Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś sieciowe odtwarzacze z funkcją optymalizowania HDR? Chodzi mi o taką funkcję jak ma Panny 420, gdzie można zmieniać zakres dynamiczny HDR (dynamic range adjustment). Podczas korzystania z frame adapt na projektorze obraz robi się za ciemny, próbowałem różnych sztuczek i tylko wspomniana funkcja z Panasonica naprawdę ratuje sytuację. Wiem, że jest opcja "obdarcia" sygnału z HDR i puszczenia go do proj na SDR, gdzie można zmienić paletę kolorów z 709 na 2020, ale to nie to samo. Szkoda, że jvc nie pokusiło się o implementację do funkcji frame adapt czegoś jak picture tone mapping (dostępnej w zwykłym trybie hdr10), to mogłoby rozwiązać problem. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy to jest ten moment kiedy wjeżdża lumagen/madvr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maserlap np Z9X/Z1000Pro/UHD3000 i opcje  jakie daje obsługiwany przez  chip realteka RTD 1619DR silnik Dolby VS10 w tym mapowanie SDR/HDR, czy mapowanie do DV, bądź LLDV, ale nie jest to oczywiście poziom dynamicznego mapowania tonów dedykowanych porocesorow czy nawet projektorów (w Panasie zresztą tez nie).

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiś efekt pracy tego silnika vs10 widać.
Porównywałem ostatnio film z pliku na Apple tv i na Zidoo z9x i na tym drugim ładniejszy obraz.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty VS10 widać :), jak jeszcze do tego dodamy zmianę aspekt ratio w locie to jest to ciekawa opcja,  jak ktoś ma ekran kinowy a chce na nim oglądać 16:9 bez zmian maskowania. 

Oczywiście obraz jest wtedy przycięty na krawędziach, więc trochę się traci, ale coś za coś. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szewi napisał:

@maserlap np Z9X/Z1000Pro/UHD3000 i opcje  jakie daje obsługiwany przez  chip realteka RTD 1619DR silnik Dolby VS10 w tym mapowanie SDR/HDR, czy mapowanie do DV, bądź LLDV, ale nie jest to oczywiście poziom dynamicznego mapowania tonów dedykowanych porocesorow czy nawet projektorów (w Panasie zresztą tez nie).

Kurde, w takim razie ten DTM w nx5 powinien dawać radę, nie wiem gdzie leży problem, ale ewidentnie na HDR i frame adapt coś nie gra. SDR wygląda jak złoto. Natomiast za każdym razem przy wejściu w HDR ucina zauważalnie detale w cieniach. Tak się dzieje w streamingu, hevc i na płytach. Np. HDR w Obcym i Matrixie z blu ray 4k to totalna kaszanka z cieniami, dopiero po podbiciu DRA na 7/8  w Panasonicu wygląda to z zachowaniem szczegółów tak jak w wersji SDR. Rozumiem, że tak nie powinno być, i playery innej marki (bez regulacji zakresu dyn) powinny bez perturbacji dawać przyzwoity hdr na jvc. Od tego chyba jest owiany chwałą DTM, czyż nie? Czyli coś musi być po stronie proja. Dodam tylko, że nie jest to kwestia przesłony czy wystrzelenia parametrów w opcjach, te są blisko fabrycznych, a iris full na manual. Zawsze w 16-235, i właśnie przy sprawdzaniu na 0-255 widzę jak dużo detali jest zjadanych. Trochę pomaga przejście na rgb/12, ale kontrast wtedy zauważalnie siada. Help. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, maserlap napisał:

Kurde, w takim razie ten DTM w nx5 powinien dawać radę, nie wiem gdzie leży problem, ale ewidentnie na HDR i frame adapt coś nie gra. SDR wygląda jak złoto. Natomiast za każdym razem przy wejściu w HDR ucina zauważalnie detale w cieniach. Tak się dzieje w streamingu, hevc i na płytach. Np. HDR w Obcym i Matrixie z blu ray 4k to totalna kaszanka z cieniami, dopiero po podbiciu DRA na 7/8  w Panasonicu wygląda to z zachowaniem szczegółów tak jak w wersji SDR. Rozumiem, że tak nie powinno być, i playery innej marki (bez regulacji zakresu dyn) powinny bez perturbacji dawać przyzwoity hdr na jvc. Od tego chyba jest owiany chwałą DTM, czyż nie? Czyli coś musi być po stronie proja. Dodam tylko, że nie jest to kwestia przesłony czy wystrzelenia parametrów w opcjach, te są blisko fabrycznych, a iris full na manual. Zawsze w 16-235, i właśnie przy sprawdzaniu na 0-255 widzę jak dużo detali jest zjadanych. Trochę pomaga przejście na rgb/12, ale kontrast wtedy zauważalnie siada. Help. 

nie jest idealnie, ale lepiej niż na Panasie wg mnie, ja w ogóle nie używam na swoim UB 9000 żadnych wspomagan HDR tylko na projektorze. Porównywałem na kilku scenach np Mad Max Fury Road 4K to jest przepaść na korzyść JVC w scenie burzy piaskowej.

Kalibrowales projektor ? Masz włączony Theater Optimizer w projektorze ? może spróbuj wyłączyć, albo pobaw się wpisując mniejszy ekran niż faktyczny, żeby nie obcinał tyle z jasnosci. Ja korzystam albo z włączonym TO i mam suwak ustawiony na 0-+2 albo Frame adapt  medium/high i w TO wpisany ekran o 10" cali mniejszy niż mam fabrycznie. W 90% materiałów się sprawdza. Projektor skalibrowany autocal (xrite i1 pro 2 + spyder X pro).

Tylko ze ja mam trochę jaśniejszy projektor więc może stad różnica - jeśli wierzyc specyfikacji 2200 lm - w sumie muszę sprawdzić bo mam miernik (ciekawe o ile spadło od nowości i czy w ogóle trzyma specyfikacje. Chociaż na pewno jest dużo jaśniej niż było na RS540, no ale tam kilkaset godzIn już było na liczniku :) 

Aha i jeszcze jedna kwestia masz ekran kinowy czy 16:9 ? jeśli kinowy to polecam ustawienie aspekt ratio zoom dla cinema scope  - wtedy masz ok 8-10% jaśniejszy obraz z wykorzystaniem wszystkich pixeli matrycy (sprawdzalem u siebie miernikiem).

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie.

20 minut temu, szewi napisał:

nie jest idealnie, ale lepiej niż na Panasie wg mnie, ja w ogóle nie używam na swoim UB 9000 żadnych wspomagan HDR tylko na projektorze. Porównywałem na kilku scenach np Mad Max Fury Road 4K to jest przepaść na korzyść JVC w scenie burzy piaskowej.

Uff, to podniosło mnie trochę na duchu! Nie posiłkujesz się madvr czy innymi lumagenami?  

Proj jest przed kalibracją, prawdę mówiąc nie paliło mi się z tym widząc jak wygląda obraz w SDR, ale na bank do tego siądę jak wrzucę w końcu czarny welur.

TO (high) / slider HDR (1/2) dają u mnie subtelne zmiany w jasności i wpływają w małym stopniu na crush czarnego. W każdym razie pogmeram z TO, jak sugerujesz. 16:9 oczywiście na zoom.

To wygląda bardziej na jakieś problemy z interpretacją sygnału HDR przez proj. Chyba zrobię restart ustawień fabrycznych na wszystkim, póki co mam wrażenie, że wyczerpałem opcje z ustawieniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Efekty VS10 widać , jak jeszcze do tego dodamy zmianę aspekt ratio w locie to jest to ciekawa opcja,  jak ktoś ma ekran kinowy a chce na nim oglądać 16:9 bez zmian maskowania. 

Oczywiście obraz jest wtedy przycięty na krawędziach, więc trochę się traci, ale coś za coś. 

A tego nie próbowałem....

Ten aspekt ratio się ustawia w ustawieniach silnika...

Kurde, w takim razie ten DTM w nx5 powinien dawać radę, nie wiem gdzie leży problem, ale ewidentnie na HDR i frame adapt coś nie gra. SDR wygląda jak złoto. Natomiast za każdym razem przy wejściu w HDR ucina zauważalnie detale w cieniach. Tak się dzieje w streamingu, hevc i na płytach. Np. HDR w Obcym i Matrixie z blu ray 4k to totalna kaszanka z cieniami, dopiero po podbiciu DRA na 7/8  w Panasonicu wygląda to z zachowaniem szczegółów tak jak w wersji SDR. Rozumiem, że tak nie powinno być, i playery innej marki (bez regulacji zakresu dyn) powinny bez perturbacji dawać przyzwoity hdr na jvc. Od tego chyba jest owiany chwałą DTM, czyż nie? Czyli coś musi być po stronie proja. Dodam tylko, że nie jest to kwestia przesłony czy wystrzelenia parametrów w opcjach, te są blisko fabrycznych, a iris full na manual. Zawsze w 16-235, i właśnie przy sprawdzaniu na 0-255 widzę jak dużo detali jest zjadanych. Trochę pomaga przejście na rgb/12, ale kontrast wtedy zauważalnie siada. Help. 

Co to znaczy "irys full na manual"?

Masz przysłonę na Max przymkniętą, cały czas?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf7705 napisał:

A tego nie próbowałem....

Ten aspekt ratio się ustawia w ustawieniach silnika...

Co to znaczy "irys full na manual"?

Masz przysłonę na Max przymkniętą, cały czas?

 

w setupie urządzenia format wyświetlania np 2,35:1 i chyba compressed (GUI). nie pamietam już teraz dokładnie.

Iris full manual tzn ma wylaczona dynamiczna przesłonę tj ustawione na sztywno w jej najbardziej otwartym położeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2022 o 15:44, maserlap napisał:

Dzięki za wszystkie sugestie.

Uff, to podniosło mnie trochę na duchu! Nie posiłkujesz się madvr czy innymi lumagenami?  

Proj jest przed kalibracją, prawdę mówiąc nie paliło mi się z tym widząc jak wygląda obraz w SDR, ale na bank do tego siądę jak wrzucę w końcu czarny welur.

TO (high) / slider HDR (1/2) dają u mnie subtelne zmiany w jasności i wpływają w małym stopniu na crush czarnego. W każdym razie pogmeram z TO, jak sugerujesz. 16:9 oczywiście na zoom.

To wygląda bardziej na jakieś problemy z interpretacją sygnału HDR przez proj. Chyba zrobię restart ustawień fabrycznych na wszystkim, póki co mam wrażenie, że wyczerpałem opcje z ustawieniami. 

Problem rozwiązany 🙂 Zrobiłem reset do fabrycznych na obu urządzeniach podłączonych do proj, teraz wszystko śmiga jak należy. Co ciekawe, zarówno player jak i stick były pierwotnie uruchamiane na tv (starszy model bez hdr), później przepięte do jvc 🙌🏻 

Edytowane przez maserlap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem po raz drugi TG Maverick 4K  (nie żałując na głośności) i kurczę jestem pod niesamowitym wrażeniem jak ten film wygląda, po prostu niesamowicie się prezentuje jako calosc na JVC. Wspaniale piękne kolory, bardzo ostry wyrazisty obraz, tak plastyczny prawie trójwymiarowy dzięki dobrym parametrom kontrastu, niesamowity widać jak na dłoni szeroko paletę barw, do tego wyborna muzyka w Atmosie. Sam film też jest świetna kontynuacją. Tom nie wiem jak on to robi, ale cały czas daje radę. Polecam gorąco każdemu obejrzeć.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą ucztę przed sobą. Czekam aż będzie na płycie ale może się słyszę na wersję VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, raf7705 napisał:

Mam tą ucztę przed sobą. Czekam aż będzie na płycie ale może się słyszę na wersję VOD.

obejrzyj na płycie (już powinno być w sprzedaży chyba od 31 października ?), gdzieś czytałem ze w streamingu jakość jest gorsza. Wg mnie warto mieć płytkę w kolekcji, podobnie jak pierwsza część :) Jak dla mnie film referencja w kategorii jakosc prezentacji 4K, dźwięk atmos i ogólnie ocena filmu. 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szewi napisał:

obejrzyj na płycie (już powinno być w sprzedaży chyba od 31 października ?), gdzieś czytałem ze w streamingu jakość jest gorsza. Wg mnie warto mieć płytkę w kolekcji, podobnie jak pierwsza część :) Jak dla mnie film referencja w kategorii jakosc prezentacji 4K, dźwięk atmos i ogólnie ocena filmu. 

Potwierdzam. Jakość bardzo dobra.  Trochę szkoda tego filmu na streaming, na dużym ekranie to już w ogóle - wszystko widać jak na dłoni ;)

Mimo, że nie ma jakiegoś wybitnego bitrate video (wersja uhd/hdr ma ~ 67MB/s ) film jest rewelacyjny pod względem jakości obrazu jak i dźwięku.

Co do samego filmu to... Nie chce się narażać, spodziewałem się czegoś więcej, szczególnie po entuzjastycznych opiniach ;) Ale obejrzałem  z przyjemnością :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest extra. Ale nie robi już takiego wrażenia jak część pierwsza na tamte czasy. Teraz My już jesteśmy mega wymagający. To chyba powód lekkiego zawodu. Ale nie narzekajmy. Tom

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja tez mialem olbrzymie oczekiwania, ale po obejrzeniu stwierdzam ze do 1 części podchodzę bardziej emocjonalnie no i te kawałki muzyczne mam zakodowane już na zawsze :) choć  w 2 części tez emocji nie brakuje (szczególnie jedna scena...) no i L Gaga też super zaśpiewała. BTW mam vinyl z kawałkami z Top gun 1 części.

To jest mój ulubiony:

Mialem lekki zawód, ale po obejrzeniu 2 raz stwierdzam ze jest b dobrze i w tej części jest więcej akcji w powietrzu więc miodzio ;) Obraz z projektora naprawdę piękny. Wrzucę jakieś foto z projekcji w wolnej chwili. @STELVIO ma racje ze jesteśmy bardziej wymagający i inaczej się ocenia teraz niż kiedyś :)

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szewi napisał:

po obejrzeniu stwierdzam ze do 1 części podchodzę bardziej emocjonalnie no i te kawałki muzyczne mam zakodowane już na zawsze

Mam tak samo! :) Kasetę z soundtrack'iem z filmu zdarłem na Walkman'ie ;) I te wolne tańce na prywatkach w rytm Berlin - Take My Breath Away.  Ehhhh... :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem 1 część i jednak wg mnie chyba 2 lepsza ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam film z płyty 4k obraz i dźwięk referencja. Jak dla mnie obie części na tym samym poziomie choć tak samo jak Szewi uważam iż z uwagi na sentyment pierwsza część zawsze będzie troszkę wyżej...:-) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 11:11, szewi napisał:

Obraz z projektora naprawdę piękny. Wrzucę jakieś foto z projekcji w wolnej chwili.

Wrzuć, wrzuć, bardzo interesuje mnie ten projektor, byłem na AudioVideo show 2022, widziałem w akcji RS2100 i zachorowałem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na Twoje szczęście to tylko lekkie przeziębienie

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, STELVIO napisał:

Może na Twoje szczęście to tylko lekkie przeziębienie emoji6.png

To zazwyczaj zmienia się w nieuleczalną chorobę :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki; chyba diametralnie zmieniło się moje podejście do wypalanych godzin, przynajmniej chwilowo. Tak jak wcześniej wychodziłem z założenia, że przerobię około 300h rocznie i załączam sprzęt na "specjalne okazje", tak teraz chcę szybko wypalić dużą ilość godzin na "byle czym"...Coraz częściej wpadam na sygnały o przypadkach psujących się płyt głównych w serii N, zjawisko wertykalnych pasów na ekranie, nie jest to plagą, ale fakt faktem, że problem istnieje. JVC umywa od tego ręce, naprawa około połowy ceny n5. Przeważnie ujawnia się w pierwszych 1000h, obecnie nabiłem 250. Mam egzemplarz z końcówki serii, więc teoretycznie ryzyko jest trochę zniwelowane, problem dotyczył bardziej wczesnych sztuk; a praktycznie licho nie śpi, i nie chcę tego doświadczyć po gwarancji. Nie mam też zamiaru prewencyjnie sprzedawać sprzętu przy końcu gwarancji i przesiadać się na wyższy model zbudowany na "bezawaryjnej"  płycie (np5/ laserki). Pozostaje chyba  wygrzać w miarę szybko pierwszą lampę i trzymać kciuki 🙂 Viva jesienny mordor! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maserlap napisał:

Z innej beczki; chyba diametralnie zmieniło się moje podejście do wypalanych godzin, przynajmniej chwilowo. Tak jak wcześniej wychodziłem z założenia, że przerobię około 300h rocznie i załączam sprzęt na "specjalne okazje", tak teraz chcę szybko wypalić dużą ilość godzin na "byle czym"...Coraz częściej wpadam na sygnały o przypadkach psujących się płyt głównych w serii N, zjawisko wertykalnych pasów na ekranie, nie jest to plagą, ale fakt faktem, że problem istnieje. JVC umywa od tego ręce, naprawa około połowy ceny n5. Przeważnie ujawnia się w pierwszych 1000h, obecnie nabiłem 250. Mam egzemplarz z końcówki serii, więc teoretycznie ryzyko jest trochę zniwelowane, problem dotyczył bardziej wczesnych sztuk; a praktycznie licho nie śpi, i nie chcę tego doświadczyć po gwarancji. Nie mam też zamiaru prewencyjnie sprzedawać sprzętu przy końcu gwarancji i przesiadać się na wyższy model zbudowany na "bezawaryjnej"  płycie (np5/ laserki). Pozostaje chyba  wygrzać w miarę szybko pierwszą lampę i trzymać kciuki 🙂 Viva jesienny mordor! 

Moim zdaniem bez sensu. Oglądaj tyle ile masz ochotę i potrzebę a nie dawkuj sobie mniej albo na siłę więcej. Jak ma paść poza gwarancją to padnie niezależnie od tego co robisz. Wymuszanie usterki to jest dopiero strzelanie sobie w stopę... jaką masz gwarancję, że nie wymusisz jej zaraz po gwarancji niezależnie od ilości godzin jakie nabijesz?

Chill out and enjoy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale wziąłem to na prostą matematykę czyli 700zł nowe ushio vs wielokrotność tej kwoty nowy dd board. Co więcej, mówi się, że jeśli egzemplarz  jest wadliwy, to ta usterka objawia się przeważnie na starcie lub jakoś w pierwszym tysiącu wypalonych godzin.  

Wczoraj próbowałem sforsować Batmana z 2008, pięknie zrealizowany, wersja fhd kładzie miejscami na łopatki, ale całościowy poziom aktorskiego krindżu niestety mnie obezwładnił 😖 Chociaż kreacja Ledgera klasa 🤡

Chillin'! 

Edytowane przez maserlap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...