Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Lionel napisał:

Z drugiej strony jestem ciekawy czy taki downgrade nie namiesza w TV... tzn. czy nie ma i nie będzie jakichś skutków ubocznych. Ale to pewnie czas pokaże.

Takie same szanse, jak przy aktualizacji do nowszej wersji. Zmieniasz oprogramowanie. Proszę nie demonizuj.

Cóż żeś się tak uparł? :) Najpierw, że gwarancja, teraz: "namiesza", "jakichś skutków ubocznych". Jeżeli wolisz oglądać bez detali blisko czerni - Twój wybór. Ja nie miałem do tego cierpliwości i wolałem eksperymentować niż czekać. ;) Wyszło - tv działa, jak kiedyś, jestem zadowolony i dlatego innym chciałem ułatwić opisując, jak się do tego zabrałem.

5 minut temu, raus napisał:

Wątpię żeby opcja wbudowana w TV pozwalała łatwo zainstalować niepodpisaną paczkę.

Racja. Trochę nieprecyzyjnie napisałem "każde". W zasadzie opcja ext.MICOM ma jedną funkcję, której opis znalazłem przy aktualizacjach wersji beta dla monitorów lg. Aby znowu nie przekręcić zacytuje w oryginale:

"Enabling the Ext. MICOM option allows updating firmware regardless of the micom version already installed on the device. If the Ext. MICOM option is disabled, the micom version of the firmware you are trying to update with MUST be higher than the one already installed on the device."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fio2 napisał:

Takie same szanse, jak przy aktualizacji do nowszej wersji. Zmieniasz oprogramowanie. Proszę nie demonizuj.

Cóż żeś się tak uparł? :) Najpierw, że gwarancja, teraz: "namiesza", "jakichś skutków ubocznych". Jeżeli wolisz oglądać bez detali blisko czerni - Twój wybór. Ja nie miałem do tego cierpliwości i wolałem eksperymentować niż czekać. ;) Wyszło - tv działa, jak kiedyś, jestem zadowolony i dlatego innym chciałem ułatwić opisując, jak się do tego zabrałem.

No chyba normalne, że jestem ostrożny. Nie chciałbym stracić gwarancji na sprzęt warty 7k, nawet kosztem gorszego obrazu po aktualizacji...

Na AVS forum jeden gościu napisał, że dostał info z LG, że downgrade na własną rękę anuluje gwarancję. Zobaczymy co na to polski oddział.

A czy downgrade nic nie namiesza ? Tego to nikt nie wie...

Sprawę już wcześniej zgłosiłem do serwisu. Jak się odezwą podpytam o downgrade. Być może sami go zaproponują ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś napisać tak zbiorowo o co chodziło dokładniej z tym nowym oprogramowanie w C8?

Z tego co czytam nowa wersja powoduje:

- brak HDR / HLG

- wyłączenie de-contouring

- .... coś jeszcze?

- czy aktualizacja ma wpływ na wcześniej przeprowadzoną kalibrację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z HDR/HLG leżał po stronie nc+ nie LG

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kKadajo napisał:

Problem z HDR/HLG leżał po stronie nc+ nie LG

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

OK czyli jeden problem mniej a pozostałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adriansb napisał:

a pozostałe?

U mnie black crush w 04.10.31 i ogólne ściemnienie obrazu.

1 godzinę temu, Adriansb napisał:

czy aktualizacja ma wpływ na wcześniej przeprowadzoną kalibrację?

Tak. Po raz pierwszy w LG serii 8 aktualizacja 04.10.31 sprawia, że kalibracja wykonana na wcześniejszej wersji oprogramowania traci sens.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fio2 napisał:

U mnie black crush w 04.10.31 i ogólne ściemnienie obrazu.

Tak. Po raz pierwszy w LG serii 8 aktualizacja 04.10.31 sprawia, że kalibracja wykonana na wcześniejszej wersji oprogramowania traci sens. 

OK dzięki za info

Wysłałem informację do Maciej Koper (https://skalibrujtv.pl/ żeby odniósł się do tego tematu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Lionel napisał:

No zapytam z ciekawości serwis czy można "na legalu" zrobić downgrade ;)

Z drugiej strony jestem ciekawy czy taki downgrade nie namiesza w TV... tzn. czy nie ma i nie będzie jakichś skutków ubocznych. Ale to pewnie czas pokaże.

Daj znac jaka odpowiedz uzyskales.

PS: proponuje wlascicielom c8 pisac reklamacje o wylaczeniw funkcjonalnosci jaka jedt de-contouring. Zastanawiam sie, ze w mediach branzowych cicho na ten temat. Panowie z hdtv tez milcza. 

Ponizej obraz z Oled 65 c8. Katastrofa 

20190330_235232.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znac jaka odpowiedz uzyskales.
PS: proponuje wlascicielom c8 pisac reklamacje o wylaczeniw funkcjonalnosci jaka jedt de-contouring. Zastanawiam sie, ze w mediach branzowych cicho na ten temat. Panowie z hdtv tez milcza. 
Ponizej obraz z Oled 65 c8. Katastrofa 
spacer.png
Trochę mnie martwi, że Vincent milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rafal Plotka napisał:

Daj znac jaka odpowiedz uzyskales.

PS: proponuje wlascicielom c8 pisac reklamacje o wylaczeniw funkcjonalnosci jaka jedt de-contouring. Zastanawiam sie, ze w mediach branzowych cicho na ten temat. Panowie z hdtv tez milcza. 

Ponizej obraz z Oled 65 c8. Katastrofa 

 

Ja dostalem odpowiedz zeby TV przywrocic do ustawien fabrycznych, ale tego oczywicie nie zrobilem

Edytowane przez konrado75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rowniez taka otrzymalem. Aby nie byc goloslownym poczynilem  ten krok. Brak poprawy jest oczywisty. Ponizej swietne porownanie efektu aktualizacji 04.10.31. LG milczy badz udaje, ze nie ma problemu. Na chwile obecna zostalem odepchniety sformulowaniem: przekazalismy Panski problem do odpowiedniego dzialu. I cisza.mpeg-noise-reduction_comparison.thumb.gif.f3aa4843e7317ebe416297b0524fe5a1.gif

Edytowane przez Rafal Plotka
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy milczą bo LG zapewne pracuje nad poprawką. Vincent czy Maciej mogę też nie mieć tv pod ręką więc ciężko im to szybko zweryfikować. A gdy już się uda to LG może wydać hotfixa.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Wszyscy milczą bo LG zapewne pracuje nad poprawką.


Może i pracują, ale aktualizacja nadal jest dostępna. To milczenie branży jest dla mnie zaskakujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kKadajo napisał:

Wszyscy milczą bo LG zapewne pracuje nad poprawką. Vincent czy Maciej mogę też nie mieć tv pod ręką więc ciężko im to szybko zweryfikować. A gdy już się uda to LG może wydać hotfixa.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem, ze jeden z nich akurat ma ten model. Choc to bez znaczenia.

Na jakiej podstawie zapewniasz, ze LG pracuje nad poprawka? Milczenie producenta, a bardziej udawanie, ze nie istnieje problem dezaktywacji przez niego jednej z reklamowanych funkcji TV, i to w przeddzien premiery kolejnego modelu, jest raczej zastanawiajace czy bardziej podejrzane nizli uspokajajace. 

Milczenie branzy w tym temacie? No tu licze, ze z czasem jednak otrzymamy wsparcie, skoro TV otrzymuje referencje powazanego portalu, a nastepnie traci na funkcjonalnosci z pewnoscia trzeba sie do tego odniesc czy zaktualizowac recenzje. Ja bardziej licze na pomoc w kontakcie spolecznosci z producentem. A jak bedzie to czas pokaze. 

mpeg-noise-reduction_comparison.gif

Edytowane przez Rafal Plotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, konrado75 napisał:

Ja dostalem odpowiedz zeby TV przywrocic do ustawien fabrycznych, ale tego oczywicie nie zrobilem

Ktoś próbował? Rozwiązuje to problem z czernią i z szumami MPEG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nanil ek napisał:

Ktoś próbował? Rozwiązuje to problem z czernią i z szumami MPEG?

Probowal, nic nie zmienia. Obraz nadal nieakceptowalny.

Uuu. Ominal mnie ten artykuł. Szkoda, ze brak tam info o wykastrowaniu tv z tak waznej funkcji. 

Ponizej obraz z tc Oled LG C8

mpeg-noise-reduction_comparison.gif

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rafal Plotka napisał:

Probowal, nic nie zmienia. Obraz nadal nieakceptowalny.

Uuu. Ominal mnie ten artykuł. Szkoda, ze brak tam info o wykastrowaniu tv z tak waznej funkcji. 

Ponizej obraz z tc Oled LG C8

mpeg-noise-reduction_comparison.gif

Hmm na OFF obraz wydaje się takim sam? wnioskuje na podstawie co wrzuciłeś.
Druga sprawa w kalibracji trybów którą mi robili chłopaki tj. SKALIBRUJTV.pl Maciej Koper ta OPCJA JEST WYŁĄCZONA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adriansb napisał:

Hmm na OFF obraz wydaje się takim sam? wnioskuje na podstawie co wrzuciłeś.
Druga sprawa w kalibracji trybów którą mi robili chłopaki tj. SKALIBRUJTV.pl Maciej Koper ta OPCJA JEST WYŁĄCZONA.

Podejrzewam, że oni tej opcji nie ruszają podczas kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmycie kontur koloru w LG zjada detale więc na pewno przy kalibracji jest ono wyłączone.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Cos tu nie gra. W komentarzach do artykułu zapowiadającego linię telewizorów LG na rok 2019 (https://hdtvpolska.com/co-wiemy-o-nowych-telewizorach-lg-2019/) padła prośba o odniesienie sie do aktualizacji LG Oled webos 4.10.31, która wycina funkcję rozmycia kontur koloru, na którą @Gmeru odpisuje: "Czekamy już na modele 2019. Nie ma czasu na wracanie do 2018 roku oraz dostępu do starych ekranów (i jeszcze logistyka...) Gdybyśmy mieli sprawdzać nowe softy w każdym TV to byłoby ciężko. To tyczy się nie tylko LG... trzeba by sprawdzić Samsunga Q9FN (podobno są zmiany z hdr itd.), wszystko co ma androida itd... nie na wszystko mamy czas... Wiem, że są zmiany non stop w ciągu roku w każdym tv. Ale nie jesteśmy z gumy. 90% skupienia jest zawsze w momencie premiery. A potem to już forum i dyskusje na nim odnośnie zmian softu itd."

Komplernie pomijając artykuł z dnia  11.03.2019 r. promujący ww. aktualizację na tejże witrynie:  https://hdtvpolska.com/lg-oled-2018-aktualizacja-usterki/

Niestety nie mam możliwości komentowania na hdtvpolska, ale multum pytań się nasuwa. 

Przede wszystkim widać, że na Panów prowadzących nie ma co liczyć, trochę to zaczyna wyglądać jak portal promocyjny, a nie branżowy. Czyżby obawa przed "złością" producenta? Hmmmm. 

Pozostaje Vincent. Tutaj zdaje sie nie ma czego szukać. 

 

  • Plusik 3
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Niestety nie mam możliwości komentowania na hdtvpolska, ale multum pytań się nasuwa.


Właśnie komentujesz na hdtvpolska :)
LG ciśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, robert6969 napisał:

@Kortah

Mocne, niestety możesz mieć rację. 

Nie chcę nikogo obrażać, ale naprawdę liczyłem na pomoc z tej strony. To zawsze pomaga w dotarciu do producenta. Czy mam rację? To wiedzą tylko prowadzący hdtv, ale łącząc jedno z drugim takie wnioski same sie nasuwają. 

3 minuty temu, chmiel2k napisał:


 

 


Właśnie komentujesz na hdtvpolska :)
LG ciśnie...
 

 

Chodzi mi o portal, nie forum :) Jakiś bład wyskakuje przy logowaniu. 

Edytowane przez Kortah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...