Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Na black Clipping test gdzie powinno być widać 17 na jasności 50 teraz jest lipa 17 widzie u siebie dopiero przy 60! 
Na 60 to ja widzę 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ? jestem nowym posiadaczem 55C8. To było moje marzenie. Kupiłem oryginalnie zapakowany w Neonet za 5100 zł (5700-600bony). Egzemplaż 02/2019, na razie na przechodzone 12 godzin. Obraz zachwyca. Jestem zadowolony. Niestety od razu zaktualiwał się więc faktycznie w czerniach jest mało detali. Najbardziej wkurza mnie upłynniacz, bez niego nie baje rady oglądać a jego działanie jest kiepskie. Reszta klasa sama w sobie. Folia zdjęta. Co powiecie na temat mojego modelu?

20190320_193254.jpg

20190320_193333.jpg

20190320_211626.jpg

20190320_211624.jpg

20190320_193342.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, chmiel2k napisał:
11 godzin temu, tonybcc napisał:
Na black Clipping test gdzie powinno być widać 17 na jasności 50 teraz jest lipa 17 widzie u siebie dopiero przy 60! 

Na 60 to ja widzę 12.

Ale jakie masz inne ustawienia tzn. Jaka gamma, jaki tryb itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jakie masz inne ustawienia tzn. Jaka gamma, jaki tryb itd?
Ekspert (ciemne pomieszczenie)
Oświetlenie oled 50
Jasność 50
Gamma 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a ja mam zupełnie inne ustawienia dlatego ty widzisz a ja nie. Nie można tego porównywać tak jak nie ma uniwersalnych ustawień dla każdego tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a ja mam zupełnie inne ustawienia dlatego ty widzisz a ja nie. Nie można tego porównywać tak jak nie ma uniwersalnych ustawień dla każdego tv. 
To podaj swoje ustawienia, albo sprawdź na moich. Ja to sprawdzam na B8. Poza tym wygląda na to, że update został wycofany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoich pewnie zobaczę ale nie o to chodzi. Miałem te ustawienia po kalibracji i na nowym sofcie pewnie gamma poszybowała do góry. 

Da się to skorygować ale nie mam czasu się bawić. W weekend ponownie to sprawdzę. Również słyszałem ze wycofali update dlatego nie panikuje tylko czekam na rozwój sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nanil ek napisał:

Witam wszystkich ? jestem nowym posiadaczem 55C8. To było moje marzenie. Kupiłem oryginalnie zapakowany w Neonet za 5100 zł (5700-600bony). Egzemplaż 02/2019, na razie na przechodzone 12 godzin. Obraz zachwyca. Jestem zadowolony. Niestety od razu zaktualiwał się więc faktycznie w czerniach jest mało detali. Najbardziej wkurza mnie upłynniacz, bez niego nie baje rady oglądać a jego działanie jest kiepskie. Reszta klasa sama w sobie. Folia zdjęta. Co powiecie na temat mojego modelu?

Jeśli chodzi o upłynniacz to z mojej strony polecam:

De-Judder 4

De-Blur 10

na takich ustawieniach mam wrażenie, że upłynnienie jest zbliżone do tego które miałem na starym sonym.

Co do zdjęć to trafiłeś na bardzo dobrą sztukę. Te niebieskie "zafarby" na białej planszy to zapewne wina zrobienia zdjęcia pod kątem.

Pzdr

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na update naprawczy :D Pewnie sporo osób zaktualizowało swoje TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tonybcc napisał:

Również słyszałem ze wycofali update dlatego nie panikuje tylko czekam na rozwój sytuacji.  

Na stronie LG nadal jest dostępny do pogrania przez paczkę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prykon napisał:

Jeśli chodzi o upłynniacz to z mojej strony polecam:

De-Judder 4

De-Blur 10

na takich ustawieniach mam wrażenie, że upłynnienie jest zbliżone do tego które miałem na starym sonym.

Co do zdjęć to trafiłeś na bardzo dobrą sztukę. Te niebieskie "zafarby" na białej planszy to zapewne wina zrobienia zdjęcia pod kątem.

Pzdr

Tak, na żywo nie ma tych zabarwień chodź widać delikatne przejścia tonalne bieli. Totalnie mi to nie wadzi. Mam nadzieję że sytuacja się unormuje za jakiś czas. Przetestowałem twoje ustawienie upłynniacza. Jest genialne! Artefakty są niemal nie zauważalne a rwanie jest naturalne - nie psuje efektu. Dziękuję. Daje rady i w uhd HDR i tv naziemnej taki nastaw. Szkoda że nie ma, tak czarno na białym na forum wypisanych ustawień tv przez bardziej doświadczonych użytkowników nastawów do użytku domowego.  Oczywiście do danych źródeł sygnału. Najlepszy efekt uhd hdr mi przypada do gustu na razie - kino domowe zmodyfikowane o twój upłynniacz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super :) teraz tylko się cieszyć obrazem :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nanil ek napisał:

Tak, na żywo nie ma tych zabarwień chodź widać delikatne przejścia tonalne bieli. Totalnie mi to nie wadzi. Mam nadzieję że sytuacja się unormuje za jakiś czas. Przetestowałem twoje ustawienie upłynniacza. Jest genialne! Artefakty są niemal nie zauważalne a rwanie jest naturalne - nie psuje efektu. Dziękuję. Daje rady i w uhd HDR i tv naziemnej taki nastaw. Szkoda że nie ma, tak czarno na białym na forum wypisanych ustawień tv przez bardziej doświadczonych użytkowników nastawów do użytku domowego.  Oczywiście do danych źródeł sygnału. Najlepszy efekt uhd hdr mi przypada do gustu na razie - kino domowe zmodyfikowane o twój upłynniacz.

 

na wszelki wypadek:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nanil ek napisał:

Tak, na żywo nie ma tych zabarwień chodź widać delikatne przejścia tonalne bieli. Totalnie mi to nie wadzi. Mam nadzieję że sytuacja się unormuje za jakiś czas. Przetestowałem twoje ustawienie upłynniacza. Jest genialne! Artefakty są niemal nie zauważalne a rwanie jest naturalne - nie psuje efektu. Dziękuję. Daje rady i w uhd HDR i tv naziemnej taki nastaw. Szkoda że nie ma, tak czarno na białym na forum wypisanych ustawień tv przez bardziej doświadczonych użytkowników nastawów do użytku domowego.  Oczywiście do danych źródeł sygnału. Najlepszy efekt uhd hdr mi przypada do gustu na razie - kino domowe zmodyfikowane o twój upłynniacz.

 

Nie ma, bo każda matryca jest trochę inna. Niby są ustawienia na rtings, ale polecam Ci samemu sobie poustawiać jak Ci pasuje.

Ja np. za wiele nie zmieniałem i lecę na fabrycznym kino z małym obniżeniem podświetlenia oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tonybcc napisał:

Ale jakie masz inne ustawienia tzn. Jaka gamma, jaki tryb itd?

Skąd wziąć plansze testową o której mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebrałem TV z Neonet, zdjąłem folię ochronną z matrycy i takie kwiatki.

Przecierałem suchą szmatką z mikrofibry - nic nie schodzi.

 

Spotkał się ktoś z czymś takim??? Cała matryca tak wygląda, tylko prawy dolny róg jest ok. Te plamy to chyba czysta matryca, reszta jest "zmatowiała". Sprawa już zgłoszona do sklepu mailowo (bo było po godzinach infolinii)...

 

IMG_20190321_215352.thumb.jpg.e824145262c0b9bb4ad32ac7a2dd93bf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby była brudna od czegoś. Jak folia była idealnie przyklejona to to musiało się stać u LG. Ciekawe.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pietraso napisał:

Spotkał się ktoś z czymś takim???

Tak, na szybach samochodów po lakierowaniu :D tzw odkurz! 

 

Ja bym to spróbował na mokro przetrzeć delikatnie mikrofibrą, matryca jest pokryta szkłem wiec nic jej nie będzie.

Edytowane przez CeZaR83
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CeZaR83 napisał:

matrycja jest pokryta szkłem wiem nic jej nie będzie.

Serwisant podczas wymiany matrycy poinformował mnie wyraźnie że matryca nie jest pokryta szkłem (też byłem przekonany , że tak jest) tylko jakimś rodzajem tworzywa sztucznego i między innymi z tego wynika , że nie powinno używać się chemii do czyszczenia itd.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no chemii nie, ale wody nie ma sie co bać... a juz na pewno delikatnie wilgotnej ściereczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pietraso napisał:

Spotkał się ktoś z czymś takim??? Cała matryca tak wygląda, tylko prawy dolny róg jest ok. Te plamy to chyba czysta matryca, reszta jest "zmatowiała". Sprawa już zgłoszona do sklepu mailowo (bo było po godzinach infolinii)...

Wygląda to jakby ta folia była przyklejona na klej w sztyfcie i zostały po nim pozostałości...trochę nie ładnie to wygląda. Daj znać co sklep odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwsze co pomyślałem, to że to ślady od kleju.

Ja bym zwrócił i żądał nowego tv.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija parę dni od aktualizacji (na B8 nadal nie ma), wprowadzili jakąś cichą poprawkę? Ktoś śledzi 'wszędzie' Vinceta i wie czy coś opublikował więcej na ten temat? Zmienialiście ustawienia aby tv nie gubił szczegółów w 'czerni' po tej aktualizacji? 

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zerkam na jego profil co jakiś czas ale narazie cisza. Zmieniłem ustawienia i jest lepiej. Nie zmieniałem jasności i została na 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...