Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marek206 napisał:

Z poziomu kompa ściąga się plik,natomiast z poziomu smartfona plik zip.
Zgrałem z poziomu smartfona i rozpakowałem już na kompie,cały plik uzyskał przez to inną nazwę i teraz spróbuje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Plik źródłowy to zip, a jak ściągasz go na kompa to masz jakiś inny plik niż zip. Ciekawe, bardzo ciekawe.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, chmiel2k napisał:
13 minut temu, Nygus napisał:
Mylisz się.

Ok, mylę się.

:) w tym konkretnym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cholere spamu ale zero tematu co nowy soft wniósł...a przepraszam, stronę wcześniej wiemy tylko, że ściemnia obraz. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym sofcie nie popierniczyli znow cos w redukcji szumow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Donnie_Darko napisał:

W cholere spamu ale zero tematu co nowy soft wniósł...a przepraszam, stronę wcześniej wiemy tylko, że ściemnia obraz. 

Może założysz wątek dotyczący zmian jaki wnoszą poszczególne wersje firmwaru LG, i sprawa załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Donnie_Darko ja nie zmierzę ponieważ siedzę na .20 i nie mam powodu do instalacji. Problemem jest to ze jest zablokowana możliwość powrotu i dlatego nie sprawdzę jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z poziomu kompa ściąga się plik,natomiast z poziomu smartfona plik zip.
Zgrałem z poziomu smartfona i rozpakowałem już na kompie,cały plik uzyskał przez to inną nazwę i teraz spróbuje.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Teraz się udało, potestuje wieczorem de8d6a930bdf0013f7bee246ef05d145.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wnosi 5.10.03? Zacznę od najważniejszych problemów ostatnich firmware (mniej ważne zmiany pomijam):

4.10.15 i 4.10.20 miało problem z błyskami w czerni - flashing macro-blocking  (nie wszyscy zauważali tą wadę - np. ja)

4.10.31 rozwiązało problem flashing macro-blocking, ale zmiana gamy spowodowała dużo ciemniejszy obraz SDR i HDR. Dodatkowo wyłączyli funkcję łagodnej gradacji. W SDR można było poprawić kalibracją, ale w Dolby Vision już nie.

4.10.55 przywróciło łagodną gradację, ale gama została ciemna.

5.10.03 gama miała zostać poprawiona

 

Moje pierwsze odczucia dot. 5.10.03 (to nie są fakty tylko moje wrażenie):

- gama jest na pewno poprawiona w stosunku do 4.10.55, ale nie jestem przekonany czy jest taka sama, jak w 4.10.20. Nie jestem w stanie tego obiektywnie sprawdzić. Muszą to ludzie pomierzyć.

- profil Technicolor wydaje się zmieniony. Cały czas mówię o odczuciach. Wydaje mi się, że kolory są mniej intensywne i wygląda chyba minimalnie ciemniej.

- profil Kino wygląda dużo lepiej od Technicolor.

- zaobserwowałem dziwne działanie funkcji "Regulacja luminancji w logo". Wcześniej tego nie widziałem. Przy ustawieniach maksymalnych ściemnia/rozjaśnia najjaśniejsze fragmenty ekranu przy zmianie tła. Wcześniej miałem to włączone, teraz wyłączyłem.

- menu, aplikacja YouTube oraz Player wydają się działać minimalnie płynniej. Może to placebo, ale mam odczucie, że jest jeszcze bardziej responsywnie.

- żadnych innych błędów/zmian nie zaobserwowałem.

Pamiętać należy, że od tej wersji nie można cofnąć się do poprzedniej wersji, jeżeli coś będzie nie tak. Wcześniej wiele osób wracało do prawidłowej gammy w 4.10.20 (lub 4.10.15)

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo widać, obrazek znaleziony na innym forum. Gamma wydaje się bardzo podobna do tej z firmware .15

C8 041015 051000 defaults.jpg

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano dostałem 05.10.03 przez OTA. zaktualizowałem - jak narazie za dnia dużych różnic nie ma. Nie co płynniejszy interface. Pozostaje jeszcze pytanie czy przywrócenie do ustawień fabrycznych coś da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości na której wersji byłeś?

Ja za każdym razem robiłem reset ale czy jest konieczny to nie wiem.

 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam dzisiaj w OTA 05.10.03, poprzednio 04.10.55. Poczekam  z aktualizacją na fachowe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, tonybcc napisał:

Z ciekawości na której wersji byłeś?

Byłem na 04.10.55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nanil ek napisał:

Rano dostałem 05.10.03 przez OTA. zaktualizowałem - jak narazie za dnia dużych różnic nie ma. Nie co płynniejszy interface. Pozostaje jeszcze pytanie czy przywrócenie do ustawień fabrycznych coś da...

 

Na pewno nie zaszkodzi, a może coś dać ! Warto to zrobić. Po kilku minutach jest potem wszystko poustawiane. 😊

Sama aktualizacja ładnie zmienia gammę i osobiście nie muszę już bawić się w głębsze ustawienia, w trybie zaawansowanym, balansu bieli. 

Cytuję :

"By dokonać korekty (przypomnę, że dotyczy to TV skalibrowanych na starym firmware). Należy wejść w menu : Ustawienia trybu obrazu -> Sterowanie w trybie eksperta -> Balans bieli -> Metoda 20 punktów IRE Następnie w każdy stopień IRE z osobna (5, 10, 15 i aż do 100) zmieniamy parametr “Regulacja luminancji”. Z reguły wartości te po kalibracji będą wyzerowane (aczkolwiek nie muszą). Do starych wartości dodajemy następujące liczby: 5 IRE: +8 od 10 IRE do 20 IRE: +10 od 25 IRE do 40 IRE: +13 od 45 IRE do 90 IRE: +10 90 IRE i 95 IRE: +5 100 IRE: 0 Czyli przykładowo wybieramy 5 IRE i patrzymy jaka była wartość w polu “Regulacja luminancji” jeśli +2 to ustawiamy +10. Następnie przełączamy na 10 IRE. Jeśli tam również było +2 to ustawiamy +12 (zgodnie z powyższym schematem) i tak dalej…
Źródło: https://hdtvpolska.com/nowe-oprogramowanie-04-10-31-do-lg-oled-tv-jak-dziala-czy-robic-aktualizacje/?showfull=1 "

TERAZ JEST OK !

Edytowane przez WojPo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na aktualizacje z 4.10.55 na najnowszą przy założeniu, że na tej pierwszej była przeprowadzona kalibracja. Na ile zmiana gammy ma wpływ tę usługę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, WojPo napisał:

TERAZ JEST OK !

He he, to poczekam do wieczora jak będą warunki, zrobię reset. Skoro nie trzeba regulować luminacji cały proces to faktycznie będą minuty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...