Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, czy u was też macie przy wyświetlaniu małych elementów efekt migania, drgań linii obrazu. Na przykład jak wyświetlany jest obraz marynarki w mała kratkę to te elementy drgają, widać że obraz w tych miejscach nie jest stabilny?

Ja ostatnio coś podobnego zaobserwowałem w jakimś serialu jak było ujęcie świec, a później pochodni przywieszonych na ścianie w jakimś zamku czy coś. Jak płomienie się ruszały to właśnie był taki dziwny efekt. Na netflixie jak oglądałem. Nie wiem czasem czy to nie było na Wiedzminie. Na innych filmach, serialach z różnych źródeł już tego nie widziałem albo nie zauważyłem. Teraz jak przeczytałem co napisałeś po prostu mi się to przypomniało

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie..Czy jest możliwość wyłączenia  powiadomienia informacji o Bateria pilota Magic jest bliska rozładowania....?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że 24 Hz, a tryb dobierz tak żeby mieć czarne czernie (jeśli ten tryb to ustawienie poziomów sygnału)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie LG jest nowe oprogramowanie 05.10.45 - 1. Improvement 
 1) fix that playback doesn't work when setting YouTube speed to such as x2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie TV automatycznie pobrał aktualizację.
Będę obserwować czy coś się zmieniło i czy nie skopali czegoś w kalibracji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyłącz auto aktualizacje sobie i tyle. Na przyszłość cię nie zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wyłącz auto aktualizacje sobie i tyle. Na przyszłość cię nie zaskoczy
Tak wiem,kiedyś tam włączyłem auto i miałem wyłączyć, zapominając o tym.
Zainstalowałeś?
Zauważyłeś zmiany w obrazie?
Ja do tej pory nic nie zauważyłem ale oglądałem tylko Youtube

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale jakich zmian oczekujecie w obrazie skoro jedyna zmianą było to:

W dniu 15.03.2020 o 09:56, WojPo napisał:

1. Improvement 
 1) fix that playback doesn't work when setting YouTube speed to such as x2 

😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszą to jedno a co naprawdę nagrzebali w tej aktualizacji to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nanil ek napisał:

To co piszą to jedno a co naprawdę nagrzebali w tej aktualizacji to zupełnie inna sprawa.

Jak rozumiem jesteś ich pracownikiem i masz info z pierwszej ręki, a to co podaje oficjalna strona to ściema? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to moje subiektywne odczucie ale wydaje mi się że jest brak szczegółów w czerniach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rok temu skopali gamme i uwalili szumy MPEG nigdzie o tym na nie pisali że wprowadzili w tych zakresach jakieś zmiany. Nie jestem pracownikiem ale klientem z "zasadą ograniczonego zaufania" 😁😆

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ostatnio siedziałem 10min przed wyłączonym ekranem po automatycznym (4h) wyłączeniu i zastanawiałem sie jak ta "kompensacja pikseli" lub potocznie "czyszczenie matrycy" sie odbywa... z technicznego widzenia.

Czy ktoś z Was ma wiedzę, zastanawiał sie nad tym kiedyś? 😄 Czy to wiedza tajemna dla inżynierów z Koreii.

Moje podejrzenia zamykają sie tylko do przypuszczeń że po "wyłączeniu" TV tak na prawdę wyłącza sie tylko Tuner TV a matryca cały czas działa ale nie świeci, a czyszczenie polega na przesyłaniu micro napięcia na każdy piksel, miało by to resetować jego stan, ale czy tak sie własnie dzieje nie mam pojęcia...

Może @Gmeru lub @Maciej Koper wiedzą coś więcej? 🤔

Edytowane przez CeZaR83
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżenie pikseli polega na tym, że telewizor próbuje automatycznie dostosować napięcie na każdej diodzie OLED. Wypalenia to efekt tego ze jeden piksel np czerwony świeci mocniej, drugi słabiej, dlatego telewizor próbuje te napięcia wyrównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, CeZaR83 napisał:

Witajcie

Ostatnio siedziałem 10min przed wyłączonym ekranem po automatycznym (4h) wyłączeniu i zastanawiałem sie jak ta "kompensacja pikseli" lub potocznie "czyszczenie matrycy" sie odbywa... z technicznego widzenia.

Czy ktoś z Was ma wiedzę, zastanawiał sie nad tym kiedyś? 😄 Czy to wiedza tajemna dla inżynierów z Koreii.

Moje podejrzenia zamykają sie tylko do przypuszczeń że po "wyłączeniu" TV tak na prawdę wyłącza sie tylko Tuner TV a matryca cały czas działa ale nie świeci, a czyszczenie polega na przesyłaniu micro napięcia na każdy piksel, miało by to resetować jego stan, ale czy tak sie własnie dzieje nie mam pojęcia...

Może @Gmeru lub @Maciej Koper wiedzą coś więcej? 🤔

Już kiedyś o tym @Subman pisał min w tym poście:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?do=findComment&comment=439214

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marek206 napisał:

Co to za funkcję?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

gogle przestał działać???

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...