Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Ketsurui napisał:

Dynamiczne mapowanie tonów jest to opcja (lepiej ją mieć niż nie mieć) którą można włączyć lub wyłączyć w zależności od preferencji. W żadnym wypadku nie jest to minus telewizorów LG. 

Ale obraz jest nie do przyjęcia - aby to wyłączyć i co najważniejsze było zgodnie z założeniami twórców filmów trzeba stworzyć ręcznie krzywą dla HDR, a takiej usługi nie oferuje chyba żadna firma kalibrująca w Polsce, choć czytając ten wątek wydaje się to do ogarnięcia 
https://displaycalibrations.com/lg_templates_for_device_control.html

12 godzin temu, efel napisał:

Przypominam że cały czas rozmawiamy o tym:

Tydzień temu twierdziłeś że inni producenci mają gorszy ABL niż LG, ale można to obejść przez menu serwisowe. Na moje pytanie jak, odpisałeś że jest mnóstwo poradników jak wyłączyć ABL.

Teraz napisałeś coś jeszcze bardziej nieprawdopodobnego:

Tak wytłumacz mi, jestem bardzo ciekawy jak to zrobić, żeby w SDR mieć taką samą jasność jak w HDR i w jaki sposób spowoduje, że ABL zniknie na skokach narciarskich, gdzie kolor biały wypełnia często ponad 80% ekranu. Najpierw doczytaj ten wątek który zalinkowałeś z avsforum. Tym razem ze zrozumieniem. 

O ASBL nie rozmawiajmy. Wiedziałem że pomylisz litery. 

To dajesz jako jeden z mnóstwa poradników jak wyłączyć ABL. Śmiechłem ponownie. Dla leniwych, parę cytatów z tego wątku 

Wprowadzasz ludzi w błąd i po prostu nie masz racji. Nigdy nie twierdziłem że Panasonic nie ma lepszego dynamicznego mapowania tonów niż LG. Ale w obu telewizorach jest to opcja, którą możesz a nie musisz używać i w obu przypadkach ingeruje ona w obraz źródłowy w znaczący sposób, co jednym się podoba a innym nie. Twierdzenie, że w LG ta opcja jest bezużyteczna w porównaniu do Panasonica jest moim zdaniem mocno przesadzone.

Jedyny telewizor w którym doświadczyłem agresywnego ABL - jest Philips, w reszcie jakoś nie zauważyłem bardzo agresywnego działania i pisałem o tym kilka wątków wyżej, 
owszem LG pozwala na więcej w stosunku co do konkurencji ale to nie są wielkie przyrosty i możesz to trochę zniwelować 

Pisałem również że można ograniczyć działanie ABL i można bo temat mnie zaintrygował ze względu na Sony A1 który mogłem nabyć za "czapkę gruszek" 
a jak wiesz jest to starszy model i w tamtym okresie ABL ASBL byłby bardziej agresywne w stosunku co do obecnie produkowanych oled-ów

Przy 80% wypełnieniu ekranu każdy oled zdechnie zarówno LG jak i Panasonic ale przełącznie ABL z SDR na HDR da ci kilkanaście / kilkadziesiąt nitów więcej przy wypełnieniu obrazu 25% / 50% - czyli de afcto mniej agresywny ABL! przy 100% wypełnieniu te wartości będą identyczne, ale gdy do tego wyłączysz ściemnianie po wykryciu statycznych elementów to da się  oglądać jako tako skoki narciarskie i hokej oraz zyskasz w grach. 

jak to zrobić w LG:
You can turn off ASBL on LG tv's if you have a service remote. You go into service menu and turn TPC Enable to off. For those wanting to somewhat defeat ABL for SDR, you can go into service menu on tv and change HDR Module from Normal to ON. This will then boost the overall brightness to HDR level for SDR.

Bez grzebania menu serwisowym -  prostszym rozwiązaniem w większości z problemem  ABL w SDR  jest ustawienie oświetlania oled poniżej 60 ( tu wartość może się różnić w zależności od producenta) ale w LG jest poniżej 60 - wtedy jest mniej agresywny 


Piszę że mapowanie tonów jest dość kontrowersyjne - bo jest i takie są fakty, dużo zyskujesz i dużo tracisz - ale nie piszę że jest jednoznacznie złe - bo nie jest . Po prostu konkurencja rozwiązała to lepiej bez aż tak dużej ingerencji w stosunku co do "referencyjnego" obrazu źródłowego i tyle w temacie. 

Piszesz że LG ma przewagę w jasności obrazu vs inne TV - tak ale chyba tylko w testach - bo jak wiesz zależy to również od sztuki jaką kupisz, może komuś się trafiła taka co osiągnęła 900 nitów - jak w niektórych testach które czytałem -  ale te telewizory które ja widziałem to zarówno GZ1500 jak i C8 i C9 świeciły mniej więcej na tym samym poziomie i naprawdę konia z rzędem temu kto w ślepym teście zauważyłby różnicę jasności.
 

28 minut temu, zorro102 napisał:

Piszesz że LG ma przewagę w jasności obrazu vs inne TV - tak ale chyba tylko w testach - bo jak wiesz zależy to również od sztuki jaką kupisz, może komuś się trafiła taka co osiągnęła 900 nitów - jak w niektórych testach które czytałem -  ale te telewizory które ja widziałem to zarówno GZ1500 jak i C8 i C9 świeciły mniej więcej na tym samym poziomie i naprawdę konia z rzędem temu kto w ślepym teście zauważyłby różnicę jasności.

w ślepym teście nikt by nie zauważył 😁 - miałem na  myśli bez oznaczenia modeli / marek

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zorro102 napisał:

ABL z SDR na HDR da ci kilkanaście / kilkadziesiąt nitów więcej przy wypełnieniu obrazu 25% / 50% - czyli de afcto mniej agresywny ABL!

To nie jest prawda. Twoje rozumowanie jest błędne. Ta opcja o której piszesz w menu serwisowym sztucznie podbija jasność w SDR, natomiast problem pompowania jasności ze względu na ABL pozostaje. Nie wiadomo nawet czy działa regulacja podświetlenia matrycy OLED jak to ustawisz. A nie wiadomo dlatego, że nikt przy zdrowych zmysłach tego nie włącza, bo ta opcja całkowicie niszczy krzywą gamma, czyli obraz nie ma nic wspólnego z referencyjnym - nawet nie jest blisko. Podejrzewam, że może być tak źle, że nie da się tego oglądać. To jest klasyczna 'porada z d..py'.

11 godzin temu, zorro102 napisał:

Bez grzebania menu serwisowym -  prostszym rozwiązaniem w większości z problemem  ABL w SDR  jest ustawienie oświetlania oled poniżej 60 ( tu wartość może się różnić w zależności od producenta) ale w LG jest poniżej 60 - wtedy jest mniej agresywny 

Oświetlenie OLED bliżej 20stu całkowicie eliminuje problem fluktuacji jasności. Ale pamiętasz, że rozmawiamy ciągle o tym jak wyłączyć ABL bez druzgocącej utraty jasności?

11 godzin temu, zorro102 napisał:

Piszę że mapowanie tonów jest dość kontrowersyjne - bo jest i takie są fakty, dużo zyskujesz i dużo tracisz - ale nie piszę że jest jednoznacznie złe - bo nie jest

Jeszcze niedawno pisałeś o mapowaniu, że

Cytat

rozwiązanie LG jest bez sensu

doceniam, że nastąpiła u Ciebie klasyczna erozja światopoglądu: od 'bez sensu' do 'nie jest złe, ale...'. 

12 godzin temu, zorro102 napisał:

w ślepym teście nikt by nie zauważył

W ślepym teście to właśnie LG na ostatnim shootout wygrało konkurencję dot. HDR, więc może to mapowanie u nich nie jest takie złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zorro102 napisał:

Ale obraz jest nie do przyjęcia - aby to wyłączyć i co najważniejsze było zgodnie z założeniami twórców filmów trzeba stworzyć ręcznie krzywą dla HDR, a takiej usługi nie oferuje chyba żadna firma kalibrująca w Polsce, choć czytając ten wątek wydaje się to do ogarnięcia 
https://displaycalibrations.com/lg_templates_for_device_control.html

 

Nie wiem czy rozmawiamy o tej samej opcji ale tak to wygląda w lg, nie trzeba żadnych krzywych ustawiać. Włączam albo wyłączam, to wszystko. 

LG_2019_OLED_Dynamic_Tone_Mapping.png

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem załamany kupiłem blu ray filmy w 4k HDR interstaller i Sully , o ile ten drugi jeszcE jakoś wyglada o tyle ten pierwszy to jest takie ziarno jakby i w ogole szczerze to na netflixie np.berlinskie psy dużo ładniej to wyglada tv oglądam z około 2,5m 65 cali jeszcE teraz to zauważyłem PERFEKCYJNA czerń z płyty blu ray (ustawione na 50 jasność ) tak wyglada !!! Muszę zejść do 46-47 żeby było czarno co robić pomóżcie 

EDA32D65-C416-462F-8B48-CBE1511884D1.jpeg

E7D377A8-EE6B-478B-AE8B-7A32A661B0BF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na witrynie LG usunięte zostało 5.10.35 i wróciło 5.10.20 ! Dziwne !

Wersji OTA nie było więc 5.10.35 ściągnąłem jeszcze z witryny LG

To dziwne że teraz nie ma aż zaraz sprawdzę

Faktycznie ale numer,ciekawe o co chodzi?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem najlepiej zawsze czekać jednak na OTA chyba. Ja na moim C8 65 PLA nie miałem OTA i do wczoraj dalej nie miałem. Skoro na stronie usunięto .35 to może jednak coś z nią nie tak a OTA też jeszcze nie było. Nie pali się TV działa zatem po co ten pośpiech :)

 

@Adrian

Taka różnica obrazu tylko po obniżeniu jasności z 50 na ~ 46 ?

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SlR napisał:

Zatem najlepiej zawsze czekać jednak na OTA chyba. Ja na moim C8 65 PLA nie miałem OTA i do wczoraj dalej nie miałem. Skoro na stronie usunięto .35 to może jednak coś z nią nie tak a OTA też jeszcze nie było. Nie pali się TV działa zatem po co ten pośpiech :)

 

@Adrian

Taka różnica obrazu tylko po obniżeniu jasności z 50 na ~ 46 ?

tak właśnie taka różnica to podlega reklamacji i w ogole po przejściu na blu ray spodziewałem się lepszej jakości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adrian oled fan napisał:

teraz to zauważyłem PERFEKCYJNA czerń z płyty blu ray (ustawione na 50 jasność ) tak wyglada !!! Muszę zejść do 46-47 żeby było czarno co robić pomóżcie 

Po pierwsze nie każdy film jest tak robiony , że będziesz miał absolutną czerń (wyłączone piksele) tam gdzie byś tego oczekiwał. Ba niektóre filmy nawet na napisach końcowych nie maja takiej czerni.To , że ty oczekujesz , że w danej scenie będzie 'oledowska' czerń to nie znaczy , że reżyser tak uznał i sam w sobie film tak został zrobiony. Najłatwiej to rozpoznać po pasach (góra-dół) w filmie. Czy one przy jasności 50 były wyłączone?  Jeżeli one były wyłączone a 'kosmos' w tej scenie tak wyglądał jak bardzo ciemna szarość to tak 'powinno byc'.Oczywiście możesz schodzić z jasnością niżej , żeby częściej widzieć perfekcyjną czerń ale jednocześnie narażasz się na utratę detali w czerniach.Ja oglądam materiały HDR przy jasnosci 49 (przy 50 w moim egzemplarzu 'świecą pasy'). Na początku po zakupie oled'a człowiek oczekiwał , że wszędzie będzie widział to absolutną czerń a prawda jest tak , że po roku użytkowania i obejrzeniu wielu filmów w najwyższej jakości i seriali takie sceny tylko czasami się zdażają. Co do ziarna w filmie , to tutaj już tv nic do tego nie ma , ziarno wynika z technologi kręcenia filmów i postprodukcji. Praktycznie każdy starszy film który w ostatnim czasie otrzymał wersję 4K z HDR (czy to Dolby Vision czy HDR10) jest przesycony ziarnem (ostatnio oglądałem Czas Apokalipsy, Łowce Jeleni czy Odyseję Kosmiczną) a netflix to już wogóle lubuje się w tym efekcie.

 

 

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, że ten TV to jakiś ewenement.
Ogląda ktoś film i zapytania, czy kalibrowany, na każdy source grzebanie w opcjach, bo na film inne, na grę inne na SD inne. Mając Oleda i kochając filmy trzeba przejść na pół etetu, żeby ogarniać settingi pod dany source? ;)
Dzięki Bogu, że nie trzeba brać fachowca od kalibracji oddzielnie na HDMai 1, 2,3 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Zykfyr napisał:

Po pierwsze nie każdy film jest tak robiony , że będziesz miał absolutną czerń (wyłączone piksele) tam gdzie byś tego oczekiwał. Ba niektóre filmy nawet na napisach końcowych nie maja takiej czerni.To , że ty oczekujesz , że w danej scenie będzie 'oledowska' czerń to nie znaczy , że reżyser tak uznał i sam w sobie film tak został zrobiony. Najłatwiej to rozpoznać po pasach (góra-dół) w filmie. Czy one przy jasności 50 były wyłączone?  Jeżeli one były wyłączone a 'kosmos' w tej scenie tak wyglądał jak bardzo ciemna szarość to tak 'powinno byc'.Oczywiście możesz schodzić z jasnością niżej , żeby częściej widzieć perfekcyjną czerń ale jednocześnie narażasz się na utratę detali w czerniach.Ja oglądam materiały HDR przy jasnosci 49 (przy 50 w moim egzemplarzu 'świecą pasy'). Na początku po zakupie oled'a człowiek oczekiwał , że wszędzie będzie widział to absolutną czerń a prawda jest tak , że po roku użytkowania i obejrzeniu wielu filmów w najwyższej jakości i seriali takie sceny tylko czasami się zdażają. Co do ziarna w filmie , to tutaj już tv nic do tego nie ma , ziarno wynika z technologi kręcenia filmów i postprodukcji. Praktycznie każdy starszy film który w ostatnim czasie otrzymał wersję 4K z HDR (czy to Dolby Vision czy HDR10) jest przesycony ziarnem (ostatnio oglądałem Czas Apokalipsy, Łowce Jeleni czy Odyseję Kosmiczną) a netflix to już wogóle lubuje się w tym efekcie.

 

 

Na ile masz ustawiona ostrość ? I funkcje dynamiczne mapowanie tonów masz wl /wył ???

Jak mam sprawdzić czy czerń jest w 100%czarna ? I czy skoro LG mówi ze ta wartość ma być na 50 . I skoro przy 50 swieci to dlaczego to ma nie podlegać reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Adrian oled fan napisał:

Jak mam sprawdzić czy czerń jest w 100%czarna ? I czy skoro LG mówi ze ta wartość ma być na 50 . I skoro przy 50 swieci to dlaczego to ma nie podlegać reklamacji?

Ale co chcesz reklamować? Telewizor czy płytę Bluray? Jeżeli to pierwsze to sam pomyśl - napisałeś że na innych źródłach (Netflix) jest spoko, więc problem leży w odtwarzaczu Bluray, albo w tym konkretnym filmie. Kolega @Zykfyr słusznie polecił żebyś sprawdził czarne pasy. Dałeś screena na którym widać że obraz w 100% wypełnia ekran. Oglądałem ten film. Na 100% nie jest w formacie 16:9 przez cały czas, chyba tylko niektóre sceny tak mają, reszta jest z czarnymi pasami na górze i na dole. Jeżeli one świecą, to masz coś nie tak z ustawieniami. Jeżeli czerń w pasach jest absolutna, a kosmos świeci, to ten film w wersji Bluray tak po prostu ma. Chociaż z tego co ja oglądałem nie pamiętam żeby ten kosmos tak świecił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian - co do czerni straszącej szarościami (w filmie, a nie pasach) to każdy film Nolana na UHD tak ma i to niezależnie od tego czy ogląda się go na OLED czy LCD. Na forach zagranicznych swego czasu było sporo pomstowania na Nolana z tego powodu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adrian oled fan napisał:

Jak mam sprawdzić czy czerń jest w 100%czarna ? I czy skoro LG mówi ze ta wartość ma być na 50 . I skoro przy 50 swieci to dlaczego to ma nie podlegać reklamacji?

Albo po pasach, które chyba zawsze są kompletnie czarne, albo po planszach. Ściągnij sobie np te https://drive.google.com/file/d/0B0I1duEwpNKicWdPYTVtRTgtNVE/view?pref=2&pli=1  wrzuć na pendrive'a, włóż do BD i ustaw TV tak żeby były widoczne różnice między paskami. I sprawdź czy zakres poziomów bieli masz taki sam w odtwarzaczu i TV, bo problemy mogą się też brać z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, misfit napisał:

Adrian - co do czerni straszącej szarościami to każdy film Nolana na UHD tak ma.

aaaa to wszystko jasne teraz człowiek specjalnie kupuje blu ray player bo na forum pisali (ze na netflix jest tragiczna jakość w porównaniu do uhd blu ray ) niech sobie włączy np na netflix Berlińskie psy lub dark i porówna z tym Interstaller 4k blu ray (moja dziewczyna jak zobaczyła jak to wyglada to mówi i ja tez to widzę na ze netflix duuuzo lepiej to wyglada na blu ray takie ziarno obraz wydaje się i jest nie tak ostry jak na netflix porażka

3 minuty temu, raus napisał:

Albo po pasach, które chyba zawsze są kompletnie czarne, albo po planszach. Ściągnij sobie np te https://drive.google.com/file/d/0B0I1duEwpNKicWdPYTVtRTgtNVE/view?pref=2&pli=1  wrzuć na pendrive'a, włóż do BD i ustaw TV tak żeby były widoczne różnice między paskami. I sprawdź czy zakres poziomów bieli masz taki sam w odtwarzaczu i TV, bo problemy mogą się też brać z tego

Jak sprawdzić ten zakres poziomów bieli w odtwarzaczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adrian oled fan napisał:

aaaa to wszystko jasne teraz człowiek specjalnie kupuje blu ray player bo na forum pisali (ze na netflix jest tragiczna jakość w porównaniu do uhd blu ray ) niech sobie włączy np na netflix Berlińskie psy lub dark i porówna z tym Interstaller 4k blu ray (moja dziewczyna jak zobaczyła jak to wyglada to mówi i ja tez to widzę na ze netflix duuuzo lepiej to wyglada na blu ray takie ziarno obraz wydaje się i jest nie tak ostry jak na netflix porażka

Gdyby Interstellar był na Netfliksie w UHD to miałbyś to samo.z czerniami. Taka wola Nolana - możemy się z tym zgadzać lub nie.
Co do ziarna - jeśli w Interstellar wydaje Ci się ono nie do przeżycia to zapewne masz w TV ostrość obrazu mocno podbitą.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, misfit napisał:

Gdyby Interstellar był na Netfliksie w UHD to miałbyś to samo.z czerniami. Taka wola Nolana - możemy się z tym zgadzać lub nie.
Co do ziarna - jeśli w Interstellar wydaje Ci się ono nie do przeżycia to zapewne masz w TV ostrość obrazu mocno podbitą.

No mam na 19 ostrość bo tak film sully tez w 4k wyglada zdecyydowanie lepiej teraz szukać filmów na blu ray to trzeba patrzeć by tego ziarna nie było bo dla mnie ta (jakość jest nieakceptowalna ) obraz nie jest tak czysty klarowny jak na głupim netflixie nawet (oczywiscie w wybranych serialach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam, że ten TV to jakiś ewenement.
Ogląda ktoś film i zapytania, czy kalibrowany, na każdy source grzebanie w opcjach, bo na film inne, na grę inne na SD inne. Mając Oleda i kochając filmy trzeba przejść na pół etetu, żeby ogarniać settingi pod dany source? default_wink.png
Dzięki Bogu, że nie trzeba brać fachowca od kalibracji oddzielnie na HDMai 1, 2,3 4
No tak kupujesz tv oled i masz na nim obraz jak zwykły LCD brawo ty dla twojej informacji bo może nie wiesz każdy sygnał czyli SDR, HDR, DV ma swoje ustawienia tz na każdy z nich można i powinno się ustawić różnie. Co do hdmi 1,2,3,4 słyszałeś o takiej opcji jak ustaw dla wszystkich? Co do kalibracji co będę Ci mówił sam próbowałem po kupnie jak każdy bawić się ustawieniami a że głównie kupowałem oleda pod materiały 4k HDR to chciałem by było jak najlepiej. Na oko niby było ok ale wiedziałem że może być lepiej... Zamówiłem kalibrację no i jest tak jak miało być. Wszystkie tryby łącznie z trybem gry zostały skalibrowane dla każdego hdmi też przez kopiowanie. Po twojej wypowiedzi chyba kupiłeś oleda by było "O mam oleda" tylko z takim podejściem jest on ci zbędny bo nie wykorzystujesz jego możliwości. Starczyl by ci tv led za max 3 tys skoro takie bzdury piszesz.
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adrian oled fan napisał:

No mam na 19 ostrość bo tak film sully tez w 4k wyglada zdecyydowanie lepiej teraz szukać filmów na blu ray to trzeba patrzeć by tego ziarna nie było bo dla mnie ta (jakość jest nieakceptowalna ) obraz nie jest tak czysty klarowny jak na głupim netflixie nawet (oczywiscie w wybranych serialach)

blu ray nie jest jednoznaczne z blu ray 4k uhd, w jednym i drugim przypadku to sa płyty, nośniki blu ray z innym formatem treści a oczywiście blu ray 4k uhd nie jest czytany w odtwarzaczach blu ray.

na płycie blu ray, jak i na blu ray 4k uhd może być nagrany materiał o jakości materiału vhs, kto zabroni wydawcy sprzedawac taki film? są tez np. filmy na blu ray 4k uhd czarno białe, trzeba wybierać oglądane treści i jakość bez znaczenia na nośnik, samo to ze na pudelku jest napisane 4k uhd nie gwarantuje najwyższej możliwej dla danego formatu jakości.

kolejna sprawa, to nie są to tylko i wyłącznie ustawienie tv, odtwarzacz również ma swoje ustawienia, które można zmieniać i maja one wpływ na ogladana tresc

jeśli koś chce mieć najwyższej jakości obraz to jest kilka punktów, które trzeba sprawdzić, ustawić żeby cieszyć się z b.dobrego obrazu.

jeśli to ma być materiał z płyty to na pewno; płyta 4k uhd + odtwarzacz 4k uhd itp. + tv 4k uhd, a jaesli to ma być hdr DV lub HDR10+ to oczywiście również wszystkie trzy elementy musza wspierać odpowiedni standard danych

 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nygus napisał:

blu ray nie jest jednoznaczne z blu ray 4k uhd, w jednym i drugim przypadku to sa płyty, nośniki blu ray z innym formatem treści a oczywiście blu ray 4k uhd nie jest czytany w odtwarzaczach blu ray.

na płycie blu ray, jak i na blu ray 4k uhd może być nagrany materiał o jakości materiału vhs, kto zabroni wydawcy sprzedawac taki film? są tez np. filmy na blu ray 4k uhd czarno białe, trzeba wybierać oglądane treści i jakość bez znaczenia na nośnik, samo to ze na pudelku jest napisane 4k uhd nie gwarantuje najwyższej możliwej dla danego formatu jakości.

kolejna sprawa, to nie są to tylko i wyłącznie ustawienie tv, odtwarzacz również ma swoje ustawienia, które można zmieniać i maja one wpływ na ogladana tresc

jeśli koś chce mieć najwyższej jakości obraz to jest kilka punktów, które trzeba sprawdzić, ustawić żeby cieszyć się z b.dobrego obrazu.

jeśli to ma być materiał z płyty to na pewno; płyta 4k uhd + odtwarzacz 4k uhd itp. + tv 4k uhd, a jaesli to ma być hdr DV lub HDR10+ to oczywiście również wszystkie trzy elementy musza wspierać odpowiedni standard danych

 

Odtwarzacz LG ubk90 oled c8 płyta blu ray uhd 4k film interstaller obraz wyglada duuuizo gorzej niż na netflix  czy tylko ja jestem ślepy ??!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SIR Jakie bzdury? Każdy TV wymaga ustawień, tak jak i router, czy zestaw słuchawkowy. Ale tutaj mam wrażenie, ze to jakaś paranoja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...