Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jak na 65" zapuścisz materiał 720p, to pikseloza z tego 1.5m Cię zje. Chyba, że planujesz faktycznie oglądać wyłącznie 4K i tylko bardzo rzadko jakieś 1080p, o 720p nie mówiąc nawet?

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież jak na 65" zapuścisz materiał 720p, to pikseloza z tego 1.5m Cię zje. Chyba, że planujesz faktycznie oglądać wyłącznie 4K i tylko bardzo rzadko jakieś 1080p, o 720p nie mówiąc nawet?
Bez przesady ze stwierdzeniem, że 1080p nie da się oglądać. Patrząc na takie wymagania to kablówki/satelity absolutnie nie wolno oglądać, bo kanały 4k można policzyć na palcach jednej ręki. 1080p z dobrym bitrate praktycznie nie odróżnisz od 4k w netflixie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym kupić Lg C9.
Obecnie mam 7-8 letniego Sony 46 cali i zastanawiam się czy kupić 55 czy 65 cali.
Nie ukrywam ze trochę przeraża mnie dopłata ponad 3000 do większej matrycy ale z drugiej strony nie chciałbym sobie później pluć w brodę ze moglem kupić większy..
Telewizor będzie stał na komodzie w odległości od kanapy 1,5-2 m. 

Ktory model byście wybrali? Czy ta cena 65” jeszcze znacznie poleci w dół i warto poczekać?
Czy lepiej 55” i dokupić np. soundbar?
z góry dzięki za odpowiedź
Przy takich odległościach to obstawalbym przy 55' calach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 5m-2 możesz 55 cali, ponad 2m to już 65 cali.
Soundbar to wywalenie kasy w błoto, ja kupiłem 3 i odesłałem, bo grają bożej jak 15 letni logitech podłączony Jackiem do Oleda.
Kup jakiś ampli i stereo, bar to strata kasy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że amplituner z głośnikami da (zazwyczaj) lepszy efekt i jakość.

Nie jestem zwolennikiem soundbarów, ale muszę przyznać, że np. taki Samsung HW-N950 gra bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, darek31 napisał:

Czy ktoś miał podobny problem ? Co może być przyczyną  ?

Zapewne coś z zasilaczem.

12 godzin temu, darek31 napisał:

Czy ktoś miał podobny problem ? Co może być przyczyną  ?

Zapewne coś z zasilaczem.

12 godzin temu, darek31 napisał:

Czy ktoś miał podobny problem ? Co może być przyczyną  ?

Zapewne coś z zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że amplituner z głośnikami da (zazwyczaj) lepszy efekt i jakość.
Nie jestem zwolennikiem soundbarów, ale muszę przyznać, że np. taki Samsung HW-N950 gra bardzo przyzwoicie.
Nie lepiej dodać i zakupić kolumny aktywne, np takie:
https://argonaudio.com/products/forte-a55

Słuchałem i grają lepiej jak ampli plus Dali Oberon 7
Ja będę.mial to w domu jutro przy dobrych eiagrach a jak nie to w czwartek. Kolumny kupiłem właśnie pod B9

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niezmiennie polecam zbudowanie systemu kina domowego na używanych "jajkach" KEF HTS 2001.

Bardzo wysoka jakość dźwięku za nieprzyzwoicie małe pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w salonie robienie kablowego kina domowego posiadając dzieci to jest już gruba jazda :)
Pozatym kino-domowe słabe jest do muzykix natomiast na dobrym stereo filmy ogląda się też zacnie. Jedno jest pewne, na soundbary szkoda kasy

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, TrueGrand napisał:

Jedno jest pewne, na soundbary szkoda kasy

Zapewne na większość tak, szczególnie na te budżetowe.

 Ale technologia idzie do przodu i procesory dźwięku naprawdę robią "robotę". Wiem, że są dobre i bardzo dobre belki - niestety, nie siedzę w temacie i nie podpowiem konkretnych.

Mogę za to z czystym sumieniem polecić Samsunga HW-N950. Kupiłem go w promocji za ok 2600 zł i wraz bezprzewodowymi tylnymi i subem robi niezłe zamieszanie w "gościnnym" kinie domowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kino 5.1 na Denon 1611 i zestawie kolumn Jamo 601. Ze względu na przemeblowanie pokoju itd zmieniłem to na soundbar samsung 650 i tylko mogę powiedzieć że wyszło mi to na plus więcej miejsca w pokoju, dźwięk bardzo dobry czy to filmy czy zwykła tv. Nic więcej nie potrzebuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się coś ustawić w LG aby regulacja dźwięku działała po Optyku?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście soundbar nie przypadł do gustu tym bardziej że trzeba było na niego wydać około 4tyszł.

I wolałem zakupić sam amplituner Denona AVR 1600h plus sub aktywny JBL a używany i na starych kolumnach w 7,1 w nie dużym pomieszczeniu to śmiga. 

Gdybym miał jeszcze typowe kolumny atmos np mocowane w suficie na co żona patrzy z pogardą to byłoby już oki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem fajne głośniki pod TV. Podpięte są pod wejście optyczne, ale mimo włączone funkcji LG sound sync podgłaśnianie oraz ściszanie nie działa. Tzn volume się zwiększa, zmniejsza ale głośniki grają tak samo. Kłopotliwy jest pilot dodatkowy tylko do ściszania i podgłaśnianie. Można w jakiś sposób nauczyć pilot LG z pilota od głośników tej funkcji?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "problem" taki że gdy oglądam Netflixa, YouTube, HBO GO... Ogólnie apki tv na soundbarze mam dźwięk na 10-15 i jest ok. Gdy włączę tuner od Orange Love (samsung icu100) dźwięk na soundbarze muszę dać na min 20 by było komfortowo słychać na kanałach dźwięk. Na samym tunerze dźwięk jest na maxa. TV, Soundbar, tuner są spięte po hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jescze nad opcją zakupu przejściówki optic do HDMI, ktoś się orientuje czy strata na jakości będzie duża?

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile osób kalibrowało samemu swoje C8 np i1Display Pro?
Noszę się z zamiarem kupna i bawienia się samemu, choć nie mam żadnej wiedzy na ten temat.

Dlaczego sam chcę to zrobić, bo z Koperem umawiałem się na 11 Marca na wizytę u mnie, a umawiałem się na kalibrację w lutym 2019.
Maciej powiedział że będzie u mnie 11 Marca tylko nie powiedział którego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 08:55, pietrex napisał:

Chciałbym kupić Lg C9.

Obecnie mam 7-8 letniego Sony 46 cali i zastanawiam się czy kupić 55 czy 65 cali.

Nie ukrywam ze trochę przeraża mnie dopłata ponad 3000 do większej matrycy ale z drugiej strony nie chciałbym sobie później pluć w brodę ze moglem kupić większy..

Telewizor będzie stał na komodzie w odległości od kanapy 1,5-2 m. 

Ktory model byście wybrali? Czy ta cena 65” jeszcze znacznie poleci w dół i warto poczekać?

Czy lepiej 55” i dokupić np. soundbar?

z góry dzięki za odpowiedź :)

Oglądam swojego oleda 55 cali z odległości około 2m. Pluję sobie w brodę, że nie kupiłem większego, natomiast różnica w cenie 2.5 roku temu wynosiła 5 tys. Teraz na bank brałbym 65 cali. Na przełomie stycznia/lutego/marca cena zanotuje najniższe wartości i to jest ostatni dzwonek żeby kupić bezproblemowo nowy telewizor. Później cena będzie niższa, ale ryzyko że trafisz na model ze zwrotów będzie największe.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 10:06, TrueGrand napisał:

1. 5m-2 możesz 55 cali, ponad 2m to już 65 cali.
Soundbar to wywalenie kasy w błoto, ja kupiłem 3 i odesłałem, bo grają bożej jak 15 letni logitech podłączony Jackiem do Oleda.
Kup jakiś ampli i stereo, bar to strata kasy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

z ciekawości jakie to były soundbary możesz podać konkretne modele? soundbar sounbarowi nie równy nie sądzę, żeby dobry soundbar np taki jak Yamaha YSP-2700 grał gorzej niż 15 letni logitech ;)

W dniu 30.12.2019 o 08:55, pietrex napisał:

Chciałbym kupić Lg C9.

Obecnie mam 7-8 letniego Sony 46 cali i zastanawiam się czy kupić 55 czy 65 cali.

Nie ukrywam ze trochę przeraża mnie dopłata ponad 3000 do większej matrycy ale z drugiej strony nie chciałbym sobie później pluć w brodę ze moglem kupić większy..

Telewizor będzie stał na komodzie w odległości od kanapy 1,5-2 m. 

Ktory model byście wybrali? Czy ta cena 65” jeszcze znacznie poleci w dół i warto poczekać?

Czy lepiej 55” i dokupić np. soundbar?

z góry dzięki za odpowiedź :)

Miałem pół roku 55C8 wymieniłem na 65B8 zdecydowanie polecam gdyby tylko 77 był w trochę tańsze chętnie bym zamienił na jeszcze większy ale to już na dzień dzisiejszy 3x przebicie względem 65 cali.

Edytowane przez Adrian Sokół
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego NASa używacie pod C8?

Ten temat już poruszałem jakiś czas temu. Trochę czasu minęło więc zapewne użytkownicy mogą się lepiej wypowiedzieć nt NASów

U mnie niestety temat na chwilę odpadł ale znowu wraca do łask ;)

Nie chce wydawać milionów ale chciałbym aby to było coś w stylu "najlepsza cena do mozliwosci" oraz na tyle uniwersalne żebym mógł podłączyć wszystkie pozostałe TV oraz komputery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zwykły NAS domowo/biurowy się nada :) Rozglądaj się za Synology albo QNAP. Sam nas by wystarczył do normalnej pracy kupisz w kwocie 600-800 zł oczywiście do tego musisz doliczyć koszt dysku lub dysków które tam wsadzisz a to już zależy od ciebie jakie to będą. Każdy NAS na rynku ma wbudowany serwer DLNA zatem wystarczy go ustawić i potem na TV będziesz miał dostęp do zawartości multimediów na NASie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest że TV z NASem i routerem w domu połączony jest kablowo nie WiFi bo wtedy nigdy nie będziesz miał problemu z ewentualnymi spadkami transferu podczas oglądania materiałów z NASa na TV szczególnie np 4K HDR.

Ja osobiście używam od lat SYNOLOGY a od niedawna mam na nim uruchomiony serwer DLNA o nazwie miniDLNA który działa lepiej niż ten "oryginalny" 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, poncio napisał:

Jakiego NASa używacie pod C8?

Ten temat już poruszałem jakiś czas temu. Trochę czasu minęło więc zapewne użytkownicy mogą się lepiej wypowiedzieć nt NASów

U mnie niestety temat na chwilę odpadł ale znowu wraca do łask ;)

Nie chce wydawać milionów ale chciałbym aby to było coś w stylu "najlepsza cena do mozliwosci" oraz na tyle uniwersalne żebym mógł podłączyć wszystkie pozostałe TV oraz komputery

Jak chcesz po kosztach zrobić to xpenology na starym kompie wrzucasz soft synology i całkiem spoko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście stary komp jak kolega wyżej napisał też można tylko trzeba mieć o tym pojęcie. Ja ostatnio na starym lapku bawiłem się ubuntu server i też jak najbardziej mogę polecić. Lapek akurat miał dwie zatoki na dyski to nawet raida bym mógł

 

Odnośnie formatów plików na miniDLNA MKV, MP4, avi bez problemu inne nie wiem bo nie używam. Dolby Vision, HDR10 bez problemu bo to obsługuje tv a server tylko podaje plik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...