Home News LG wyda łatkę naprawiającą usterki programowe OLED-ów z 2018
LG wyda łatkę naprawiającą usterki programowe OLED-ów z 2018

LG wyda łatkę naprawiającą usterki programowe OLED-ów z 2018

2.84K
0

Firma LG ma zamiar niebawem udostępnić uaktualnienie firmware’u dla telewizorów OLED z 2018. Ma on poprawić najczęściej występujące usterki. Dotyczyły one wyświetlania zawartości Amazon Prime Video i Netflix.

Problemy, które dotyczyły niektórych telewizorów OLED firmy LG z 2018 były związane z odtwarzaniem zawartości na serwisach Amazon Prime Video i Netflix. W niektórych scenach zauważalne były takie artefakty jak nadmiernie naświetlające się piksele bądź zwiększone poziomy szumu obrazu.

LG

Usterki te miały źródło w tym, w jaki sposób procesor obrazu radził sobie z zarządzaniem wyświetlania czerni. Podobne sytuacje miały także miejsce w telewizorach OLED innych producentów, takich jak Sony i Philips. LG podkreśla jednak, że rozwiązania, które wprowadzili mogą pomóc wyłącznie ich własnym produktom. W przypadku Sony i Philips, firmy te będą musiały naprawić problemy we własnym zakresie. Warto przypomnieć, że już wcześniej LG reagowało na zgłaszane usterki i tworzyło stosowne uaktualnienia. Między innymi tak było z jasnością HDR-u i odtwarzaniem treści HLG w modelach z 2018.

LG OLED 55″ B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Aktualizacja firmware’u ma oznaczenie 04.10.31 i ma ukazać się na początku kwietnia w Europie i USA (nazwa sugeruje 10 kwietnia). Modele, których będzie ta łatka dotyczyła to C8, E8, G8 i W8. Wszystkie one posiadają układ Alpha 9. W dalszej kolejności uaktualnienie otrzymają modele z serii B8 (z Alpha 7).

Źródło: avforums

(2841)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.