Samsunga odrzucam od razu. Widziałem i nie podoba mi się. Czernie gubią detale a i sport w 4k na Sonym jest dużo lepszy.

Co do HDR i jasności OLEDów to rzeczywiście te z poprzedniej generacji były za ciemne ale te nowe jak AF8 czy AF9 czy też LGB8 mają jasność dużo lepszą i zarówno w sporcie czy HDR jest to akceptowalne. Ale to tylko wrażenia z kilku moich obserwacji natomiast najlepiej zapytać fachowca jak to wygląda w praktyce i przy pełniejszych testach.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sądzić o tym teście. Sam czaiłem się na ten TV, ale moja wiara w serwis delikatnie spadła, jak recenzenci wmawiali, że nie ma czegoś takiego jak wypalanie ekranów OLED w normalnym użytkowaniu, a sam padłem ofiarą tego niestety i mocno klnąłem na wiedzę, którą zaczerpnąłem z tego serwisu ? Miałem zbliżone wypalenia jak opisane w artykule "OLED do hardcorowego grania - tak czy nie ma mowy?" na PPE. Szczęśliwie mi też wymienili TV, co nie zmienia faktu, że  straciłem delikatnie zaufanie do tekstów na tym serwisie i teraz nie wiem co myśleć o kontraście z tego testu - nie jest wymieniony w wadach w podsumowaniu, a zagraniczni recenzenci narzekają na to mocno. Ja chce wykorzystać TV właśnie do hardcore'owego grania, głównie w nocy, a np. rtings (który dobitnie pokazał również problem wypaleń w OLEDach w swoich testach), napisał tak:

"The Sony Z9F is a great TV for most uses. It is especially well suited for playing video games, and it is a good choice for use as a PC monitor. Movies look great, but dark room performance isn't as great due to the contrast ratio. The TV is extremely bright, making it a good choice for use in a bright room, as it can easily overcome glare."
 
"The Sony Z9F has an unexpectedly low contrast ratio. The native contrast ratio is extremely low for a VA panel but better than any IPS TV. With Local dimming set to 'High', and X-tended Dynamic Range set to 'High', the contrast ratio is more acceptable. Again, it is better than an IPS, but worse than any other VA panel. We believe that the low contrast ratio is caused by the new X-Wide Viewing Angle optical panel."
 
Jednocześnie piszą, że kąty widzenia dzięki nowej powłoce są lepsze, ale nie jest to taka drastyczna różnica jakby wynikało z testu tutaj. Np. XF900 otrzymał od nich note 4.9 za kąty widzenia (dużo osób narzekało na to), a ZF9 notę tylko 5.6, nadal na czerwono i że różnica wcale nie taka duża. Z testu tutaj wynika, że różnica jest mocna. I komu wierzyć ?
Edytowane przez misiek_to_ja
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, misiek_to_ja napisał:

Nie wiem co sądzić o tym teście. Sam czaiłem się na ten TV, ale moja wiara w serwis delikatnie spadła, jak recenzenci wmawiali, że nie ma czegoś takiego jak wypalanie ekranów OLED w normalnym użytkowaniu, a sam padłem ofiarą tego niestety i mocno klnąłem na wiedzę, którą zaczerpnąłem z tego serwisu ? Miałem zbliżone wypalenia jak opisane w artykule "OLED do hardcorowego grania - tak czy nie ma mowy?" na PPE. Szczęśliwie mi też wymienili TV, co nie zmienia faktu, że  straciłem delikatnie zaufanie do tekstów na tym serwisie i teraz nie wiem co myśleć o kontraście z tego testu - nie jest wymieniony w wadach w podsumowaniu, a zagraniczni recenzenci narzekają na to mocno. Ja chce wykorzystać TV właśnie do hardcore'owego grania, głównie w nocy, a np. rtings (który dobitnie pokazał również problem wypaleń w OLEDach w swoich testach), napisał tak:

"The Sony Z9F is a great TV for most uses. It is especially well suited for playing video games, and it is a good choice for use as a PC monitor. Movies look great, but dark room performance isn't as great due to the contrast ratio. The TV is extremely bright, making it a good choice for use in a bright room, as it can easily overcome glare."
 
"The Sony Z9F has an unexpectedly low contrast ratio. The native contrast ratio is extremely low for a VA panel but better than any IPS TV. With Local dimming set to 'High', and X-tended Dynamic Range set to 'High', the contrast ratio is more acceptable. Again, it is better than an IPS, but worse than any other VA panel. We believe that the low contrast ratio is caused by the new X-Wide Viewing Angle optical panel."
 
Jednocześnie piszą, że kąty widzenia dzięki nowej powłoce są lepsze, ale nie jest to taka drastyczna różnica jakby wynikało z testu tutaj. Np. XF900 otrzymał od nich note 4.9 za kąty widzenia (dużo osób narzekało na to), a ZF9 notę tylko 5.6, nadal na czerwono i że różnica wcale nie taka duża. Z testu tutaj wynika, że różnica jest mocna. I komu wierzyć ?

Nikt tu na portalu nie twierdził, że wypalanie obrazu na telewizorach OLED nie istnieje. Że szansy na to prawie nie ma prawie wcale przy normalnym użytkowaniu to już owszem, ale Ty sam piszesz, że chcesz wykorzystać TV do "hardcorowego grania" więc raczej nie wpisujesz się w grupę zwykłych użytkowników. 

Na rtings przetestowali głównie plansze ANSI w kontekście czerni. Zamierzasz oglądać plansze testowe? Nie sądzę ;) ZF9 nie ma słabej czerni. Zerknij w naszej bardziej życiowej procedurze, gdzie mierzymy w filmach. Wyniki są dobre, po prostu Q9 jest lepszy patrząc wycinkowo tylko w tym kryterium, a z OLED'em wiadomo, że wszystko przegra. Można sobie pisać, że najniższy wynik w kategorii matryc VA, ale co z tego skoro jest on mierzony bez wygaszania lub na planszy, której nie będziesz widział na oczy w codziennym użyciu?

Rozświetlenie wokół napisów, szczególnie przy HDR widać i zostało to zaznaczone w tekście. Podobnie jak adnotacje o jakości czerni są wręcz kilkukrotnie, więc nie wydaje mi się bym coś pominął w związku z tym tematem. Co do kątów widzenia to nie musisz nikomu wierzyć, bo przecież jest film i można wyciągnąć własne wnioski. Mamy wręcz całą playlistę kątów widzenia na kanale: 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, rzeczywiście masz racje z tym kontrastem, muszę zobaczyć na żywo, włącznie z kątami. Rtings w strasznie negatywnym świetle to postawił, ale wygląda, że rzeczywiście może to być przesadzone.

Odnośnie wypalania OLED to w sumie sam nie wiem czy 5-6 godzin grania dziennie to hardcorowe granie (do oglądania TV nie używam). Nie zmienia to faktu, że jeszcze do niedawna traktowałem wypalenia w OLEDach jako mit i "urban legend", w zdecydowanej mierze dzięki wiedzy zaczerpniętej w tym serwisie. To co tu czytam jest dla mnie skarbnicą wiedzy, na podstawie testów tutaj podjąłem decyzje zakupową i jak zostałem uraczony wypaleniami to jakbym dostał plaskaczem w twarz. Duży plus, że w Polsce póki co wymieniają TV z taką wadą, a więc w sumie dobrze się skończyło, ale chyba jesteście w stanie zrozumieć moje odczucia ? ? Konto mam u Was od ponad 10 lat, serwis czytam regularnie, rzadko się udzielam z braku czasu, ale wydaje mi się, że sam problem wypaleń był delikatnie lekceważony i przynajmniej ja po lekturze tekstów tutaj odniosłem wrażenie, że wypalenia są wręcz niemożliwe do uzyskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek_to_ja napisał:

Jednocześnie piszą, że kąty widzenia dzięki nowej powłoce są lepsze, ale nie jest to taka drastyczna różnica jakby wynikało z testu tutaj. Np. XF900 otrzymał od nich note 4.9 za kąty widzenia (dużo osób narzekało na to), a ZF9 notę tylko 5.6, nadal na czerwono i że różnica wcale nie taka duża. Z testu tutaj wynika, że różnica jest mocna. I komu wierzyć ?

Jak się wchodzi na rtings przeczytać recenzję to w pierwszym momencie w ogóle jest wrażenie takie, że sprzęt 'x' jest przeciętny, bo średnia jego ocena to np. 8.0/10. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że w wielu testach jest inaczej i jak słuchawki przykładowo za 50 zł w ogóle wydobędą z siebie dźwięk to recenzent już daje im notę 9+/10 "w klasie cenowej". Na rtings czegoś takiego nie ma. Jest skala ocen 1-10 i żaden sprzęt nawet najdroższy wyprodukowany nie dostaje najwyższych not we wszystkich kategoriach.

Między 4.9, a 5.6 faktycznie różnicy ogromnej nie ma na pierwszy rzut oka, ale jak spojrzysz na flagowy model od LG na IPS FALD, to tam mimo iż jest to IPS ocena za kąty widzenia to...6.3, czyli też nisko:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9500

Także w tym akurat przypadku najlepiej przyjrzeć się filmom zarówno na rtings jak i HDTVPolska i na tej podstawie wysnuj wnioski jeśli chodzi o kąty.

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Rozświetlenie wokół napisów, szczególnie przy HDR widać i zostało to zaznaczone w tekście.

Panie Macieju, dotyczy to każdego telewizora dostępnego na rynku, który nie jest OLEDem? Jak bardzo jest to widoczne? Można to jakoś zminimalizować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, zaskoczyła mnie trochę ta recenzja. Dodam, że chyba pierwsza polskojęzyczna. Przeczytałem już chyba wszystkie możliwe po angielsku, wszędzie pisali o niezbyt dobrej czerni, strasznym bloomingu itp, pomimo tego zdecydowałem się na zakup po lekturze dyskusji użytkowników tego tv na anglojęzycznych forach. Zakupiłem go dosłownie dwa dni przed waszą recenzją, i jak już wspomniałem wczoraj, w wątku dotyczącym XF90, którego posiadałem do niedawna, jestem z ZF9 bardzo zadowolony. Owszem, zauważyłem blooming, zwłaszcza w pasach na filmach, ale nie przeszkadza to moim zdaniem aż tak bardzo, no i sam obawiałem się tej czerni. Ponoć miała być szara, tymczasem jest bardzo dobra ! A test mnie zaskoczył tym, że jest praktycznie w samych superlatywach, jako pierwszy i praktycznie jedyny. Generalnie polecam ten telewizor.

Edytowane przez conker9
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, conker9 napisał:

Szczerze mówiąc, zaskoczyła mnie trochę ta recenzja. Dodam, że chyba pierwsza polskojęzyczna. Przeczytałem już chyba wszystkie możliwe po angielsku, wszędzie pisali o niezbyt dobrej czerni, strasznym bloomingu itp, pomimo tego zdecydowałem się na zakup po lekturze dyskusji użytkowników tego tv na anglojęzycznych forach. Zakupiłem go dosłownie dwa dni przed waszą recenzją, i jak już wspomniałem wczoraj, w wątku dotyczącym XF90, którego posiadałem do niedawna, jestem z ZF9 bardzo zadowolony. Owszem, zauważyłem blooming, zwłaszcza w pasach na filmach, ale nie przeszkadza to moim zdaniem aż tak bardzo, no i sam obawiałem się tej czerni. Ponoć miała być szara, tymczasem jest bardzo dobra ! A test mnie zaskoczył tym, że jest praktycznie w samych superlatywach, jako pierwszy i praktycznie jedyny. Generalnie polecam ten telewizor.

Ja nie odczytuje tego testu w samych superlatywach. Jest informacja o kwestii niskiego kontrastu, bloomingu, pogorszenia motionflow. Niestety to nie następca ZD9 i mimo, że jest bardziej "pod linijkę" niż Q9 to jednak 2018 ogólnie to regres w świecie LCD, które nie mają dział i amunicji by walczyć z OLED. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, to co pisali we wszystkich innych recenzjach, to jest on w praktycznie w samych superlatywach ;) To miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu przymierzam się do zmiany Panasa ST50. Chaciałem OLEDA, ale ye wypalenia. TV mam podpięte pod kompa i głównie gram + YT i Netflix. Czekałem i chyba znalazłem TV idealny dla mnie. ZF9 pasuje mi w każdym aspekcie:) dzięki za test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, conker9 napisał:

Biorąc pod uwagę, to co pisali we wszystkich innych recenzjach, to jest on w praktycznie w samych superlatywach ;) To miałem na myśli.

Ok, masz troch racji Vincent rozjechał w podsumowaniu TV, że poprawa kątów widzenia za cenę kontrastu to zła droga. Dla na chwile obecną w >75 calach został tylko C8 lub Q900R (chodź prawdopodobnie okaże się takim samym "przypałem" jak Q9) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, qazar napisał:

Ok, masz troch racji Vincent rozjechał w podsumowaniu TV, że poprawa kątów widzenia za cenę kontrastu to zła droga. Dla na chwile obecną w >75 calach został tylko C8 lub Q900R (chodź prawdopodobnie okaże się takim samym "przypałem" jak Q9) 

Vincent "rozjechał" go głównie za blooming w filmach, zwłaszcza w pasach. Co do reszty praktycznie nie miał zastrzeżeń. Chwalił dokładność koloru, rewelacyjny HDR, detale itp. Poza tym Vincent to kinomaniak, i miłośnik Oledów, więc dlatego dla niego to było nie do przejścia. Tymczasem ja głównie gram, oglądam w telewizji raczej tylko programy publicystyczne i informacyjne na co dzień, czasem sport, no a jeśli chodzi o filmy to tylko Netflix. Poza tym, chyba nie jestem aż tak wrażliwy na ten cały blooming, więc jak dla mnie ten TV jest naprawdę rewelacyjny. Chciałem XE93, tymczasem dostałem nawet coś znacznie lepszego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, conker9 napisał:

Vincent "rozjechał" go głównie za blooming w filmach, zwłaszcza w pasach. Co do reszty praktycznie nie miał zastrzeżeń. Chwalił dokładność koloru, rewelacyjny HDR, detale itp. Poza tym Vincent to kinomaniak, i miłośnik Oledów, więc dlatego dla niego to było nie do przejścia. Tymczasem ja głównie gram, oglądam w telewizji raczej tylko programy publicystyczne i informacyjne na co dzień, czasem sport, no a jeśli chodzi o filmy to tylko Netflix. Poza tym, chyba nie jestem aż tak wrażliwy na ten cały blooming, więc jak dla mnie ten TV jest naprawdę rewelacyjny. Chciałem XE93, tymczasem dostałem nawet coś znacznie lepszego.

Jak to zwykle z elektroniką użytkową co jest akceptowalne dla jednego niekoniecznie jest dla drugiego. Dla mnie ten TV to rozczarowanie, blooming to nie problem, ale czerń i kontrast, który jest podstawą plastyczności i głębokości  obrazu jest nie do przeskoczenia  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

ale czerń i kontrast, który jest podstawą plastyczności i głębokości  obrazu jest nie do przeskoczenia  

Fakt. Tylko dziwny wydaje mi się wynik tego testu. Wypadł nadzwyczaj pozytywnie. Jakbym czytał sponsorowany tekst ?

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Porter11 napisał:

Fakt. Tylko dziwny wydaje mi się wynik tego testu. Wypadł nadzwyczaj pozytywnie. Jakbym czytał sponsorowany tekst ?

Najpierw hejtowałeś chłopaków z HDTV że nie zrobili testu tego telewizora, teraz insynuujesz że test jest sponsorowany.

Test jest (jak zwykle) bardzo szczegółowy, więc się pytam- na podstawie którego fragmentu takie ciężkie oskarżenia? Bo mają swoją opinię, którą potrafili uzasadnić, a która różni się od "rzetelnych" zachodnich recenzentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy motyw jest taki, że rok temu za cenę niższą niż wszystkie obecne, topowe premium LCD (ZF9, Q9FN) można było kupić telewizor... lepszy niż te obecne. Kuriozalna sytuacja. Chciałem kupić możliwie idealny TV LCD (licząc się oczywiście z koniecznością wydania kwoty pięciocyfrowej), ale teraz de facto opcje są dwie (i... obie są złe):

1. Kupić na siłę to co jest dostępne i "najlepsze" (czyli ZF9 lub Q9FN) - ze świadomością, że mimo wszystko są w pewnych istotnych aspektach gorsze niż poprzednicy...

LUB

2. Czekać i zobaczyć co będzie w 2019 (ALE niestety ze świadomością, że czekanie potrwa długo bo nowości pewnie wejdą na rynek dopiero w okolicy drugiej połowy roku)

Przykre :(

Edytowane przez ffallen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 3, kupić oleda ;)

W euro od 21 nocna promocja, jak coś zobaczycie ciekawego to wrzućcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pebe86 napisał:

Najpierw hejtowałeś chłopaków z HDTV że nie zrobili testu tego telewizora, teraz insynuujesz że test jest sponsorowany.

Test jest (jak zwykle) bardzo szczegółowy, więc się pytam- na podstawie którego fragmentu takie ciężkie oskarżenia? Bo mają swoją opinię, którą potrafili uzasadnić, a która różni się od "rzetelnych" zachodnich recenzentów?

Nie wiem czym się tak podniecasz. Niczego nie insynuuję a jeśli nawet to co z tego ? I o jakich oskarżeniach mówisz ? Nie ma co, zaistniałeś ? bardzo szczegółowy test ? Polemizowałbym, ale to moja opinia. Gdybys zadał sobie odrobinę trudu i poczytał inne testy to zauważyłbyś dość dużą rozbieżność w ocenie tego telewizora. Chyba że istnieje dla Ciebie bariera językowa (zawsze jest tłumacz online) I dlaczego uważasz że zachodni recenzenci nie są rzetelni ? Myśle że są bardziej rzetelni od wychwalanych przez Ciebie. Robią testy po premierze danego sprzętu a nie pół roku później. W tutejszym teście który pojawił się w czasie gdy telewizor a raczej jego cena spadła już o 6 tysięcy, delikatnie rzecz ujmując marginalizowane są wady tego telewizora i wszystko jest jakieś takie  „cukierkowe”, stad tez mój żart o sponsorowanym tekście. A może trafiłem, wiesz napewno że nie ? I te jakbyś je pewnie nazwał rzetelne i szczegółowe testy które bez znaczenia na jakość TV, bez względu czy jest to shit za 2000 zł czy za 20.000 zł, bez względu na ogromne wady i tak kończą się tekstem: „bardzo polecamy” ??? natomiast „rzetelni” zachodni recenzenci stosując chociażby dziesięciostopniową skalę potrafią „rozebrać” TV na części i ocenić ważne dla każdego elementy składowe. Wtedy jesteś w stanie ocenić w czym dany sprzęt jest dobry a w czym odstaje i czy jest to dla Ciebie akceptowalne. Ale Ty wolisz rzetelne „bardzo polecamy”. Samsung q9 - agresywnie działający local dimming, sztucznie podbijana jasność HDR - bardzo polecamy, Sony zf9 - za[beeep]isty blooming, słaby kontrast, słaba czerń - bardzo polecamy itp. itd. ? Lecę sprawdzić znaczenie słowa „rzetelny” ???

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...