Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też zrobiło się ciemniej... Czyli pewnie każdego to dotyczy, kto zaktualizował TV ?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent zbada temat. Zapewne po prostu będzie trzeba podbić jasność. Nie wpłynie to w żaden sposób negatywnie na działanie TV. Jedyne co to może i zapewne rozjedzie się kalibracja.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to stała procedura w LG i nie tylko. Na początku wyśrubowana jasność a później obniżanie parametrów - podobnie było w poprzednich generacjach.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety każda korpo wali nas klientów w .... powinni dostać po jaj..ch jak się okaże że obniżyli jasność i jeszcze rozwalili ludzia kalibrację ale na spokojnie zaczekajmy na śledztwo Vincenta. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ktoś zrobi test na jasność w oparciu o black clipping i podzieli się wynikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tonybcc napisał:

Jak dla mnie to LG powinno dostać po łapach za takie coś. Człowiek zapłacił za kalibrację po jakimś czasie wychodzą kwiatki no więc LG robi uaktualnienie (i chwała im za to) a ludzie którzy zapłacili za kalibrację mają klops. Narazie zaczekajcie z nerwami jak Vincent dokładnie sprawdzi. 

@Donnie_Darko a miałeś u siebie problem? Jeżeli nie to nie aktualizuj. 


Właśnie miałem ustawione na "auto". ? Vincent ma wiedzę i jeśli coś takiego napisał to jest coś na rzeczy. 
 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do domu i wyłączam automatyczną aktualizację ?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie taki diabeł straszny... Trzeba pobawić się jasnością (ewentualnie gammą) i tyle w temacie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lionel napisał:

Może nie taki diabeł straszny... Trzeba pobawić się jasnością (ewentualnie gammą) i tyle w temacie.

Po to płacisz komuś niemałe pieniądze za kalibrację, żebyś nie musiał się pobawić trochę jasnością i ewentualnie gammą, bo jeżeli nie masz wiedzy to na pewno coś spier.... 

Jeżeli to co piszecie to prawda, że jasność została celowo obniżona, to jest to skandal co najmniej tak duży jak zagrywka Sony ze zmniejszaniem jasności w HDR, jak są jakieś statyczne elementy. Poczekajmy na testy Vincenta, zobaczymy o co kaman.

  • Plusik 4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, efel napisał:

Po to płacisz komuś niemałe pieniądze za kalibrację, żebyś nie musiał się pobawić trochę jasnością i ewentualnie gammą, bo jeżeli nie masz wiedzy to na pewno coś spier....

Miałem na myśli ludzi bez kalibracji TV. Jak aktualka skopała także kalibracje to faktycznie totalna lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa jest tak czy inaczej, bo o zakupie takiego czy innego tv, często decydują niuanse - a tu ktoś ci te niuanse po zakupie zmienia. Gdyby okazało się że zmieniono jasność by usunąć tzw. mrowienie, to byłby to strasznie prymitywny zabieg - do tego nie potrzeba aktualizacji. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu zmniejszono luminację czy jasność (poziom czerni)?

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że właśnie mylenie ktoś uważa że jasność i iluminacja to to Samo. Z tego co mi wiadomo iluminacja się nie zmieniła, z jakiegoś powodu przesunęła się jasność samego sygnału. Dlatego TV zaczęły przycinać czerń i trzeba dać w górę jasność (nie jasność Oled, to jest co innego) aby to skompensować.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na black Clipping test gdzie powinno być widać 17 na jasności 50 teraz jest lipa 17 widzie u siebie dopiero przy 60! 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tonybcc napisał:

Na black Clipping test gdzie powinno być widać 17 na jasności 50 teraz jest lipa 17 widzie u siebie dopiero przy 60! 

O_o spotykałem się z ustawieniem +-1 (49/51) ale to przed aktualizacją a tutaj coś takiego...

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, chmiel2k napisał:

Poważnie telewizorów z Alpha 9 jest na rynku więcej niż budżetowych Alpha 7?

Teoretycznie jest więcej, bo z szansą na tą aktualizację i alpha 7 na rynku jest tylko b8.

Reszta, od c8 wzwyż ma już alpha 9 i chyba o to koledze chodziło.

 

9 godzin temu, fio2 napisał:

@tonybcc, @Paweł Usinowicz - na moim C8 obraz po aktualizacji 04.10.31 również zdecydowanie się ściemnił.

Nie miałem żadnych problemów z błyskami czerni, mrówkami i innymi problemami, która aktualizacja miała rozwiązać. Od wczoraj jestem załamany. Nawet na fabrycznych trybach detale w ciemnych obszarach sceny nie istnieją. Zmieniałem gammę na 1.9, ale to nie jest to samo... Jeżeli jeszcze nie zaktualizowaliście swoich C8 do 04.10.31 - nie róbcie tego! Nie wiem, czy problem istnieje we wszystkich modelach, ale warto poczekać na więcej opinii oraz wyniki dochodzenia Vincenta. Może Wam się przytrafić coś takiego, jak u mnie.

Dzięki za ostrzeżenie, również nie miałem tych problemów, o których wspominasz, więc wolę się wstrzymać z tą aktualizacją.

 

Generalnie kur... co za czasy, żeby sprzęt za kilka tysięcy był "psuty" aktualizacją. Dotyczy to przecież nie tylko tv.

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chrzaniona aktualizacja rozwali mi kalibację, to pieniądze i ustawienia po kalibracji przepadły? Mam rozumieć, że LG będzie to mieć głęboko w poważaniu to zapewne. 
Ale się zdenerwowałem. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są jaja jakieś ze strony producenta.

Szczerze Kolegom współczuję, szczególnie tym z kalibracją, bo obecny soft pewnie poprawią, ale czy to przywróci poprawność kalibracji...?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też poczekać na jakieś info od Macieja Kopera, na pewno to sprawdzi.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na rozluźnienie...  :)wchodzi nowa seria tv więc LG wykombinowało dobrze, aby w testach 9 była jaśniejsza o 8. Nikt im nie zarzuci tak jak Sony że nowe serie słabsze od poprzednich :)

Edytowane przez darekgra
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja powrotu do poprzedniej wersji ale potrzebny jest telefon z ir. Narazie zaczekałbym na Vincenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, darekgra napisał:

Tak na rozluźnienie...  :)wchodzi nowa seria tv więc LG wykombinowało dobrze, aby w testach 9 była jaśniejsza o 8. Nikt im nie zarzuci tak jak Sony że nowe serie słabsze od poprzednich :)

Nie czytałeś poprzednich postów, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest opcja powrotu do poprzedniej wersji ale potrzebny jest telefon z ir. Narazie zaczekałbym na Vincenta. 
A jest w ogóle jakieś info od niego, że ma się tym zająć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tonybcc napisał:

Na black Clipping test gdzie powinno być widać 17 na jasności 50 teraz jest lipa 17 widzie u siebie dopiero przy 60! 

Szczerze mówiąc to Twój post jest jednak.. optymistyczny! Te 60 w Black clipping pokazuje, że jest to niesamowita wtopa LG, jakiś błąd przy udostępnianiu ostatecznej wersji softu, pewnie już pracują i szybko będzie jego nowsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...